Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να αναφέρω κι εγώ πρόβλημα με το φλας της κάμερας και συγκεκριμένα το χρονισμό του. Ενώ η ένταση του φλας είναι εντελώς ικανοποιητική κάτι στο χρονισμό του αφού πατήσεις το κουμπί για τη φωτογραφία α χαλάει με αποτέλεσμα οι φωτογραφίες να είναι κάπως περίεργες. Το πρόβλημα υπάρχει από την πρώτη μέρα κτήσης,και παραμένει με διάφορες ρομ που έχω δοκιμάσει και με άλλες εφαρμογές κάμερας (ultimate 360 pro). Για να καταλάβετε έβγαλα την ίδια φώτο με φλας με ένα lenovo A5000 και απλά η δική μου φώτο δε βλεπόταν ενώ του άλλου ήταν πεντακάθαρη. Έχει βρει κανείς λύση με αυτό; Διότι είναι κρίμα να βγάζει τόσο καλές φώτο το πρωί και τη νύχτα να είναι τόσο τραγικό.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την εγκατάσταση δεν πρέπει να περάσεις το zip του superuser γιατί κολλάει.. Έχει ακόμα πρόβλημα με το root

Δηλαδή αν δεν το κανείς Ρουτ είναι οκ?? Για πες εντυπώσεις !!

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν το κανείς Ρουτ είναι οκ?? Για πες εντυπώσεις !!

<<After the flash is done, do not install SuperSu from twrp or it will stuck on First boot screen...>>

 

Αυτό έχει γράψει ο Ιταλός.. Μέχρι στιγμής δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα.. Αλλά από ότι κατάλαβα δουλεύει και το root.. Λίγη υπομονή και θα είναι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συντόμευση για να μπω στο TWRP ποιά είναι?

Πατάω το πλήκτρο εκκίνισης και το πλήκτρο εντασης (-) ταυτόχρονα και μου βγάζει μόνο μια μαύρη οθόνη.

Αν κάνω το ίδιο με το (+) με βγάζει σε μια οθόνη με κάτι κινέζικα.

 

Το TWRP είναι εγκατεστημένο. Αν από την εφαρμογή Quickboot πατήσω να με πέι στο recovery, με πάει στο TWRP κανονικά.

Κάνω κάτι λάθος?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:

Το βρήκα. ήθελε και τα 3 πλήκτρα ταυτόχρονα.

Ευχαριστώ όσους απάντησαν στο μεσοδιάστημα.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συντόμευση για να μπω στο TWRP ποιά είναι?

Πατάω το πλήκτρο εκκίνισης και το πλήκτρο εντασης (-) ταυτόχρονα και μου βγάζει μόνο μια μαύρη οθόνη.

Αν κάνω το ίδιο με το (+) με βγάζει σε μια οθόνη με κάτι κινέζικα.

 

Το TWRP είναι εγκατεστημένο. Αν από την εφαρμογή Quickboot πατήσω να με πέι στο recovery, με πάει στο TWRP κανονικά.

Κάνω κάτι λάθος?

 

+ - μαζι συν εκκινηση

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η συντόμευση για να μπω στο TWRP ποιά είναι?

Πατάω το πλήκτρο εκκίνισης και το πλήκτρο εντασης (-) ταυτόχρονα και μου βγάζει μόνο μια μαύρη οθόνη.

Αν κάνω το ίδιο με το (+) με βγάζει σε μια οθόνη με κάτι κινέζικα.

 

Το TWRP είναι εγκατεστημένο. Αν από την εφαρμογή Quickboot πατήσω να με πέι στο recovery, με πάει στο TWRP κανονικά.

Κάνω κάτι λάθος?

Volume down - Volume up + Power button.. Και τα τρία κουμπιά μαζί χρειάζεται να πατήσεις.. Το πλήκτρο της έντασης πάτα το στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα από τον Ιταλό Cuoco!! Έχει βγάλει beta release android 6 για το κινητό μας!

 

This is a "leaked" version of Marshmallow for Lenovo K3 Note and this is a stable release. I haven't found any issue at the moment

emoticon smile

 

‪#‎Changelog‬:

 

- Based on stock VIBEUI 3.1 (1604) Marshmallow 6.0

- Debloated (no China apps)

- Added Gapps (01/2016)

- Patched kernel security

- Partially rooted (I'm working on it)

- Multilanguage support

- Working LED notifications

- Cuoco92 Advanced Settings

...and more

 

‪#‎DOWNLOAD‬

 

A FACTORY RESET IS MANDATORY!

ROM DOWNLOAD LINK

 

... stay tuned

 

λοιπον ειναι σμουθ, δουλευει ταπ και ειδοποιησεις, παραμενει το μεγα προβλημα με τις επαφες (δεν μπορεις να τις βαλεις κατα επιθετο) καμια αλλη διαφορα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως εχει πρόβλημα με το super su δεν μπουταρει με τιποτα εχει επιλογή στο τελος της εγκαταστασεις απλα δεν το χρησιμοποιείτε δεν εχει καλο ηχο δεν παιζει το maxx audio, το ραδιοφωνο δεν παιζει, αρκετη δυσκολια να επαναφερω τα μηνυματα από backup, επισης το widget του καιρου δεν μας βρισκει........... παμε στα καλα ολοι οι πομποδέκτες δουλεουν, είναι smouth,γρηγορη να πω την αμαρτια μου μεγαλες διαφορες δεν ειδα .......
Link to comment
Share on other sites

παιδια οντως εχει πρόβλημα με το super su δεν μπουταρει με τιποτα εχει επιλογή στο τελος της εγκαταστασεις απλα δεν το χρησιμοποιείτε δεν εχει καλο ηχο δεν παιζει το maxx audio, το ραδιοφωνο δεν παιζει, αρκετη δυσκολια να επαναφερω τα μηνυματα από backup, επισης το widget του καιρου δεν μας βρισκει........... παμε στα καλα ολοι οι πομποδέκτες δουλεουν, είναι smouth,γρηγορη να πω την αμαρτια μου μεγαλες διαφορες δεν ειδα .......

 

οντως ραδιοφωνο οχι, το μαξ αουντιο σε εμενα δουλευει, οσο για τον καιρο εχει μερα εγκατεστημενο το 1weather

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό μου μετά από πολύ καιρό και ψάχνω τι rom να του περάσω.

Ψάχνομαι πόση ώρα αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.

 

Αυτά που θέλω είναι:

 

 

  1. Να είναι china-based rom και με τίποτα ινδική λόγω ταχύτητας.
  2. Να έχει ενδείξεις ποσοστού μπαταρίας και του είδους των δικτύων (4G,3G κτλ) στην notification bar.
  3. Να μην έχει το γνωστό πρόβλημα με το άλμα στην ένδειξη της μπαταρίας.
  4. Να λειτουργούν σωστά οι ειδοποιήσεις (Messenger, viber, what's up, emails κτλ) και το led.
  5. Να παίρνει Xposed.

 

Μετά από τόσο καιρό έχει βγει κάτι ή ακόμα?

(δοκίμασα και miui και μου φάνηκαν χάλια)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητό μου μετά από πολύ καιρό και ψάχνω τι rom να του περάσω.

Ψάχνομαι πόση ώρα αλλά δεν έχω καταλήξει κάπου.

 

Αυτά που θέλω είναι:

 

 

  1. Να είναι china-based rom και με τίποτα ινδική λόγω ταχύτητας.
  2. Να έχει ενδείξεις ποσοστού μπαταρίας και του είδους των δικτύων (4G,3G κτλ) στην notification bar.
  3. Να μην έχει το γνωστό πρόβλημα με το άλμα στην ένδειξη της μπαταρίας.
  4. Να λειτουργούν σωστά οι ειδοποιήσεις (Messenger, viber, what's up, emails κτλ) και το led.
  5. Να παίρνει Xposed.

 

Μετά από τόσο καιρό έχει βγει κάτι ή ακόμα?

(δοκίμασα και miui και μου φάνηκαν χάλια)

 

Θα σου προτεινα την ρομ του Ιταλου.Εχει ολα αυτα που ζητας..Μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα την ρομ του Ιταλου.Εχει ολα αυτα που ζητας..Μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

 

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω.

Όμως ο Ιταλός δεν το είχε γυρίσει σε Indian-based roms ή θυμάμαι λάθος?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω.

Όμως ο Ιταλός δεν το είχε γυρίσει σε Indian-based roms ή θυμάμαι λάθος?

Eιναι βασισμενη στην επισημη 1552

- Firmware MULTILINGUA based on version 5.1 DEV 1552 official with Lollipop

- Lenovo UI 3.0

- Gapps ( December 2015 )

- Permits ROOT

- Advanced Options Cuoco92 ( Settings - Other)

- Removed almost all chinoiserie

- Home rearranged the interface after the Setup Wizard

- Dolby Atmos in integrated settings ( Off Max Audio )

- Replacing Calendar application , Browser and Music

- Fix for SD Card

- Stagefrigt patch

...and much more

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω.

Όμως ο Ιταλός δεν το είχε γυρίσει σε Indian-based roms ή θυμάμαι λάθος?

Έχει δυο διαφορετικές άλλη με βάση την Ινδική και άλλη με βάση τη Κινέζικη.

Και μπορώ να πω μετά από 20 ημέρες χρήσης περίπου ότι είναι καταπληκτική η συγκεκριμένη. Είναι σφαιράτη και με καλύτερη απόδοση μπαταρίας (αν και το σκαλοπάτι κάτω από το 40% υπάρχει). Λειτουργούν άψογα όλες οι ειδοποιήσεις και τα led και γενικά δε μου έχει κολλήσει ποτέ ως τώρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eιναι βασισμενη στην επισημη 1552

- Firmware MULTILINGUA based on version 5.1 DEV 1552 official with Lollipop

- Lenovo UI 3.0

- Gapps ( December 2015 )

- Permits ROOT

- Advanced Options Cuoco92 ( Settings - Other)

- Removed almost all chinoiserie

- Home rearranged the interface after the Setup Wizard

- Dolby Atmos in integrated settings ( Off Max Audio )

- Replacing Calendar application , Browser and Music

- Fix for SD Card

- Stagefrigt patch

...and much more

 

Ωραία, σε ευχαριστώ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από χθες με το τηλέφωνο του υιού μου που του έριξε νερό.

Στην αρχή έκλεισε εντελώς και δεν άνοιγε με τίποτα, το πήρα και το στέγνωσα με το πιστολάκι και μετά όλο το βράδυ μέσα στο ρύζι, σήμερα το πρωί άνοιξε μια χαρά και όλα έδειχναν να δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Δυστυχώς όμως ανακάλυψα πως δεν ανταποκρίνεται η οθόνη, σε κανένα σημείο δεν ακούει η αφή της. Ξέρει κανένας τι μπορεί να συμβαίνει, αν θέλει αλλαγή που μπορώ να απευθυνθώ ή αν πρέπει να αλλαχτεί η οθόνη Από που μπορώ να παραγγείλω; Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν υποχρεωμένος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

duk κοιτα το ποστ 7992 υπαρχει κατι σχετικα με αυτο

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα επικοινωνήσω μαζί του αύριο να δω αν μπορώ να το σώσω με κάποιο τρόπο. Κρίμα και το τηλέφωνο ήταν άψογο όλο τον καιρό που το είχε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχετε πάρει χαμπάρι το K4 Note και το K5?

Μου κάνει εντύπωση, γιατί σχεδόν δεν υπάρχει καθόλου ντόρος παρόλο που οι συσκευές είναι στα χαρτιά vfm.

 

K3 Note με custom rom και ξερό ψωμί;

Υπαρχουν αντιστοιχα θεματα απλα καμια συσκευη δεν εχει κυκλοφορησει ακομα ουτε καν σαν presale. Οποτε σε κανα διμηνο τα σπουδαια αν και καμια συσκευη δεν αποτελει σοβαρη αναβαθμιση του k3 note ειδικα αν σκεφτεις οτι εχουν περασει 10 μηνες απο τοτε που βγηκε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από χθες με το τηλέφωνο του υιού μου που του έριξε νερό.

 

Στην αρχή έκλεισε εντελώς και δεν άνοιγε με τίποτα, το πήρα και το στέγνωσα με το πιστολάκι και μετά όλο το βράδυ μέσα στο ρύζι, σήμερα το πρωί άνοιξε μια χαρά και όλα έδειχναν να δουλεύουν χωρίς πρόβλημα. Δυστυχώς όμως ανακάλυψα πως δεν ανταποκρίνεται η οθόνη, σε κανένα σημείο δεν ακούει η αφή της. Ξέρει κανένας τι μπορεί να συμβαίνει, αν θέλει αλλαγή που μπορώ να απευθυνθώ ή αν πρέπει να αλλαχτεί η οθόνη Από που μπορώ να παραγγείλω; Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν υποχρεωμένος.

 

 

Οχι πιστολάκι ρε παιδιά,ήμαρτον,ηλεκτρονικό μηχάνημα ειναι.μονο στον αέρα,μονο μεσα στο ρύζι.αν δεν είχε πάθει ζημιά το touch,με το πιστολάκι το αποτελειώσες

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/stablecm-12-1-beta-3apps-to-sd-fix/

Καλημερα παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτην?και γενικα CM τι λενε?εχω ακουσει οτι καποιοι μενουν ευχαριστημενοι με το στυλ τους και οτι ειναι γρηγορες και σταθερες,αξιζει η δοκιμη?ευχαριστω.

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Οχι πιστολάκι ρε παιδιά,ήμαρτον,ηλεκτρονικό μηχάνημα ειναι.μονο στον αέρα,μονο μεσα στο ρύζι.αν δεν είχε πάθει ζημιά το touch,με το πιστολάκι το αποτελειώσες

 

Οκ μπορεί να έχεις δίκιο για το πιστολάκι, το θέμα είναι πως μετά το πιστολάκι....άνοιξε. Τελικά από ότι μου είπαν μάλλον πρέπει να έχει κάψει πλακέτα....άσχετα με το αν ανοίγει η πλακέτα μάλλον ευθύνεται για το νεκρό touch. Δεν αξίζει να επισκευαστεί λόγω του μεγάλου κόστους, πάνω από 100€ μου είπαν. Κρίμα γμτ και ήταν καταπληκτικό τηλέφωνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...