Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφηκαν ποστ. Ειρωνείες χαρακτηρισμοί και προσωπικές αντιπαραθέσεις δεν έχουν καμία θέση στην κοινότητα μας και απαγορεύονται. Φροντίστε παρακαλώ πολύ να μην δοθεί συνέχεια. Σε αντίθετη περίπτωση θα επιβληθούν κυρώσεις από την Ο.Δ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση ποιες ειναι διαδιακασιες,θυμαται κανεις που κανουμε Μεσα στο CWM πριν κανουμε Install την Rom.zip?
Πριν το install zip της ρομ κάνεις wipe data, wipe cache και advanced settings->wipe dalvik.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω σε αυτό το νήμα. Το παραγγειλα και εγώ και είναι στο δρόμο. Διάβασα ...λαχανιασμένα 3 μέρες το παρόν νήμα και το προτίμησα έναντι του προφανούς αντιπάλου της Xiaomi.

Αφού τα έχω μαζέψει όλα και είμαι έτοιμος και αποφασισμένος για την τελευταία κινέζικη βλέπω ότι κάποιο θέμα υπάρχει με το notification led (που για μένα είναι από τα must σε κάθε συσκευή που κοιτάω) και σε εφαρμογή sms που επίσης δεν χρησιμοποιώ stock.

Πρέπει να βάλω κάποια άλλη rom, vibe πάντα, χωρίς τα θέματα αυτά ή την πάτησα κανονικά; Τι ακριβώς συμβαίνει με το led στην τελευταία κινέζικη αν γνωρίζει κάποιος;

 

Βρήκα και αυτό το ...αποθετήριο official rom.

 

https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/

 

Βγήκαν και δύο 1545

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Να πω τη γνώμη μου για τι Ρομ του ισπανού... Μπορει να δουλςυουν όλες οι λειτουργίες αλλά σερνετε... Έχει κινεζικές της lenovo που πραγματικά τρόμαξα... Και επιστροφή στη τίμια androium
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρίσκω σε αυτό το νήμα. Το παραγγειλα και εγώ και είναι στο δρόμο. Διάβασα ...λαχανιασμένα 3 μέρες το παρόν νήμα και το προτίμησα έναντι του προφανούς αντιπάλου της Xiaomi.

Αφού τα έχω μαζέψει όλα και είμαι έτοιμος και αποφασισμένος για την τελευταία κινέζικη βλέπω ότι κάποιο θέμα υπάρχει με το notification led (που για μένα είναι από τα must σε κάθε συσκευή που κοιτάω) και σε εφαρμογή sms που επίσης δεν χρησιμοποιώ stock.

Πρέπει να βάλω κάποια άλλη rom, vibe πάντα, χωρίς τα θέματα αυτά ή την πάτησα κανονικά; Τι ακριβώς συμβαίνει με το led στην τελευταία κινέζικη αν γνωρίζει κάποιος;

 

Βρήκα και αυτό το ...αποθετήριο official rom.

 

https://cloud.mail.ru/public/Cvj7/3U5rjvc6s/

 

Βγήκαν και δύο 1545

 

Υπάρχει και απο το mega το link με τις rom τις official.Οσον αφορά το led με το lightflow παίζει.Σε sms δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα,πέρα απο τους 160 χαρακτήρες που λύνεται είτε βαζοντας το greek keyboard,γράφοντας με αγγλικούς χαρακτήρες τα μηνύματα ή με το xposed k gravity box που έχει fix για unicode.Τέλος μπορείς να βάλεις άλλο προγραμμα για sms όπως το textra https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έβαλαν την 1544DEV.

Scan με το Dr.Web έβγαλε ιούς στα προεγκατεστημένα κινεζάκια.

/system/preload/QingTingRadio/QingTingRadio.apk

/system/preload/QiyiPlayer/QiyiPlayer.apk

/system/preload/QiyiVideo/QiyiVideo.apk

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το post παραπανω, αναρωτηθηκα αν δουλευουν xposed και gravity box στην 1544 lemonade.

 

Ενας τρόπος υπάρχει για να μάθεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στο securityit app της lenovo στα permissions και να επιτρέψεις το auto start στις συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Ακόμα κι έτσι, δεν μου δουλεύουν σωστά τα notification σε viber-messenger με του Ιταλού.

Επίσης, το security app, γίνεται να καταργηθεί; Σήμερα μου έβαλε σε black list μονο του ένα τηλέφωνο επαφής

και μου ήρθε μετά μήνυμα της εφαρμογής οτι με καλούσε :mad:

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και απο το mega το link με τις rom τις official.Οσον αφορά το led με το lightflow παίζει.Σε sms δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα,πέρα απο τους 160 χαρακτήρες που λύνεται είτε βαζοντας το greek keyboard,γράφοντας με αγγλικούς χαρακτήρες τα μηνύματα ή με το xposed k gravity box που έχει fix για unicode.Τέλος μπορείς να βάλεις άλλο προγραμμα για sms όπως το textra https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είδα την εφαρμογή και φαίνεται αξιόλογη και χρήσιμη. Το θέμα είναι μπορεί να γίνει η κύρια bydefault εφαρμογή και να μην επανέρχεται ως default η stock κάθε φορά που ανοίγω τον dialer; Αυτό το πρόβλημα αναφέρθηκε και δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια ακόμα. Το περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι τεραστια αναγκη.!!

Ειχα το κινητο στη φορτιση και το λειτουργουσα (οχι σε βαρια χρηση). Τσεκαρα ομως οτι το κινητο δεν επαιρνε φορτιση για καποιο λογο (εχω χασει το μανισιο και το φορτιζα μ εναν αλλο που ομως ποτε δε μου παρουσιασε προβληματα αναλογα)...

Μετα απο λιγο ακουστικε ενας "ελαφρυς" ηχος και το κινητο εσβησε τελειως. Σκαλωσα λιγο γιατι δεν εβγαλε μηνυμα οτι σβηνει ως συνηθως. Μετα καθε φορα που πηγαινα να το ανοιξω εκανε απλα τη δονηση αλλα η οθονη μαυρη.Δεν ανοιγει καν...

Οποιος μπορει ας μου πει γιατι τα χω παιξει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ειναι τεραστια αναγκη.!!

Ειχα το κινητο στη φορτιση και το λειτουργουσα (οχι σε βαρια χρηση). Τσεκαρα ομως οτι το κινητο δεν επαιρνε φορτιση για καποιο λογο (εχω χασει το μανισιο και το φορτιζα μ εναν αλλο που ομως ποτε δε μου παρουσιασε προβληματα αναλογα)...

Μετα απο λιγο ακουστικε ενας "ελαφρυς" ηχος και το κινητο εσβησε τελειως. Σκαλωσα λιγο γιατι δεν εβγαλε μηνυμα οτι σβηνει ως συνηθως. Μετα καθε φορα που πηγαινα να το ανοιξω εκανε απλα τη δονηση αλλα η οθονη μαυρη.Δεν ανοιγει καν...

Οποιος μπορει ας μου πει γιατι τα χω παιξει...

Καλημέρα

Προφανώς έμεινε από ρεύμα εντελώς η μπαταρία δοκίμασε με άλλο φορτιστή πάνω από 2000 mah το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή.

Edited by gpan72
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είδα την εφαρμογή και φαίνεται αξιόλογη και χρήσιμη. Το θέμα είναι μπορεί να γίνει η κύρια bydefault εφαρμογή και να μην επανέρχεται ως default η stock κάθε φορά που ανοίγω τον dialer; Αυτό το πρόβλημα αναφέρθηκε και δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια ακόμα. Το περιμένω...

 

Την έβαλα για δοκιμή και δεν είχα κάποιο θέμα,έπαιζε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διάβασα αυτά που λέτε για τα μηνυματα που δεν εχει 160 χαρακτήρες αλλά δεν κατάλαβα πως αλλάζει αυτο?

Έχω το swiftkey πρέπει να βάλω άλλο πληκτρολόγιο? η άλλο πρόγραμμα μηνυμάτων γενικώς? το άλλο προγραμμα αν μπει θα υποστειρίζει dualsim ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

το χω ξαναρωτησει αλλα δεν πηρα απαντηση...ας δοκιμασω αλλη μια φορα

 

Οταν κανει updates απο το play, αν και οι εφαρμογες ειναι εγκατεστημενες στην εξωτερικη καρτα, τις εμφανιζει σαν καινουρια εγκατασταση σην internal memory.

 

θα πρεπει να παω παλι χειροκινητα με το link2SD να τις μεταφερω στην internal..

 

το ασχημο ηταν σε παιχνιδια, οπου μετα απο καποιο update, μου εμφανισε το save το παλιοτερο και οχι το πιο προσφατο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διάβασα αυτά που λέτε για τα μηνυματα που δεν εχει 160 χαρακτήρες αλλά δεν κατάλαβα πως αλλάζει αυτο?

Έχω το swiftkey πρέπει να βάλω άλλο πληκτρολόγιο? η άλλο πρόγραμμα μηνυμάτων γενικώς? το άλλο προγραμμα αν μπει θα υποστειρίζει dualsim ?

 

Θα πρέπει είτε να δεις αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στο προγραμμα των μηνυμάτων που χρησιμοποιείς (στην official rom δεν το έχω βρεί). Αλλά χρησιμοποιώ τον Handcent Next SMS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, διάβασα αυτά που λέτε για τα μηνυματα που δεν εχει 160 χαρακτήρες αλλά δεν κατάλαβα πως αλλάζει αυτο?

Έχω το swiftkey πρέπει να βάλω άλλο πληκτρολόγιο? η άλλο πρόγραμμα μηνυμάτων γενικώς? το άλλο προγραμμα αν μπει θα υποστειρίζει dualsim ?

Το swiftkey είναι εφαρμογή πληκτρολογίου ενώ η δυνατότητα των 160 χαρακτήρων είναι θέμα εφαρμογής sms. Οπότε κρατάς ως έχει το swiftkey και απλώς βάζεις και μια sms app που να έχει ρύθμιση για 160 χαρακτήρες. Μερικές που έχουν σίγουρα είναι textra, chomp sms, evolvesms, handcent sms. Στο evolvesms που χρησιμοποιώ τώρα η ρύθμιση βρίσκεται στα advanced settings όπου πρέπει να τικάρεις το "Strip unicode".
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μόλις έφτασε στα χέρια μου το κινητό. Το pc suite είναι στα κινέζικα. Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να κατεβάζω το πρόγραμμα σε "νορμάλ" γλώσσα; Όσα τσέκαρα στο ίντερνετ, έχουν ένα σωρό άσχετα downloads να κατεβάσεις, εκτός από το συγκεκριμένο. Ή τουλάχιστον εγώ δεν το βρίσκω... :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Εγω εχω την official rom 1520 και με εβγαλε ενοιμερωση για 1544 να κανω η μπορει να χασω τα αρχεια μου και να ψαχνομαι,Επισης μπορει να μου περασει αλλες αχριστες εφαρμογες τις εταιριας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

Μόλις έφτασε στα χέρια μου το κινητό. Το pc suite είναι στα κινέζικα. Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να κατεβάζω το πρόγραμμα σε "νορμάλ" γλώσσα; Όσα τσέκαρα στο ίντερνετ, έχουν ένα σωρό άσχετα downloads να κατεβάσεις, εκτός από το συγκεκριμένο. Ή τουλάχιστον εγώ δεν το βρίσκω... :(

 

Φιλε ριξε μια ματια εδω http://www.allinfopark.net/2015/06/download-lenovo-pc-suite-english-usb-drivers-free-download.html?m=1

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Σε official vibeui 1535 stable.

 

Επειδή αναφέρθηκε νωρίτερα ως πρόβλημα των τρίτων εφαρμογών sms ως προς το ότι δεν γίνονται default στη 1540 του Ιταλού αλλά και στην 1534, μόλις έρθει ρουτάρω ...αναθμίζω και δοκιμάζω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το συγκεκριμένο κινητό δε "τραβάει" ιντερνετ και από τα 2 slot καρτών; Θα πρέπει εαν εναλλάσω το ιντερνετ σε πακέτα ανάμεσα σε 2 κάρτες να τις αλλάζω και θέση; Ευχαριστώ πολύ!

 

 

(:)Αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει και το link της τελευταίας καλύτερης έκδοσης rom του Ιταλού θα του ήμουν απόλυτα ευγνώμων!!!:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...