Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ποιο redmi note 2? Διαβαζα και απο εκει και το κντ εχει τραγικοτατη μπαταρια...9 στους 10 λενε ειναι απογοητευμενοι απο αυτο το θεμα. Ασε που σε τι διαφερει απο το κ3 στο θεμα out of the box? Οι κατοχοι αλλαζουν και εκει ρομ σαν τα πουκαμισα και ακομα δεν βγηκε καποια stable που να τους ικανοποιει. Το θρεντ του αν και πολυ νεωτερο θα μπορουσε καλλιστα να περασει το παρον αν δεν ειχε καθαριστει ηδη μια φορα πετωντας οι διαχειριστες παρα πολλες σελιδες. Δεν υποστηριζω κανενα απο τα δυο αλλα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι. Τα κινητα για μενα εχουν απο ενα μειονεκτημα και διαλεγεις αυτο που σε ενοχλει λιγοτερο:

Το xiaomi εχει οπως ειπα κακιστη καταναλωση κ ρουφαει πολυ μπαταρια.

Το lenovo εχει καποιες στιγμες θεμα με το toutch που ψιλοκολαει. Αν εκεινη την στιγμη που το κανει σβησεις κ ενεργοποιησεις την οθονη φτιαχνει αμεσως.[/quote

 

αυτο το κολλημα στο lenovo , ποσο συχνα γινεται;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ποιο redmi note 2? Διαβαζα και απο εκει και το κντ εχει τραγικοτατη μπαταρια...9 στους 10 λενε ειναι απογοητευμενοι απο αυτο το θεμα. Ασε που σε τι διαφερει απο το κ3 στο θεμα out of the box? Οι κατοχοι αλλαζουν και εκει ρομ σαν τα πουκαμισα και ακομα δεν βγηκε καποια stable που να τους ικανοποιει. Το θρεντ του αν και πολυ νεωτερο θα μπορουσε καλλιστα να περασει το παρον αν δεν ειχε καθαριστει ηδη μια φορα πετωντας οι διαχειριστες παρα πολλες σελιδες. Δεν υποστηριζω κανενα απο τα δυο αλλα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι. Τα κινητα για μενα εχουν απο ενα μειονεκτημα και διαλεγεις αυτο που σε ενοχλει λιγοτερο:

Το xiaomi εχει οπως ειπα κακιστη καταναλωση κ ρουφαει πολυ μπαταρια.

Το lenovo εχει καποιες στιγμες θεμα με το toutch που ψιλοκολαει. Αν εκεινη την στιγμη που το κανει σβησεις κ ενεργοποιησεις την οθονη φτιαχνει αμεσως.[/quote

 

αυτο το κολλημα στο lenovo , ποσο συχνα γινεται;;;

 

Ποτε....!!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιο redmi note 2? Διαβαζα και απο εκει και το κντ εχει τραγικοτατη μπαταρια...9 στους 10 λενε ειναι απογοητευμενοι απο αυτο το θεμα. Ασε που σε τι διαφερει απο το κ3 στο θεμα out of the box? Οι κατοχοι αλλαζουν και εκει ρομ σαν τα πουκαμισα και ακομα δεν βγηκε καποια stable που να τους ικανοποιει. Το θρεντ του αν και πολυ νεωτερο θα μπορουσε καλλιστα να περασει το παρον αν δεν ειχε καθαριστει ηδη μια φορα πετωντας οι διαχειριστες παρα πολλες σελιδες. Δεν υποστηριζω κανενα απο τα δυο αλλα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι. Τα κινητα για μενα εχουν απο ενα μειονεκτημα και διαλεγεις αυτο που σε ενοχλει λιγοτερο:

Το xiaomi εχει οπως ειπα κακιστη καταναλωση κ ρουφαει πολυ μπαταρια.

Το lenovo εχει καποιες στιγμες θεμα με το toutch που ψιλοκολαει. Αν εκεινη την στιγμη που το κανει σβησεις κ ενεργοποιησεις την οθονη φτιαχνει αμεσως.[/quote

 

αυτο το κολλημα στο lenovo , ποσο συχνα γινεται;;;

Εμένα φιλε μου το έκανε τις πρωτες μέρες που έβαλα μουφα tempered glass. Μετά έστρωσε το γυαλί και λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φιλε μου το έκανε τις πρωτες μέρες που έβαλα μουφα tempered glass. Μετά έστρωσε το γυαλί και λύθηκε

 

αα διορθωνεται δηλαδη...! εγω το μονο που φοβαμαι ειναι να μη κανω καμια βλακεια οταν θα το κανω root ή αλλαξω ρομ , οτι χρειαζεται τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

 

αα διορθωνεται δηλαδη...! εγω το μονο που φοβαμαι ειναι να μη κανω καμια βλακεια οταν θα το κανω root ή αλλαξω ρομ , οτι χρειαζεται τελος παντων.

Είναι δύσκολο να κανείς βλακεία αν ακολουθησεις πίστα τους οδηγούς

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να κανείς βλακεία αν ακολουθησεις πίστα τους οδηγούς

 

επειδη ομως ειμαι ντιπ αχρηστος μπορεις να μου πεις τι πρεπει να κανω;; γτ βλεπω κατι flash , root, αλλαγης ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλαω για τα πιξελ.

Ακομα και χωρις ζουμ φαινονται λες και εκανες επεξεργασια η τις συμπιεσες πολυ.

Αλλα επαναλαμβανω μονο σε συνθηκες με λιγο πιο χαμηλο φωτισμο απο ηλιο.

Αρκετα πιθανο να εχει να κανει με τις αυτοματες ρυθμισεις και ισως εαν ασχοληθουν να βελτιωσουν το προγραμμα της καμερας να φυγει το θεμα.

 

Παιδιά η κάμερα του η πίσω είναι για τα λεφτά του παρα πολύ ικανοποιητική. Και το λέω εγώ που έχω αλλάξει αρκετά κινητα.. φαίνονται στην υπογραφή μου. Παιζει ρολο και η Ρομ γιατί τις άλλαξα σχεδόν όλες και σε καποιες Ρομ η φωτο ηταν τραγική.

Επαναλαμβάνω για τα λεφτά του είναι πολύ καλη η πίσω.Το μειζου μονο χειροκίνητα είχε ελάχιστα καλύτερη.

Και το touch του ποτε δεν κόλλησε σε μένα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα κιόλας μην στο κάνει ή ρομ. Από όσο ξέρω κάποιες ρομ συμπιέζουν πολύ τις φωτογραφίες. Το είχε πει και ένας φίλος εδώ.

 

Εγώ το είχα πει και ισχύει άλλες ρομ βγαζουν 4mb τη φώτο κι άλλες ακόμα και 2mb. Η LTT πάντως έχει τη καλύτερη ποιότητα και από Ιταλού νομίζω.

Αλλά πάντως κι εγώ όσοι λένε για κάμερα πραγματικά απορώ μήπως υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες. Φίλος με LG G2 όπως έχω ξαναπεί έχει εντυπωσιαστεί από το πόσο καθαρές κα ζωηρές είναι οι φώτο ακόμα και σε πιο σούρουπο. Και πραγματικά μετά από 700 περίπου φωτογραφίες που έβγαλα το καλοκαίρι λόγω καταστροφής της φωτογραφικής όποιος έχει δει τις φώτο δεν έχει καταλάβει ότι είναι απο κινητό και σε μεγάλη οθόνη όχι στην οθόνη του κινητού προβολή. Οπότε μπορεί να έχω πολλά παράπονα από τη συσκευή αλλά από κάμερα είμαι ενθουσιασμένος. Μάλλον πήρα ελαττωματικό στη κάμερα... :lol::D:p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σύνδεσω το κινητό με την τηλεόραση με hdmi για να έχω ταυτόχρονα την ίδια εικόνα που εχω στο κινητό μου και στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι ψαχνω ενα adapter hdmi to micro usb που να κάνει τη δουλειά του ,αλλά αν είναι συμβατός και με αλλά κινητά θα ήταν ακόμη καλυτερα.Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ανταπτορα για αγορά από Αθηνα .?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σύνδεσω το κινητό με την τηλεόραση με hdmi για να έχω ταυτόχρονα την ίδια εικόνα που εχω στο κινητό μου και στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι ψαχνω ενα adapter hdmi to micro usb που να κάνει τη δουλειά του ,αλλά αν είναι συμβατός και με αλλά κινητά θα ήταν ακόμη καλυτερα.Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ανταπτορα για αγορά από Αθηνα .?

 

δεν νομιζω οτι το κανει αυτο το κινητο μας.....

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σύνδεσω το κινητό με την τηλεόραση με hdmi για να έχω ταυτόχρονα την ίδια εικόνα που εχω στο κινητό μου και στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι ψαχνω ενα adapter hdmi to micro usb που να κάνει τη δουλειά του ,αλλά αν είναι συμβατός και με αλλά κινητά θα ήταν ακόμη καλυτερα.Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ανταπτορα για αγορά από Αθηνα .?

Θα πάρεις ένα HDMI στικακι για την τηλεόραση που να επιτρέπει WiFi display. Με USB σε hdmi δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σύνδεσω το κινητό με την τηλεόραση με hdmi για να έχω ταυτόχρονα την ίδια εικόνα που εχω στο κινητό μου και στην τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι ψαχνω ενα adapter hdmi to micro usb που να κάνει τη δουλειά του ,αλλά αν είναι συμβατός και με αλλά κινητά θα ήταν ακόμη καλυτερα.Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο ανταπτορα για αγορά από Αθηνα .?

 

Γι αυτό θεωρητικά θέλεις κάτι τέτοιο http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/cables-kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm έναν usb to hdmi MHL αντάπτορα. Αλλά δε νομίζω να υποστηρίζει MHL η συσκευή ελάχιστες ξέρω να το κάνουν και κυρίως ταμπλετ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πει και ισχύει άλλες ρομ βγαζουν 4mb τη φώτο κι άλλες ακόμα και 2mb. Η LTT πάντως έχει τη καλύτερη ποιότητα και από Ιταλού νομίζω.

Αλλά πάντως κι εγώ όσοι λένε για κάμερα πραγματικά απορώ μήπως υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες. Φίλος με LG G2 όπως έχω ξαναπεί έχει εντυπωσιαστεί από το πόσο καθαρές κα ζωηρές είναι οι φώτο ακόμα και σε πιο σούρουπο. Και πραγματικά μετά από 700 περίπου φωτογραφίες που έβγαλα το καλοκαίρι λόγω καταστροφής της φωτογραφικής όποιος έχει δει τις φώτο δεν έχει καταλάβει ότι είναι απο κινητό και σε μεγάλη οθόνη όχι στην οθόνη του κινητού προβολή. Οπότε μπορεί να έχω πολλά παράπονα από τη συσκευή αλλά από κάμερα είμαι ενθουσιασμένος. Μάλλον πήρα ελαττωματικό στη κάμερα... :lol::D:p

 

με την MIUI μου δινει αρχεια απο 3.00 εως 6.21 Mb το μεγαλυτερο

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

MHL δεν υποστηριζει οντως.

Το ειχα ψαξει και εγω μιας και εβαζα στο xperia p(που ειχε και ξεχωριστη υποδοχη micro HDMI) και ενα χειριστηριο και επαιζα emulator στην τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το lenovo K3 Note, το έχω στην κατοχή μου από τις 20-5-15 με πρόβλημα στην κάμερα, μου την ανοίγει και είναι όλα μαυρα ενώ φαίνονται όλα τα εικονιδια της κάμερας.....όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν σφαίρα + 2 μπαταρίες + 3 θήκες.....και το πουλάω.....πληροφορίες μέσω μηνύματος για την τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το lenovo K3 Note, το έχω στην κατοχή μου από τις 20-5-15 με πρόβλημα στην κάμερα, μου την ανοίγει και είναι όλα μαυρα ενώ φαίνονται όλα τα εικονιδια της κάμερας.....όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν σφαίρα + 2 μπαταρίες + 3 θήκες.....και το πουλάω.....πληροφορίες μέσω μηνύματος για την τιμή.

 

εγγυηση δεν εχει?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις μερικές λεπτομέρειες για αυτή την ρομ φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις μερικές λεπτομέρειες για αυτή την ρομ φίλε?

Είναι πολύ φρέσκο. VIBE 3.0 ,σήμερα ψάχνονται οι Ρώσοι.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=9260

Μήνυμα 9269

Θα περιμένω την έκδοση του Membar .

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες. Εχω ρουταρει το κινητο κι εχω φλασαρει τη ρομ του ιταλου οπως λεει στη σελιδα 131, ολα κομπλε… Εχει μια εφαρμογη που λεει ota system update και μου βγαζει ενα update στη ρομ απο τη vibe 1.2 στην 1.3 ρωτησα ενα φιλο που ξερει μου λεει καντο το update. Το κανω απο twrp μου βγαζει οτι εγινε επιτυχως αλλα δεν ανοιγει το κινητο μετα το reboot. Ξερει κανενας τι παιζει να μου πει?

Επισης ενα αλλο θεμα ειναι απο τοτε που εβαλα αυτη τη ρομ μου λεει οτι εχει 7 γκιγκα miscellaneous files που ειναι πολυ too much.

 

Ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό όπως ήρθε με την στοκ από την αρχή. Θέλω να του αλλάξω τη ρομ. Ποια είναι η καλύτερη? Του Ιταλού? Να ακολουθήσω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό όπως ήρθε με την στοκ από την αρχή. Θέλω να του αλλάξω τη ρομ. Ποια είναι η καλύτερη? Του Ιταλού? Να ακολουθήσω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα?

 

Για μένα η Androium 5. Tην πέρασα χθες και δεν αντιμετωπίζω κανενα προβλημα, ούτε με την κάμερα ούτε με τίποτα.

Ένας φίλος μου πρότεινε την cyanogenmod rom και σκεφτομαι να την δοκιμασω μιας και ειναι πιο ομορφη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες. Εχω ρουταρει το κινητο κι εχω φλασαρει τη ρομ του ιταλου οπως λεει στη σελιδα 131, ολα κομπλε… Εχει μια εφαρμογη που λεει ota system update και μου βγαζει ενα update στη ρομ απο τη vibe 1.2 στην 1.3 ρωτησα ενα φιλο που ξερει μου λεει καντο το update. Το κανω απο twrp μου βγαζει οτι εγινε επιτυχως αλλα δεν ανοιγει το κινητο μετα το reboot. Ξερει κανενας τι παιζει να μου πει?

Επισης ενα αλλο θεμα ειναι απο τοτε που εβαλα αυτη τη ρομ μου λεει οτι εχει 7 γκιγκα miscellaneous files που ειναι πολυ too much.

 

Ευχαριστω..!

Γενικά δεν είναι καλό να κανεις OTA updates στις κινεζικές dev εκδόσεις γιατί χανεις τα gapps. Flashαρε νέα ρομ και όταν είσαι στο TWRP κάνε wipe και το internal storage ώστε να φύγουν αυτά τα misc files.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η Androium 5. Tην πέρασα χθες και δεν αντιμετωπίζω κανενα προβλημα, ούτε με την κάμερα ούτε με τίποτα.

Ένας φίλος μου πρότεινε την cyanogenmod rom και σκεφτομαι να την δοκιμασω μιας και ειναι πιο ομορφη :lol:

 

Η adroium έχει bugs. Επίσης η cyanogenmod είναι καλή stable?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...