Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα έσπασε επειδή το είχα μέσα στην τσέπη την μπροστινή του παντελονιού και ακουμπούσα σε ένα ντουβαράκι με αρκετή πίεση σε εκείνο το σημείο. Δεν την άλλαξα ακόμα, οσο πάει...

 

Πάνω που πήρα απόφαση να πάω σε Androium ξαναχτύπησε ο Ιταλος. Έντυπώσεις από τα παιδιά που την πέρασαν;

 

Bασικά είναι σαν την LTT 1540 όμοια σχεδόν με μερικές προσθήκες του Ιταλού (fonts, calibrations κλπ) και σχεδόν πλήρες ελληνικά.

Εγώ είχα και tempered glass που μάλλον δεν κάνει δουλειά σε τίποτα άλλο εκτός από γρατζουνιές και κρούσεις.

Σε σένα έσπασε εκείνη την ώρα? Το κατάλαβες δηλαδή επιτόπου ή άνοιξε μετά? Προσπαθώ να θυμηθώ αν έκανα κάτι παρόμοιο.

 

Το θέμα είναι τι γίνεται μετά την αλλαγή? Τόσο εύκολα που σπάει, παίζει να ξαναγίνει.

 

Παιδιά όσον αφορά την οθόνη επειδή βλέπω πολλούς που έχουν πρόβλημα όπως και εγώ (σπασμένη οθόνη)

Η οθόνη λοιπόν έχει 30 ευρό για αγορά από Ε-bay ( http://www.ebay.com/itm/161749856436?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) (εγώ του έκανα offer στα 25 ευρό και το δέχτηκε)

Μπορώ να επιβεβαιώσω την ποιότητα της γιατί εδώ και μια βδομάδα αυτή έχω στο κινητό και την άλλαξα μόνος μου. (Να σημειώσω ότι ήταν η πρώτη μου φορά που άλλαζα οθόνη)

Μου πήρε περίπου μια ωρα και αυτα τα βιντεο με βοήθησαν πολυ:

Αποσυναρμολογιση Κ3 ΝΟΤΕ: https://www.youtube.com/watch?v=5e_TNIAVnAQ

Αλλαγη οθονης:

 

Δε ξέρω εγώ αυτό το ποστ είδα οπότε ας μας πει ο φίλος που το επιχείρησε. Γενικά δεν έχει ακουστεί από κανέναν άλλο να του έσπασε από μόνο του οπότε μάλλον τυχαίο θα είναι.

Αλήθεια έχει κανένας θέμα με κιτρινίλες στα πλάγια; Εμένα κάνει κιτρινίλες ειδικά στο κάτω μέρος στην άκρη στο κέντρο που είναι έντονο σε λευκό φόντο σαν κηλίδα αλλά και στα δεξιά και αριστερα πλάγια πολύ ανεπαίσθητο. Και όσο πιο πολύ ζεστένεται η συσκευή τόσο πιο πολύ έντονο γίνεται. Βέβαια φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο. Έχει κανένας άλλος θέμα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα... ρε παιδιά το κινητό δεν υποστηρίζει βίντεο κλήση;; δε μπορώ να βρω πουθενά τ κουμπι...
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή βασιζόταν εξαρχής η carbon. Για αυτό έγινε ο ντόρος μετά που την έκανε port ο miyer χωρίς να αναφέρει τους jiayu devs.

Νομιζα ότι ο ντόρος έγινε όταν πήγε να κάνει port την 5.1.1 και την έδινε μονο σε donators. Ή προηγούμενη νομίζω ότι είναι ή κλασική mediatek aosp.

 

Επίσης εμένα το κινητό έχει φάει κάτι καλές τούμπες αλλά ή οθόνη δεν έχει παθει τίποτα.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας την ώρα με πάει στην εφαρμογή ρολόι που είναι όπως είδα ίδια με της LTT δε πρόσεξα κάτι περίεργο εκεί απλά δεν έψαξα πιο μέσα στην αρχική είδα μόνο που έγραφε τα δυο ξυπνητήρια αλλά τώρα βλέπω που γράφει ο ιταλός

"You smanetti worse than me for the apk clock stock, unfortunately there's no way to make it work if you set the Italian language. If you set the English, it works without problems. Too bad because with that, the alarm will work even by phone off"

 

Οκ όλα καλά τώρα.χρειαζόταν ενα reboot επειδή πείραξα τα fonts μέσα απο το μενού του ιταλού.

Δεν μπορω να βρω να κάνω την μπαταρία αριθμητική.

Και η φωτογραφική δυστυχώς είναι χειρότερη απο αλλες ρομ

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις πανω απο phoenix rom? κ γω τη phoenix εχω θα την αλλαξω ομως... στο TWRP δε κανεις wipe data cashe kalvik και system?

 

Εβαλα την Androium πάνω απο τη Pheonix κάνοντας μόνο wipe cashe. (παραπλήσιες είπα θα μου κάτσει)

Χάρηκα στην αρχή που δεν χρειάστηκα να τα ξαναβάλω όλα, αλλά ....

Σε κάποιες κλήσεις δεν ακούγεται καθόλου ο ήχος κλήσης και μετά τυχαία ξαναδουλεύει.

Η μπαταρία δείχνει να βελτιώθηκε.

Πάμε το Σαββατοκύριακο για σωστή clean εγκατάσταση , αλάνθαστη μέθοδος.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα ότι ο ντόρος έγινε όταν πήγε να κάνει port την 5.1.1 και την έδινε μονο σε donators. Ή προηγούμενη νομίζω ότι είναι ή κλασική mediatek aosp.

 

Επίσης εμένα το κινητό έχει φάει κάτι καλές τούμπες αλλά ή οθόνη δεν έχει παθει τίποτα.

Δεν ξέρω σίγουρα, ίσως να είναι έτσι οπως λες. Μου έκανε εντύπωση που μετά τον ντόρο κατέβασε το σάιτ του όλο αλλιώς υποθέτω θα έσβησε το ποστ με την επίμαχη ρομ (3.0) και θα άφηνε τα υπόλοιπα εφόσον ήταν δικές του δημιουργίες. Τέλος πάντων, αυτά είναι παρελθόν, αφού η νέα androium δουλεύει καλά είμαστε εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγο την Androdium 5 K3N http://www.needrom.com/download/androium-5-k3n/comment-page-2/#comments

κατέβασα (αγόρασα) και το light flow, αλλά το notification led δεν δουλεύει..

Ξέρει κανείς γιατί..??

Our Demo-Krasi Has Been Hacked...:X
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εγώ αυτό το ποστ είδα οπότε ας μας πει ο φίλος που το επιχείρησε. Γενικά δεν έχει ακουστεί από κανέναν άλλο να του έσπασε από μόνο του οπότε μάλλον τυχαίο θα είναι.

Αλήθεια έχει κανένας θέμα με κιτρινίλες στα πλάγια; Εμένα κάνει κιτρινίλες ειδικά στο κάτω μέρος στην άκρη στο κέντρο που είναι έντονο σε λευκό φόντο σαν κηλίδα αλλά και στα δεξιά και αριστερα πλάγια πολύ ανεπαίσθητο. Και όσο πιο πολύ ζεστένεται η συσκευή τόσο πιο πολύ έντονο γίνεται. Βέβαια φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο. Έχει κανένας άλλος θέμα;

 

Εγω δεν εχω κιτρινιλες αλλα οταν ειμαι με μαυρο φοντο σε καποιες ακρες η οθονη εχει σαν περισσοτερο φωτισμο και φαινεται σαν να γκριζαρει λιγο...

 

Πέρασα πριν λίγο την Androdium 5 K3N http://www.needrom.com/download/androium-5-k3n/comment-page-2/#comments

κατέβασα (αγόρασα) και το light flow, αλλά το notification led δεν δουλεύει..

Ξέρει κανείς γιατί..??

 

Υπαρχει ενα βιντεακι που δειχνει πως γινεται... Κοιτα το ποστ 5125...

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/androium-5-k3n/

 

Αυτή είναι ή σωστή Androium. Κάποια λινκς που δόθηκαν εδώ είναι από τις beta φάσεις και δεν έχουν OTA.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος psarogen! Μόλις την έβαλα, χωρίς wipe κλπ γιατί βαριόμουν να τα στήνω όλα από την αρχή. Σαν πρώτη πρώτη εντύπωση δηλώνω εντυπωσιασμένος από τις πρόσθετες ρυθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος psarogen! Μόλις την έβαλα, χωρίς wipe κλπ γιατί βαριόμουν να τα στήνω όλα από την αρχή. Σαν πρώτη πρώτη εντύπωση δηλώνω εντυπωσιασμένος από τις πρόσθετες ρυθμίσεις!

Πάντως νομίζω καλό είναι να κάνεις wipe cache και dalvik

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω αύριο-μεθαύριο που θα έχω χρόνο. Τώρα επειδή πήγε αργά δεν ήθελα να μπλέξω και την πέρασα μία από πάνω έτσι να μου φύγει η περιέργεια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη η clear rom του vickmall ειναι καλη; Χωρις να μπλεξεις με αλλαγες rom δουλευει απροβληματιστα για σχετικα απλη χρηση; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ζήτα του να σου περάσει την επίσημη πολύγλωσση, την ROW S121.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω ποσό ακόμα θα δουλεύουν οι κινέζοι την official με νέες dev εκδόσεις. Έτσι όπως τις βγάζουν είναι λες και δουλεύουν πάνω σε early access παιχνίδι του steam.
Link to comment
Share on other sites

Mε το kingoroot γίνεται αμέσως ,δεν μπορω να καταλάβω γιατί δεν μπορείς.Με τον τρόπο που γράφω στον οδηγο απλα το μόνο που χρειάζεται να κάνεις απο όλα αυτά ειναι περάσεις το cwm ή το twrp για να μπορεσεις να περάσεις μέσω αυτού το su pro.Απλά.

Στο προηγουμενο μηνυμα ανεφερα,για να αποφυγω τα πολλα μηνύματα,οτι δοκιμασα(πολλακις) kingroot,iroot(βιντεο του κινέζου) καθως και drivers-custom recovery-super su(βιντεο αμερικανου απο rootjunky.com). Στην πρωτη περιπτωση(βιντεο κινεζου) δεν δεχεται τις εφαρμογες (οπως λεει κ ο φιλος psarogen) και στην 2η περιπτωση(βιντεο αμερικανου) μου πετάει συνεχως το κινητο εξω οταν δινω τις εντολες(δηλ σταματαει το PC να "βλεπει" το κινητο οταν δινω την εντολη fast boot bootloader συγκεκριμένα.

Γι'αυτο ζηταω απο καποιον να μου εξηγησει τον τροπο που περναω το cwm ή το twrp(δεν ξερω καν τι σημαινουν) για να ρουταρω την συσκευη. Εχω την 1512 και θελω να απαλλαγω απο bloatware για εχω περισσοτερο χωρο και παραλληλα να σταματησουν ολες αυτες οι apps να μου τρωνε μπαταρια.

Ευχαριστω για τις απαντησεις... :)

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή η andronium αλλά 15 λεπτά σέρφινγκ και φεις 88% μπαταρία.......

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις αναλυτικές οδηγίες, μια βοήθεια μόνο, αφού έβαλα την 1520 και έκανα όλες τις διαδικασίες που περιγράφεις παραπάνω όλα πήγαν καλά αλλά δεν έχω σήμα ενώ μου βγάζει μην. volcome to vodafone το τηλέφωνο μου δεν έχει σήμα μήπως χρειάζεται κάτι ακόμα να κάνω:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα βιντεακι που δειχνει πως γινεται... Κοιτα το ποστ 5125...

 

Ωραίος φίλε, ευχαριστώ..

 

Με το θέμα της μπαταρίας τι γίνεται στην νέα Androium 5 K3N...??

Πολλή κατανάλωση διέκρινα μέσα σε μισή μέρα..

Our Demo-Krasi Has Been Hacked...:X
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή η andronium αλλά 15 λεπτά σέρφινγκ και φεις 88% μπαταρία.......

 

Ωραίος φίλε, ευχαριστώ..

 

Με το θέμα της μπαταρίας τι γίνεται στην νέα Androium 5 K3N...??

Πολλή κατανάλωση διέκρινα μέσα σε μισή μέρα..

Αυτό είναι θέμα της Jiayu S3 rom στην οποία βασίζεται και το δουλεύουν ακόμα. Δηλαδή και ή Phoenix και ή Androium έχουν το ίδιο θέμα αλλά η Androium επειδή είναι βασισμένη στην Beta 10 έκδοση το έχει βελτιώσει.

 

(Μπορείτε να πατε στο thread της Jiayu s3 rom στο XDA να το δείτε και οι ίδιοι.)

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο μηνυμα ανεφερα,για να αποφυγω τα πολλα μηνύματα,οτι δοκιμασα(πολλακις) kingroot,iroot(βιντεο του κινέζου) καθως και drivers-custom recovery-super su(βιντεο αμερικανου απο rootjunky.com). Στην πρωτη περιπτωση(βιντεο κινεζου) δεν δεχεται τις εφαρμογες (οπως λεει κ ο φιλος psarogen) και στην 2η περιπτωση(βιντεο αμερικανου) μου πετάει συνεχως το κινητο εξω οταν δινω τις εντολες(δηλ σταματαει το PC να "βλεπει" το κινητο οταν δινω την εντολη fast boot bootloader συγκεκριμένα.

Γι'αυτο ζηταω απο καποιον να μου εξηγησει τον τροπο που περναω το cwm ή το twrp(δεν ξερω καν τι σημαινουν) για να ρουταρω την συσκευη. Εχω την 1512 και θελω να απαλλαγω απο bloatware για εχω περισσοτερο χωρο και παραλληλα να σταματησουν ολες αυτες οι apps να μου τρωνε μπαταρια.

Ευχαριστω για τις απαντησεις... :)

 

εχω τη 1512, οπως μου ηρθε απο vickmall EU warehuse...ηταν ρουτ...δεν ξερω αν ειχε το twrp, αλλα το περασα ετσι για να υπαρχει...

 

αλλα δεν εχω καθολου bloatware!! οσο για την μπαταρια, ειμαι με 3G toylaxiston 1O ωρες την μερα, οποτε δεν μποω να πω κατι για το αν αντεχει...απλως δεν αντεχει να βγαλει την μερα...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω εγώ αυτό το ποστ είδα οπότε ας μας πει ο φίλος που το επιχείρησε. Γενικά δεν έχει ακουστεί από κανέναν άλλο να του έσπασε από μόνο του οπότε μάλλον τυχαίο θα είναι.

Αλήθεια έχει κανένας θέμα με κιτρινίλες στα πλάγια; Εμένα κάνει κιτρινίλες ειδικά στο κάτω μέρος στην άκρη στο κέντρο που είναι έντονο σε λευκό φόντο σαν κηλίδα αλλά και στα δεξιά και αριστερα πλάγια πολύ ανεπαίσθητο. Και όσο πιο πολύ ζεστένεται η συσκευή τόσο πιο πολύ έντονο γίνεται. Βέβαια φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο. Έχει κανένας άλλος θέμα;

 

Εγώ πάντως δεν είχα Tempered Glass και στο 2μηνο μου έσπασε όπως και του φίλου.

Η αποσυναρμολόγηση δεν ήταν κατι δύσκολο. Στα μόνα που δυσκολεύτηκα ηταν στο ξεκόλλημα της παλιάς και στο κόλλημα της καινούριας οθόνης. Η "μανισια" ηταν κολλημένη μπορεί και με logo στιγμής!!! Όσο και αν την ζέστανα τελικά αναγκάστηκα να την ξεκολλάω κομματάκι - κομματάκι με τσιμπιδάκι. Ενώ για το κόλλημα της καινούριας θα πρέπει να έχετε μια λεπτή και δυνατή ταινία διπλής όψης (απο E-bay) και ίσως να χρειαστεί και λίγο ρευστή σιλικόνη στις γωνίες για καλύτερα "κρατήματα". Στην αρχή δεν είχα βάλει σιλικόνη και χρειάστηκε να το ξανά ανοίξω και να την ξανά κολλήσω καλύτερα. Πάντως τα βίντεο που έχω στο προηγούμενο ποστ θα βοηθήσουν πολύ οποίον θέλει να προσπαθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, απο που προτείνετε να το παραγγείλουμε;Το δικό μου το είχα πάρει απο vickmall αλλά απο ότι βλέπω είναι στα 160 ευρώ και είπα να ρωτήσω μήπως υπαρχει καλύτερη τιμή με γρήγορο shipping απο κάπου αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να το αγοράσει ένας φίλος, απο που προτείνετε να το παραγγείλουμε;Το δικό μου το είχα πάρει απο vickmall αλλά απο ότι βλέπω είναι στα 160 ευρώ και είπα να ρωτήσω μήπως υπαρχει καλύτερη τιμή με γρήγορο shipping απο κάπου αλλού.

 

$159.99 δολαρια

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...