Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά στην παρέα

Κάποιος που εχει την 1532LTT θελω το Messanger που λειτουργει να το ανεβάσει κάπου ρε παιδιά

ευχαριστώ

 

Καλώς ήρθες, πιάσε.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω να βαλω παλιοτερη εκδοση Messanger με καποιον τροπο γιατι βλεπω την 1532LTT καλη αλλα θελω και το Messanger

 

Βάζεις την έκδοση που έχει ανεβάσει από πάνω ο Στέλιος και παίζει κανονικά αλλά δεν έχει καθόλου ειδοποιήσεις ούτε σε lockscreen ούτε απλές, μονο αν μπεις μέσα βλέπεις να σου έστειλαν κάτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα έκανα όλα @#$$ και χάθηκε το imei και το λινκ απο xda που αναφέρει ένα άλλο παιδί εδώ μέσα δε δουλεύει,

πείτε μου έναν τρόπο να ξεμπερδεύω γρήγορα. τα έχω τα imei του κινητού από το κουτί του

 

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή από playstore

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cryptotel.chamelephon&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dchamelephone&pcampaignid=APPU_1_OQb8VZaeH4qlsAHp3a6gBA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Πως μπορω να αλλαξω ηχο κλησης στην δευτερη sim με δικο μου ηχο κλησης? Γιατι εχω δημιουργησει φακελο με ονομα Ringotones στην εσωτερικη μνημη και στην microsd αλλα δεν με αφηνει να τον επιλεξω ενω στην πρωτη sim δουλευει κανονικα. Να πω οτι ο ηχος κλησης ειναι απο μια εφαρμογη αλλα και παλι μου φαινεται περιεργο.

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι στην carbon 2.0 δεν λειτουργεί το PayPal app. Δεν την κατεβάζει καν από το Google play, μου λέει this app is not compatible with your device.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να αποφύγω τα κινεζομάγαζα μετά απο αυτά που διάβασα και να το πάρω απο το amazon, το βρήκα με £124.80! Ο πωλητής μου είπε ότι θα το έχω σε δέκα μέρες με δώρο θήκη και screen protector - μου είπε εγγύηση ένα χρόνο και αν έχω πρόβλημα μέσα σε 30 μέρες πλήρη αντικατάσταση. Επίσης μου υποσχέθηκε ότι θα είναι καθαρό από ιούς και δεν θα έχω θέμα με τελωνείο! Ελπίζω να αξίζει η διαφορά στη τιμή!
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάνεις το kodi;

Του παίζει κανονικά;

Σε εμένα την 1η φορά άνοιξε και μετά απλά τρεμοσβηνει η οθόνη με το logo kodi

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάνεις το kodi;

Του παίζει κανονικά;

Σε εμένα την 1η φορά άνοιξε και μετά απλά τρεμοσβηνει η οθόνη με το logo kodi

 

Σε εμενα με carbon φαινεται να δουλευει...

 

Μεχρι τωρα ειδα οτι στην carbon δεν μπορω να δω βιντεο απο την εφαρμογη του facebook καθως και να παιξω το wordz2... Επισης το paypal ο φιλος πανω εχει δικιο δεν μας αφηνει να το κατεβασουμε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει κλασσική βιντεοκληση.?όχι με βιμπερ. Έχω μια κάμερα παρακολουθεσεις η οποία δουλεύει μόνο με τέτοια κληση. Έχω την ρομ 1520 του vickmall. Οι νεότερες εκδόσεις έχουν?

 

Είναι κανείς από Λάρισας ή Θεσσαλία?

Τελικά ποια θεωρείτε η καλύτερη ρομ αυτή τη στιγμη? Αν εξερεσουμε τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Στην carbon δεν δουλεύει το PayPal ούτε το top eleven. Ακόμα και με sideload δεν μπαίνουν. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Αλλάζοντας το build.prop στο ινδικό μοντέλο με αφηνει να τα κατεβαζω αλλά βγάζουν error κατά την εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά τι μου προτείνετε το lenovo http://www.skroutz.gr/s/6677301/Lenovo-K3-Note.html

http://www.skroutz.gr/s/6969651/Lenovo-A7000-8GB.html?keyphrase=lenovo+a7000

σκέφτομαι και samsung A5

το Κ3 note γιατι δεν μπορω να το βρω σε κάποιο μαγαζί να το δω και λίγο από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό αλλά sp flash tools ήθελες και για τις dev/st.

Με βάση την απάντηση σου λοιπόν δεν κάνει για ROW.

Σε ευχαριστώ.

 

Ναι για την Row πρέπει να την βάλεις μέσω sp flashtool. Υπάρχει στο xda ένα back Up της Row σε twrp μορφή αν σε ενδιαφέρει. Επίσης όλες οι stable dev μπαίνανε μέσω recovery. Κάποιες λίγες είναι που μπαίνουν με sp flashtool. Πλέον μόνο twrp ή αν κάνεις unroot μέσω ota update.

Edited by Darth_Revan
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την LTT 1532 και η διάρκεια της μπαταρίας είναι πολύ μικρή, λιγότερο από μια μέρα.

Από τις ρυθμίσεις μπαταρίας δεν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Battery Saver.

 

Σε σας πόσο κρατάει η μπαταρία?

Το Greenify το έχετε? Εγώ δεν το είχα και μόλις το εγκατέστησα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την Row πρέπει να την βάλεις μέσω sp flashtool. Υπάρχει στο xda ένα back Up της Row σε twrp μορφή αν σε ενδιαφέρει. Επίσης όλες οι stable dev μπαίνανε μέσω recovery. Κάποιες λίγες είναι που μπαίνουν με sp flashtool. Πλέον μόνο twrp ή αν κάνεις unroot μέσω ota update.

 

Τελικα τα OTA δουλευουν μετα απο unroot?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα με carbon φαινεται να δουλευει...

 

Μεχρι τωρα ειδα οτι στην carbon δεν μπορω να δω βιντεο απο την εφαρμογη του facebook καθως και να παιξω το wordz2... Επισης το paypal ο φιλος πανω εχει δικιο δεν μας αφηνει να το κατεβασουμε...

Για το Facebook φταίει το xposed σου.

Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα για θέμα συμβατότητας αν το πάρω από skroutz θα έχω πρόβλημα?

Όλα τα K3 note σε hardware επίπεδο είναι ίδια από όπου και να τα πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την LTT 1532 και η διάρκεια της μπαταρίας είναι πολύ μικρή, λιγότερο από μια μέρα.

Από τις ρυθμίσεις μπαταρίας δεν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Battery Saver.

 

Σε σας πόσο κρατάει η μπαταρία?

Το Greenify το έχετε? Εγώ δεν το είχα και μόλις το εγκατέστησα.

 

2 μερες με κανονική χρήση. Όχι δηλ παιχνίδια, πολλές ωρες στο ιντερνετ κτλ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την απόφαση και το παράγγειλα από amazon τελικά όπως ανέφερα παραπάνω!

Μόλις το λάβω θα σας πώ πως πήγε :rolleyes: Ελπίζω μέχρι να το λάβω να βγει η τέλεια rom χωρίς προβλήματα :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει πειράξει κανείς το dpi στο κινητο; Πιστεύω αξίζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή πειραζω αρκετά το build.prop μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει το default της carbon rom ή μπορώ να το βρω κάπου;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

2 μερες με κανονική χρήση. Όχι δηλ παιχνίδια, πολλές ωρες στο ιντερνετ κτλ.

 

Με ποιά ρομ και τις ρυθμίσεις μπαταρίας και πόσες apps να τρέχουν?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα OTA δουλευουν μετα απο unroot?

 

 

Πρέπει να περάσεις και το stock recovery της lenovo .Επίσης μετά δε δουλευουνε σωστά τα gapps .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...