Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 'μένα εμφανίζει " failed to locate. Please check settings and try again later." καμμιά ιδέα?

 

Επίσης πριν την λέξη ROW υπάρχει κενό???

το _ROW χωρίς κενό

δες γενικά με κάποια άλλη εφαρμογή αν κάνει locate την τοποθεσία σε battery saving.

Σε όλες τις παλιότερες stable σε εμένα είχε πρόβλημα. Έβρισκε την τοποθεσία μετά από reboot και μετά κόλλαγε και έμενε εκεί.

Τώρα στην 1535 επιτέλους έστρωσε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο DW είναι άσχημος εμφανισιακώς, αλλά από λειτουργίες είναι θεός!

Tο titanium των επαφών :)

Έβαλα τον contact editor pro και είναι γαμάτος.

Και παγώσες τον stock και όλα οκ?

Δοκίμασε το contact+

Πανέμορφη εφαρμογή 3 σε 1, Contacts, dialer, sms. Αν θυμάμαι καλά το παράτησα επειδή στα SMS δεν είχε ρύθμιση για strip unicode characters και έτσι στα ελληνικά μπορούσες να στείλεις μόνο 60-70 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα. Θα το ξαναδοκιμασω μην Σ το διορθώσανε.

Link to comment
Share on other sites

Και παγώσες τον stock και όλα οκ?

 

Προς το παρόν όλα ΟΚ. Η μόνη πιθανή συνέπεια είναι να μην μπορούν να γίνουν κλήσεις ανάγκης απ το κινητό μου γιατί θέλει stock dialer. Δεν ξέρω κιόλας ίσως και να γίνεται. Εξάλλου σκοπεύω να τον κάνω system app και τον contact manager και τον DW Dialer.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα επεστρεψα το δικο μου στην foxosmall , και πηρα τα λευτα μου πισω. τα προγραμματα / rom / δεν ξερω τι περνανε , ειναι full στα spyware , και crashαρουν πολες εφαρμογες που εχει προεγγατεστημενες.

κανεις που να το εχει αγορασει απο μαγαζι Ελλαδα και να ειναι ευχαρηστημενος? απο εξω μπορω να το παρω με τα capital control που εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

τελικα επεστρεψα το δικο μου στην foxosmall , και πηρα τα λευτα μου πισω. τα προγραμματα / rom / δεν ξερω τι περνανε , ειναι full στα spyware , και crashαρουν πολες εφαρμογες που εχει προεγγατεστημενες.

κανεις που να το εχει αγορασει απο μαγαζι Ελλαδα και να ειναι ευχαρηστημενος? απο εξω μπορω να το παρω με τα capital control που εχουμε?

Αυτο το κινητό είναι μόνο για εξειδικευμένους Android χρήστες από όπου και να το πάρεις φιλέ μου.

 

 

Ξαναρωταω. Είναι κανείς με 1535 stable και προβλήματα με το GPS? Τις τελευταίες μέρες το GPS μου κάνει κάτι κουλα. Ενω δεν αργει να βρει την θέση μου όταν την βρίσκει δείχνει αλλά αντί άλλων , προχωράει μόνο του, αργεί να πιάσει την τρέχουσα θέση μου και μένει πίσω. Μου θύμισε το θέμα του Στέλιου.

 

Και έχω βολευτει την rom, δεν θέλω να αλλάξω. Όλα αυτά και πριν και μετά το GPS fix.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

τελικα επεστρεψα το δικο μου στην foxosmall , και πηρα τα λευτα μου πισω. τα προγραμματα / rom / δεν ξερω τι περνανε , ειναι full στα spyware , και crashαρουν πολες εφαρμογες που εχει προεγγατεστημενες.

κανεις που να το εχει αγορασει απο μαγαζι Ελλαδα και να ειναι ευχαρηστημενος? απο εξω μπορω να το παρω με τα capital control που εχουμε?

 

Και δεν αλλαζες μια rom???!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. θελω να ρωτησω κατι και οποιος μπορει ας μου απαντησει.

θελω να παρω αυτο το κινητο.

λογικα απο εξω δεν θα μπορω. εχω ρωτησει τα κινεζικα minideal και vickmall να μου πουνε ποια rom θα εχει το κινητο.

υπαρχει και ενα ελληνικο μαγαζι ελλαδα που το εχει και ειπε μεσα στην βδομαδα να ξανα ρωτησω που θα το εχουν στα χερια τους για να μου πουνε ακριβως για rom και root.

εμενα δεν με πειραζει να ειναι στα αγγλικα το μενου.

εκτος απο το θεμα του ελληνικου μενου δηλαδη υπαρχει καποιο αλλο μεγαλο προβλημα το οποιο θα κανει το κινητο δυσλειτουργικο εδω στην ελλαδα?

(επειδη πολλα απο αυτα που γραφετε στις ποιο πανω σελιδες δεν τα καταλαβαινω ρωταω)

αν μεινει δηλαδη οπως ειναι και απλα βγαλουμε τις κινεζικες εφαρμογες θα εχει καποιο θεμα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. θελω να ρωτησω κατι και οποιος μπορει ας μου απαντησει.

θελω να παρω αυτο το κινητο.

λογικα απο εξω δεν θα μπορω. εχω ρωτησει τα κινεζικα minideal και vickmall να μου πουνε ποια rom θα εχει το κινητο.

υπαρχει και ενα ελληνικο μαγαζι ελλαδα που το εχει και ειπε μεσα στην βδομαδα να ξανα ρωτησω που θα το εχουν στα χερια τους για να μου πουνε ακριβως για rom και root.

εμενα δεν με πειραζει να ειναι στα αγγλικα το μενου.

εκτος απο το θεμα του ελληνικου μενου δηλαδη υπαρχει καποιο αλλο μεγαλο προβλημα το οποιο θα κανει το κινητο δυσλειτουργικο εδω στην ελλαδα?

(επειδη πολλα απο αυτα που γραφετε στις ποιο πανω σελιδες δεν τα καταλαβαινω ρωταω)

αν μεινει δηλαδη οπως ειναι και απλα βγαλουμε τις κινεζικες εφαρμογες θα εχει καποιο θεμα?

ευχαριστω

 

Το παιρνεις απο οπου θες και του περνας την stock rom την ινδικη και το τηλεφωνο γινεται σαν να το πηρες απο ευρωπη, χωρις τιποτα κινεζικο με πληρης ελληνικα.

Υποθεση 5 λεπτα και η stock rom Θα σε ικανοποιησει στο 95% τουλαχιστον. Αν εισαι αρχαριος θα σε καλυψει 100%

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη κάρτα μνήμης προτείνετε τι είναι καλύτερο για το κινητό 32 η 64; Και την δέχεται την 64άρα;

 

Έχει απαντηθεί πως δέχεται.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

H LTT αφήνει πολύ κενό χώρο στο διαμέρισμα /system, γύρω στο 1GB.

Έτσι σκέφτηκα να τον εκμεταλευτώ μετατρέποντας πολλές από τις εφαρμογές μου σε συστήματος και αποδεσμεύοντας χώρο από την εσωτερική SD που δεν είχε πολύ.

 

Υπάρχει κάποια συνέπεια με το να κάνεις κάποια εφαρμογή , εφαρμογή συστήματος? (εντάξει δεν έκανα και τα παιχνίδια ή εφαρμογές αμφιβόλου προελεύσεως, μόνο σοβαρές εφαρμογές, π.χ. viber, office, chrome, firefox κτλ, που έχουν .apk με μεγάλο όγκο κι έτσι γλιτώνεις πολύ χώρο).

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το παιρνεις απο οπου θες και του περνας την stock rom την ινδικη και το τηλεφωνο γινεται σαν να το πηρες απο ευρωπη, χωρις τιποτα κινεζικο με πληρης ελληνικα.

Υποθεση 5 λεπτα και η stock rom Θα σε ικανοποιησει στο 95% τουλαχιστον. Αν εισαι αρχαριος θα σε καλυψει 100%

 

ειναι καπως βαρια η στοκ ρομ

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα για το 95% των χρηστων ειναι μια χαρα.

Μην αγχωνετε τον κοσμο και νομιζει οτι θα σερνεται.

Τον περισσοτερο κοσμο δεν τον ενδιαφερει να ανοιγει τις εφαρμογες 3ms πιο γρηγορα.

Σε εσας που αλλαζετε rom καθε εβδομαδα, καλα κανετε και την ψαχνετε.

Οι υπολοιποι που θελουν απλα να ειναι πληρης λειτουργικο το κινητο, μια χαρα ειναι η stock rom

8 πυρηνο ειναι το κινητο με 2G μνημη, δεν ειναι καμια μπαχατελα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα για το 95% των χρηστων ειναι μια χαρα.

Μην αγχωνετε τον κοσμο και νομιζει οτι θα σερνεται.

Τον περισσοτερο κοσμο δεν τον ενδιαφερει να ανοιγει τις εφαρμογες 3ms πιο γρηγορα.

Σε εσας που αλλαζετε rom καθε εβδομαδα, καλα κανετε και την ψαχνετε.

Οι υπολοιποι που θελουν απλα να ειναι πληρης λειτουργικο το κινητο, μια χαρα ειναι η stock rom

8 πυρηνο ειναι το κινητο με 2G μνημη, δεν ειναι καμια μπαχατελα ;)

Απλά νομίζω ότι οποίος παίρνει αυτό το κινητό το παίρνει κυρίως για την απόδοση. Αλλιώς έπαιρνε ένα moto g από Ελλάδα και τελείωνε.

 

Ή ινδική δυστυχώς ακόμα κρύβει τα specs του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει απαντηθεί πως δέχεται.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

H LTT αφήνει πολύ κενό χώρο στο διαμέρισμα /system, γύρω στο 1GB.

Έτσι σκέφτηκα να τον εκμεταλευτώ μετατρέποντας πολλές από τις εφαρμογές μου σε συστήματος και αποδεσμεύοντας χώρο από την εσωτερική SD που δεν είχε πολύ.

 

Υπάρχει κάποια συνέπεια με το να κάνεις κάποια εφαρμογή , εφαρμογή συστήματος? (εντάξει δεν έκανα και τα παιχνίδια ή εφαρμογές αμφιβόλου προελεύσεως, μόνο σοβαρές εφαρμογές, π.χ. viber, office, chrome, firefox κτλ, που έχουν .apk με μεγάλο όγκο κι έτσι γλιτώνεις πολύ χώρο).

Ή LTT έχει θέμα με το Facebook messenger ή βλακειες διαβάζω;

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα δοκιμασει και στο messeger δεν εμπαινε κρασαρε

 

 

Εχοντας δομιασει ολες τις ρομ λεω οτι η carbon aosp ειναι κορυφη. Χωρος κανενα προβλημα περαν του λεντ που δεν παιζει. Η ινδικη κανει το κινητο να φενεται σαν να ειναι διετιας

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Απλά νομίζω ότι οποίος παίρνει αυτό το κινητό το παίρνει κυρίως για την απόδοση. Αλλιώς έπαιρνε ένα moto g από Ελλάδα και τελείωνε.

 

Ή ινδική δυστυχώς ακόμα κρύβει τα specs του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή LTT έχει θέμα με το Facebook messenger ή βλακειες διαβάζω;

 

χμ δεν ξέρω, δεν μου χει έρθει κανένα μήνυμα από τότε που το βαλα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

χμ δεν ξέρω, δεν μου χει έρθει κανένα μήνυμα από τότε που το βαλα.

Έχω διαβάσει ότι κρασαρει. Λειτουργεί κανονικά δηλαδή; Ποια LTT έχεις; Την 1533?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την ειχα δοκιμασει και στο messeger δεν εμπαινε κρασαρε

 

 

Εχοντας δομιασει ολες τις ρομ λεω οτι η carbon aosp ειναι κορυφη. Χωρος κανενα προβλημα περαν του λεντ που δεν παιζει. Η ινδικη κανει το κινητο να φενεται σαν να ειναι διετιας

Ή carbon ή δύο ε; Από κάμερα πως τα πάει; Έχει την Google camera? GPS κτλπ; Αλλά προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Απλά νομίζω ότι οποίος παίρνει αυτό το κινητό το παίρνει κυρίως για την απόδοση. Αλλιώς έπαιρνε ένα moto g από Ελλάδα και τελείωνε.

 

Ή ινδική δυστυχώς ακόμα κρύβει τα specs του κινητού.

 

Καμια σχεση το moto με το lenovo σε θεμα hardware.

Σε τιποτα δεν ειναι καλυτερο το Moto.

Μην συγκρινεις μηλα με πατατες.

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι κρασαρει. Λειτουργεί κανονικά δηλαδή; Ποια LTT έχεις; Την 1533?

 

 

Δεν είχα κανει καν login ακόμα.

Έχεις δίκιο κρασάρει. Την 1532 έχω.

 

Λες αν την κάνω system app να μην κρασάρει?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κανει καν login ακόμα.

Έχεις δίκιο κρασάρει. Την 1532 έχω.

 

Λες αν την κάνω system app να μην κρασάρει?

Μπα, αυτό ήταν και πρόβλημα από την official κιόλας. Νομίζω μια προηγούμενη έκδοση δουλεύει

 

Άκυρο αλλά το θέμα με το GPS το ελυσες; Έχω παρόμοιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια σχεση το moto με το lenovo σε θεμα hardware.

Σε τιποτα δεν ειναι καλυτερο το Moto.

Μην συγκρινεις μηλα με πατατες.

Δεν διαφωνω, αλλά εγώ προσωπικά ένα τόσο γρήγορο κινητό δεν μου πάει ή καρδιά να το σκοτώσω με μια αργή ρομ σαν την ινδική.

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Τόσο αργή που την είδατε την Row δεν μπορώ να καταλάβω. Εγώ με 85 τρίτες εφαρμογές την βλέπω μια χαρά ελαφρώς πιο αργή από την 1533 dev που είχα πριν αλλά πολύ πιο λειτουργική. Επίσης πολύ πιο γρήγορη από την 1530 St και με antuntu 46132. Να σειμειώσω ότι πρέπει να την περάσετε "καθαρή" και τις εφαρμογές ξανά μια μια χωρίς επαναφορά back up.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τόσο αργή που την είδατε την Row δεν μπορώ να καταλάβω. Εγώ με 85 τρίτες εφαρμογές την βλέπω μια χαρά ελαφρώς πιο αργή από την 1533 dev που είχα πριν αλλά πολύ πιο λειτουργική. Επίσης πολύ πιο γρήγορη από την 1530 St και με antuntu 46132. Να σειμειώσω ότι πρέπει να την περάσετε "καθαρή" και τις εφαρμογές ξανά μια μια χωρίς επαναφορά back up.

Δεν είναι θέμα antutu. Το θέμα είναι ότι το ui είναι sluggish. Τα animations ακόμα και στα recent apps έχουν stuttering.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω, αλλά εγώ προσωπικά ένα τόσο γρήγορο κινητό δεν μου πάει ή καρδιά να το σκοτώσω με μια αργή ρομ σαν την ινδική.

 

Οτι ειπα δεν εχουν να κανουν με σενα, γιατι προφανως ανηκεις στο υπολοιπο 5%

Επειδη μπαινει πολυς κοσμος και ρωταει για το κινητο αν σερνεται κλπ και βλεπει Post οτι η stock rom ειναι αργη και οι αλλες rom ειναι γρηγορες αλλα εχουν θεματα, αποθαρυνεται και ειναι κριμα να μην το αγορασει.

Μιλαμε το κινητο με την stock παει πιο γρηγορα απο το galaxy s4 που εχω.

Ανοιγω 15 παραθυρα στον browser, ενω παραλληλα ακουω μουσικη απο tunein και δεν εχω δει κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν αλλαζες μια rom???!!!!:-)

 

δεν το επιτρεψανε μιας και δινουν 1 χρονο αντικατασταση συσκευης , και αυτο θα παραβιαζε τους ορους τους.

 

τωρα μλαω με τα αλλα μαγαζια για να δω αν εχουν τα προβληματα που ειχε το προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

Hello! Λοιπον παιδια θελω μια μικρηηη βοηθεια .. Σκεφτομαι να αγορασω το lenovo k3 note απο minideal.net . Μπορει καποιος (επειδη ειμαι μεσα στην ασχετηλα) να μου πει αν λειτουργουν ολα κομπλε στην ελλαδα , εχω το link παρακατω! ευχαριστω :)

 

http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-android-5-0-2gb-16gb-4g-lte-5-5-inch-fhd-screen-mtk6752-1-7ghz-octa-core-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...