Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το προβλημα που αναφερεις με την ωρα δοκιμασε να επιτρεψεις το autostart απο αυτην την εφαρμογη της lenovo που διαχειριζεται τα δικαιωματα... Νομιζω αν χρησιμοποιεις Ελληνικα την ονομαζει καπως αντιενοχλητικο καπως ετσι... Ενα πρασινο εικονιδιο εχει...

 

Αντιενοχλητική app λέγεται (αν και τελικά δεν είναι τόσο αντιενοχλητική).

Ποιας εφαρμογής όμως τα δικαιώματα autostart πρέπει να επιτρέψω από εκεί?

(Αρχικά νόμιζα πως ήταν πρόβλημα λόγω του greenify, το απενεργοποίησα αλλά το πρόβλημα παρέμενε)

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω πώς και γιατί αλλά ξαφνικά έχασα το root .Μου βγαίνει με το Root Checker Sorry! This device does not have proper root access. ενώ ήμουν root . Η Rom είναι η 1520 του vickmal. Μπορέι κανείς να βοηθήσει;

 

Και σε μενα το root checker , με τη rom του vickmall,μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα.Κατεβασα τα αρχεια και ακολουθησα τον οδηγο για root (με το kingroot) του κινεζου.Την πρωτη φορα που πηγα να τρεξω το kingroot μου βγαλε μηνυμα λαθους αλλα πριν δοκιμασω root με αλλο app που αναφερει ο china man, ξανατρεξα το kingroot και δουλεψε μια χαρουλα.

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι μπορούμε κάνουμε.Είναι πολύ δύσκολο να το αχρηστέψεις το κινητό.Πρέπει να κάνεις πολύ χοντρή μαλ..κια ...

 

Φιλε darth_revan το εκανα το πρωτο βημα περασε την rom (φορτωσε κατω η μπαρα) τωρα εκανε το σημα της λενοβο και γραφει κατι κινεζικα κατω και φοτρωνει μια μπαρα...ειναι φυσιολογικο αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα σε προηγουμενο post μου , ψαχνοντας για ενα app που να μετατρεπει το Κ3 σε remote controler του hackaρισμενου ps3 (το οποιο δουλευει σαν ενα παρα πολυ καλο media server) βρηκα το blueputdroid του παρακατω link:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=berserker.android.apps.blueputdroid&hl=el

 

Αφου μου εβγαλε προβλημα εψαξα στα "περισσοτερα" του παραπανω link και βρηκα το προβλημα.Οπως αναφερει ο δημιουργος:

 

"- IMPORTANT: if you got the error "invalid or inactive bluetooth device", your device is not supported and your only option is to try a different ROM like Cyanogenmod (I cannot fix that because the problem is at "kernel" level)."

 

Ετσι εψαξα για μια rom με καινουριο kernel στο ... http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522 ... και διαπιστωσα (τουλαχιστον απο οσα γραφουν) οτι μονο η sensation αναφερει για last kernel.

 

Ειναι δυνατον να διαθετει μονο η sensation πιο καινουριο kernel;Αποκλειεται να εχει και καποια αλλη , απλα να μην το αναφερει;Εχει ανακαλυψει καποιος απο δω μεσα κατι σχετικο σε αλλη rom;

Link to comment
Share on other sites

Eνώ έσβησα κάποιες εφαρμογές κάθε φορά που κλείνω το κινητό εμφανίζονται κάπως έτσι :

http://postimg.org/image/qyjl1nnbn/

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του κανένα βιντεάκι που μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό μου κάποια ευρωπαϊκή ΡΟΜ η κάτι τέτοιο το όπιο όμως να είναι <<γνήσιο>> αν το λέω και σωστά γιατί δεν ξέρω και πολλά πράγματα και να είναι σαν να το αγοράζεις από Ελλάδα. Γιατί μου έχει κάτι κινεζικές εφαρμογές που δεν μπορώ να της σβήσω και συνεχώς κατεβάζουν διάφορες εφαρμογές.

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Eνώ έσβησα κάποιες εφαρμογές κάθε φορά που κλείνω το κινητό εμφανίζονται κάπως έτσι :

http://postimg.org/image/qyjl1nnbn/

Τι μπορώ να κάνω?

Δεν εγινε το σβησιμο καλα, μπορεις να τις επαναφερεις και να τις ξανασβησεις με αλλο προγραμμα.

Εναλλακτικα, για να μην παιδευεσαι και να μην χανεις χρονο για κατι ασημαντο, βαλε αυτα τα εικονιδια σε ενα γκρουπακι με διαφορα εικονιδια και ξεχασε τα εκει.

 

Έχει κανείς υπόψη του κανένα βιντεάκι που μπορώ να εγκαταστήσω στο κινητό μου κάποια ευρωπαϊκή ΡΟΜ η κάτι τέτοιο το όπιο όμως να είναι <<γνήσιο>> αν το λέω και σωστά γιατί δεν ξέρω και πολλά πράγματα και να είναι σαν να το αγοράζεις από Ελλάδα. Γιατί μου έχει κάτι κινεζικές εφαρμογές που δεν μπορώ να της σβήσω και συνεχώς κατεβάζουν διάφορες εφαρμογές.

ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Διαβασε τα προηγουμενα ποστ για την "ινδικη" ρομ. Ειναι "γνησια" ετσι οπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε darth_revan το εκανα το πρωτο βημα περασε την rom (φορτωσε κατω η μπαρα) τωρα εκανε το σημα της λενοβο και γραφει κατι κινεζικα κατω και φοτρωνει μια μπαρα...ειναι φυσιολογικο αυτο??

 

Ναι φίλε μου έτσι κάνει .Μολις φορτώσει θα μπεις κανονικά στο μενού και θα σου ζητήσει κάποιες ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

προσπαθω να παραγγειλω το κινητο απο vickmall, to2c, geekbuying με χρεωστικη καρτα visa αλλα στο τελος μου βγαζει error..

Ξερετε αν μπορεις να παραγγειλεις πλεον απο κινεζοσαιτ ή να το παρω απο ελλαδα 80 ευρω πανω? (τζαμπα λεφτα δλδ)

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Με την εμπειρία σας ποια θα λεγατε ότι είναι ή καλύτερη rom για τα προβλήματα με την θερμότητα του κινητού; (throttling)

 

Είμαι στην τελευταία row και αυτό το θέμα παραμένει

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου έτσι κάνει .Μολις φορτώσει θα μπεις κανονικά στο μενού και θα σου ζητήσει κάποιες ρυθμίσεις

 

να σαι καλα ρε φιλε.Κι εσυ και ο kogi να ειστε καλα.Το εφτιαξα συνηλθε.Αλλα εχω ενα ακομα μικρο προβλημα.Δεν μπορω να περασω στην stable 1520 τα google apps(δεν φλασαρει το cwm) ενω κανει download δεν το φλασαρει..μπαινει στο recovery της lenovo.Τι να κανω φιλε?? α εβγαλα και την μπαταρια για κανα 15 λεπτο.Αν υπαρχει τροπος να περασω gapps θα μινω με την stable την 1520

Edited by pcGamer2015
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις που να μπορει να βοηθησει?? Θελω να περασω στην 1520 stable τα gapps αλλα προσπαθω να φλασαρω το cwm μεσω flashtool και δεν το κανει.Κανει download κανoνικα ανοιγω το κινητο συγουρευω τα zip (supersu kai gapps) στην μνημη του το κλεινω και βγαζω μπαταρια για 15 λεπτα την βαζω παταω volume up+volume down+power button και μπενει στο recovery της lenovo.Καμια ιδεα κανεις??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις που να μπορει να βοηθησει?? Θελω να περασω στην 1520 stable τα gapps αλλα προσπαθω να φλασαρω το cwm μεσω flashtool και δεν το κανει.Κανει download κανoνικα ανοιγω το κινητο συγουρευω τα zip (supersu kai gapps) στην μνημη του το κλεινω και βγαζω μπαταρια για 15 λεπτα την βαζω παταω volume up+volume down+power button και μπενει στο recovery της lenovo.Καμια ιδεα κανεις??

Είσαι σίγουρος ότι η rom σου δεν βάζει πάλι το stock recovery? Με το που φλασαρεις το cwm μην κανείς boot το κινητό αλλά μπες κατευθείαν στο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Με την εμπειρία σας ποια θα λεγατε ότι είναι ή καλύτερη rom για τα προβλήματα με την θερμότητα του κινητού; (throttling)

 

Είμαι στην τελευταία row και αυτό το θέμα παραμένει

 

με την τελευταια oficial (stable) ολα καλα, πρεπει να το ζωρισεις πολυ για να ζεσταθει..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι η rom σου δεν βάζει πάλι το stock recovery? Με το που φλασαρεις το cwm μην κανείς boot το κινητό αλλά μπες κατευθείαν στο recovery.

 

να σαι καλα ρε φιλε.Εγεινε περασα play store μεσο cwm.Να στε καλα και εσυ και ο darth_revan και ο kogi.:)

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε φιλε.Εγεινε περασα play store μεσο cwm.Να στε καλα και εσυ και ο darth_revan και ο kogi.:)

 

Ναι ήθελε απευθείας να μπεις στο revovery με το που το βάζεις απο flashtool.Τώρα αν θές να βάλεις του ιταλού βάζεις το δικό του twrp.Aλλιώς περνάς αυτο εδω το twrp απο το xda

 

https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TaUdueFZlU0xSTGM/view?usp=sharing Μέσω του cwm γίνεται.Επίσης θα σε συμβούλευα να πας στην τελευταία stable 1529 που είναι πάρα πολύ καλή.Βέβαια εκτός απροόπτου την άλλη εβδομάδα θα βγει η καινούρια vibeui stable...οπότε περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Την κινεζική 1529 λες να φανταστώ;

 

Ακριβώς.Απλά το μόνο "κακό" είναι πως δεν έχει ελληνικά.Αν θες ελληνικά πας στου ιταλού την τελευταία που ειναι βασισμένη σε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Απλά το μόνο "κακό" είναι πως δεν έχει ελληνικά.Αν θες ελληνικά πας στου ιταλού την τελευταία που ειναι βασισμένη σε αυτη.

 

Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά. Το θέμα είναι τα αγγλικα που έχει να μην είναι μισά κινέζικα. Gapps βάζω με cwm?

 

Επίσης έχει πολύ bloatware και κινεζοapps?

Edited by psarogen
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά. Το θέμα είναι τα αγγλικα που έχει να μην είναι μισά κινέζικα. Gapps βάζω με cwm?

 

Επίσης έχει πολύ bloatware και κινεζοapps?

 

Όχι είναι μία χαρά και τα αγγλικά. Τα μόνα κινεζικα είναι στο Maxx audio αλλά περνάς αυτή από το xda που είναι στα αγγλικά. 5 6 εφαρμογές έχει κινέζικες οι περισσότερες βγαίνουν χωρίς να χρειάζεται πρόγραμμα. Για τις υπόλοιπες βάζεις το titanium back up και καθαρίζεις .gapps ναι μέσω cwm όπως και το supro ,όπως τα έχω στη πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι μία χαρά και τα αγγλικά. Τα μόνα κινεζικα είναι στο Maxx audio αλλά περνάς αυτή από το xda που είναι στα αγγλικά. 5 6 εφαρμογές έχει κινέζικες οι περισσότερες βγαίνουν χωρίς να χρειάζεται πρόγραμμα. Για τις υπόλοιπες βάζεις το titanium back up και καθαρίζεις .gapps ναι μέσω cwm όπως και το supro ,όπως τα έχω στη πρώτη σελίδα.

 

Το cwm πως το βγάζω μετά για να κάνω τα OTA? Υπάρχει κάπου το επίσημο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ήθελε απευθείας να μπεις στο revovery με το που το βάζεις απο flashtool.Τώρα αν θές να βάλεις του ιταλού βάζεις το δικό του twrp.Aλλιώς περνάς αυτο εδω το twrp απο το xda

 

https://drive.google.com/file/d/0B5oTMOqjH0_TaUdueFZlU0xSTGM/view?usp=sharing Μέσω του cwm γίνεται.Επίσης θα σε συμβούλευα να πας στην τελευταία stable 1529 που είναι πάρα πολύ καλή.Βέβαια εκτός απροόπτου την άλλη εβδομάδα θα βγει η καινούρια vibeui stable...οπότε περιμένεις...

 

oxι φιλε λεω να μηνω με την 1520 stable.

Link to comment
Share on other sites

Το cwm πως το βγάζω μετά για να κάνω τα OTA? Υπάρχει κάπου το επίσημο recovery?

 

Ναι υπάρχει εδώ http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522αλλά όσες φορές είχα δοκιμάσει να κάνω ota update βαζοντας το stock recovery k βγάζοντας το root δεν λειτουργούσαν τα gapps μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

oxι φιλε λεω να μηνω με την 1520 stable.

 

Αμα είσαι ευχαριστημένος εννοείται μείνε με αυτήν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...