Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια που μιλάτε για την ινδική, το πήρα από vickmall και έφαλα με flashtools την Ινδική, βέβαια δεν είμαι ροοτ, παίζει να το ρουτάρω, ή δε λέει? και δεύτερον ξέρει κανείς τι τρώει μνήμη και αφήνει μόνο 800 ελεύθερα ή 560 μετά από άνοιγμα προγραμμάτων όπως χάρτες, παιχνίδια, chrome. ευχαριστώ για την ευγένεια που θα απαντήσετε..:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια εχει παρει κανεις απο εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?wid=3 ειναι αξιοπιστο ? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

το gearbest ειναι καλο μαγαζι. αν το κινητο το εχουν σε stock στο UK Warehouse στο στελνουν την ιδια η την επομενη μερα. κανει περιπου 3-4 εργασημες να ερθει.
Link to comment
Share on other sites

το gearbest ειναι καλο μαγαζι. αν το κινητο το εχουν σε stock στο UK Warehouse στο στελνουν την ιδια η την επομενη μερα. κανει περιπου 3-4 εργασημες να ερθει.

ευχαριστω μια ερωτηση ακομα μπορουμε με paypall να κανουμε αγορα η εχουμε ακομα περιορισμους λογω capital control?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος της συσκευής. Σκοπεύω να την rootάρω και να περάσω το cwm και καμιά custom rom.

 

Για rootάρισμα και εγκατάσταση του recovery βλέπω ότι υπάρχει αναλυτικός οδηγός.

Δεν υπάρχει όμως κάτι οργανωμένο για τις custom roms. Έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά είναι αδύνατον να τις διαβάσει κανείς όλες γι αυτό θα ήθελα να ρωτήσω:

 

 

  1. Πόσες και ποιες custom roms κυκλοφορούν και από που τις κατεβάζει κανείς?
  2. Ποια τα βασικά μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα της καθε μιας, με δυο λόγια?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ.Μολις περασα την Ινδικη το ρουταρα,αλλα ο υπολογιστης μου δεν βλεπει την εξωτερικη καρτα sd.Μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος κάτοχος της συσκευής. Σκοπεύω να την rootάρω και να περάσω το cwm και καμιά custom rom.

 

Για rootάρισμα και εγκατάσταση του recovery βλέπω ότι υπάρχει αναλυτικός οδηγός.

Δεν υπάρχει όμως κάτι οργανωμένο για τις custom roms. Έχω διαβάσει πολλές σελίδες αλλά είναι αδύνατον να τις διαβάσει κανείς όλες γι αυτό θα ήθελα να ρωτήσω:

 

 

  1. Πόσες και ποιες custom roms κυκλοφορούν και από που τις κατεβάζει κανείς?
  2. Ποια τα βασικά μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα της καθε μιας, με δυο λόγια?

 

http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

 

http://akilli.be/forum/konu-k3-note-root-multilanguage-rom-google-play-cwm-recovery-imei-repair

 

http://www.movilesdualsim.com/foros/roms-lenovo-k3.739/

 

:X:X:X:X:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

το παιδι δεν εγραψε για την ινδικη,μαλλον για αυτες τις ρομ που βαζουνε τα μαγαζια...

Ουπς, εχεις δικιο, σορρυ μαν.

καλημερα παιδια εχει παρει κανεις απο εδω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html?wid=3 ειναι αξιοπιστο ? ευχαριστω πολυ

Ψωνιζεις αφοβα.

Για το paypal, αν εχεις υπολοιπο μπορεις ασχετως των CC.

(Οποιοσδηποτε φιλος/συγγενης μπορει να σου στειλει στο paypal για να εχεις υπολοιπο).

Αν δεν εχεις τετοια δυνατοτητα, κανε μια δοκιμη αυριο, κατι αλλαζει παλι αυτες τις ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να περασω την ltt lemonade την τελευταια αλλα και παλι δεν δουλευει ο messenger... Υπαρχει καποια ρομ περα απο official και ινδική που να δουλευει ο messenger? Στην προηγουμενη ltt lemonade δουλευε?

 

Ηταν ο μονος λογος για τον οποιο εφυγα απο του Ιταλου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις είδα οτι στην ισπανικη σελιδα (http://www.movilesdualsim.com) βγήκαν νεες ρομ βασισμενη η μια στην τελευταια 1532 και αλλη μια πειραγμενη AOSP 5.1 με βαση κινεζικη..

 

Παρακατω βαζω κ λινκ για κατεβασμα..

 

VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE(07/08/2015) by FeyoMx :

http://www.mediafire.com/download/3g3gr08h40y733o/VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE.zip

 

AOSP 5.1 LEMONADE (09/08/2015) by FeyoMx :

http://www.mediafire.com/download/b7136norccfbgnp/AOSP_5.1_LEMONADE.zip

 

Καλες δοκιμες!!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μόλις είδα οτι στην ισπανικη σελιδα (http://www.movilesdualsim.com) βγήκαν νεες ρομ βασισμενη η μια στην τελευταια 1532 και αλλη μια πειραγμενη AOSP 5.1 με βαση κινεζικη..

 

Παρακατω βαζω κ λινκ για κατεβασμα..

 

VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE(07/08/2015) by FeyoMx :

http://www.mediafire.com/download/3g3gr08h40y733o/VIBEUI_V2.8_1532_LTT_LEMONADE.zip

 

AOSP 5.1 LEMONADE (09/08/2015) by FeyoMx :

http://www.mediafire.com/download/b7136norccfbgnp/AOSP_5.1_LEMONADE.zip

 

Καλες δοκιμες!!! ;):D

 

Την πρωτη την εβαλα...Η μπαταρια με απογοητευσε οπως και το γεγονος οτι δεν δουλευει ο messenger...οσο για την δευτερη θα ηθελα να ρωτησω εαν εχεις το site για να δω το changelog ...Πχ τι δουλευει και τι οχι...και εαν ειναι flashable με twrp...

Link to comment
Share on other sites

Τη σελίδα την αναφερω στην αρχή... αλλά ορίστε το λινκ για την δευτερη ρομ : http://www.movilesdualsim.com/tema/aosp-5-1-lemonade-09-08-2015.109867/

 

και ναι μέσω TWRP θα την φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με το Minimal ADB and Fastboot ποιo ειναι το recovery.img που χρησιμοποιουμε;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που έχει ψαχτει με τα sar..γιατί είδα 1.59 w/kg για το κεφαλι με όριο 1.6 και ψιλοαπογοητευτηκα..ξέρεις κάνει τι θα πει πρακτικά αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το οφ τοπικ. Εχει καμια διαφορα στις θηκες το lenovo k3 note a7000 απο το lenovo k3 note k50-t5???

θελω δλδ να παρω αυτη http://www.ebay.com/itm/Original-Nillkin-Sparkle-Flip-Leather-Case-for-Lenovo-K3-Note-A7000-Smartphone-/201349721196 θα κανει;

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε αρκετό κάψιμο και διάβασα στα γρήγορα σχεδόν όλο το νήμα.

Απογοητεύτηκα λίγο από την μη ύπαρξη της τέλειας rom καθώς περίμενα ενώ προχωρούσα στις σελίδες να κατέληγα σε μια rom χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Από όλα αυτά που διάβασα είμαι ανάμεσα σε τρεις roms:

 

Ινδική S117

Για την Ινδική, να προτιμήσω εγκατάσταση από το CWM που το έχω εγκαταστήσει ή από το Flashtool?

Αν το κάνω από CWM θα είναι root?

Αν το κάνω μέσω flashtool πως κάνω root?

 

του Ιταλού v1.09

Ψάχνω πόση ώρα και δεν βρίσκω το link της, αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος. Υπάρχει κάποια σελίδα που να είναι όλες του Ιταλού?

Γενικά οι Roms του Ιταλού είναι rootαρισμένες ή θα πρέπει να την κάνω και root και πώς?

 

Lemonade 1532

Την κατεβάζω από εδώ και την εγκαθιστώ με cmw. Είναι rootαρισμένη?

 

 

Ποιά από τις 3 προτείνετε ως καλύτερη? Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη από την εμπειρίας σας?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε αρκετό κάψιμο και διάβασα στα γρήγορα σχεδόν όλο το νήμα.

Απογοητεύτηκα λίγο από την μη ύπαρξη της τέλειας rom καθώς περίμενα ενώ προχωρούσα στις σελίδες να κατέληγα σε μια rom χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Από όλα αυτά που διάβασα είμαι ανάμεσα σε τρεις roms:

 

Ινδική S117

Για την Ινδική, να προτιμήσω εγκατάσταση από το CWM που το έχω εγκαταστήσει ή από το Flashtool?

Αν το κάνω από CWM θα είναι root?

Αν το κάνω μέσω flashtool πως κάνω root?

 

του Ιταλού v1.09

Ψάχνω πόση ώρα και δεν βρίσκω το link της, αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος. Υπάρχει κάποια σελίδα που να είναι όλες του Ιταλού?

Γενικά οι Roms του Ιταλού είναι rootαρισμένες ή θα πρέπει να την κάνω και root και πώς?

 

Lemonade 1532

Την κατεβάζω από εδώ και την εγκαθιστώ με cmw. Είναι rootαρισμένη?

[/b]

οι rom του ιταλου ειναι εδω

την 1,9 δεν θα την βρεις γιατι γινεται update apo thn 1,7.αλλα θα βρεις την 1,10 που ειναι η τελευταια,και stabile.

ειναι rooted και την φλασαρεις απο recovery.

εγω τις εχω δοκιμασει ολες και ειμαι με αυτην τωρα.

αν βγει κατι καλυτερο θα την αλλαξω,αν και δεν εχω παραπονα ειναι σταθερη και πολυ γρηγορη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι rom του ιταλου ειναι εδω

την 1,9 δεν θα την βρεις γιατι γινεται update apo thn 1,7.αλλα θα βρεις την 1,10 που ειναι η τελευταια,και stabile.

ειναι rooted και την φλασαρεις απο recovery.

εγω τις εχω δοκιμασει ολες και ειμαι με αυτην τωρα.

αν βγει κατι καλυτερο θα την αλλαξω,αν και δεν εχω παραπονα ειναι σταθερη και πολυ γρηγορη.

 

thanks για το λινκ.

Διάβαζα όμως στις προηγούμενες σελίδες ότι η 1.10 είναι μάπα και επιστρέφουν προβλήματα που είχα ληθεί ενώ η 1.09 ήταν καλύτερη.

Δοκίμασες και την Ινδική s117 και προτίμησες την 1.10 του Ιταλού?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

thanks για το λινκ.

Διάβαζα όμως στις προηγούμενες σελίδες ότι η 1.10 είναι μάπα και επιστρέφουν προβλήματα που είχα ληθεί ενώ η 1.09 ήταν καλύτερη.

Δοκίμασες και την Ινδική s117 και προτίμησες την 1.10 του Ιταλού?

εχω δοκιμασει οχι την τελευταια ινδικη,αλλα μια προηγουμενη και ηταν αργη.ειχε και αυτη το προβλημα με τις ειδοποιησεις του messager,και καποια αλλα μικρο προβληματα.

η τελευταια του ιταλου εχει προβλημα με τον hole launcher,δεν παιζουν τα widgets,αλλα με τον lenovo παιζουν.

ουτε αυτη βεβαια χτυπαει real time τις ειδοποιησεις του messager,αλλα εχει πολυ καλο menu για την καμερα,εχει τελειο ηχο στις συνομιλιες και πιο δυνατο σημα.

με τις υπαρχουσες rom δεν βρισκω λογο να την αλλαξω,πιστευω ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη.

αργοτερα σιγουρα θα βελτιωθει και αυτη και οι αλλες,και τοτε βλεπουμε...:)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με το Minimal ADB and Fastboot ποιo ειναι το recovery.img που χρησιμοποιουμε;

 

Μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω;

Το recovery αν δεν είσαι ροοτ το φλασαρεις μέσω flashtool..

Αν είσαι ροοτ μέσω flashify..

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει το .img του recovery..

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει οχι την τελευταια ινδικη,αλλα μια προηγουμενη και ηταν αργη.ειχε και αυτη το προβλημα με τις ειδοποιησεις του messager,και καποια αλλα μικρο προβληματα.

η τελευταια του ιταλου εχει προβλημα με τον hole launcher,δεν παιζουν τα widgets,αλλα με τον lenovo παιζουν.

ουτε αυτη βεβαια χτυπαει real time τις ειδοποιησεις του messager,αλλα εχει πολυ καλο menu για την καμερα,εχει τελειο ηχο στις συνομιλιες και πιο δυνατο σημα.

με τις υπαρχουσες rom δεν βρισκω λογο να την αλλαξω,πιστευω ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη.

αργοτερα σιγουρα θα βελτιωθει και αυτη και οι αλλες,και τοτε βλεπουμε...:)

 

Ωραία λοιπόν με έπεισες, ξεκινάω το φλασάρισμα του Ιταλού.

 

 

  1. Αυτό το πρόβλημα που λες με τους launchers δεν λύνεται αν γίνουν εφαρμογές συστήματος?
  2. Επίσης έχω το cwm, ισχύει ακόμα ότι πρέπει να βάλουμε το twrp για να έχουμε updates από τον Ιταλό?
  3. Επειδή TWRP χρησιμοποιώ για 1η φορά, πρέπει να κάνω wipe στα Data, Dalvik, Cache ή και στο System?

 

EDIT:

Στον link που μου έστειλες δεν βρισκω την 1.10,

βλέπω μόνο τις 1.0 και 1.2.

Είναι κάπου που δεν τις βλέπω ή βάζω την 1.2 και θα γίνει update στην 1.10?

 

EDIT 2:

Τελικά την βρήκα την 1.10 από το post 3762.

Το παραπάνω όμως ισχύει? Ο λόγος που δεν υπάρχουν οι εκδόσεις μετά την 1.2 στο site του Ιταλού είναι πως ενημερώνονται αυτόματα?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το recovery αν δεν είσαι ροοτ το φλασαρεις μέσω flashtool..

Αν είσαι ροοτ μέσω flashify..

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει το .img του recovery..

 

Ευχαριστω πολυ φιλε.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν με έπεισες, ξεκινάω το φλασάρισμα του Ιταλού.

 

 

  1. Αυτό το πρόβλημα που λες με τους launchers δεν λύνεται αν γίνουν εφαρμογές συστήματος?
  2. Επίσης έχω το cwm, ισχύει ακόμα ότι πρέπει να βάλουμε το twrp για να έχουμε updates από τον Ιταλό?
  3. Επειδή TWRP χρησιμοποιώ για 1η φορά, πρέπει να κάνω wipe στα Data, Dalvik, Cache ή και στο System?

 

EDIT:

Στον link που μου έστειλες δεν βρισκω την 1.10,

βλέπω μόνο τις 1.0 και 1.2.

Είναι κάπου που δεν τις βλέπω ή βάζω την 1.2 και θα γίνει update στην 1.10?

 

EDIT 2:

Τελικά την βρήκα την 1.10 από το post 3762.

Το παραπάνω όμως ισχύει? Ο λόγος που δεν υπάρχουν οι εκδόσεις μετά την 1.2 στο site του Ιταλού είναι πως ενημερώνονται αυτόματα?

είχα προσπαθήσει παλαιότερα να κάνω εφαρμογή συστήματος τον launcher αλλά δεν το κατάφερα,άρα δεν γνωρίζω για να σού απαντήσω πανω σε αυτό το θέμα.

ναι πρέπει να βάλεις twrp για να έχεις updates με την ιταλική.

αν θέλεις την 1,9 που είναι καλύτερή και από την 1,10 ,θα βάλεις την 1,7 και θα κάνεις δυο updates .θυμήσου να ξετσεκαρεις το wipe cashe,,αλλοιως δεν θα το κάνει.

η 1,10 υπαρχει στην πρώτη σελίδα του ιταλού λιγο πιο χαμηλά.θα την δεις αν δεν έχεις πατήσει μετάφραση.

τέλος δεν χρειάζεται κανένα wipe για να βάλεις twrp.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το link2sd είχα κάνει εφαρμογή συστήματος το go launcher.

έχω κάνει κι άλλες εφαρμογές (για δοκιμή) που δεν είναι κάποιος launcher

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...