Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια παρακαλω για τις ρυθμισεις ιντερνετ κοσμοτε..!! ειναι επειγον...πρεπει να τα ενεργοποιησω. φοραω ρομ του ιταλου!

 

Δεν χρειάζονται ιδιαίτερες ρυθμίσεις. Επικοινώνησε με την cosmote μήπως δεν έχεις ενεργό το internet στην γραμμή σου.

 

Ρε παιδιά πείτε κάνα δυο «ιταλικά» στον Ιταλό μπας και ανεβάσει την 1532 που λύνει όλα τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανονικα με twrp ,gapps εχει ,multilanguage 1300mb free rom

 

Παιδια εμενα με twrp δεν περναει... Παει να το κανει και ανοιγει το recovery απο την αρχη κανονικα... Τι πρεπει να κανω? Δοκιμασα με twrp 1.8.7 αλλα και 1.8.6...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά το παρήγγειλα με Skrill.

 

Μπορείς να μου στείλει κάποιος τι ισχύει με το skrill ?? Λίγες πληροφορίες

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα με twrp δεν περναει... Παει να το κανει και ανοιγει το recovery απο την αρχη κανονικα... Τι πρεπει να κανω? Δοκιμασα με twrp 1.8.7 αλλα και 1.8.6...

 

με την TWRP του Ιταλου την περασες?Eκανες factory reset davlik -caches?

μηπως δεν κατεβηκε σωστα το αρχειο?ξανακατεβασε το

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται ιδιαίτερες ρυθμίσεις. Επικοινώνησε με την cosmote μήπως δεν έχεις ενεργό το internet στην γραμμή σου.

Τι έννοιες δν χρειάζονται ..?? Μπορεί καποιος να μου δώσει τις σωστές?τόσο δύσκολο είναι?

Τα δεδομένα μου είναι ενεργοποιημένα..παρακαλώ στην βοήθεια σας

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλει κάποιος τι ισχύει με το skrill ?? Λίγες πληροφορίες

Τι παραπανω πληροφοριες θελεις απο αυτες που αναγραφονται στην σελιδα του? :rtfm:

https://www.skrill.com/gr/archiki/

Η εταιρεια αυτη ειναι απο τις μεγαλυτερες στην Αγγλια, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτε.

(Για τους γνωστες, ειχε εξαγορασει την παλια καλη moneybookers).

 

Τι έννοιες δν χρειάζονται ..?? Μπορεί καποιος να μου δώσει τις σωστές?τόσο δύσκολο είναι?

Τα δεδομένα μου είναι ενεργοποιημένα..παρακαλώ στην βοήθεια σας

:protest: Εννοει οτι δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτε στην συσκευη σου, αλλα τουναντιον χρειαζεται να παρεις τηλ την cosmote να στο ενεργοποιησουν. Αν δεν παρεις τηλ την cosmote και πυραυλο να βαλεις στο κινητο σου, δεν προκειται να συνδεθεις :whip:

Link to comment
Share on other sites

με την TWRP του Ιταλου την περασες?Eκανες factory reset davlik -caches?

μηπως δεν κατεβηκε σωστα το αρχειο?ξανακατεβασε το

 

Ακριβως... Εχω το twrp του Ιταλου και κανω το wipe που εχει απο μονο του (οχι advanced)... Το ιδιο ισχυει καξ στις δυο εκδοσεις ltt lemonade που εχω κατεβασμενες... Αντιθετως αν θω να φλασαρω recovery λειτουργει κανονικα (απο 1.8.6 σε 1.8.7 και το αντιστροφο)...

Link to comment
Share on other sites

κανονικα με twrp ,gapps εχει ,multilanguage 1300mb free rom

 

Καποια πραγματα για την 1532 ltt lemonade:

Ασχημη διαχειριση μπαταριας...Το messenger κρασαρει...Δεν δουλευουν τα themes

Κατα τα αλλα γρηγορη, καθαρη, με 3-4 χρησιμες εφαρμογες προεγκατεστημενες...Επισης το led δουλευει κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/limonchelo-aosp-5-1-mdsteam-mod.107175/

Και εγώ μετά από άπειρες δοκιμές κατέληξα σε αυτή.

Εκανα εγκατάσταση μεσω TWRP τη ROM μετά το patch της και στη συνέχεια το Glonass FIX

Πολύ λιτή, γρήγορη, πολύ καλή μπαταρία. Τα notifications έρχονται κανονικά στο Alcatel onetouch watch.

Το alcatel το πήρα γιατί έχω πρόβλημα με το speaker του τηλεφώνου.

Το άνοιξα και διαπίστωσα οτι το ηχείο είναι λίγο μούφα. Εχει 2 μεταλικά ελάσματα που κάνουν επαφή στην πλακέτα.

Το ένα απο αυτά είναι πολύ χαλαρό με συνέπεια να διακόπτεται ο ήχος, και έπρεπε να πατάω το καπάκι για να ακουστεί.

Build structured and added for good performance led and time.

All trace of Chinese apps eliminated.

Multilanguage 100%

Root 100

Nova Launcher.

Gapps 100% functional .

Apps added .

Dolby Atmos installed and configured, 100% functional

Καλημερα...εκανα εγκατασταση κι εγω αυτην την ROM(AOSP limonchelo) και μαλιστα 2 φορες αλλα δεν μπορω να ενεργοποιησω το bluetooth...σε σενα οκ??καμμια ιδεα??και ειναι πραγματι κατα τα αλλα καλη..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλει κάποιος τι ισχύει με το skrill ?? Λίγες πληροφορίες

 

ok γράφεσαι και μετά πως πληρώνεις γιατί μίλησα με minideal και δεν το γνωρίζουν

Τρόπος αγοράς περισσότερες λεπτομέρειες αν είναι εύκολο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις σας πως ρυθμιζεις την ενταση στο ξυπνητηρι στην 1.9 του ιταλου? Μεσα απο το κανονικο μενου δεν κανει τπτ στην αυξομοιωση εντασης. Επιαης οταν εβαλα την ρομ δεν ειζε ουτε xposed ουτε αλλα τετοια προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως βάζοντας νέα ρομ μπορείς να περιμένεις να δει την παλιά εγκατάσταση xposed. Σε κάθε περίπτωση το dirty flash μόνο πρόσκληση σε προβλήματα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως βάζοντας νέα ρομ μπορείς να περιμένεις να δει την παλιά εγκατάσταση xposed. Σε κάθε περίπτωση το dirty flash μόνο πρόσκληση σε προβλήματα είναι.

 

Οποτε τι να κανω απο δω κ περα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη 1532 lemonade. Θα σας ρωτήσω για ένα μικρό "bug" που Έχω παρατηρήσει σε όλες τις ρομ που έχω δοκιμάσει εδώ και μια (!) εβδομάδα που έχω το κινητό. Όταν πατάω το σκουπάκι για εκκαθάριση των πρόσφατων εφαρμογών μένει πάντα μια ανοιχτή. Νομίζω ότι την κλείνει, αλλά το εικονίδιο της εφαρμογής μένει εκεί. Στη lemonade δεν το έκανε από την αρχή, αλλά μόλις εγκατέστησα τις εφαρμογές μου (περίπου 70). Για το messenger αν εγκαταστήσετε παλιότερη έκδοση το πρόβλημα λύνεται. Εγώ έβαλα την 32... αλλά βλέπω ότι δε δουλεύει το chat head. Θα δοκιμάσω ακόμα παλιότερη.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως... Εχω το twrp του Ιταλου και κανω το wipe που εχει απο μονο του (οχι advanced)... Το ιδιο ισχυει καξ στις δυο εκδοσεις ltt lemonade που εχω κατεβασμενες... Αντιθετως αν θω να φλασαρω recovery λειτουργει κανονικα (απο 1.8.6 σε 1.8.7 και το αντιστροφο)...

 

ξανακατεβασε την ρομ και δοκιμασε παλι:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποια πραγματα για την 1532 ltt lemonade:

Ασχημη διαχειριση μπαταριας...Το messenger κρασαρει...Δεν δουλευουν τα themes

Κατα τα αλλα γρηγορη, καθαρη, με 3-4 χρησιμες εφαρμογες προεγκατεστημενες...Επισης το led δουλευει κανονικα...

 

themes->personal->online και βαζεις αυτο που θες...

μπαταρια εμενα με χρηση μετρια εως αρκετη ειναι στην 1,5 μερα εσενα?

επισης στις τελευταιες δεν δουλευει το double tap screen

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

To everbuying to exei 133.75 E

Αξίζει παιδιά ή θα σιχτιριζω που το πήρα για να περναω κάθε τρίτη μέρα νέο λειτουργικό.....

Αφού τα μισά δε θα δουλεύουν;;;;;

 

Τι προτεινετε;;;Το προτεινετε;;;;

Με την ινδική ΡΟΜ;;;;

 

Μενω μέσα κ έξω από Ελλάδα, οπότε δεν εχΩ πρόβλημα με PayPal.

 

ΕΧΕΙ ΝΟΤΙFICATION LED???

 

Φωτιζομένα capacitive buttons????

ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ;;;

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασα το more locale2 σε stock rom και δεν αλλάζει τη γλώσσα στο μενού αλλά μόνο στις εφαρμογές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνουμε να δουλέψει και στο μενού;
frastgr
Link to comment
Share on other sites

ξανακατεβασε την ρομ και δοκιμασε παλι:!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

themes->personal->online και βαζεις αυτο που θες...

μπαταρια εμενα με χρηση μετρια εως αρκετη ειναι στην 1,5 μερα εσενα?

επισης στις τελευταιες δεν δουλευει το double tap screen

 

Δεν δουλευει με τα θεματα..σε εμενα τουλαχιστον...Τα κατεβασα απο εκει που λες οπως παντα αλλα παντα πεταει fail στο apply...

 

Δυο συνεχομενα βραδια χωρις να εχω περασει τπτ και με flight mode εχασε 30% κατα την διαρκεια της νυχτας,...Απαραδεκτο...Οσο για το messenger..ασχολουμαι που ασχολουμαι με ολα τα αλλα...το να καθομαι να ψαχνω και παλιοτερες εκδοσεις προγραμματων ειναι απλα too much...

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει με τα θεματα..σε εμενα τουλαχιστον...Τα κατεβασα απο εκει που λες οπως παντα αλλα παντα πεταει fail στο apply...

 

Δυο συνεχομενα βραδια χωρις να εχω περασει τπτ και με flight mode εχασε 30% κατα την διαρκεια της νυχτας,...Απαραδεκτο...Οσο για το messenger..ασχολουμαι που ασχολουμαι με ολα τα αλλα...το να καθομαι να ψαχνω και παλιοτερες εκδοσεις προγραμματων ειναι απλα too much...

 

μαλιστα..dev ειναι ακομη η 1532 αλλα

οπως φαινεται εχουμε πολυ δρομο μεχρι καποια ολοκληρωμενη ρομ οποτε μεχρι τοτε ειμαστε στις δοκιμες...:D

Link to comment
Share on other sites

To everbuying to exei 133.75 E

Αξίζει παιδιά ή θα σιχτιριζω που το πήρα για να περναω κάθε τρίτη μέρα νέο λειτουργικό.....

Αφού τα μισά δε θα δουλεύουν;;;;; Τι προτεινετε;;;Το προτεινετε;;;;

Με την ινδική ΡΟΜ;;;; Μενω μέσα κ έξω από Ελλάδα, οπότε δεν εχΩ πρόβλημα με PayPal.

ΕΧΕΙ ΝΟΤΙFICATION LED???

Φωτιζομένα capacitive buttons????

ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΔΕΡΦΙΑ;;;

 

Κυριλε ειναι, για τα λεφτα του παντα.

Φωτειζομενα πληκτρα δεν εχει.

Αμα δεν το σκαλιζεις, δεν εχεις προβλημα, ακομη και με τις πειραγμενες ρομ των μαγαζιων.

Προτεινεται η ινδικη ρομ και ας ειναι πιο αργη και ας ζεσταινεται λιγο, μετα κανε τα update οποτε βγουν και καθαρισες.

Αμα το σκαλιζεις, μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε καλυτερη, επι του παροντος, ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω πληροφοριες θελεις απο αυτες που αναγραφονται στην σελιδα του? :rtfm:

https://www.skrill.com/gr/archiki/

Η εταιρεια αυτη ειναι απο τις μεγαλυτερες στην Αγγλια, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτε.

(Για τους γνωστες, ειχε εξαγορασει την παλια καλη moneybookers).

 

 

:protest: Εννοει οτι δεν χρειαζεται να πειραξεις τιποτε στην συσκευη σου, αλλα τουναντιον χρειαζεται να παρεις τηλ την cosmote να στο ενεργοποιησουν. Αν δεν παρεις τηλ την cosmote και πυραυλο να βαλεις στο κινητο σου, δεν προκειται να συνδεθεις :whip:

 

Μπορείς να μου πεις αν μπορώ τώρα να χρησιμοποίησε το skrill ή έχει όριο τα 60 ευρώ.και αν το έχει κάποιος ας μας πει αν έχει κάποιο κόστος διατήρησης ή αλλες κρατησεις.;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ενδιαφέρομαι γιαβτο συγκεκριμένο κινητό αλλά θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις. είναι dual 4g ;το λογισμικό ως έχει χωρίς custom rom παλευεται ;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ενδιαφέρομαι γιαβτο συγκεκριμένο κινητό αλλά θα ήθελα κάποιες διευκρινήσεις. είναι dual 4g ;το λογισμικό ως έχει χωρίς custom rom παλευεται ;

 

σε καποιες ρομ ναι ειναι 4g και στις δυο καρτες,δεν θυμαμαι το δικο μου που ειναι απο vickmall αν ηταν και οι δυο...

αν μπορεις να μην εχεις ελληνικα τοσο καλα,ναι παλευεται!

Link to comment
Share on other sites

σε καποιες ρομ ναι ειναι 4g και στις δυο καρτες,δεν θυμαμαι το δικο μου που ειναι απο vickmall αν ηταν και οι δυο...

αν μπορεις να μην εχεις ελληνικα τοσο καλα,ναι παλευεται!

Τι εννοεις? Aφου η ινδικη εχει επισημα οτι Ελληνικα εχουν ολα τα android.

Αν η δικη σου δεν εχει σωστα Ελληνικα, μπορεις να αλλαξεις ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Aφου η ινδικη εχει επισημα οτι Ελληνικα εχουν ολα τα android.

Αν η δικη σου δεν εχει σωστα Ελληνικα, μπορεις να αλλαξεις ρομ.

το παιδι δεν εγραψε για την ινδικη,μαλλον για αυτες τις ρομ που βαζουνε τα μαγαζια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...