Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΡΩΤΗΣΗ κατεβασα την τελευταια 1531 official αλλα στο sp tools το scatter μου βγαζει σφαλμα. εαν βαλω απο αλλη ρομ (εννοω προηγουμενη official )το αρχειο θα εχω brickaρισμα?

 

??? καποιος που να ειναι σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

??? καποιος που να ειναι σιγουρος?
δεν γινονται αυτα...αν δεν σου δουλευει το scatter πρεπει να ξανακατεβασεις την rom .αλλοιως η δεν θα προχωρησει στο φλασαρισμα,η θα μπρικαρεις την συσκευη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν γινονται αυτα...αν δεν σου δουλευει το scatter πρεπει να ξανακατεβασεις την rom .αλλοιως η δεν θα προχωρησει στο φλασαρισμα,η θα μπρικαρεις την συσκευη.

 

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

σε οσες ρομ εχω κατεβασει ακομη και απο το vickmall την μαμα που μου εστειλαν τα ιδια.

εχω δοκιμασει και 50 διαφορετικα sp tools καμια ιδεα?

να μ@λ@κιζονται οι drivers..???

Edited by emmanuelo
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 1.7 του Ιταλου ενώ πιο πριν εβαλα και το twrp, αλλα δεν μου εχει κάποια ειδοποιηση για ΟΤΑ για τα updates του Ιταλου. Μονο ένα της Lenovo. Τι πρεπει να κανω απο δω και περα? Ευχαριστω

 

Αγνοείστε το παιδια. Βρεθηκε η λυση!

 

Το σίγουρο είναι ότι είναι πάρα πολύ γρήγορη (antuntu σχεδόν 47000), δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα υπερθέρμανσης και η μπαταρία βρίσκεται σε καλά επίπεδα αναμονής. Βέβαια έχει και τα αρνητικά της όπως δεν μπορείς να βάλεις όλα τα θέματα στη lock screen πέραν δύο, αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα στις ειδοποιήσεις αλλά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δεν υπάρχει τόσο καλή μετάφραση στα Ελληνικά και κάτι κουφά μερικές φορές να μην σου ανοίγει κάτι ενώ πριν το άνοιγε (μου έτυχε με τον Apex launcher). Γενικά η ρομ είναι καλή και ικανοποιητική και δεν την αλλάζω προς στιγμήν, πριν με την ROW πολλές φορές ήθελα να ''πετάξω'' το κινητό λόγω του άπλετου κολλήματος, της πραγματικά υπερβολικής υπερθέρμανσης και του απεριόριστου Lag, εξάλλου ο Ιταλός ανακοίνωσε νέα αναβάθμιση μέχρι την άλλη εβδομάδα. Ίδωμεν !!!!!

 

Καλησπερα φιλε μου. Εβαλα και γω με την σειρα μου την τελευταια εκδοση 1.9 του Ιταλου και συγκρινωντας με τα δικα σου στατιστικα ειδα οτι στο antutu εμενα μου βγαζει 33000. Τι ακριβως εχει παιχτει? Εσενα αποσο βλεπω σε πηγε πολυ ψηλα

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την απαντηση.

σε οσες ρομ εχω κατεβασει ακομη και απο το vickmall την μαμα που μου εστειλαν τα ιδια.

εχω δοκιμασει και 50 διαφορετικα sp tools καμια ιδεα?

να μ@λ@κιζονται οι drivers..???

 

??? SOS γιατι εαν δεν βγαλω ακρη σε περιπτωση brick την πατησα,,,,:cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

??? SOS γιατι εαν δεν βγαλω ακρη σε περιπτωση brick την πατησα,,,,:cry::cry::cry::cry:

Με μπαταρία δοκιμαζεις η χωρίς?μπες στις ρυθμίσεις του flashtool και άλλαξε την ρύθμιση auto σε with battery...σε εμένα έτσι δούλεψε..

Link to comment
Share on other sites

??? SOS γιατι εαν δεν βγαλω ακρη σε περιπτωση brick την πατησα,,,,:cry::cry::cry::cry:
η μια περιπτωση ειναι να χρειαζεσαι update στο winrar.exe που χρησιμοποιεις και να μην σου ξεζιπαρει σωστα την rom.ειναι σοβαρο αυτο μην το παραβλεψεις.

η δευτερη περιπτωση ειναι να μην εχεις φλασαρισμενο το απλο recovery και να εχεις το twrp.

ελεγξε το και αυτο και παμε στην τριτη περιπτωση ,εγκατεστησε αλλους drivers.

αλλα αφου σου βγαζει error στο scatter και στο κανει σε ολες τις rom,εγω πιστευω φταιει οτι εχεις παλιά εκδοση του winrar.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μια περιπτωση ειναι να χρειαζεσαι update στο winrar.exe που χρησιμοποιεις και να μην σου ξεζιπαρει σωστα την rom.ειναι σοβαρο αυτο μην το παραβλεψεις.

η δευτερη περιπτωση ειναι να μην εχεις φλασαρισμενο το απλο recovery και να εχεις το twrp.

ελεγξε το και αυτο και παμε στην τριτη περιπτωση ,εγκατεστησε αλλους drivers.

αλλα αφου σου βγαζει error στο scatter και στο κανει σε ολες τις rom,εγω πιστευω φταιει οτι εχεις παλιά εκδοση του winrar.

 

μαλιστα.

παιζει που εχω win8,1 γιατι ειχα κανει μια διαδικασια με vcom3 ?

θα δοκιμασω την τελευταια εκδοση winrar λοιπον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με μπαταρία δοκιμαζεις η χωρίς?μπες στις ρυθμίσεις του flashtool και άλλαξε την ρύθμιση auto σε with battery...σε εμένα έτσι δούλεψε..

 

μα δεν εχω συνδεσει ακομη το κιν. απλα οταν παω και επιλεγω το scatter τοτε μου το βγαζει

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.

παιζει που εχω win8,1 γιατι ειχα κανει μια διαδικασια με vcom3 ?

θα δοκιμασω την τελευταια εκδοση winrar λοιπον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μα δεν εχω συνδεσει ακομη το κιν. απλα οταν παω και επιλεγω το scatter τοτε μου το βγαζει

 

το απλο ειναι απο την τελευταια rom 1531 το αλλο με το μεγαλο ονομα ειναι απο το vickmall

 

γιατι τοση διαφορα στο περιεχομενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εβαλα και γω με την σειρα μου την τελευταια εκδοση 1.9 του Ιταλου και συγκρινωντας με τα δικα σου στατιστικα ειδα οτι στο antutu εμενα μου βγαζει 33000. Τι ακριβως εχει παιχτει? Εσενα αποσο βλεπω σε πηγε πολυ ψηλα

Το antuntu 64 bit θα χρησιμοποιήσεις !!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσων αφορα το yt,εκανα root το τηλεφωνο και με το mobileuncle εσβησα την εφαρμογη yt οπως και καποια αλλα που ειδα στο μπλογκ και εκανα restart.Κατεβασα απο το playstore την κανονικη εφαρμογη και τωρα παιζει μια χαρα.Εβαλα βιντεο που πριν κολλαγαν και τωρα ειναι οκ.Ελπιζω να μεινει ετσι αν και με βλεπω αυριο να αλλαζω ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Εχθές το πρωί παρήγγειλα τελικά το κινητό από Vickmall. Ωστόσο, δεν έχω λάβει ακόμη κάποια επιβεβαίωση αν και τα λεφτά έχουν αφαιρεθεί από το λογαριασμό μου. Εχθές το απόγευμα έστειλα και email στη Vickmall αλλά δεν έχω πάρει κάποια απάντηση. Στο https://www.internationalparceltracking.com/#/search βάζω τον κωδικό της παραγγελίας και πάλι μου βγάζει error.

 

Πρέπει να ανησυχώ; Ποιος είναι ο χρόνος που απαντάνε συνήθως αυτοί;

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και sorry αν βγαίνω off-topic, δεν ήξερα που αλλού να το βάλω.

Μην ανησυχείς για τίποτα. Είναι με διαφορά το πιο αξιόπιστο κατάστημα. Μόλις; το έχουν έτοιμο για αποστολή θα σε ειδοποιήσουν με εμαιλ και θα σου δώσουν και tracking number. Για επικοινωνία μαζί τους μην κάνεις σχόλια στη σελίδα του κινητού, πάτα στο contact και στείλε τους το μήνυμα που θες μέσω της φόρμας και θα λαβεις απάντηση στο εμαιλ σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους ειδήμονες! Πήρα σήμερα το τηλέφωνο και μετα απο εγκατάσταση λιγων εφαρμογών και αφού έβαλα ως χώρο αποθήκευσης default μια sd 16gb παρατηρώ οτι δεν μπορώ να μετακινήσω ούτε μία εφαρμογή στην sd. Συγκεκριμένα μου λέει από πριν το γνωστό "να πατήσετε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ SD" αλλά δεν βγάζει τέτοια επιλογή. Κατέβασα το clean master και το app manager αλλά ούτε απο εκει μου δίνεται καν η δυνατότητα να μεταφέρω κάποια εφαρμογή στην SD.

Τι νομίζετε οτι φταίει?

Η έκδοση android που έχω είναι 5.0 και ο αριθμός έκδοσης που γράφει είναι VIBE UI_V2.5_2511_5.444.1_ST_K.50_TS ενω το τηλέφωνο είναι rooted.

Οπως εχετε ήδη καταλάβει δεν είμαι ειδικός στο θέμα, οπότε ζητάω τη βοήθεια κάθε φίλου που γνωρίζει και θέλει να βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους ειδήμονες! Πήρα σήμερα το τηλέφωνο και μετα απο εγκατάσταση λιγων εφαρμογών και αφού έβαλα ως χώρο αποθήκευσης default μια sd 16gb παρατηρώ οτι δεν μπορώ να μετακινήσω ούτε μία εφαρμογή στην sd. Συγκεκριμένα μου λέει από πριν το γνωστό "να πατήσετε ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ SD" αλλά δεν βγάζει τέτοια επιλογή. Κατέβασα το clean master και το app manager αλλά ούτε απο εκει μου δίνεται καν η δυνατότητα να μεταφέρω κάποια εφαρμογή στην SD.

Τι νομίζετε οτι φταίει?

Η έκδοση android που έχω είναι 5.0 και ο αριθμός έκδοσης που γράφει είναι VIBE UI_V2.5_2511_5.444.1_ST_K.50_TS ενω το τηλέφωνο είναι rooted.

Οπως εχετε ήδη καταλάβει δεν είμαι ειδικός στο θέμα, οπότε ζητάω τη βοήθεια κάθε φίλου που γνωρίζει και θέλει να βοηθήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλορίζικο φίλε μου. Έχεις παλιά έκδοση λειτουργικού για αυτό. Άμα βάλεις νεότερη έκδοση έχεις κανονικά επιλογή που να αποθηκεύονται οι εφαρμογές. Άμα χρειάζεσαι ελληνικά οπωσδήποτε μπορείς να περάσεις την τελευταία σταθερή του Ιταλού. Είναι σχετικά πιο εύκολο να περάσεις rom αφού το κινητό σου είναι ήδη root. Το μόνο που χρειάζεται είναι twrp recovery.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν παρω αυτον τον φορτιστη Samsung ETA-U90EWE θα εχω καποιο θεμα ή καποια επιπτωση λογω λιγοτερων βολτ ή μπα??? Εσπασε ο ανταπτορας μου και σκεφτομαι αντι για ανταπτορα να παρω φορτιστη...

 

Λοιπον οσων αφορα το yt,εκανα root το τηλεφωνο και με το mobileuncle εσβησα την εφαρμογη yt οπως και καποια αλλα που ειδα στο μπλογκ και εκανα restart.Κατεβασα απο το playstore την κανονικη εφαρμογη και τωρα παιζει μια χαρα.Εβαλα βιντεο που πριν κολλαγαν και τωρα ειναι οκ.Ελπιζω να μεινει ετσι αν και με βλεπω αυριο να αλλαζω ρομ.

 

Δεν μας δινεις περισσοτερες λεπτομερειες για το τι ακριβως εσβησες μηπως το κανουμε και εμεις?

Edited by tasarasx6
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Έχεις παλιά έκδοση λειτουργικού για αυτό. Άμα βάλεις νεότερη έκδοση έχεις κανονικά επιλογή που να αποθηκεύονται οι εφαρμογές. Άμα χρειάζεσαι ελληνικά οπωσδήποτε μπορείς να περάσεις την τελευταία σταθερή του Ιταλού. Είναι σχετικά πιο εύκολο να περάσεις rom αφού το κινητό σου είναι ήδη root. Το μόνο που χρειάζεται είναι twrp recovery.

 

Σε ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντησή σου.

Ναι θέλω ελληνικά.

Μπορείς αν δεν σου κάνει κόπο με ένα γρήγορο λίνκ να με στείλεις σε αναλυτικές οδηγίες για το πως να το κάνω όλο αυτό που εμένα μου φαίνεται βουνό φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω κινεζοκινητό και τα χαρακτηριστικά του Κ3 με έχουν ενθουσιάσει σε σχέση με την τιμή του.

Πριν προβώ σε αγορά, θα ήθελα να σας ρωτήσω για:

 

 

  1. την αξιοπιστία της συσκευής,
  2. τα αδύνατα σημεία και αν υπάρχουν bugs (λυμένα ή άλυτα)
  3. τυχόν χαρακτηριστικά που δεν έχει (π.χ. το κινητό που έχω τώρα, δεν έχει πυξίδα και δεν το ήξερα και έχω ξενερώσει)
  4. τί τιμές sar έχει γιατί έχω μπερδευτεί
  5. η μπαταρία πως τα πάει
  6. και γενικά αν είστε ευχαριστημένοι

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο θεμα software εχω απογοητευθει παντως. Οι official σερνονται, οι custom πετανε αλλα καθε μια εχει τις ********, του Ιταλου η 1.9 DEV φυσαει αλλα δεν εχει ειδοποιησεις σε fb/messenger (να τις βρασω τις ειδοποιησεις στο gmail), η καινουρια stable του Ιταλου εχει ειδοποιησεις αλλα ειναι χειροτερη απο την DEV σε καθε αλλο τομεα (wtf !?! ). Υπάρχει κάποια ROM να ειναι ελαφρια,να μην κολαει και να εχει γαμ@$^$#νες ειδοποιησεις στα παντα????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο θεμα software εχω απογοητευθει παντως. Οι official σερνονται, οι custom πετανε αλλα καθε μια εχει τις ********, του Ιταλου η 1.9 DEV φυσαει αλλα δεν εχει ειδοποιησεις σε fb/messenger (να τις βρασω τις ειδοποιησεις στο gmail), η καινουρια stable του Ιταλου εχει ειδοποιησεις αλλα ειναι χειροτερη απο την DEV σε καθε αλλο τομεα (wtf !?! ). Υπάρχει κάποια ROM να ειναι ελαφρια,να μην κολαει και να εχει γαμ@$^$#νες ειδοποιησεις στα παντα????

Αυτο ρε παιδια...!

Μια rom κραταει η μπαταρια και να ερχονται οι ειδοποιησεις ολες υπαρχει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την 1.9 του Ιταλού,και μετα απο μια καλη συμβίωση με την 1.2, κανει κουλά.πχ την προηγούμενη βδομάδα δεν ενεργοποιούσε τα δεδομένα σε οποιαδήποτε σιμ και να επέλεγα,επανεκκίνηση και λειτουργούσε μεχρι νεωτέρας.σημερα του εκανα τρεις επανεκκινήσεις γιατι δεν μου έδινε επιλογή κάρτας σιμ για κλήση και παντα με έβαζε στην δεύτερη.μετα απο επανεκκινήσεις λειτουργει.καιντο κερασάκι ανοίγω το hot spot και με την κάρτα της wind Η+ δεν μοίραζε με τιποτα,γυρίζοντας στην voda H+ μοίραζε κανονικα.δεν ξερω τι παιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω απο θεμα software εχω απογοητευθει παντως. Οι official σερνονται, οι custom πετανε αλλα καθε μια εχει τις ********, του Ιταλου η 1.9 DEV φυσαει αλλα δεν εχει ειδοποιησεις σε fb/messenger (να τις βρασω τις ειδοποιησεις στο gmail), η καινουρια stable του Ιταλου εχει ειδοποιησεις αλλα ειναι χειροτερη απο την DEV σε καθε αλλο τομεα (wtf !?! ). Υπάρχει κάποια ROM να ειναι ελαφρια,να μην κολαει και να εχει γαμ@$^$#νες ειδοποιησεις στα παντα????

 

ΔΟΚΙΜΑΣΕ http://www.mediafire.com/download/sea0i4u90a7jzq0/VIBEUI_V2.8_1529_LTT_LEMONADE.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ενδιαφερομαι πολυ για το κινητο και θελω να το αγορασω αμεσα! Ομως εχω περασει τις τελευταιες μερες (οσες ωρες της μερας μπορω) διαβαζοντας τα ποστ ολων.. Προς το παρον εχω φτασει στη σελιδα 113 και συνεχιζω.. Εχω να πω πως καθως ειμαι παντελως ασχετη με ολα αυτα που λετε, εχω πελαγωσει.. Παρολα αυτα και παλι σκεφτομουν να το αγορασω το κινητο κ θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει αν αξιζει να το παρω εγω η ασχετη με ροοτ, ρομ, φλας κ ιστοριες διαφορες ή αν θα κλαιω τα λεφτα μου (οχι επειδη θα φταιει το κινητο, αλλα εγω- να τονισω οτι ειμαι προθυμη να μαθω να τα κανω ολα, δεν ειναι οτι βαριεμαι, απλα οπως καταλαβαινετε φοβαμαι να κανω το πρωτο μου πειραμα σε τετοιο κινητο). Επισης αναρωτιεμαι, αν τελικα το παρω, τι πρεπει να ζητησω απ το vickmall ωστε οταν το παραλαβω να κανω ο,τι λιγοτερο μπορω στο κινητο (για να μη το χαλασω)? Να ζητησω να μου το κανουν ροοτ ή οχι? Να ζητησω επισημη ρομ ή multilanguage? Το ξερω οτι μεσα στους μηνες εχετε πει πολλα και τα διαβαζω ηδη, αλλα ειλικρινα οσο διαβαζω τι λετε τοσο αγχωνομαι, οποτε αν μπορουσε καποιος να αφιερωσει λιγο χρονο για μια απαντηση θα το εκτιμουσα απεριοριστα! Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και συγγνωμη αν σας κουρασα. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/tema/limonchelo-aosp-5-1-mdsteam-mod.107175/

Και εγώ μετά από άπειρες δοκιμές κατέληξα σε αυτή.

Εκανα εγκατάσταση μεσω TWRP τη ROM μετά το patch της και στη συνέχεια το Glonass FIX

Πολύ λιτή, γρήγορη, πολύ καλή μπαταρία. Τα notifications έρχονται κανονικά στο Alcatel onetouch watch.

Το alcatel το πήρα γιατί έχω πρόβλημα με το speaker του τηλεφώνου.

Το άνοιξα και διαπίστωσα οτι το ηχείο είναι λίγο μούφα. Εχει 2 μεταλικά ελάσματα που κάνουν επαφή στην πλακέτα.

Το ένα απο αυτά είναι πολύ χαλαρό με συνέπεια να διακόπτεται ο ήχος, και έπρεπε να πατάω το καπάκι για να ακουστεί.

Build structured and added for good performance led and time.

All trace of Chinese apps eliminated.

Multilanguage 100%

Root 100%

Nova Launcher.

Gapps 100% functional .

Apps added .

Dolby Atmos installed and configured, 100% functional

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...