Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηρε 45 με 50 μέρες αλλα τουλάχιστον τώρα ειναι οκ :lol:

 

Με την 1520 ηρθε το δικο σου;

Δουλευει σωστα για απλη σχετικα χρηση; Το θελω για τη γυναικα μου και με ενδιαφερει κυριως ποιοτητα κλησης.καμερα.σερφαρισμα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O μόνος τρόπος για να δουλεύει άψογα το κινητό από θέμα ειδοποιήσεων είναι με τη ROW που είναι όπως θα ερχόταν και εδώ στα καταστήματα για πώληση. Μια βδομάδα που την είχα δούλευαν όλα άψογα απλά τρώει κολλήματα και Lags δυστυχώς γιατί είναι σε πρώιμο στάδιο. Διαλέγεις και παίρνεις. Εγώ πέρασα του Ιταλού την 1.9 τώρα να δω. Πάγωσα και το safe center και θα κρίνω σε 2-3 μέρες τι γίνεται. Σαν ταχύτητα δε παίζετε μεν αλλά αν δω περίεργα πάλι με ειδοποιήσεις και αργοπορίες θα επιστρέψω στη ROW

 

Φιλε κανε κανα τεστακι και ενοιμεροσε μας γιατι εβαλα την ινδικη και εχω καποια μικρο lags και δεν μου αρεσει οποτε με βλεπω να περναω παλι στον ιταλο... Αν μπορεις κανε και ενα τεστ στο Untutu να μας πεις τι λεει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ηρθε στα χερια μου το κινητο. Δεν ανοιγει. Το εχω να φορτισει κανα 20 λεπτο και δεν ανοιγει. Καμια ιδεα?

Βγάλε το αυτοκολητο απο τις επαφες της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

1520 vickamall. Υπάρει λύση για αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1520 vickamall αλλά δε τη συνιστώ όπως προέγραψα. . Υπάρει λύση για το messager . Clean data και ξαναμπές στο messager. Σε εμένα δούλεψε

 

1524 official ερχεται ειδοποιηση σε όλες τις εφαρμογες και δεν κολλαει πουθενα

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπαρχει εστω μια rom που να εχει αμεση ειδοποιηση του messager?ειμαι με την τελευταια του ιταλου αλλα απο ειδοποιησεις περα βρεχει!ασε που τωρα με την ζέστη μου εχει κολλησει αρκετες φορες!

 

Με Sensetion μου δουλεύει άμεσα και πάντα το messager. Αν και το έχω σε Rubber Shockproof Armor Case Cover θήκη (καουτσούκ - λάστιχο), δεν έχω παρατηρήσει κάτι όσο αφορά την ζέστη. :confused:

ΕΛΛΑΣ "Γονατίζω μόνο για να βάλω δύναμη και να σηκωθώ" ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τώρα ακούστε τι έγινε... Αφού αγόρασα Battery charger της intenso (και το φορτισα αρκετές φορές) ξαφνικά το κινητό σταμάτησε να φορτίζει! Δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι κόκκινο ούτε φορτίζει η μπαταρία... Μερικές φορές φορτίζει και αυτό αν συνδέσω το Battery charger στην πρίζα και μετά το κινητό στο Battery charger... Αν π.χ. το Battery charger δεν είναι στην πρίζα δεν φορτίζει ή αν πάω να φορτισω το κινητό με τον συνηθισμένο τρόπο (καλώδιο πρίζα) πάλι δε φορτίζει... Ακούω προτάσεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα miscellaneous files πώς τα στέλνω στην sd;

Με οποιονδηποτε file explorer.

Το αν τα υποστηριζει στην αλλη αποθηκη το προγραμμα ειναι δικο του θεμα.

Επισης για να τα βρεις, μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιαδηποτε εφαρμογη με ταξινομηση μεγεθους.

Αυτα τα ολιγα γιατι εχεις ρωτησει πολλες φορες. Αλλά ειναι off topic οι ερωτησεις σου (για αυτο δεν σου απαντανε), καλυτερα κανε τις σε αλλο γενικοτερο θεμα χειρισμου android.

 

Ωραία και τώρα ακούστε τι έγινε... Αφού αγόρασα Battery charger της intenso... ... Ακούω προτάσεις

Κλειστο, βγαλε την μπαταρια, αστο λιγο και μετα ξαναδοκιμασε με αλλον κλασσικο φορτιστη micro usb. Οχι με battery charger.

Μετα ξαναδοκιμασε και με τον δικο του φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορει να προτείνει κάποιος ενα μαγαζί να ναλλάξω το digitizer του Κ3 Note μου; Θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή λόγω capital controls δεν παίζει να γίνει παραγγελία ανταλλακτικού; Κανείς με παρόμοια εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορει να προτείνει κάποιος ενα μαγαζί να ναλλάξω το digitizer του Κ3 Note μου; Θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή λόγω capital controls δεν παίζει να γίνει παραγγελία ανταλλακτικού; Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

Επικοινώνησε με το minideal,έχουν στην Ελλάδα κεντρο επισκευων,ίσως μπορέσουμε να στο φτιάξουνε.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με το minideal,έχουν στην Ελλάδα κεντρο επισκευων,ίσως μπορέσουμε να στο φτιάξουνε.

 

Τους έστειλα email. Περιμένω απάντηση αν και δε νομίζω να με εξυπηρετήσουνε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορει να προτείνει κάποιος ενα μαγαζί να ναλλάξω το digitizer του Κ3 Note μου; Θα υπάρχουν ανταλλακτικά ή λόγω capital controls δεν παίζει να γίνει παραγγελία ανταλλακτικού; Κανείς με παρόμοια εμπειρία;

 

Κι εμένα φίλε μια φορά μου έπεσε και μάλιστα φορόντας την τούμπανο θήκη και τώρα δε πατιέται καλά ένα σημείο στα δεξιά της οθόνης. Δε ξέρω αν είμαστε γκαντέμηδες ή είναι μάπα ποιότητα, αλλά θέλει αλλαγή, δε παλέυεται. Αν γίνεται να γλυτώσουμε κάπως τη μανούρα του πήγαινε-έλα Κίνα καλά θα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα φίλε μια φορά μου έπεσε και μάλιστα φορόντας την τούμπανο θήκη και τώρα δε πατιέται καλά ένα σημείο στα δεξιά της οθόνης. Δε ξέρω αν είμαστε γκαντέμηδες ή είναι μάπα ποιότητα, αλλά θέλει αλλαγή, δε παλέυεται. Αν γίνεται να γλυτώσουμε κάπως τη μανούρα του πήγαινε-έλα Κίνα καλά θα είναι!

 

Παιδια ειμαι με σπασμενο digitizer εδω και ενα μηνα. Μίλησα με minideal Ελλαδας και θελουν 55 Ευρο για το ανταλλακτικό και 15 Ευρο περαστικα = 70Ευρο

Μίλησα με minideal Κινας και μου ειπαν οτι εχουν μονο κινητα και οχι ανταλακτικα αλλα μετα απο μερες μου βρήκαν σε αλλο μαγαζι και μου προτιναν να το αγορασουν και να μου το στειλουν με 45 Δολαρια + 15 Δολαρια μεταφορικα = 60 Δολαρια

Προς το παρον παντος δεν εχω κανει τιποτα γιατι ακομα και με μια τεραστια γρατσουνια το κινητο δουλευει κανονικα.

Οταν αποφασησω να το αλλαξω θα παρω ολη την οθονη απο Ε-bay 35 Ευρο και θα την αλλαξω μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ τελικά πέρασα την τελευταία του Ιταλού, έκανε και δύο ΟΤΑ updates άλλα και εγώ ένα συμπληρωματικό χειροκίνητα που δημοσίευσε ο ίδιος προχθές, αν δεν κάνω λάθος, και πραγματικά το κινητό μέχρι στιγμής (να μην το ματιάσω) πάει ''τραίνο'' χωρίς πρόβλημα υπερθέρμανσης και αφής, ο ίδιος λέει ότι θα βγάλει stable έκδοση 1529 μέχρι το τέλος της εβδομάδας άλλα και έτσι το κινητό ρολάρει πολύ καλά, για να δούμε ''στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό''....... Την επίσημη ROW θα την ξαναδοκιμάσω μετά από αρκετό καιρό εφόσον έχει σταθεροποιηθεί σε ικανοποιητικό βαθμό και έχει δοκιμαστεί αρκετά από άλλους χρήστες.

 

Καλησπέρα, πως την βλέπεις την τελευταία του Ιταλού που έβαλες μετά από τόσες μέρες? Έλεγα να περιμένω μήπως βγάλει η Lenovo καμιά αναβάθμιση για την Ινδική αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Νιώθω ότι έχω ένα κινητό το οποίο είναι πιο αργό και απο την καθυστέρηση :p .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως την βλέπεις την τελευταία του Ιταλού που έβαλες μετά από τόσες μέρες? Έλεγα να περιμένω μήπως βγάλει η Lenovo καμιά αναβάθμιση για την Ινδική αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Νιώθω ότι έχω ένα κινητό το οποίο είναι πιο αργό και απο την καθυστέρηση :p .

 

Το σίγουρο είναι ότι είναι πάρα πολύ γρήγορη (antuntu σχεδόν 47000), δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα υπερθέρμανσης και η μπαταρία βρίσκεται σε καλά επίπεδα αναμονής. Βέβαια έχει και τα αρνητικά της όπως δεν μπορείς να βάλεις όλα τα θέματα στη lock screen πέραν δύο, αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα στις ειδοποιήσεις αλλά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δεν υπάρχει τόσο καλή μετάφραση στα Ελληνικά και κάτι κουφά μερικές φορές να μην σου ανοίγει κάτι ενώ πριν το άνοιγε (μου έτυχε με τον Apex launcher). Γενικά η ρομ είναι καλή και ικανοποιητική και δεν την αλλάζω προς στιγμήν, πριν με την ROW πολλές φορές ήθελα να ''πετάξω'' το κινητό λόγω του άπλετου κολλήματος, της πραγματικά υπερβολικής υπερθέρμανσης και του απεριόριστου Lag, εξάλλου ο Ιταλός ανακοίνωσε νέα αναβάθμιση μέχρι την άλλη εβδομάδα. Ίδωμεν !!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι είναι πάρα πολύ γρήγορη (antuntu σχεδόν 47000), δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα υπερθέρμανσης και η μπαταρία βρίσκεται σε καλά επίπεδα αναμονής. Βέβαια έχει και τα αρνητικά της όπως δεν μπορείς να βάλεις όλα τα θέματα στη lock screen πέραν δύο, αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα στις ειδοποιήσεις αλλά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δεν υπάρχει τόσο καλή μετάφραση στα Ελληνικά και κάτι κουφά μερικές φορές να μην σου ανοίγει κάτι ενώ πριν το άνοιγε (μου έτυχε με τον Apex launcher). Γενικά η ρομ είναι καλή και ικανοποιητική και δεν την αλλάζω προς στιγμήν, πριν με την ROW πολλές φορές ήθελα να ''πετάξω'' το κινητό λόγω του άπλετου κολλήματος, της πραγματικά υπερβολικής υπερθέρμανσης και του απεριόριστου Lag, εξάλλου ο Ιταλός ανακοίνωσε νέα αναβάθμιση μέχρι την άλλη εβδομάδα. Ίδωμεν !!!!!

εγω εχω βαλει την τελευταια του ιταλου αλλ δεν μπορω νακανω τα δυο updates.

μπαινω στην εφαρμογη system update,μου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμιση,την κατεβαζω,κανω εγκτασταση,και μετ παλι μου δειχνει οτι εχω την ιδια παλι.

οσες φορες το εκανα δεν αλλαξε τιποτα με αποτελεσμα να εχω τηνυπερθερμανση και τα κολληματα.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει την τελευταια του ιταλου αλλ δεν μπορω νακανω ταδυοot updates.

μπαινω στην εφαρμογη system update,μου δειχνειοτι υπαρχει αναβαθμιση,την κατεβαζω,κανω εγκτασταση,και μετ παλι μου δειχνει οτι εχω την ιδι καιοτιυπαρχειαναβαθμιση.

οσες φορες το εκναδεν αλλαξε τιποτα με αποτελεσμα να εχω τηνυπερθερμανση καιτα κολλημτα.

Πρέπει να ξετικαρεις όλα τα wipe... Δεν θυμάμαι σε ποιο βήμα είναι ακριβώς.. Έχει τρία wipe το ένα το τελευταίο είναι τικαρισμενο, ξετικαρισε το και θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξετικαρεις όλα τα wipe... Δεν θυμάμαι σε ποιο βήμα είναι ακριβώς.. Έχει τρία wipe το ένα το τελευταίο είναι τικαρισμενο, ξετικαρισε το και θα γίνει..

α οκ σ ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι είναι πάρα πολύ γρήγορη (antuntu σχεδόν 47000), δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα υπερθέρμανσης και η μπαταρία βρίσκεται σε καλά επίπεδα αναμονής. Βέβαια έχει και τα αρνητικά της όπως δεν μπορείς να βάλεις όλα τα θέματα στη lock screen πέραν δύο, αρκετοί αναφέρουν πρόβλημα στις ειδοποιήσεις αλλά εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Επίσης δεν υπάρχει τόσο καλή μετάφραση στα Ελληνικά και κάτι κουφά μερικές φορές να μην σου ανοίγει κάτι ενώ πριν το άνοιγε (μου έτυχε με τον Apex launcher). Γενικά η ρομ είναι καλή και ικανοποιητική και δεν την αλλάζω προς στιγμήν, πριν με την ROW πολλές φορές ήθελα να ''πετάξω'' το κινητό λόγω του άπλετου κολλήματος, της πραγματικά υπερβολικής υπερθέρμανσης και του απεριόριστου Lag, εξάλλου ο Ιταλός ανακοίνωσε νέα αναβάθμιση μέχρι την άλλη εβδομάδα. Ίδωμεν !!!!!

 

Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναγυρίσουμε πίσω στην s112 χωρις να χαθεί τίποτα? Θέλω να βάλω του Ιταλού αλλά βαριέμαι να ξαναπερνάω τα πάντα από την αρχή. Επίσης μπορείς μήπως να μου δώσεις ένα link με την τελευταία του Ιταλού και να μου εξηγήσεις το τρόπο που την πέρασες? Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναγυρίσουμε πίσω στην s112 χωρις να χαθεί τίποτα? Θέλω να βάλω του Ιταλού αλλά βαριέμαι να ξαναπερνάω τα πάντα από την αρχή. Επίσης μπορείς μήπως να μου δώσεις ένα link με την τελευταία του Ιταλού και να μου εξηγήσεις το τρόπο που την πέρασες? Ευχαριστώ πολύ

Δεν γνωρίζω τρόπο ώστε να περάσεις την 112 και να μην χαθεί κάτι, τώρα για τα άλλα που ρωτάς αυτά έχουν Χίλιο-ειπωθεί εδώ στο φόρουμ δεν βλάπτει και λίγο ψάξιμο με μια αναζήτηση. Τεσπα, περνάς με custom recovery κατά προτίμηση το TWRP του Ιταλού ώστε να έχεις ΟΤΑ updates (βρίσκεται στο λινκ) την τελευταία ρομ (1.7) από το λινκ παρακάτω, θα κάνει μόνη της δύο ΟΤΑ αναβαθμίσεις χωρίς να τικάρεις ότι έχει σχέση με wipe και είσαι στην τελευταία ρομ (1.9) του Ιταλού.

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τρόπο ώστε να περάσεις την 112 και να μην χαθεί κάτι, τώρα για τα άλλα που ρωτάς αυτά έχουν Χίλιο-ειπωθεί εδώ στο φόρουμ δεν βλάπτει και λίγο ψάξιμο με μια αναζήτηση. Τεσπα, περνάς με custom recovery κατά προτίμηση το TWRP του Ιταλού ώστε να έχεις ΟΤΑ updates (βρίσκεται στο λινκ) την τελευταία ρομ (1.7) από το λινκ παρακάτω, θα κάνει μόνη της δύο ΟΤΑ αναβαθμίσεις χωρίς να τικάρεις ότι έχει σχέση με wipe και είσαι στην τελευταία ρομ (1.9) του Ιταλού.

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92.html

 

Γνωρίζω ότι έχουν ειπωθεί πολλές φορές απλά ρώτησα επειδή πρόσφατα πέρασες την ρομ του Ιταλού και το ήξερες καλα το θεμα. Ευχαριστω παντως για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , επειδη βρεθηκα με κινεζικη-αγγλικη ρομ πια ειναι η καλυτερη με ελληνικα που εχουμε εντοπισει ?

Που την βρισκω και πως την περναω ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...