Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Παιδιά, να μου πείτε αν ξέρετε μια ταινία με την παρακάτω περιγραφή:

Είναι ένας και γουστάρει μια κοπέλα και την παρακολουθεί, βάζει κάμερες στο σπίτι της. Μετά μια φίλη της κοπέλας της λέει κακά λόγια γι αυτόν, κι αυτός την σκοτώνει (την φίλη της). Αυτή μετά τον φωνάζει επειδή σκοτώθηκε η φίλη της, και εκεί τα βρήκανε αυτοί οι δύο αλλά μετά η κοπέλα κατάλαβε οτι είναι αυτός ο δολοφόνος και την σκότωσε κι αυτή.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να μου πείτε αν ξέρετε μια ταινία με την παρακάτω περιγραφή:

Είναι ένας και γουστάρει μια κοπέλα και την παρακολουθεί, βάζει κάμερες στο σπίτι της. Μετά μια φίλη της κοπέλας της λέει κακά λόγια γι αυτόν, κι αυτός την σκοτώνει (την φίλη της). Αυτή μετά τον φωνάζει επειδή σκοτώθηκε η φίλη της, και εκεί τα βρήκανε αυτοί οι δύο αλλά μετά η κοπέλα κατάλαβε οτι είναι αυτός ο δολοφόνος και την σκότωσε κι αυτή.

 

Αυτό δεν είναι έργο , αυτό είναι επεισόδιο από την 10η εντολή!:p

Αν και μου θυμίζει λίγο το Fear (1996) - μάλλον δεν είναι αυτό που ψάχνεις, αλλά δες το , θα σου αρέσει!:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι αυτό. Κοίταξα και ΕΔΩ που γράφουνε παρόμοιες ταινίες με το Fear αλλά δεν είναι καμία απο αυτές..

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παίδες.

 

Ψάχνω μια ταινία που νομίζω έπαιζε ο Tom Hanks και θυμάμαι μια σκηνή σε μια παλιά σοφίτα που είχε πολλά αντικείμενα από έναν τύπο που χάθηκε η εξαφανίστηκε η κάτι τέτοιο.(συνθήματα,αποκόμματα εφημερίδων,φωτογραφικό υλικό κτλ).Αθλητής ήταν ΝΟΜΙΖΩ και είχε κάνει γκάφα

 

Έχω φάει κόλλημα και δεν θυμάμαι περισσότερα :(

 

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Ψάχνω μια ταινία που νομίζω έπαιζε ο Tom Hanks και θυμάμαι μια σκηνή σε μια παλιά σοφίτα που είχε πολλά αντικείμενα από έναν τύπο που χάθηκε η εξαφανίστηκε η κάτι τέτοιο.(συνθήματα,αποκόμματα εφημερίδων,φωτογραφικό υλικό κτλ).Αθλητής ήταν ΝΟΜΙΖΩ και είχε κάνει γκάφα

 

Έχω φάει κόλλημα και δεν θυμάμαι περισσότερα :(

 

Καμιά βοήθεια?

 

Ace Ventura 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Ace Ventura 1 :D

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

(Και ναι με το που είπες τον τίτλο ήρθαν στο μυαλό μου περισσότερα σκηνικά)

 

Thnx!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ψάχνω ένα θρίλερ γερμανικό,είχα δει ένα τρέιλερ στο οποίο ο serial killer είχε αφήσει το θύμα του σε μια μπανιέρα (από αυτές τις παλιές) δολοφονημένο μες στο αίμα και οι γερμανική αστυνομία και βρίσκει στοιχεία που έχει αφήσει ο δολοφόνος.

Ψάχνω αυτό το έργο από το 2006,οπότε πρέπει να είναι γυρισμένο το 2005-2006.;)

Τα φώτα σας!

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια ταινία.. πολύ παλιά..

 

Είχε να κάνει με πειράματα πάνω σε κόμπρες.

Βασικά θυμάμαι την τελευταία μόνο σκηνή που βάζουν έναν μέσα σε μια μέγκενη τον σφίγγει και τον μετατρέπει σε κόμπρα...

 

έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ssssss

ίσως είναι αυτό!

 

Λοιπόν...εγώ ψάχνω για μια μινι σειρά των παιδικών μου χρόνων.

Την έπαιζε Χριστούγεννα και θυμάμαι σκόρπια πράγματα

ένα μαγικό βιβλίο, ποντίκια, μεταμορφώσεις, ένα τρένο.....και τελείωνε σα να ήταν όλα ένα όνειρο

Τα εφέ παίζει να ήταν και των Henson.....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά -την έχω ξαναάναζητήσει αυτή την ταινία παλιότερα από εδώ αλλά χωρίς αποτέλεσμα...την ψάχνω σ' όλο το ίντερνετ, ρωτάω από δω κι από κει και τίποτα!! τι στο καλό - ταινία φάντασμα είναι??? θ'αρχισω να πιστεύω οτι τη φαντάστηκα - κι αυτό είναι κάπως ανησυχητικό...:p

 

Δεν μπορει - στην τηλεόραση την είχα δει και μάλιστα πάνω από μία φορά!! την έδειχνε η ελληνική τηλεόραση μέσα δεκαετίας του '90 - πώς στο καλό γίνεται να μην την έχει δει κανείς???:wacko::confused:

 

Το στόρι: Είναι η ζωή μιας οικογένειας και πιο συγκεκριμένα των κοριτσιών της οικογένειας. Είναι ταινία εποχής (δεν ξέρω ποιας εποχής ακριβώς - νομίζω κάποιος πόλεμος έπαιζε στο παρασκήνιο) και έχει μια αρκετά dark ατμόσφαιρα. Το σπίτι ης οικογένειας, γυρω απ το οποιο περιστρέφεται μεγάλο μερος της δράσης, βρίσκεται σε μια περιοχή με νερά κ ομίχλη (σα βαλτοτοπος να πουμε).

Δύο πράγματα θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά: (1) την οικογένεια επισκέπτεται κατά καιρούς ένας μυστηριώδης κύριος με μια βαλίτσα, που κάτι τους φέρνει (νομιζω εκ των υστερων ειχα συμπεράνει οτι τους έφερνε ναρκωτικά - κάτι σα μορφίνη-) Αυτός ο κύριος έρχεται με μια βάρκα κ φοράει πάντα μαύρα κ ένα μαυρο καπέλο. Μου χει κάτσει οτι τον λέγανε μιστερ "Μακναμαρα" ή κάτι παρόμοιο αλλά μπορεί να κάνω και λάθως αφού δεν βρήκα πουθενά τέτοιο χαρακτήρα ψάχνοντας στο imdb:(

(2) To άλλο που ήταν πολύ χαρακτηριστικό ήταν οτι κάτι έπαιζε με ένα οικογενειακό μαξιλάρι. Σα να τους το χε κανει δώρο η μαμα τους ας πουμε και όλες οι αδερφές το έπαιρναν κατά καιρούς σε διάφορες φάσεις της ζωής τους (πχ. η μία στην προικα της όταν παντρευόταν). Όμως το πιο χαρακτηριστικό είναι οτι προς το τέλος της ταινίας, η μία αδερφή πεθαίνει από φυματίωση και στην τελευταία αιμόπτυση είναι ξαπλωμένη σε αυτό το ίδιο μαξιλάρι και έτσι αυτό γεμίζει αίματα.

 

Βοηθείστε ρε παιδιά...παραδέχομαι οτι επειδή ήμουν μικρή κάποιες από τις μνημες που έχω μπορεί να ναι παραμορφωμένες ή να έχουν επηρεαστεί κι από άλλες ταινίες (πχ. το σκηνικό με το σπιτι στην ομιχλη σε περιοδο πολέμου μου θυμίζει το "οι άλλοι") απ την άλλη όμως είναι πολύ χαρακτηριστικές οι σκηνες που θυμαμαι ...μα κανείς δεν την έχει δει??

 

Από τις αναζητήσεις που έκανα η πιο κοντινή που βρήκα ήταν η ταινία με τη ζωή των αδελφών Μπροντέ (της δεκαετίας του 70) 2-3 σκηνες όμως που βρήκα δε με βοήθησαν να ταυτίσω την ταινία, ούτε αναφερόταν στη σύνοψη αυτό με το μαξιλάρι που ήταν πολύ χαρακτηριστικο...Ισως να ναι κάποια άλλη εκδοχή της βιογραφίας αυτής? Την ταινία τη θυμάμαι να ναι αρκετά μεγάλης διάρκειας...ίσως να ταν τηλεταινία ή μινι σειρά (που παιζονταν τα επεισόδια σερί)....

 

γκρρρρ...θα σκασω - μου τη δίνει οταν δε βρίσκω αυτο που ψαχνω!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα θρίλερ γερμανικό,είχα δει ένα τρέιλερ στο οποίο ο serial killer είχε αφήσει το θύμα του σε μια μπανιέρα (από αυτές τις παλιές) δολοφονημένο μες στο αίμα και οι γερμανική αστυνομία και βρίσκει στοιχεία που έχει αφήσει ο δολοφόνος.

Ψάχνω αυτό το έργο από το 2006,οπότε πρέπει να είναι γυρισμένο το 2005-2006.;)

Τα φώτα σας!

Επαναφέρω παλιότερο ποστ μου στην επιφάνεια.:)

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα,

Η ταινία που ψάχνω πιστεύω ότι είναι πολύ εύκολη μιας και την είχε παίξει και στον σινεμά. Λοιπόν, αν είχα καταλάβει καλά απο το trailer, δύο εξωγήινοι(ένα αγόρι και ένα κορίτσι) είχαν κάποιο ατύχημα με το διαστημικό τους δίσκο και έπεσαν στην γη. Μια απο τις χαρακτηριστικές σκηνές της ταινίας ήταν πως ο πρωταγωνιστής σε κάποιο σημείο συγκρούεται με κάποιο αυτοκίνητο χωρίς να πάθει τίποτα ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Την θυμάται μήπως κανείς;;:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια παλιά (αμερικάνικη?) σειρά που έπαιζε πριν μερικά χρόνια η οποία διαδραματίζονταν σε μία μικρή πόλη και αφορούσε τις περιπέτειες μιας ομάδας αστυνομικών που κυκλοφορούσαν με ποδήλατα.Κυνηγούσαν κλέφτες κλπ με ποδήλατα και έκαναν και φιγούρες.Τη θυμάται κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω μια παλιά (αμερικάνικη?) σειρά που έπαιζε πριν μερικά χρόνια η οποία διαδραματίζονταν σε μία μικρή πόλη και αφορούσε τις περιπέτειες μιας ομάδας αστυνομικών που κυκλοφορούσαν με ποδήλατα.Κυνηγούσαν κλέφτες κλπ με ποδήλατα και έκαναν και φιγούρες.Τη θυμάται κανείς?

 

Pacific Blue?

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι:D

Thanks.Είδα κάτι αποσπάσματα επεισοδίων στο youtube και μου ήρθαν αναμνήσεις.Ωραία εποχή τότε:cool:

Αν δεν κάνω λάθος η σειρά στην Ελλάδα έπαιζε στο τότε Σκάι (νυν Alpha).

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia egw psaxnw mia amerikanikh tainia pou o protagwnistis einai enas psiloksanthos, den mporw na thimithw to onoma tou oute se poia alli tainia epeze, kai metakomise se ena xwrioudaki kai gia na vgazei lefta koureue to gkazon twn trigirwn spitiwn. se ena apo auta ta spitia zouse kai ena mikro koritsaki pou gnwristikane kai ginane filoi se kapoia stigmh omws pros to telos tis tainias auto pareksegite kai nomizoun oti enoxlise sexoualika to koritsaki kai erxetai i astinomia me ton ekneurismeno patera tou paidiou gia na ton skotosoun kai autos to skaei me tin voitheia tis mikris kai tou dinei ena mantili mia xtena kai kati allo an thimamai kala kai tou leei rixe tin xtena kai pisw sou tha aplwthei ena dasos rixe to mantili kai tha dimiourgithei potami kai kati tetoia sto telos einai san paramithi opoios tin exei dei k tin thimithei as mou tin pei euxaristw
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia egw psaxnw mia amerikanikh tainia pou o protagwnistis einai enas psiloksanthos, den mporw na thimithw to onoma tou oute se poia alli tainia epeze, kai metakomise se ena xwrioudaki kai gia na vgazei lefta koureue to gkazon twn trigirwn spitiwn. se ena apo auta ta spitia zouse kai ena mikro koritsaki pou gnwristikane kai ginane filoi se kapoia stigmh omws pros to telos tis tainias auto pareksegite kai nomizoun oti enoxlise sexoualika to koritsaki kai erxetai i astinomia me ton ekneurismeno patera tou paidiou gia na ton skotosoun kai autos to skaei me tin voitheia tis mikris kai tou dinei ena mantili mia xtena kai kati allo an thimamai kala kai tou leei rixe tin xtena kai pisw sou tha aplwthei ena dasos rixe to mantili kai tha dimiourgithei potami kai kati tetoia sto telos einai san paramithi opoios tin exei dei k tin thimithei as mou tin pei euxaristw

 

edimi καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia egw psaxnw mia amerikanikh tainia pou o protagwnistis einai enas psiloksanthos, den mporw na thimithw to onoma tou oute se poia alli tainia epeze, kai metakomise se ena xwrioudaki kai gia na vgazei lefta koureue to gkazon twn trigirwn spitiwn. se ena apo auta ta spitia zouse kai ena mikro koritsaki pou gnwristikane kai ginane filoi se kapoia stigmh omws pros to telos tis tainias auto pareksegite kai nomizoun oti enoxlise sexoualika to koritsaki kai erxetai i astinomia me ton ekneurismeno patera tou paidiou gia na ton skotosoun kai autos to skaei me tin voitheia tis mikris kai tou dinei ena mantili mia xtena kai kati allo an thimamai kala kai tou leei rixe tin xtena kai pisw sou tha aplwthei ena dasos rixe to mantili kai tha dimiourgithei potami kai kati tetoia sto telos einai san paramithi opoios tin exei dei k tin thimithei as mou tin pei euxaristw

 

Η ταινία που ψάχνεις λέγεται Lawn Dogs. :)

By the way, είναι τέλεια!!!:O

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Η ταινία που ψάχνεις λέγεται Lawn Dogs. :)

By the way, είναι τέλεια!!!:O

 

 

ριτα εισαι απαιχτη σε ευχαριστω πολυ:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά, λίγο δύσκολο αυτό που ψάχνω. Είναι μια ταινία που είχα δει πριν καμια 10ριά χρόνια στην ΕΡΤ-1 ή ΕΡΤ-2. Είναι ταινία εποχής και διαδραματίζεται μάλλον στην Αγγλία, όπου ένας ωραίος ευγενής που κάνει άστατη ζωή "κερδίζει" στα χαρτιά την κόρη ενός συμπαίκτη του, την οποία παίρνει στο σπίτι του. Εκεί αντιμετωπίζουν την κακιά αδερφή ή θεία του νέου. Η κοπέλα είναι πολύ ανεξάρτητη και απείθαρχη, αλλά τελικά μέσα από τις διαφωνίες τους ερωτεύονται και ξεπερνάνε τα εμπόδια των οικογενειών. Δεν θυμάμαι να έπαιζε κάποιος γνωστός. Αυτά τα λίγα. Αν κάποιος ξέρει κάτι, ας ρίξει καμιά ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...