Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γούσταρα ένα Xiaomi, αλλά θα τα απορρίπτω μέχρι να υποστηρίξουν 800αρα συχνότητα στο 4G. Επίσης δε θα πάρω ξανά μάλλον 5,5", γιατί την πάτησα ήδη με το ECOO που είναι τεράστιο και δε χωράει ούτε στην τσέπη. :p

 

Τότε ένα Xiaomi redmi 3 pro, στις 5 ίντσες;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειμαι με την ECOO_E04_PLUS_S205_italida_ap_tin_kypseli_ROW

και το google store με βλεπει σαν Lenovo K50a40 :lol:

 

μια χαρα ειναι ως τωρα. βαλτε την.

το μονο θεμα που εχω ειναι με την ενταση των ακουστικων.

ειναι πολυ ψοφια.

το ειχε κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με την ECOO_E04_PLUS_S205_italida_ap_tin_kypseli_ROW

και το google store με βλεπει σαν Lenovo K50a40 :lol:

 

μια χαρα ειναι ως τωρα. βαλτε την.

το μονο θεμα που εχω ειναι με την ενταση των ακουστικων.

ειναι πολυ ψοφια.

το ειχε κανενας αλλος?

Ωχχχ, μην μου λες τέτοια. Εγώ κάποια στιγμή είχα το ίδιο πρόβλημα πριν αρκετούς μήνες, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε και παραμένει σε όποια ρομ και να βάλω. Μάλλον hw θέμα. Ελπίζω στη δικιά σου περίπτωση να είναι μόνο sw

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

μαλλον χαρντγουερικό τοτε θα ειναι. αφου το ειχες οπως λες σε ολες τις ρομ. θα κατσω να ψαξω το βραδυ στον ιστο, γιατι νομιζω καπου διαβασα παλια οτι το ειχαν καποιοι και το ελυσαν. δεν θυμαμαι βεβαια αν μιλουσαν γι αυτο το κινητο, γιατι εχω φλασαρει καμια 25 διαφορετικα κινητα φιλων κι εχω χασει το μετρημα.. :lol: Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

μαλλον χαρντουερικό τοτε θα ειναι. αφου το ειχες οπως λες σε ολες τις ρομ. θα κατσω να ψαξω το βραδυ στον ιστο, γιατι νομιζω καπου διαβασα παλια οτι το ειχαν καποιοι και το ελυσαν. δεν θυμαμαι βεβαια αν μιλουσαν γι αυτο το κινητο, γιατι εχω φλασαρει καμια 25 διαφορετικα κινητα φιλων κι εχω χασει το μετρημα.. :lol:

 

Χαχα, αν βρεις τίποτα, γράψε, γιατί εγώ για να μπορώ να ακούω μουσική σαν άνθρωπος πήρα ένα Sony bluetooth. Η ποιότητα δεν είναι βέβαια η ίδια, για αυτό και να βρεις τίποτα, με σώζεις.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις!?

πως μπαινουμε στο engineering mode?!

μπας και το φτιαξω απο κει..

 

η ακολουθια με *# και αριθμους δεν σε βαζει!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις!?

πως μπαινουμε στο engineering mode?!

μπας και το φτιαξω απο κει..

 

η ακολουθια με *# και αριθμους δεν σε βαζει!

 

Βάλε την εφαρμογή.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια που αργησα να μπω να απαντησω.

τελικα ειναι πολυ καλη η κοινοτητα εδω και θα πρεπει να μπαινω συχνοτερα.

Μιτσαρα, εχω την ρομ της ιταλιδας που μου προτεινε ο Σωτηρας... (!) πριν 2-3 σελιδες.

παιζουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

η ρομ (μετα απο καθε επανεκκινηση. που την κανω ανα 2 μερες) για πρωτη φορα κατεβαινει σε επιπεδα 40-45%.

ΔΕΝ την αλλαζω αυτη την ρομ, εκτος αν βγει καποια νεα βασισμενη παλι πανω σ αυτην.

οκ. υπερθερμανση και διαρκεια μπαταριας.. τα γνωστα και λιγο καλυτερα.

THD τα ενεργοποιησα ολα. ναι.

μια χαρα ολα.

επιτελους το κινητο συμπεριφερεται σαν τυπικο αντροιντ κινητο.

οι αλλες οι ρομ ειναι ρομπ.. δεν ειναι ρομ :D

στειλτο και το Power Nap. ναι.

να το βαλω μονο του ή να αφησω μεσα και το γκρίνιφαυ?:rolleyes:

Όταν λες ΤΑ ΠΑΝΤΑ, εννοείς και fingerprint και hotknot και όλα;

Τη rom αυτή που τη βρίσκουμε;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την Πέμπτη δοκιμάζω τη CM 5.1.1 αυτού του Ρώσου. Τα περισσότερα δουλεύουν σωστά και έχω αυτά τα προβλήματα:

 

1) Η μπαταρία φορτίζει μέχρι το 89% και ενώ σταματάει, το κόκκινο LED μένει αναμμένο (λέτε να κάνει "μπουμ"?? :cry: ),

2) H SIM 2 παίζει μόνο με EDGE άσχετα αν έχει επιλογή για LTE,

3) Μετά από μισή μέρα ο αποθητευτικός χώρος από τα 4GB ελεύθερα πάει στα 200ΜΒ (!) χωρίς να κάνω τίποτα και με ένα restart φτιάχνει,

4) Τα παιχνίδια μερικές φορές ξαφνικά έχουν lags για μερικά δεύτερα, ενώ πριν έπαιζαν "σφαίρα",

5) Εφαρμογή κάμερας δεν είχε και κατέβασα το Open Camera που είναι και καλύτερο.

 

Το κακό είναι ότι το πρόβλημα Νο.3 το είχα και με άλλες ROM... Που σημαίνει πως, εκτός από τη Δόνηση και τη SIM 1 που μερικές φορές κολλάει και δε χτυπάει, τώρα άρχισε να χαλάει και η κάρτα μνήμης?? Και δεν το έχω ούτε 11 μήνες... Φανταστικό κινητό! Υποκλίνομαι στο μεγαλείο της Elephone-ECOO... :bow:

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε ένα Xiaomi redmi 3 pro, στις 5 ίντσες;

 

Οπωσδήποτε κινητό με 800άρα στο 4G, λόγω WIND (και όσων ακολουθήσουν αργότερα)... :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την Πέμπτη δοκιμάζω τη CM 5.1.1 αυτού του Ρώσου. Τα περισσότερα δουλεύουν σωστά και έχω αυτά τα προβλήματα:

 

1) Η μπαταρία φορτίζει μέχρι το 89% και ενώ σταματάει, το κόκκινο LED μένει αναμμένο (λέτε να κάνει "μπουμ"?? :cry: ),

2) H SIM 2 παίζει μόνο με EDGE άσχετα αν έχει επιλογή για LTE,

3) Μετά από μισή μέρα ο αποθητευτικός χώρος από τα 4GB ελεύθερα πάει στα 200ΜΒ (!) χωρίς να κάνω τίποτα και με ένα restart φτιάχνει,

4) Τα παιχνίδια μερικές φορές ξαφνικά έχουν lags για μερικά δεύτερα, ενώ πριν έπαιζαν "σφαίρα",

5) Εφαρμογή κάμερας δεν είχε και κατέβασα το Open Camera που είναι και καλύτερο.

 

Το κακό είναι ότι το πρόβλημα Νο.3 το είχα και με άλλες ROM... Που σημαίνει πως, εκτός από τη Δόνηση και τη SIM 1 που μερικές φορές κολλάει και δε χτυπάει, τώρα άρχισε να χαλάει και η κάρτα μνήμης?? Και δεν το έχω ούτε 11 μήνες... Φανταστικό κινητό! Υποκλίνομαι στο μεγαλείο της Elephone-ECOO... :bow:

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπωσδήποτε κινητό με 800άρα στο 4G, λόγω WIND (και όσων ακολουθήσουν αργότερα)... :p

 

Αυτά είναι. Ότι και να πεις δίκιο έχεις. Εγώ τα θέματα που έχω είναι η θύρα των ακουστικών, και η μπαταρία, που φούσκωσε, αλλά την άλλαξα πριν καμία βδομάδα, και τώρα μια χαρά. Κοίτα, σχετικά με τo Xiaomi, ή κανείς τέτοια υποχώρηση, ή πας σε δευτεροκλασάτες μάρκες, όπως Elephone

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλοί και φθηνοί υποψήφιοι αντικαταστατες πιστεύω είναι τα Lenovo K4 note (στο kimovil γράφει οτι υποστηριζει 800αρα, ενω σε ιντερνετομαγαζα δεν την αναφέρουν) και το Οukitel Κ6 Pro (και 800αρα και τεραστια μπαταρία με fast charging κτλ).

 

Η rom τελικά της "ιταλίδας" υποστηριζει fingerprint? Και που τη βρίσκουμε;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ΤΑ ΠΑΝΤΑ, εννοείς και fingerprint και hotknot και όλα;

Τη rom αυτή που τη βρίσκουμε;

 

η αληθεια ειναι οτι αυτα που αναφερεις δεν ξερω καν που βρισκονται.. :lol:

δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε, και ετσι δεν τα θεωρησα σημαντικα για να τα λαβω υπ οψην.

την ρομ την βρισκεις λιγες σελιδες πισω, εκει που μου την προτεινει ο THD.

αν μπεις στο νημα που εχει ανοιξει η ιταλιδα, σιγουρα θα απαντανε και στις ερωτησεις σου..

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι αυτα που αναφερεις δεν ξερω καν που βρισκονται.. :lol:

δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε, και ετσι δεν τα θεωρησα σημαντικα για να τα λαβω υπ οψην.

την ρομ την βρισκεις λιγες σελιδες πισω, εκει που μου την προτεινει ο THD.

αν μπεις στο νημα που εχει ανοιξει η ιταλιδα, σιγουρα θα απαντανε και στις ερωτησεις σου..

Το fingerprint sensor παντως είναι το μεσαίο κουμπί στην πρόσοψη του κινητού σου :D

Κι όταν λέμε τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ (τονίζοντας το με κεφάλαια μάλιστα), ΠΡΕΠΕΙ οντως να δουλεύουν τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ. κι άντε, hotknot εχουν μονο οι κινεζικές, πες δεν βαριέσαι...ας μην δουλεύει, το fingerprint όμως είναι σημαντικό feature ασφαλείας κι ευκολίας ταυτόχρονα.

Αλλιως ας πούμε...δοκιμαζω κι εγώ μια rom και λεω "δουλεύουν τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ"

Κι όταν με ρωτήσουν λεπτομέρειες, αρχίζουν οι αστερισκοι:

* φωτογραφική δεν ξέρω, δεν τη χρησιμοποιώ, προτιμώ την καλή ψηφιακή μου

* gps δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, προτιμώ το εξωτερικό αυτόνομο μου

* bluetooth δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, βάζω ενσύρματα ακουστικά.

* κλήσεις δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, έχω το άλλο κινητό μου γι αυτές

 

Μην μακρυλογω, οπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται έτσι δουλεια.

Edited by Ergaleios
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint sensor παντως είναι το μεσαίο κουμπί στην πρόσοψη του κινητού σου :D

Κι όταν λέμε τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ (τονίζοντας το με κεφάλαια μάλιστα), ΠΡΕΠΕΙ οντως να δουλεύουν τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ. κι άντε, hotknot εχουν μονο οι κινεζικές, πες δεν βαριέσαι...ας μην δουλεύει, το fingerprint όμως είναι σημαντικό feature ασφαλείας κι ευκολίας ταυτόχρονα.

Αλλιως ας πούμε...δοκιμαζω κι εγώ μια rom και λεω "δουλεύουν τα ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ"

Κι όταν με ρωτήσουν λεπτομέρειες, αρχίζουν οι αστερισκοι:

* φωτογραφική δεν ξέρω, δεν τη χρησιμοποιώ, προτιμώ την καλή ψηφιακή μου

* gps δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, προτιμώ το εξωτερικό αυτόνομο μου

* bluetooth δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, βάζω ενσύρματα ακουστικά.

* κλήσεις δεν ξέρω, δεν χρησιμοποιώ, έχω το άλλο κινητό μου γι αυτές

 

Μην μακρυλογω, οπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται έτσι δουλεια.

 

Για πια ΡΟΜ θέλεις να μάθεις;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέχασα να σας πω... Εκτός από αυτά που μου έχουν χαλάσει από μήνες πριν, πρόσφατα χάλασε και ο φορτιστής του και δε φορτίζει κανένα κινητό!! Δείχνει ότι φορτίζει, αλλά δεν κάνει τίποτα! Αντιθέτως, μετά από λίγο τα κινητά ξεφορτίζουν κιόλας!

 

Επίσης, πριν λίγες μέρες, πήγα να βγάλω τη θήκη του ECOO κι έκανε ένα "κρακ" στη μέση! Μια μεγάλη ρωγμη! Πολύ έξυπνη ιδέα, να κάνουν το πίσω μέρος της θήκης πλαστικό... :p

 

Αυτά λοιπόν, για το "φανταστικό" κινητό που πήραμε για 170€... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το Ecoo μου τα έπαιξε τελείως. Η οθόνη, όταν το κινητό ζεσταίνεται, έστω και λίγο, παύει να λειτουργεί. Δεν σβήνει, απλά χάνει το touch.:!::!::!: Μετά από 2 βδομάδες συμβίωση με το πρόβλημα, αποφάσισα πως μάλλον πρέπει να πάρω κάτι καινούργιο. Και επειδή η εμπειρία μου με τις αναβαθμίσεις ήταν το λιγότερο τραγική:mad::mad::mad:, όπως και η δικιά σας άλλωστε, παρήγγειλα ένα Motorola Nexus 6 στα 250€:grin:. Εγώ αυτό με το να ψάχνω για rom κάθε τρεις και λίγο με κούρασε, έσπασαν τα νεύρα μου ρε παιδί μου. Έτσι, το Ecoo πάει, ή στην ανακύκλωση, ή για ανταλακτικά. Τι να σε κάνω που δεν μπορώ να το πετάξω στον τοίχο, γιατί ελπίζω να καταφέρω να βγάλω κάνα ψιλό. Οπότε σε κάνα μήνα το πολύ θα είμαι με Nexus 6. Θα σταματήσω να συμμετέχω ενεργά στο συγκεκριμένο thread, καθώς θα πάψω να ασχολούμαι και με το Ecoo, αλλά θα συνεχίσω να το παρακολουθώ. Φυσικά πάντα υπάρχει και το ΠΜ.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, το Ecoo μου τα έπαιξε τελείως. Η οθόνη, όταν το κινητό ζεσταίνεται, έστω και λίγο, παύει να λειτουργεί. Δεν σβήνει, απλά χάνει το touch.:!::!::!: Μετά από 2 βδομάδες συμβίωση με το πρόβλημα, αποφάσισα πως μάλλον πρέπει να πάρω κάτι καινούργιο. Και επειδή η εμπειρία μου με τις αναβαθμίσεις ήταν το λιγότερο τραγική:mad::mad::mad:, όπως και η δικιά σας άλλωστε, παρήγγειλα ένα Motorola Nexus 6 στα 250€:grin:. Εγώ αυτό με το να ψάχνω για rom κάθε τρεις και λίγο με κούρασε, έσπασαν τα νεύρα μου ρε παιδί μου. Έτσι, το Ecoo πάει, ή στην ανακύκλωση, ή για ανταλακτικά. Τι να σε κάνω που δεν μπορώ να το πετάξω στον τοίχο, γιατί ελπίζω να καταφέρω να βγάλω κάνα ψιλό. Οπότε σε κάνα μήνα το πολύ θα είμαι με Nexus 6. Θα σταματήσω να συμμετέχω ενεργά στο συγκεκριμένο thread, καθώς θα πάψω να ασχολούμαι και με το Ecoo, αλλά θα συνεχίσω να το παρακολουθώ. Φυσικά πάντα υπάρχει και το ΠΜ.

 

Εσύ γλιτωσες, εμείς να δούμε πότε... Πάνε και τσάμπα τα λεφτά σου για τη νέα μπαταρία... Εμένα λειτουργεί ακόμα κανονικά (δυστυχώς)!! :p

 

:offtopic: Εγώ θα γούσταρα για πρώτο μου κινητό κάτι επώνυμο, σαν το Huawei P9 Lite (όταν βγει αργότερα). Κι εγώ δε δίνω ποτέ ξανά πάνω από 100€ για ΜΗ επώνυμο κινέζικο... Την πάτησα ήδη μια φορά με το ECOO, που πέταξα στα σκουπίδια 165€... :cry: Δεν έχω και πολλά λεφτά στην άκρη για νέο 4G κινητό (άνεργος είμαι) και με το στρατό να πλησιάζει σε λίγους μήνες, θα μου είναι και σχετικά αχρειαστο... Έχω ζητήσει από τη Bluboo να βγάλει το Picasso όπως είναι, αλλά με μια νέα έκδοση και τον MT6735 (για να έχει 4G) και με μια τιμουλα κάτω από 80-90€ το τσιμπάω!! Χειρότερο από το ECOO αποκλείεται να είναι... :p Μόνο μην αποδεχθεί αργότερα ότι και η Bluboo είναι sub-brand της Elephone, όπως είναι και η ECOO, γιατί καήκαμε... :lol: Αν δε βρω όμως άλλο φθηνό 4G κινητό, θα μείνω με τη σαπίλα το ECOO μέχρι να τελειώσει η θητεία μου... Μετά θα το δώσω στο Labrador του πατέρα μου, για να παίζει:!: :lol:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακια μου.

 

ασε.. κι εγω θα το δωσω. μιλαμε ηθελα να πιασω καποιον απ αυτους που δουλευουν στο support της ecoo, να του τραβηξω δυο μπουκετα να βγαλω το αχτι μου. ευτυχως το πηρα στα 115 ευρω και δεν κλαιω πολλα λεφτα..

μιλαμε, δεν αντεχεται.. :lol:

παλι κινεζια θα παρω, αλλα σιγουρα της ταξης των 170-200€, αφου πριν διαβασω το νημα και δω οτι ολα πανε καλα. δεν ξερω ποιο.

αυτο σκεφτομαι να το δωσω κανα 90αρι μαζι με την θηκη, αφου ενημερωσω τον αγοραστη τι κανει και τι ΔΕΝ κανει. ε.. γι αυτα τα λεφτα μια χαρα ειναι.

THD - Mitsaras?

δεν φτιαχνουμε ενα τοπικ ρε σεις στο Chat and Fun να λεμε καμια μ@λακια;

ψαχνομαι τωρα και για ταμπλετ και για κινητο, αλλα δεν κανει να τα συζηταμε εδω αυτα.

αν συμφωνειτε, στειλτε πμ και το ανοιγουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό θα το ανοίξω μια τελευταία φορά σήμερα, ή αύριο, και μετά καδό. Το θέλει μήπως κανένας για ανταλακτικά; Άμα το θέλετε στείλτε ΠΜ, για να συννενοηθούμε για τον τρόπο αποστολής. (Τιμή: 0€)
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό θα το ανοίξω μια τελευταία φορά σήμερα, ή αύριο, και μετά καδό. Το θέλει μήπως κανένας για ανταλακτικά; Άμα το θέλετε στείλτε ΠΜ, για να συννενοηθούμε για τον τρόπο αποστολής. (Τιμή: 0€)

Μου αρέσει η τιμή 0€

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό θα το ανοίξω μια τελευταία φορά σήμερα, ή αύριο, και μετά καδό. Το θέλει μήπως κανένας για ανταλακτικά; Άμα το θέλετε στείλτε ΠΜ, για να συννενοηθούμε για τον τρόπο αποστολής. (Τιμή: 0€)

 

Τι ανταλλακτικά, αφού τα περισσότερα ECOO θα έχουν χαλάσει εντελώς λέμε... :lol: Εγώ του πέρασα πάλι τη Vibe ROM και το φορτίζω 3 φορές τη μέρα... Δεν ξέρω αν χάλασε κι εμένα η μπαταρία ή απλά το λειτουργικό την "καταβροχθίζει" για πλάκα... Θα δοκιμάσω πάντως ένα "χειροκίνητο" battery calibration, όποτε δε βαριέμαι.

 

Εγώ έχω περάσει από τα στάδιο του εκνευρισμού και τον τελευταίο καιρό απλά γελάω με το πόσο ηλίθιο κινητό είναι... Περιμένω με ανυπομονησία να δω μετά τι άλλο θα χαλάσει!! Μέχρι τώρα έχουμε: "λειτουργικό μάπα, δόνηση μάπα, φορτιστής τέλος, σπασμένη θήκη με απλό τράβηγμα, το 4G στη SIM 1 κολλάει, κάρτα SD άχρηστη πια και σύντομα τέλος και η μπαταρία! Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει κιόλας, θα πιάσει καμιά μέρα φωτιά από μόνο του και θα ησυχάσω από αυτό... :lol:

 

:offtopic: Υ.Γ. Επειδή με "τρώει" ο πισινός μου να την "πατήσω" ξανά με άγνωστη εταιρία σαν την ECOO, έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω το Vernee Apollo, λίγο πάνω από τα 200€! :p Το Vernee Thor παρά το θετικό Hands on, τρώει άκυρο από μένα, λόγω έλλειψης φωτιζόμενων κουμπιών...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι παιδευεστε χωρις λογο το κινητο νε την spacerom δουλευει ρολοι,το εχω δωσει στον πατερα μου που χρησιμοποιει αρκετες εφαρμογες και δεν του εχει κανει ουτε μια εππανεκινηση εδω και ενα χρονο
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η τιμή 0€

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:pΘέλω να πω πως το χαρίζω:p Αλλά από άυριο, θα το ανοίξω σήμερα μια τελευταία φορά, να δω μήπως μπορώ να κάνω κάτι, και μετά θα το δώσω σε ένα παιδί από εδώ, που του έσπασε η οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ανταλλακτικά, αφού τα περισσότερα ECOO θα έχουν χαλάσει εντελώς λέμε... :lol: Εγώ του πέρασα πάλι τη Vibe ROM και το φορτίζω 3 φορές τη μέρα... Δεν ξέρω αν χάλασε κι εμένα η μπαταρία ή απλά το λειτουργικό την "καταβροχθίζει" για πλάκα... Θα δοκιμάσω πάντως ένα "χειροκίνητο" battery calibration, όποτε δε βαριέμαι.

 

Εγώ έχω περάσει από τα στάδιο του εκνευρισμού και τον τελευταίο καιρό απλά γελάω με το πόσο ηλίθιο κινητό είναι... Περιμένω με ανυπομονησία να δω μετά τι άλλο θα χαλάσει!! Μέχρι τώρα έχουμε: "λειτουργικό μάπα, δόνηση μάπα, φορτιστής τέλος, σπασμένη θήκη με απλό τράβηγμα, το 4G στη SIM 1 κολλάει, κάρτα SD άχρηστη πια και σύντομα τέλος και η μπαταρία! Με τις θερμοκρασίες που ανεβάζει κιόλας, θα πιάσει καμιά μέρα φωτιά από μόνο του και θα ησυχάσω από αυτό... :lol:

 

:offtopic: Υ.Γ. Επειδή με "τρώει" ο πισινός μου να την "πατήσω" ξανά με άγνωστη εταιρία σαν την ECOO, έχω αρχίσει να γλυκοκοιτάζω το Vernee Apollo, λίγο πάνω από τα 200€! :p Το Vernee Thor παρά το θετικό Hands on, τρώει άκυρο από μένα, λόγω έλλειψης φωτιζόμενων κουμπιών...

 

Ρε άσε τα πειράματα, αυτά μας φάγανε. Πάρε κάτι σίγουρο, ή περίμενε αρκετά, για να δεις τι φρούτο είναι και αυτή η Vernee. Πάντως, το Thor πήρε και update σε 6.0 Εγώ τώρα από τις 24/5 περιμένω και το Nexus 6, να ισυχάσει το κεφάλι μου

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μερικοι παιδευεστε χωρις λογο το κινητο νε την spacerom δουλευει ρολοι,το εχω δωσει στον πατερα μου που χρησιμοποιει αρκετες εφαρμογες και δεν του εχει κανει ουτε μια εππανεκινηση εδω και ενα χρονο

 

Google Play Games και κάποιες εφαρμογές δεν λειτουργούν. Επίσης, υπάρχουν κάτι θέματα με άλλες ασυμβατότητες. Λες να μην τη δοκιμάσαμε; MIUI, Flyme OS, Vibe UI, Spacerom, CM12.1, CM12.1 RC4, μέχρι και Multi boot με Vibe UI και CM12.1, όλες είχαν κάποιο μειονέκτημα, αλλιώς όρεξη είχαμε να μένουμε χωρίς συσκευή κάθε λίγο και λιγάκι. Και να ταν μόνο το software κομμάτι. Εμένα που κάτι έπαθε το panel της οθόνης και δεν αναγνωρίζει το touch τι να πω; Έχω ξεμείνει με ένα Sony Xperia E1, και περιμένω το Nexus 6. Αν ανέβεις πιο πάνω, θα δεις και άλλα θέματα Hardware, και σε εμένα, αλλά και στον Μήτσο, και στον DarK_HumOuR.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...