Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς τo Flyme OS στο Ε04? Όσο περνάει ο καιρός, η Jiayu ROM μου εμφανίζει όλο και περισσότερα bugs... Π.χ. μερικές φορές κρασάρει και κάνει restart μόνο του, άλλες η SIM 1 δε χτυπάει ενώ έχει σήμα, μιλάω ή παίζω και ζεσταίνεται πολύ... Ακριβώς τα ίδια έκανε και με την stock KitKat! Πέταμα στον τοίχο θέλει... :mad:

 

Φίλε μου, εγώ την χρησιμοποιώ κάνα μήνα τώρα, και μπορώ να πω πως είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Οι επιδόσεις στο Antutu έπεσαν λίγο, αλλά ποσώς με ενδιαφέρει, καθώς το κινητό πετάει. Μόνο το ραδιόφωνο μου λείπει. Αν είναι να την flashάρεις, γράψε, γιατί για να δουλεύει και η recovery, θέλει έναν λίγο διαφορετικό τρόπο.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, εγώ την χρησιμοποιώ κάνα μήνα τώρα, και μπορώ να πω πως είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Οι επιδόσεις στο Antutu έπεσαν λίγο, αλλά ποσώς με ενδιαφέρει, καθώς το κινητό πετάει. Μόνο το ραδιόφωνο μου λείπει. Αν είναι να την flashάρεις, γράψε, γιατί για να δουλεύει και η recovery, θέλει έναν λίγο διαφορετικό τρόπο.

 

Βλακεία που δεν έχει ραδιόφωνο, αλλά ας κάνω μια θυσία... :( Θυμάσαι από που την κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία που δεν έχει ραδιόφωνο, αλλά ας κάνω μια θυσία... :( Θυμάσαι από που την κατέβασες?

 

Περίμενε λίγο, σε καμία ωρίτσα θα γράψω έναν αναλυτικό οδηγό εδώ.

Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτα flashάρεις αυτή την stock Rom (https://yadi.sk/d/gGe6VnKkgqqUV). Επιλέγεις download, και όχι format all+download.

 

Στη συνέχεια flashάρεις αυτήν την recovery (https://yadi.sk/d/U5MhkJxTituEr). Φορτώνεις το scatter file που βρίσκεται μέσα στο αρχείο rar.

 

Πριν από όλα αυτά, φορτώνεις αυτήν την Rom (https://yadi.sk/d/mCkuKkiyjZVCp) στην κάρτα SD. Αν όλα πάνε καλά, μετά το flashάρισμα θα μπεις στη recovery TWRP, και θα flashάρεις το Flyme OS από την κάρτα SD.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρώτα flashάρεις αυτή την stock Rom (https://yadi.sk/d/gGe6VnKkgqqUV). Επιλέγεις download, και όχι format all+download.

 

Στη συνέχεια flashάρεις αυτήν την recovery (https://yadi.sk/d/U5MhkJxTituEr). Φορτώνεις το scatter file που βρίσκεται μέσα στο αρχείο rar.

 

Πριν από όλα αυτά, φορτώνεις αυτήν την Rom (https://yadi.sk/d/mCkuKkiyjZVCp) στην κάρτα SD. Αν όλα πάνε καλά, μετά το flashάρισμα θα μπεις στη recovery TWRP, και θα flashάρεις το Flyme OS από την κάρτα SD.

 

 

Ωραίος! Θα τη δοκιμάσω όποτε έχω χρόνο, ίσως και σήμερα το βράδυ... :)

 

Αλλά έχεις τσεκάρει αν λειτουργεί το Google Play Games και το My Vodafone GR (αν έχεις)? Στη SpaceROM δεν έπαιζαν... Να μην αλλάξω πάλι ROM τσάμπα...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το Google Play games παίζει κανονικά. Το άλλο δεν το έχω για αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω. Μέχρι τώρα δεν βρήκα κάποια ασυμβατότητα εφαρμογών. Μόνο στο πρώτο boot είχα κάποια force closes, αλλά αφότου έβαλα όλους τους λογαριασμούς και κατέβασα και κάνα δυο εφαρμογές δεν μου το ξαναέκανε. Το κινητό πετάει, απλά μου λείπει λίγο το ραδιόφωνο. Αν θες Xposed framework, βάλε την έκδοση 2.6.1 stable. Κάτι που μου άρεσε πολύ στο Flyme OS είναι το σύστημα με τα app permissions. Μπορείς και τα ελέγχεις τελείως. Αν χρησιμοποιείς Xprivacy, μην το βάλεις, θα σου κρασάρει την συσκευή. Δεν θα μπορεί να φορτώσει το UI.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint δουλεύει όμως στις rom που λέτε;
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint δουλεύει όμως στις rom που λέτε;

 

Κοίτα, στο Flyme OS η εφαρμογή υπάρχει, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει. Με τέτοιο φακέλωμα που πέφτει, δεν θέλω να έχουν και τα αποτυπώματα μου.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint δουλεύει όμως στις rom που λέτε;

 

Για μένα τα fingerprints είναι ό,τι πιο άχρηστο υπάρχει... Δεν τα χρησιμοποιώ καν... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα fingerprints είναι ό,τι πιο άχρηστο υπάρχει... Δεν τα χρησιμοποιώ καν... ;)

 

Για μένα ομως ηταν ένας απο τους λόγους που διαλεξα το κινητό ;)

 

Κοίτα, στο Flyme OS η εφαρμογή υπάρχει, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει. Με τέτοιο φακέλωμα που πέφτει, δεν θέλω να έχουν και τα αποτυπώματα μου.

 

Αν μπορείς δοκίμασε το και πες μου :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα ομως ηταν ένας απο τους λόγους που διαλεξα το κινητό ;)

 

 

 

Αν μπορείς δοκίμασε το και πες μου :D

 

Το δοκίμασα φίλε μου. Ενώ στην αρχή δείχνει πως μαθαίνει το αποτύπωμα μου, στη συνέχεια μου λέει πως η εφαρμογή έχει σταματήσει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα φίλε μου. Ενώ στην αρχή δείχνει πως μαθαίνει το αποτύπωμα μου, στη συνέχεια μου λέει πως η εφαρμογή έχει σταματήσει.

Αρα άκυρη η Ρομ για μένα, κρίμα.

Ευχαριστώ!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αρα άκυρη η Ρομ για μένα, κρίμα.

Ευχαριστώ!

 

Δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποια custom Rom που να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποια custom Rom που να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Να σου πω δεν με πολυενδιαφερει κιόλας, μια χαρά είναι με τη μαμά κιτ κατ :D Είχα βάλει και λολιποπ αλλά την έβγαλα, δεν είχε hotknot.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς HotNot;:shock::shock: Με την μαμά ΚΚ, δεν έχεις θέμα υπερθέρμανσης;

Μια φορά, για δοκιμή. Πήρα 2...ενα για μένα κι ενα για τον αδερφό :p

Απλα με χαλάει η ελλειψη κάποιου βασικού χαρακτηριστικού απο τη Ρομ, τους είχα στείλει και στο fb αλλά με έγραψαν.

Όχι δεν έχει κανένα απο τα δυο προβλημα υπερθερμανσης, δεν τα ζοριζουμε άλλωστε. Το ενα είχε ερθει με κιτ κατ και το άλλο λολιποπ και το εκανα κι αυτό κιτ κατ.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει αυτή η προσφορά Ecoo E04 3GB από το Everbuying στα 129$ . Η τιμή είναι καλή για τα χαρακτηριστικά του συσκευής. Άσχετα όμως με την τιμή αν και διάβασα πρόχειρα αυτά που έχετε εκθέσει ποια η γνώμη σας ? Κυρίως ψάχνω την κατηγορία της RAM me 3 Gb διότι δεν μου αρκεί πρακτικά η 2 Gb.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή η προσφορά Ecoo E04 3GB από το Everbuying στα 129$ . Η τιμή είναι καλή για τα χαρακτηριστικά του συσκευής. Άσχετα όμως με την τιμή αν και διάβασα πρόχειρα αυτά που έχετε εκθέσει ποια η γνώμη σας ? Κυρίως ψάχνω την κατηγορία της RAM me 3 Gb διότι δεν μου αρκεί πρακτικά η 2 Gb.

 

Φίλε μου, αν έχεις όρεξη να ασχολείσαι με flashαρίσματα και ιστορίες, τότε είναι καλή συσκευή.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αν έχεις όρεξη να ασχολείσαι με flashαρίσματα και ιστορίες, τότε είναι καλή συσκευή.

 

Δεν εχω προβλημα αλλα βρηκα κατι καλυτερο (δε ειναι 3 ΡΑΜ αλλα ειναι πολυ καλο phone)

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα αλλα βρηκα κατι καλυτερο (δε ειναι 3 ΡΑΜ αλλα ειναι πολυ καλο phone)

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

Ευχαριστω

Αν σε ενδιαφέρει το 4G πρόσεχε γιατί δεν έχει την 800αρα μπάντα (το ecoo e04 plus την έχει) και στη χώρα μας είναι πολύ σημαντική!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το 4G πρόσεχε γιατί δεν έχει την 800αρα μπάντα (το ecoo e04 plus την έχει) και στη χώρα μας είναι πολύ σημαντική!

 

To γνωρίζω έχω Cosmote και με την Wind δεν το βλέπω να γινομαι πελατης :)

Link to comment
Share on other sites

To γνωρίζω έχω Cosmote και με την Wind δεν το βλέπω να γινομαι πελατης :)

 

Εξαιρετική επιλογή φίλε μου. Αλλά πάρε το prime, αξίζει τα λίγα παραπάνω που ζητάνε. Πιο πολύ για τον επεξεργαστή, αλλά και η μεγάλη εσωτερική μνήμη είναι συν.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα αλλα βρηκα κατι καλυτερο (δε ειναι 3 ΡΑΜ αλλα ειναι πολυ καλο phone)

http://www.dealsmachine.com/best_291022.html

Ευχαριστω

 

Aυτό σάιτ έχει έξτρα τα μεταφορικά... Εκτός αυτού, 800άρες στο 4G θα βάλει και η Cosmote και όλη η Ευρώπη, οπότε μην είσαι και τόσο απόλυτος... :rolleyes: Η Xiaomi είναι καλή επιλογή όμως, αν και δεν έχουν 800άρες προς το παρόν... Μέσα στις πόλεις θα πιάνει από 1800 ή 2600, έξω από αυτές που το σήμα θα φτάνει μόνο με 800άρα, θα παίζεις σε 3G ή ακόμα και 2G.

 

Όσο για το ECOO που κοίταγες πριν, έχω αυτό με τον ΜΤΚ6752 από το Μάιο κι έχω αλλάξει 4-5 ROMs και με όλες παίζει χάλια, ώσπου τελικά γύρισα στην Stock ECOO KitKat!! Εκτός από κάποια bugs στο λειτουργικό, η συσκευή είναι "καλή", αλλά με έχει εκνευρίσει/κουράσει αρκετά... Καλύτερα που κοιτάς κάτι άλλο... :lol:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Aυτό σάιτ έχει έξτρα τα μεταφορικά... Εκτός αυτού, 800άρες στο 4G θα βάλει και η Cosmote και όλη η Ευρώπη, οπότε μην είσαι και τόσο απόλυτος... :rolleyes: Η Xiaomi είναι καλή επιλογή όμως, αν και δεν έχουν 800άρες προς το παρόν... Μέσα στις πόλεις θα πιάνει από 1800 ή 2600, έξω από αυτές που το σήμα θα φτάνει μόνο με 800άρα, θα παίζεις σε 3G ή ακόμα και 2G.

 

Όσο για το ECOO που κοίταγες πριν, έχω αυτό με τον ΜΤΚ6752 από το Μάιο κι έχω αλλάξει 4-5 ROMs και με όλες παίζει χάλια, ώσπου τελικά γύρισα στην Stock ECOO KitKat!! Εκτός από κάποια bugs στο λειτουργικό, η συσκευή είναι "καλή", αλλά με έχει εκνευρίσει/κουράσει αρκετά... Καλύτερα που κοιτάς κάτι άλλο... :lol:

 

Ευχαριστω για τις πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για το ECOO που κοίταγες πριν, έχω αυτό με τον ΜΤΚ6752 από το Μάιο κι έχω αλλάξει 4-5 ROMs και με όλες παίζει χάλια, ώσπου τελικά γύρισα στην Stock ECOO KitKat!! Εκτός από κάποια bugs στο λειτουργικό, η συσκευή είναι "καλή", αλλά με έχει εκνευρίσει/κουράσει αρκετά... Καλύτερα που κοιτάς κάτι άλλο... :lol:

 

 

Με την στοκ κιτ κατ τι πρόβλημα έχεις; εμας και τα δυο είναι μια χαρά με αυτήν.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...