Jump to content

ECOO E04 Aurora Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικο. Απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το playstore, απεγκαταστασε το facebook, ξανακατεβασε το απο εκει που σου ειπα, και αφησε το ετσι. Μην το ξαναενημερωσεις.

...το κάνω κι αυτο και βλέπουμε.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωχχχ, τωρα θα πρεπει να παει πισω για επισκευη. Σιγουρα εκανες format all+download και μετα flashαρες τγν ρομ;

 

EDIT: κατσε ρε συ, δεν σου την διαβαζει καθολου, ή σου βγαζει invalid IMEI και δεν μπορεις να κανεις κλησεις; Γιατι αν ειναι το δευτερο, κατεβασε και εγκατεστησε το chamelmac απο εδω (http://www.mediafire.com/download/roiukdxq5zl9tuz/Cry_IMEI.zip), βαλε τα κανονικα σου IMEI, (ειναι κατω απο την μπαταρια), κανε ενα reboot και πες μου.

 

Περίμενε πρέπει να κάνω format all +download και μετά να ξαναπερασω την ρομ μόνο με download ? γιατί εγώ κάνω μόνο format all+download.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε πρέπει να κάνω format all +download και μετά να ξαναπερασω την ρομ μόνο με download ? γιατί εγώ κάνω μόνο format all+download.

 

Σωστά το κάνεις. Τα ΙΜΕΙ τα βάζεις κανονικά μετά? Γιατί κι εμένα, μόλις flashaρα νέα ROM και μέχρι να βάλω τα ΙΜΕΙ, μόνο η μία SIM είχε σήμα, αλλά δεν έπαιρνε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το κάνεις. Τα ΙΜΕΙ τα βάζεις κανονικά μετά? Γιατί κι εμένα, μόλις flashaρα νέα ROM και μέχρι να βάλω τα ΙΜΕΙ, μόνο η μία SIM είχε σήμα, αλλά δεν έπαιρνε τηλέφωνο.

 

Ναι τα βάζω τα imei μετά αλλά μόνο η μία δουλεύει την άλλη δεν την διαβάζει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα βάζω τα imei μετά αλλά μόνο η μία δουλεύει την άλλη δεν την διαβάζει καθόλου.

 

Επίσης μετά το flasharisma μου βγάζει damaged την κάρτα sd και ότι χρειάζεται format πατάω format και δεν γίνεται τίποτα την έκανα format σε υπολογιστή ο υπολογιστής την αναγνωρίζει κανονικά μόλις την ξαναβαζω στο κινητό μου την ξαναβγαζει damaged.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά το flasharisma μου βγάζει damaged την κάρτα sd και ότι χρειάζεται format πατάω format και δεν γίνεται τίποτα την έκανα format σε υπολογιστή ο υπολογιστής την αναγνωρίζει κανονικά μόλις την ξαναβαζω στο κινητό μου την ξαναβγαζει damaged.

Λιγο δυσκολο να σου βγαζει damaged την καρτα SIM. Στειλε μια φωτο. Damaged πρεπει να σου βγαζει την καρτα SD, και εμενα μου ετυχε πολλες φορες. Ανεβασε μερικες φωτο, για περεταιρω οδηγιες

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μετά το flasharisma μου βγάζει damaged την κάρτα sd και ότι χρειάζεται format πατάω format και δεν γίνεται τίποτα την έκανα format σε υπολογιστή ο υπολογιστής την αναγνωρίζει κανονικά μόλις την ξαναβαζω στο κινητό μου την ξαναβγαζει damaged.

 

Σε ποια ROM?

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο να σου βγαζει damaged την καρτα SIM. Στειλε μια φωτο. Damaged πρεπει να σου βγαζει την καρτα SD, και εμενα μου ετυχε πολλες φορες. Ανεβασε μερικες φωτο, για περεταιρω οδηγιες

 

Την sd μου βγάζει damaged την SIM δεν την διαβάζει καθόλου μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φώτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποια ROM?

 

Τώρα έχω περάσει την official ECCO_E04_20150716 αλλά και με άλλες που δοκίμασα το ίδιο κάνει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Την sd μου βγάζει damaged την SIM δεν την διαβάζει καθόλου μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φώτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τώρα έχω περάσει την official ECCO_E04_20150716 αλλά και με άλλες που δοκίμασα το ίδιο κάνει πάλι.

 

Λοιπον, κοιτα.

 

Για την SIM: κατεβασε και βαλε το chelphone απο το λινκ που σου εδωσα πιο πανω. Βαλε τα IMEI που θα βρεις κατω απο την μπαταρια σου.

 

Για την SD: δυστυχως, η στοκ ρομ εχει αυτο το προβλημα, την πατησα πολλες φορες. Βαλε την SD στον υπολογιστη, σωσε σε εναν φακελο το περιεχομενο της, και κανε διαμορφωση την SD. Μετα ξαναβαλε τα περιεχομενα της απο τον φακελο πισω, και βαλε την SD στο κινητο.

 

Πες μας τι εγινε.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, γεια και παλι

εχω την official ECOO_04_20150528

 

GOOGLE PLAY GAMES δεν μπαινει με τιποτα. ειδα οτι κι αλλες εκδοσεις εχουν το προβλημα.

πως το λυνουμε;

υπαρχει κατι;

δε μου παιρνει και την εφαρμογη του ΟΠΑΠ γμτ, και πρεπει να πηγαινω στο προποτζιδικο, ενω μ αρεσει να τα σκαναρω εγω σα προποτζης :D

 

πωπω απνοια! :lol:

το παρατησαμε το θεμα ε!?

δεν βγηκε τιποτε καινουριο ρε ρομ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πωπω απνοια! :lol:

το παρατησαμε το θεμα ε!?

δεν βγηκε τιποτε καινουριο ρε ρομ?

Βγήκε, βγήκε. Αργότερα μέσα στην ημέρα θα δώσω link

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Τη MIUI τη δοκίμασε κανείς στο "σαπάκι" μας? Ελληνικά έχει?

 

Την δοκίμασα για καμιά βδομάδα, αλλά δεν θα έλεγα πως είναι και η καλύτερη. Έχει αρκετά μικροθέματα. Από την άλλη, τώρα είμαι σε Vibe UI, και θα έλεγα πως είναι εξαιρετικό. Θα στείλω λινκ λίγο αργότερα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα για καμιά βδομάδα, αλλά δεν θα έλεγα πως είναι και η καλύτερη. Έχει αρκετά μικροθέματα. Από την άλλη, τώρα είμαι σε Vibe UI, και θα έλεγα πως είναι εξαιρετικό. Θα στείλω λινκ λίγο αργότερα.

 

Ωραία. Πες μας αναλυτική εμπειρία, αν έχει 3G/4G και στις 2 κάρτες (αν γίνεται εναλλαγή) κλπ... :)

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο όμορφο είναι αυτό το κινητό

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ρε συ THD!

 

αυτη η ιταλιδα απ την κυψελη καλα μας τα λεει εδω:

http://www.needrom.com/download/ecoo-e04-plus-vibe-lenovo-k3-note-porting/#comments

 

αλλα με τα τοσα updates που χει κανει στο ποστ της μπορει να χαθουμε στην μεταφραση και..

αν δεν σου κανει κοπο γραψε αναλυτικα τα βηματα με την σειρα που πρεπει να τα κανουμε.

και για την ρομ, και για την ρεκοβερυ (εχω την παλιοτερη) και για ολα!

 

αυτη κατ αρχην δεν γραφει ουτε αν ειναι η ρομ 5 ή 5.1 :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε συ THD!

 

αυτη η ιταλιδα απ την κυψελη καλα μας τα λεει εδω:

http://www.needrom.com/download/ecoo-e04-plus-vibe-lenovo-k3-note-porting/#comments

 

αλλα με τα τοσα updates που χει κανει στο ποστ της μπορει να χαθουμε στην μεταφραση και..

αν δεν σου κανει κοπο γραψε αναλυτικα τα βηματα με την σειρα που πρεπει να τα κανουμε.

και για την ρομ, και για την ρεκοβερυ (εχω την παλιοτερη) και για ολα!

 

αυτη κατ αρχην δεν γραφει ουτε αν ειναι η ρομ 5 ή 5.1 :lol:

 

Δες εδώ (http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-ECOO-e04-Plus-VIBE-Lenovo-K3-Note-porting) Κατέβα λίγο πιο κάτω, Έχει και update. Αν έχεις πρόβλημα, τότε γράψε να σε βοηθήσω. Εγώ με αυτήν τη Rom είμαι, και είναι άψογη. Κάτι ξαφνικά power off εχω, αλλά μάλλον είναι θέμα μπαταρίας. Παρήγγειλα καινούργια.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

πες μου οτι μπαινει κανονικα το google play games, και μετα παω σφαιρα να διαβασω και να πραξω τα δεοντα.. :)
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε με ξενύχτησες.. μεχρι στιγμης δειχνει να τα σπαει, και επιτελους μπηκε το google play games.

αλλα πολυ φασαρια ρε συ! :wacko:

αφου να σκεφτεις ειχα την στοκ ρομ που ελεγε ηδη εγκατεστημενη, αλλα απο τον τρομο που προκαλουν τα γραπτα της την ξαναεβαλα πριν αρχισω τα φλας, μην παθουμε καμια ζημια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, τρομερά κατεβατά, και με το update σε ανακατευθύνει στο πρώτο post για κάποια βήματα, και εκεί κάπου χάνεται η μπάλα. Την stock δεν χρειαζόταν να την περάσεις, με την recovery που έδινε στο update, απλώς flashαρες την TWRP και ήσουν έτοιμος να περάσεις το Vibe UI. Πάντως χαίρομαι που τα κατάφερες και είσαι ευχαριστημένος. Αν παρατηρήσεις κανένα bug, γράψε.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

τωρα το ψαχνω και θα γραψω αν βρω κατι.

αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι το εξης.

-εκεινες τις εφαρμογες που εγκαταστησαμε απ τον φακελο apps, κατι adaware, buzybox κτλ.. τις θελουμε; η μπορω να τις απεγκαταστησω? καποιες σβηνουν - καποιες μενουν?

-μηπως βρηκες κανα αππ για το κλειδωμα απ την leather case?

-το 3C TOOLBOX PRO που αναφερει, υπαρχει πουθενα free να το βαλουμε; αξιζει να μπει κατ αρχην;

[EDIT]: βρηκα σπασμενο το v1.6.11

αυτα προς το παρον :D

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σπασμένο το έχω, αν θες περισσότερα πληροφορίες για cracked apps, στείλε πμ. Για τις εφαρμογές δεν ξέρω, λογικά το adawere μπορείς να το βγάλεις, αλλά γιατί; Κάνει πολύ καλή δουλειά. Για την θηκη δεν βρήκα Κάτι, ακόμα το ψάχνω.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον..

τα καλα:

τα καλα ειναι οτι ολα επιτελους παιζουν.

καποιες εφαρμογες που πριν δεν επαιζαν, τωρα ολες μπηκαν σωστα επιτελους.

 

τα κακα:

η μπαταρια τελειωνει σε μια μερα μεσα σχεδον, χωρις κλησεις και χωρις σερφαρισμα.

για να καταλαβεις, το πρωι την εβγαλα φορτισμενη, μιλησα το πολυ 5 λεπτα στο τηλ, δεν σερφαρα πανω απο 5 λεπτα, και σε συνολο ολων αυτων περιπου 16 ωρες, εχει παει στο 50%.

η προηγουμενη μανισια ρομ, για να φτασει εκει, περνουσαν 2-3 μερες με ιδια χρηση!

δεν ξερω τι φταιει, calibration εκανα την πρωτη μερα κιολας απο την εφαρμογη που εχει μεσα η ρομ, αλλα αυτα ειν τα χάλια..

δεν ξερω αν ευθυνεται το οτι δεν εχω βαλει ακομα το 3C TOOLBOX PRO, (σε ρωτησα τι κανει αλλα δεν μου ειπες, και ετσι ειπα να μην ασχοληθω) ή αν πρεπει να πειραξω κατι, αλλα το πραγμα δεν αντεχεται.

κατι ψιλοκολληματα επισης παρατηρησα.

κατεβασα και το Asphalt 8: Airborne, και ενω το antutu υποτίθεται οτι ειναι μεγαλο ως συσκευη, μου σερνόταν στα frames..

 

δεν ξερω αν ολα αυτα ειναι φυσιολογικα.

μπορω να κανω κατι; τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ROM παίζει να χρειάζεται την περισσότερη δουλειά απ' όλες... Αν δουλέψει σωστά όμως, χαλάλι... Α ρε ECOO, μας ήπιες το αίμα τόσους μήνες... :cry: Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...