Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος samoapark (22 Δεκ. 2004 , 14:44)

 

Με adsl 1024 με τι ταχυτητα κατεβαζουμε περιπου κατα μεσο ορο?

 

 

Σου απάντησα και στο άλλο thread. 115-120KB/s max. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος almeras (22 Δεκ. 2004 , 02:05)

 

ρε παιδιά τι γίνεται τελικά με αυτή τη διαφήμιση της πotenet που λέει για 50% έκπτωση ???

κανα νέο???

 

 

Ισχύει αυτό που λες. Είναι 19,90 το μήνα +4,90 (από 9,90) για download μέχρι 1GIGA, +9,90 (από 19,90) για download μέχρι 3GIGA. Κάθε επιπλέον ΜΒ χρεώνεται 0,015ευρώ με μέγιστες χρεώσεις 70 και 50 ευρώ αντίστοιχα ανάλογα με το πρόγραμμα 1GIGA ή 3GIGA. ;)

Link to comment
Share on other sites

...και αν δεν κάνω λάθος παρατάθηκε η προσφορά. Αρχικά ίσχυε για συνδέσεις που θα γίνονταν μέχρι 31/12/04 αλλά τώρα έγινε 28/02/05...
Link to comment
Share on other sites

an balo ondsl 384/128 mporo meta anti gia sindromi se isp na agoraso mia karta netkey pou kanei gia dsl 256/128??

anti sindromi se ips me 384/128 na agoraso mia sindromi 256/128 fisika i taxitita 8a einai mikroteri alla ginetai kati tetio??

opos to oti an exo isdn mporo na agoraso mia sindromi pstn na sindeomai sta 64kbs alla me mikrotera downloads ??

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αν εννοείς να πάρεις γραμμή 384 από τον ΟΤΕ και να βάλεις σύνδεση στα 256. :)

Αλλά Ondsl είναι η σύνδεση ADSL της ΟΤΕΝΕΤ. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

nai ayto i8ela na ma8o na exo grammi pao ote 384/128 kai na paro sindromi

256/128 sigekrimena me thn netkey ths forthnet h kapia alli karta gia na mporeso na bro pia einai i kaliteri giati an paro demo isos piraxoun th sindesi kai thn kanoun kaliteri me megalitero bandwidth gia na tous protimisoume.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin (26 Δεκ. 2004 , 00:16)

 

nai ayto i8ela na ma8o na exo grammi pao ote 384/128 kai na paro sindromi

256/128 sigekrimena me thn netkey ths forthnet h kapia alli karta gia na mporeso na bro pia einai i kaliteri giati an paro demo isos piraxoun th sindesi kai thn kanoun kaliteri me megalitero bandwidth gia na tous protimisoume.

 

 

Kανένας ISP του οποίου δοκίμασα demo δεν είχε τέτοιες ευαισθησίες. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin (26 Δεκ. 2004 , 00:16)

 

nai ayto i8ela na ma8o na exo grammi pao ote 384/128 kai na paro sindromi

256/128 sigekrimena me thn netkey ths forthnet h kapia alli karta gia na mporeso na bro pia einai i kaliteri giati an paro demo isos piraxoun th sindesi kai thn kanoun kaliteri me megalitero bandwidth gia na tous protimisoume.

 

 

Μόνο η netcarta της Altec από όσο ξέρω υποστηρίζει και ADSL.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν βαλω forthnet ειχα δοκιμασει ενα demo που μου εδωσαν. Δεν ειδα καμμια διαφορα μετα με την κανονικη συνδρομη. Δε νομιζω οτι τα demo εχουν καλυτερη ποιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Είδα διαφήμιση που έλεγε οτί μέχρι κάποια ημερομηνία ο ΟΤΕ δίνει τις συνδέσεις dsl με 50% έκπτωση ! Αν ισχύει έκανα χαζομάρα που ανανέωσα πριν λίγο καιρο με φόρθνετ..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (31 Δεκ. 2004 , 21:59)

 

Είδα διαφήμιση που έλεγε οτί μέχρι κάποια ημερομηνία ο ΟΤΕ δίνει τις συνδέσεις dsl με 50% έκπτωση ! Αν ισχύει έκανα χαζομάρα που ανανέωσα πριν λίγο καιρο με φόρθνετ..

 

 

Έχει απαντηθεί μερικά ποστ πιο πίσω αυτή η ερώτηση. Για να μην ψάχνεις πάρτην έτοιμη. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=694169#post694169

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (31 Δεκ. 2004 , 21:59)

 

Είδα διαφήμιση που έλεγε οτί μέχρι κάποια ημερομηνία ο ΟΤΕ δίνει τις συνδέσεις dsl με 50% έκπτωση ! Αν ισχύει έκανα χαζομάρα που ανανέωσα πριν λίγο καιρο με φόρθνετ..

 

 

Αφορά μόνο το πακέτο με την ογκοχρέωση η έκπτωση 50%. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg (31 Δεκ. 2004 , 22:03)

 

Έχει απαντηθεί μερικά ποστ πιο πίσω αυτή η ερώτηση. Για να μην ψάχνεις πάρτην έτοιμη. ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=694169#post694169

 

sou htan diskolo na apantiseis opos o ekane o lewton?? anti na grafeis olo auto to katebato??

mou fenete mono o lewton pragamtika endiaferetai kai boi8aei edo mesa oloi oi alloi aplos kanoun posts gia na perasei i ora tous

 

lewton u r the best continue the good work

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Darkorigin ( 1 Ιαν. 2005 , 13:35)

 

sou htan diskolo na apantiseis opos o ekane o lewton?? anti na grafeis olo auto to katebato??

mou fenete mono o lewton pragamtika endiaferetai kai boi8aei edo mesa oloi oi alloi aplos kanoun posts gia na perasei i ora tous

 

lewton u r the best continue the good work

 

 

Δεν είναι δύσκολο ρε φίλε, απλά όταν επαναλαμβάνονται κάποια πράματα και μάλιστα εντός 2 ημερών αυτό λέγεται flood. Και μην βγάζεις γενικά συμπεράσματα για όλους εδώ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σήμερα,και έκανα την αίτηση.

 

Ρώτησα για modem και είχαν μόνο αυτό της intracom,και μου είπαν πως για να παραγγείλω άλλο modem πρέπει να περάσουν 10 μέρες μέχρι να έρθει!

 

Μιας και ο πατέρας μου δεν μπορούσε 10 και μέρες χωρίς ίντερνετ,διάλεξα την intracom

 

 

Άντε καλά μου κατεβάσματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Ιαν. 2005 , 11:03)

 

Παιδιά πήγα σήμερα,και έκανα την αίτηση.

 

Ρώτησα για modem και είχαν μόνο αυτό της intracom,και μου είπαν πως για να παραγγείλω άλλο modem πρέπει να περάσουν 10 μέρες μέχρι να έρθει!

 

Μιας και ο πατέρας μου δεν μπορούσε 10 και μέρες χωρίς ίντερνετ,διάλεξα την intracom

 

 

Άντε καλά μου κατεβάσματα

 

 

Και καλά updates στο firmware του jetspeed... :rolleyes:

Καλά δε μπορούσες να βγεις στα μαγαζιά να αγοράσεις κάτι της προκοπής; Μόνο ο κΟΤΕ υπάρχει;

Πόσα έδωσες για το jetspeed; Πόόόόόσα; :blink: :blink: :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 12:42)

 

Και καλά updates στο firmware του jetspeed... :rolleyes:

Καλά δε μπορούσες να βγεις στα μαγαζιά να αγοράσεις κάτι της προκοπής; Μόνο ο κΟΤΕ υπάρχει;

Πόσα έδωσες για το jetspeed; Πόόόόόσα; :blink: :blink: :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Φαντάσου.ότι πήγα 10 μισι και 11 είχα μάθημα,και ο πατέρας μου δουλεύει εκτός Εδέσσης και φέυγει το πρωί...

 

Που χρόνος για τέτοια...

 

Ρε παιδιά εγώ έχω ακούσει πως εδώ στην Έδεσσα αυτοί με τα intracom δεν έχουν πρόβλημα

:o

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα στο σερφάρισμα.

Απλά θα πρέπει να κάνεις firmware update για να το κάνεις υποφερτό αλλά και πάλι μην περιμένεις πολλά πολλά για p2p.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 16:31)

 

Κανένα πρόβλημα στο σερφάρισμα.

Απλά θα πρέπει να κάνεις firmware update για να το κάνεις υποφερτό αλλά και πάλι μην περιμένεις πολλά πολλά για p2p.

 

Δηλαδή τι να περιμένω από τα p2p? :stupid: :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 5 Ιαν. 2005 , 18:11)

 

Δηλαδή τι να περιμένω από τα p2p? :stupid: :stupid:

 

 

Ότι για να ανοίξεις ports θα πρέπει το παλέψεις το πράγμα αλλά και να προσευχηθείς προηγουμένως.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 21:56)

 

Ότι για να ανοίξεις ports θα πρέπει το παλέψεις το πράγμα αλλά και να προσευχηθείς προηγουμένως.

 

@bayern7 ναι

 

lewton Μα μου είπαν πως δεν είναι μια τόσο δύσκολη διαδικασία... :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...