Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petros1986 (19 Φεβ. 2004 , 17:03)

 

o.k!!!an kai exw dei trimini otenet gia 384 pou exw apo 150e pou itan tin pigan 105e!!!mallon ayti tha ksanavalw!!!:)

 

 

An mporeis min valeis ksana otenet. Einai panakrivh (des tis times ths forthnet kai tha katalaveis), kai me xeiroterh apodosh apo arketous allous ISP (forthnet,tellas,acn). Epitelous re paidia ksekollhste apo ton ote kai KANTE TON ANTAGWNISMO NA DOULEPSEI. An den fugoun oi pelates pws tha katalavoun oti einai panakrivoi?????

 

EDIT: Otenet 3 mhnh 384: 105E

Forthnet 3 mhnh 384: 74E

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε kapoie δεσ τα παραπανω ποστς και θα καταλαβεις την αποψη μασ για την ποτενετ....παντως πιστευω πως δεν ειναι θεμα τιμης αλλα ποιοτητασ των υπηρεσειων που παρεχει...εκει υστερει η οτενετ + τις διαφορεσ ******** που κανει κατα καιρους!και η τελλας περιπου στα ιδια επιπεδα κυμαινεται η τιμη της(34,90 η οτενετ 34 η τελλας) αλλα επειδη παρεχει καλες υπηρεσιες δεν γκρινιαζει ο κοσμος(και τοσο πολυ)

ALWAYS FEAR OF A GOOD SNIPER, UNLESS YOU ENCOUNTER HIM FROM BEHIND

(CS RULES)

Link to comment
Share on other sites

Results from broadband speed test recorded on Friday, 27 February 2004, 17:18.

 

Your Connection

Downstream 262 Kbps (32.8 KB/sec) 282 Kbps (inc. overheads)

Upstream 108 Kbps (13.5 KB/sec) 116 Kbps (inc. overheads)

 

Κοζάνη ADSL 384/128kbps OTEnet

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

pedia i oterne einai telios gia ta mpaza.....einai thigatriki tou misitou ote,einai akribi kai exei xalia taxitites

 

 

i forthnet apoteli kata tin tapini mou gnomi tn kaliteri lisi....i piotiketeri ipiresia stin kaliteri timi.....ti allo thelete?

Link to comment
Share on other sites

pedes na kano mia erotisi.ekana aitisi gia dsl prin 5 meres ke eipe oti se 12 meres tha energopoiithi.iparxi periptosi na gini i energopoiisi noritera ton 12 imeron ke na mou apostiloun to modem?i.......p@p@ria...?kai isos eine kala na tous ENIMEROSO pali oti ekana aitisi?giati akouo polla teleutea gia ote
6600?rox:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος profitis (28 Φεβ. 2004 , 22:13)

 

pedia i oterne einai telios gia ta mpaza.....einai thigatriki tou misitou ote,einai akribi kai exei xalia taxitites

 

 

i forthnet apoteli kata tin tapini mou gnomi tn kaliteri lisi....i piotiketeri ipiresia stin kaliteri timi.....ti allo thelete?

 

Και να μην πάμε και στο σέρβις του γιατί εκεί σου φεύγουν τα μαλλιά και πάνε διακοπές μόνιμες...

Μου φαίνεται ότι σε αυτόν τον τομέα... οι ιδιωτικές μόνο τεμενάδες δεν σου κάνουν την στιγμή που ο ΟΤΕ... τα θεωρεί όλα δεδομένα... :down:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγω τοσο καιρό εψαχνα να βρω τιμές ADSL...το παιρνω απόφαση..ΚΑΙ η περιοχή μου ΔΕΝ υποστηρίζει την Γραμμη!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια για ελεγξτε τις τιμες στους λογαριασμους σας.Εμενα με χρεωσε η οτενετ με τις παλιες τιμες των 49 ευρω χωρις φπα τον μηνα απο διαστημα 1/2/2004-31/3/2004 ενω οι μειωσεις στα 34.95 χωρις φπα ισχυουν απο τα μεσα τους Γεναρη....

Αυριο εχουμε ντερμπυ....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pipitop@pi (22 Φεβ. 2004 , 21:47)

 

και η τελλας περιπου στα ιδια επιπεδα κυμαινεται η τιμη της(34,90 η οτενετ 34 η τελλας) αλλα επειδη παρεχει καλες υπηρεσιες δεν γκρινιαζει ο κοσμος(και τοσο πολυ)

 

 

Kaneis lathos stis times.

Otenet 34.95 (aoristou)...

Tellas 29.99 (aoristou).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οκ 5 ευρεώ είναι μόνο, μόνο που ποσοστιαία η ΟΤΕΝΕΤ είναι 15% ακριβότερη από την Tellas.

Μην πούμε για πόσο φθηνότερες είναι οι ACN, Forthnet, Vivodi και γελάσει και ο κάθε πικραμένος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το aDSL Economy 1000 για αρχή μια που το καλοκαίρι δεν πολυμπαίνω και δεν υπάρχει κάποια παρόμοια σύνδεση από κάποια άλλη εταιρία.Το έβαλα και για δοκιμή και το συμπέρασμα ήταν ότι δεν πρόκειται να ξαναβάλω ΟΤΕnet γιατί η ταχύτητα download είναι 25KB/sec περίπου,πολύ χαμηλή δηλαδή για σύνδεση 160/448Kbps.

Το Σεπτέμβρη ίσως πάω για Forthnet ή HOL,δεν ξέρω,θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas-k (14 Ιούν. 2004 , 16:55)

 

Εγώ έβαλα το aDSL Economy 1000 για αρχή μια που το καλοκαίρι δεν πολυμπαίνω και δεν υπάρχει κάποια παρόμοια σύνδεση από κάποια άλλη εταιρία.Το έβαλα και για δοκιμή και το συμπέρασμα ήταν ότι δεν πρόκειται να ξαναβάλω ΟΤΕnet γιατί η ταχύτητα download είναι 25KB/sec περίπου,πολύ χαμηλή δηλαδή για σύνδεση 160/448Kbps.

Το Σεπτέμβρη ίσως πάω για Forthnet ή HOL,δεν ξέρω,θα δείξει.

 

 

160/448? :confused: Τι θα πεί αυτό?

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas-k (15 Ιούν. 2004 , 02:30)

 

160Kbps Upload & 448Kbps Download

 

 

Καινούργια πατέντα της ΟΤΕνετ είναι αυτή?

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas-k (15 Ιούν. 2004 , 10:30)

 

Sorry, λάθος έκανα. 384/128 kbps. :o

Απλά η ταχύτητα download είναι χαμηλή (25ΚΒ/sec περίπου)

 

Φιλε μου,ακριβως το ιδιο πραγμα ειχα παθει κ ακριβως με την OTEnet μολις ειχα ενεργοποιηση την DSL γραμμη μου (Ιαν 04) σε ΟΤΕnet 384/128 dymanic flate rate αοριστου

 

Επειδη ψιλιαστηκα την κατασταση απο τις πρωτες κιολας μερες,εκανα παραπονα 2 η 3 φορες στα κεντρικα DSLAM της Θεσ/νικης (ΟΤΕ),οπου συνδεεται η Β.Ελλαδα,για χαμηλες ταχυτητες κ τετοια κ τεκμηρια για το πως το καταλαβα

 

Απο οτι καταλαβα,ηταν ενα "κακο" κολπο του ΟΤΕ για να αυξηθουν οι users στο διαθεσιμο bandwidth που υπηρχε τοτε,καθως ειχε αρχισει το "μεγαλο" κυμα νεων συνδεσεων κ επρεπε να τους χωρεσουν ολους στην υπαρχουσα γραμμη

 

Μετα την παρατηρηση,η ταχυτητα πηγε εκει που επρεπε (42-43 kb/sec) κ επανηλθε ακομα στα παλια επιπεδα (21-24kb/sec) καποια περιοδο κ με νεες παρατηρησεις απο τοτε δεν ειχα ποτε ξανα προβλημα με τον bandwidth της γραμμης μου

 

Προτινω να το ελεχγει ο καθενας με bandwidth meters http://www.dumeter.com για να ειναι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι του παρεχεται η ταχυτητα που πληρωνει....

 

Ριξτε μια ματια κ εσεις,ποτε δεν ξερετε...

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ενεργοποίησα την σύνδεση στις 9/6/2004 και την διέκοψα στις 23/06/2004 αφού ήταν έτσι.Έκανα σύνδεση με HOL και είναι όλα καλά,πάνω κάτω 45KB/sec κατεβάζω!!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους...

προσφατα εβαλα κι εγω dsl στη δουλεια (otenet economy 1000) και νομιζω οτι μαλλον... το χω παρακανει :rolleyes: τωρα μου βγαζει στη σελιδα της Otenet το εξης :

 

 

 

 

Το σύνολο των δεδομένων που μεταφέρθηκαν κατά τη διάρκεια της ζητούμενης χρονικής περιόδου: 137104.72 Kb(5081.88 Kb+132022.85 Kb)

 

 

επειδη ειμαι νεος στα κολπα... δε καταλαβαινω τι σημαινει αυτο! μπορει καποιος να μου εξηγησει ; στο οριο που εχω συνυπολογιζονται και τα uploads και τα downloads;

Υπαρχει τροπος να ελεγχω τη κινηση μου ωστε να μη υπερβαινω τα ορια;

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

οσοι αγαπησανε και με παθος ζησανε... εστω κι αν δακρυσανε.... ειναι τυχεροι
Link to comment
Share on other sites

Συνυπολογίζεται upload+download. :(

Ξέρω ότι το (DUMeter, εκτός του να μετράς την ταχύτητα που κατεβάζεις/ανεβάζεις, και μπορείς να ορίζεις όρια όπου θα σε ειδοποιεί (alarm) για τα MBytes που κατέβασες.

 

...και μερικές επισκέψεις στο users.otenet.gr στα statistics που-και-που, θα ήταν καλό για διπλοτσέκ :)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να ελέγχεις πόσα ΜΒ έχεις κατεβάσει θα πας WebSelfCare , θα βάλεις τον αριθμό χρήστη και τον κωδικό και μετά από τις "Γενικές Πληροφορίες" θα πας να ελέγχεις σε τι κατάσταση βρίσκεσαι.

Πάντα να μπαίνεις όμως το πρωί να ελέγχεις γιατί το σύνολο upload & download το βγάζουν κάθε πρωί και όχι μετά από κάθε αποσύνδεση από το δίκτυο.

 

Πάντα υπολογίζεται το σύνολο upload & download .Κι εγώ αυτή τη σύνδεση είχα αλλά την διέκοψα,βλέπεις το 1GB δε μου έφτανε και δε συμφέρει να κατεβάζεις επιπλέον.Καλύτερα αόριστη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

οι παρακάτω ενδείξεις είναι καλές; είναι ίδια με αυτά στο site της next2you εκτός από το (Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου Ελάχιστο = 0 ms, μέσος όρος = 0 ms )

εκεί έχει άλλα νούμερα, το ping που έχω σε onlines games είναι δυστυχώς υψηλό μέχρι και 500 παίζει ρόλο η παραπάνω ένδειξη που είναι στο μηδέν;;;

 

Απάντηση από 10.0.0.138 bytes=32 χρόνος <1ms TTL=64

Απάντηση από 10.0.0.138 bytes=32 χρόνος <1ms TTL=64

Απάντηση από 10.0.0.138 bytes=32 χρόνος <1ms TTL=64

Απάντηση από 10.0.0.138 bytes=32 χρόνος <1ms TTL=64

 

Ληφθέντα = 4 Απολεσθέντα = 0 < απώλεια0%>

Πλήθος διαδρομών αποστολής και επιστροφής κατά προσέγγιση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου Ελάχιστο = 0 ms, μέσος όρος = 0 ms

 

Η ταχύτητα μου είναι από 38 έως και 39 το πολύ, εδώ βλέπω ότι μιλάτε για ταχύτητες 44 και 45kb/sec πως στο καλό γίνετε αυτό;

 

dslam siemens, alcatel 530i η ένδειξη του είναι πότε 384/160 και πότε 440/160

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με OTEnet στο Ηράκλειο της Κρήτης στην αρχή έπιανε ταχύτητες 22KB/sec περίπου και έτσι διέκοψα τη σύνδεση και με αυτή που έχω τώρα κατεβάζω με 45KB/sec.

Αυτή είναι και η κανονική ταχύτητα που πρέπει να κατεβάζεις με μια σύνδεση 384Kbps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...