Jump to content

onDSL by Otenet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα γνωστά.:mad:
Τα ίδια και Ιλίσσια.Σήμερα μετά από 3 μέρες με κόλπα κατεβάζει κανονικά πάλι.3 με 4 ημέρες χάλια,μετά στρώνει και πάλι.Το ίδιο βιολί όλο τον Νοέμβρη:(
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το ξέρεται ότι ακρίβηνε τις τιμές η OTENET? Πλέον όποιος έχει (όπως και εγώ) CON-X αορίστου χρόνου και έχει περάσει το 6μηνο πρέπει να χρεώνεται με 25 euro το μήνα από 22.50 που ήταν μόλις έγινε η αναβάθμηση (ο Θεός να την κάνει).Γιά το 1mb μιλάω πάντα!!!
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Conn-x αορίστου και βρίσκεσαι στον πρώτο χρόνο (δηλαδή μόλις τελείωσε το 6μηνο που σε δέσμευε και μετατράπηκες σε αορίστου) τότε η τιμή είναι κλειδωμένη μέχρι το πέρας ενός έτους (δλδ για άλλους 6 μήνες) με την τιμή που έκανες τη συμφωνία. Μετά το πέρας του 12μηνου, αναπροσαρμόζεται στα εκάστοτε τιμολόγια ΑΟΡΙΣΤΟΥ.

 

ΕΚΤΟΣ κι αν αποφασίσεις να εκμεταλλευτείς κάποια άλλη προσφορά με 6μηνη δέσμευση (πάντα για conn-x), οπότε εκμεταλλεύεσαι τη νέα τιμή και φτου κι απ' την αρχή (ισχύει πάλι ότι αναφέρω και πιο πάνω μετά το πέρας του νέου πια 6μηνου).

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Conn-x αορίστου και βρίσκεσαι στον πρώτο χρόνο (δηλαδή μόλις τελείωσε το 6μηνο που σε δέσμευε και μετατράπηκες σε αορίστου) τότε η τιμή είναι κλειδωμένη μέχρι το πέρας ενός έτους (δλδ για άλλους 6 μήνες) με την τιμή που έκανες τη συμφωνία. Μετά το πέρας του 12μηνου, αναπροσαρμόζεται στα εκάστοτε τιμολόγια ΑΟΡΙΣΤΟΥ.

 

ΕΚΤΟΣ κι αν αποφασίσεις να εκμεταλλευτείς κάποια άλλη προσφορά με 6μηνη δέσμευση (πάντα για conn-x), οπότε εκμεταλλεύεσαι τη νέα τιμή και φτου κι απ' την αρχή (ισχύει πάλι ότι αναφέρω και πιο πάνω μετά το πέρας του νέου πια 6μηνου).

 

Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξέρεται ότι ακρίβηνε τις τιμές η OTENET? Πλέον όποιος έχει (όπως και εγώ) CON-X αορίστου χρόνου και έχει περάσει το 6μηνο πρέπει να χρεώνεται με 25 euro το μήνα από 22.50 που ήταν μόλις έγινε η αναβάθμηση (ο Θεός να την κάνει).Γιά το 1mb μιλάω πάντα!!!

Το 22.50 ήταν τιμή προσφοράς και όχι η κανονική, οπότε είναι λογικό να χρεώνεσαι με την τιμή που ισχύει κάθε φορά.

Επίσης Η OTENET όμως δεν έχει καμία σχέση με το COΝN-X. Γιατί δεν ανοίγετε ένα θεμα για COΝN-X by ΟΤΕ για να μην μας ζαλίζετε εμάς της ΟΤΕΝΕΤ; :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μια ερώτηση.Ποιο απο τα δύο wifi modem μου προτείνετε απο αυτα που προσφέρει η ΟΤΕΝΕΤ;Το Speedtouch 530/530i ή το SAGEM F@ST 1500WG /1540WG και αν υπάρχει κάποια σημαντική διαφορα μεταξύ τους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μια ερώτηση.Ποιο απο τα δύο wifi modem μου προτείνετε απο αυτα που προσφέρει η ΟΤΕΝΕΤ;Το Speedtouch 530/530i ή το SAGEM F@ST 1500WG /1540WG και αν υπάρχει κάποια σημαντική διαφορα μεταξύ τους.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

εγω εχω και τα δυο σε διαφορετικα σπιτια το alcatel απλο και το sagem το wifi. και τα δυο δεν μου εχουν παρουσιασει κανενα προβλημα.φυσικα το sagem ειναι πιο ομορφο κατα την γνωμη μου παντα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ακουγα οτι την πρωτη του Δεκεμβρη θα τελειωσουν τα προβληματα με τις αναβαθμισεις και θα εχουμε επιτελους κανονικες ταχυτητες .Σε εμενα τη πρωτη μερα του Δεκεμβρη, το βραδυ η συνδεση μου (2048 kbits) επιασε την φοβερη για πρωτη φορα ταχυτητα 185Kbytes και σαν κλασσικος τιπΟΤΕτενιος χρηστης που αλλα πληρωνει και αλλα του παρεχονται ,χαρηκα γιατι επιτελους πιστεψα οτι επιτελους κατι διορθωθηκε.Την επομενη μερα μεχρι kai σημερα τα πραγματα εγιναν χειροτερα

και τωρα το max download μου φτανει τα 128kbytes per sec.

 

Και ρωτω , οταν κλεισω το 12μηνο με αυτες τις ταχυτητες ,εγω γιατι να εχω πληρωσει για 2048 ενω κατα μεσο ορο η συνδεση μου ηταν 1024 ,για μην πω χειροτερα.:mad:

 

Εκει που θελω να καταληξω ειναι αυτο που λεει ο οτε οτι οι ταχυτητες μπορει να διαφερουν απο τις ονομαστικες, δεν εχει καποια ορια?Δηλαδη αυτη η αποκλιση μπορει να ειναι απεριοριστη ?

 

Μηπως κατι πρεπει να κανουμε?Καποια ομαδικη καταγγελια , εστω και τηλεφωνικη στο ΙΝ.ΚΑ. ?

 

Ενταξει να υπαρχει και καποια περιοδος αναβαθμισης του Οτε αλλα οχι και να κραταει τοσα χρονια!!!Ειναι αδιανοητο,γιατι αμα το ηξερα δεν θα εβαζα 2048 , θα εβαζα συνδεση ή 768 ή 1024.Μπορω να ανεχτω 1 μηνα αναβαθμισης αλλα οχι και μετα το μηνα τα πραγματα να χειροτερευουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ποτε η Οτενετ θα ανακοινωσει για τις ταχυτητες 4096/256???Το λεω γιατι το ξεκινησαν η Forthnet και η Vivodi..Tο ιδιο συμβαινει και σε μενα...γιατι εχω Οn DSL Kit με ταχυτητες 2Mps και τον τελευταιο καιρο δηλαδη περιπου 2 βδομαδες σε πολυ χαμηλα επιπεδα...γιατι αραγε????
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το θέμα είναι πότε θα δούμε τα 4Mps?

Είδαμε μήπως τα 2Mps και δεν το ξέρω?

Μόνο στην θεωρία τα είδαμε.

Link to comment
Share on other sites

Kάτι ακούγεται ότι μετά τις 15/12 θα δούμε και την οτενετ να χτυπάει σε πιο υψηλές ταχύτητες... τωρα αν θα το δούμε και στη πράξη ή θα μείνει απλά σα σκέψη θα δείξει... ότι φημολογείται έντονα μέσα από την οτενετ είναι αλήθεια πάντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!!! θα βγαλει και η ΟΤΕΝΕΤ συνδεση 4096:mad: . Δεν χρειαζεται αμα θελετε ΟΤΕΝΕΤ σε 4096 ,παρτε vivodi 2048, ετσι και αλλιως το ιδιο θα αποδιδουν;) ;):p
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο φιλος....

Vivodi μεσω του δικου της δικυτου γιατι μεσω οτε παλι

τα ιδια χαλια ειναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!!! θα βγαλει και η ΟΤΕΝΕΤ συνδεση 4096:mad: . Δεν χρειαζεται αμα θελετε ΟΤΕΝΕΤ σε 4096 ,παρτε vivodi 2048, ετσι και αλλιως το ιδιο θα αποδιδουν;) ;):p

 

χαλαρώστε...:happy:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια όλοι αναφέρεστε στο download speed... Το upload υπάρχει περίπτωση να αυξηθεί..... Γιατί καλά είναι να έχεισ οτενετ ή vivodi 4 mbps. Τι να το κάνεις όμως αν στέλνεις attachement στο mail σου με 25,6 kb/sec ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

gia sas! ego exo to foititiko ondsl kit katevazo kanonika 50-65 kB ALLA OTAN SYNDEOMAI STA PROPERTIES TOU EIKONIDIOU TIS SYNDESIS MOU LEEI SPEED 28.8. YPARXEI KAPOIO PROVLIMA? AN NAI POS MPORO NA TO DIORTHOSO? EYXARISTO!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Kάτι ακούγεται ότι μετά τις 15/12 θα δούμε και την οτενετ να χτυπάει σε πιο υψηλές ταχύτητες... τωρα αν θα το δούμε και στη πράξη ή θα μείνει απλά σα σκέψη θα δείξει... ότι φημολογείται έντονα μέσα από την οτενετ είναι αλήθεια πάντως

 

 

Ναι ειδαμε την 1024 (κατεβαζω με 30-50) θα δουμε τωρα και τεσσαρα...:X

Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο είχα πάρει το ondsl kit με το -50% κ εδινα 10€ το μήνα.

αρχές ιανουαρίου λήγει όμως.

τι να κάνω;;

ακούγονται τίποτα φήμες για καινούργιες προσφορες;

μπορω να συνεχίσω το -50%?αν όχι πόσα θα δίνω;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN73-1/3.0638.0.0.30 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

poion arithmo kalw gia na kanw diakopi tis sundesis DSL;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο είχα πάρει το ondsl kit με το -50% κ εδινα 10€ το μήνα.

αρχές ιανουαρίου λήγει όμως.

τι να κάνω;;

ακούγονται τίποτα φήμες για καινούργιες προσφορες;

μπορω να συνεχίσω το -50%?αν όχι πόσα θα δίνω;;

Επειδή και εγώ έχω ανάλογο πακέτο (768kbp/s) ,ρωτώντας στην Otenet μου είπαν πως μετά την λήξη του 12μηνου το ποσό που θα πληρώνω είναι 20,50 (ή οποιοαδήποτε θα είναι η τρέχουσα τιμή) δηλάδη χωρίς την έκπτωση της προσφοράς-50%.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN73-1/3.0638.0.0.30 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

poion arithmo kalw gia na kanw diakopi tis sundesis DSL;

 

Την otenet θα καλέσεις και από εκεί θα σου πουν τι ακριβώς θα κάνεις. (801 11 35555)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN73-1/3.0638.0.0.30 Series60/3.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

poion arithmo kalw gia na kanw diakopi tis sundesis DSL;

Aνάλογα τη σύνδεση, αν πρόκειται για conn-x σε καταστημα του οτε πας, δε γινεται τηλεφωνικά. Αν πάλι εχεις ΚΙΤ, κατεάζεις από το http://www.otenet.gr/hd/ την αιτηση διακοπής και τη στέλνεις συμπληρωμένη μαζί με μια φωτοτυπία της ταυτότητας με fax στο 2106151990 και η διακοπή θα γίνει στο τέλος του ημερολογιακού μήνα συνήθως χωρίς επιπλέον χρέωση αν έχεις στείλει τα χαρτιά πριν τη λήξη του συμβολαίου. Εναλλακτικά παίρνεις στην εξυπηρέτηση και τους λες να σου στείλουν με fax η με mail την αίτηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πριν ένα χρόνο είχα πάρει το ondsl kit με το -50% κ εδινα 10€ το μήνα.

αρχές ιανουαρίου λήγει όμως.

τι να κάνω;;

ακούγονται τίποτα φήμες για καινούργιες προσφορες;

μπορω να συνεχίσω το -50%?αν όχι πόσα θα δίνω;;

 

Επειδή και εγώ έχω ανάλογο πακέτο (768kbp/s) ,ρωτώντας στην Otenet μου είπαν πως μετά την λήξη του 12μηνου το ποσό που θα πληρώνω είναι 20,50 (ή οποιοαδήποτε θα είναι η τρέχουσα τιμή) δηλάδη χωρίς την έκπτωση της προσφοράς-50%.

 

 

Επειδη και σε μενα λιγει ρε παιδια το Γεναρη δηλ μπορω να συνεχισω με απεριοριστο και να εχω εκπτωση 50% ή λαθος καταλαβα?Αν οχι ποσα ειναι το μηνα το απεριοριστο για 768?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...