Jump to content

Samsung Galaxy A7


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.το κακο των 2016 Α ειναι οτι είναι σαφως βαρυτερα και παχυτερα απο το 7αρι που εχω τωρα που ειναι παναλαφρο και φλιδα.Μην πολυκοιτας την μπαταρια.Και στο δικο μου με 2600 βγαζει 1.5 με 2 ημερες....και πανω απο 500 ευρω να το περιμενεις.όσο εκανε και του 15 οταν ηρθε....Απο εκει και περα ζυγιζεις και προχωρας

 

Το budget μου δεν έχει τέτοια οροφή, αν κάνει τόσο όσο λες που δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω, θα έπαιρνα το s6 edge η και με λίγο παραπάνω και το plus. Αν δω τέτοια τιμή, θα στραφώ στο 5άρι σαφώς. Ενθαρρυντικό αυτό που μου λες για την μπαταρία, αναλόγως και την χρήση που του κάνεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Εγω εχω καταληξει στην Α κατηγορια γιατι ειναι η μονη με ραδιο για την ωρα και μιας και ανέκαθεν το χρησιμοποιω θεωρω λειψο το τηλ αν λειπει.Το S5 3 μερες το κρατησα.Προσπαθούσα με data να κανω την δουλεια μου αλλα εν κινήσει εκτος των διακοπων.η μπαταρία εφευγε νερακι.Δεν γινεται δουλεια.Ευχαριστως θα επαιρνα το S7 edge αν ειχε ραδιο,θα περιμενα να πεσει,εχω καταληξει ομως οτι στην πραγματικοτητα με την ποιοτητα της σαμμυ στην καμερα κτλ,με 300 ευρω κανεις αριστα την δουλεια σου.Ειμαι αρκετα ψειρας και προχθες δοκιμαζα φωτο του Α και S7 σε συνθηκες καλου φωτισμου και η διαφορα αμελητεα.Ενταξει στο σκοταδι θα ειναι καλητερο αλλα πολλα τα λεφτα για αυτα που προσφερει.Απο μπαταρια το Α7,το εχω αδειασει μεχρι το απογευμα μετα απο 2 ταινιες και αλλοτε κραταει 2 ημερες.Γενικως δεν σε αφηνει μεσα στην μερα ποτε.....και εχει και γλυδατη αισθηση στο χερι.Λυπασαι να του βαζεις θηκη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω εχω καταληξει στην Α κατηγορια γιατι ειναι η μονη με ραδιο για την ωρα και μιας και ανέκαθεν το χρησιμοποιω θεωρω λειψο το τηλ αν λειπει.Το S5 3 μερες το κρατησα.Προσπαθούσα με data να κανω την δουλεια μου αλλα εν κινήσει εκτος των διακοπων.η μπαταρία εφευγε νερακι.Δεν γινεται δουλεια.Ευχαριστως θα επαιρνα το S7 edge αν ειχε ραδιο,θα περιμενα να πεσει,εχω καταληξει ομως οτι στην πραγματικοτητα με την ποιοτητα της σαμμυ στην καμερα κτλ,με 300 ευρω κανεις αριστα την δουλεια σου.Ειμαι αρκετα ψειρας και προχθες δοκιμαζα φωτο του Α και S7 σε συνθηκες καλου φωτισμου και η διαφορα αμελητεα.Ενταξει στο σκοταδι θα ειναι καλητερο αλλα πολλα τα λεφτα για αυτα που προσφερει.Απο μπαταρια το Α7,το εχω αδειασει μεχρι το απογευμα μετα απο 2 ταινιες και αλλοτε κραταει 2 ημερες.Γενικως δεν σε αφηνει μεσα στην μερα ποτε.....και εχει και γλυδατη αισθηση στο χερι.Λυπασαι να του βαζεις θηκη...

 

Ως προς το τελευταίο ότι λυπάσαι να του βάζεις την θήκη, μπορώ να το καταλάβω τι εννοείς. Κι εγω ψύρας είμαι , και αντιλαμβάνομαι πλήρως τα όσα μου λες,όπως επίσης συμφωνώ για το ράδιο, το χρησιμοποιώ καθημερινά προσωπικά. Θεωρώ ότι δίνει σχεδόν τα πάντα πλήν του ασύρματου φορτίσματος σε σχέση με τα s. Και με fingerprint, και fast charging, και amoled, και ράδιο, αλλα το new θα έχει και εξαιρετική ταχύτητα κλείστρου f/1.9. αξίζει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητω.κανα τριμηνο μετα την κυκλοφορια του να εχει πεσει λιγο θα ειναι η καλύτερη ευκαιρια
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητω.κανα τριμηνο μετα την κυκλοφορια του να εχει πεσει λιγο θα ειναι η καλύτερη ευκαιρια

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,η γυναίκα μου έχει ενα note 3 που έσπασε η lcd και το κόστος είναι 189ε..αξίζει να της πάρω το Α7 η να επισκευάσω το note? Απόσο διαβάζω είστε ευχαριστημένοι απο τη συσκευή

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ποιο λεπτο,premium,ελαφρυ,με ραδιο,καλη μπαταρια και καμερα.και στα 220 μεταχειρα.Καινουργιο γυρω στα 280 νομιζω.Για μενα με κλειστά ματια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Dimi_Arap
Καλησπέρα αγόρασα το Α7 2015 200€ μεταχειρισμενο...για 200€ καλό είναι...αλλά σαν ψιλό σέρνεται..Μπορώ να το κάνω ροοτ η να αλλάξω το λογισμικό?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Πιο εύκολο είναι να του κάνεις μια επαναφορά και αν δεις ότι δεν, τότε προχωράς σε κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

YouTube! http://www.youtube.com/watch?v=TWcjTV6xGy4......Δες αυτο,κανε αυτα που λεει και πες μας.Εγω μετα απο αυτο εχω αλλο τηλεφωνο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Το έκανα και όντως έχει διαφορά..Ευχαριστώ...το msaa να το ανεβάσω?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 3 μηνες με το κινητακι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος σε ολα.Σημερα περασα απο τα μαγαζακια τις ομονοιας και μπηκα στο πειρασμο να κανω ανταλλαγη με ενα Lg g4 με μονο 50 ευρω διαφορα.Τα δοκιμασα σε δυο πραγματα που με ενδιαφερουν.Οθονη και καμερα,ημερα βεβαια.Ενα εχω να πω.....τριχες....το Α ηταν σαφως καλυτερο και απο οθονη και απο φωτο.Η ληψη ηταν στην πλατεία ομονοιας,νταλα μεσημερι.Το Α εβγαζε υπεροχα και σωστα χρωματα στο ζουμαρισμα το ιδιο ενω το Lg λογο μαλλον του μεγαλυτερου διαφραγματος εκαιγε τις φωτο.Ο τυπος επεμενε οτι το Lg εχει καλυτερο επξεργαστη (Λες και θα το διαπιστωσω αυτο σε καθημερινη χρηση)και χιλια δυο.ασχετα.Αν δεν τεσταρετε μονοι σας το κινητο μην ψαρωνετε με το μαρκετινγκ
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Ρε παιδιά αγόρασα μια θήκη σιλικόνης και μου κόβει το σήμα του wifi..Γίνεται αυτό?

 

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ χρονια πολλα.Αυτο δεν γινεται,του εχω βαλει 3 θηκες και χοντρες,κατι αλλο παιζει.ψαξε το με το ρουτερ σου,δοκιμασε το και σε αλλα.....
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap

Καλημέρα και χρόνια πολλά. .Τελικά όντως έφταιγε το ρουτερ...Θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο...είναι λογικό να χρησιμοποιεί το 87% η ραμ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160429/38b64d56d73c8d7bea3ee69aaf23613a.jpg

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. .Τελικά όντως έφταιγε το ρουτερ...Θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο...είναι λογικό να χρησιμοποιεί το 87% η ραμ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160429/38b64d56d73c8d7bea3ee69aaf23613a.jpg

Στάλθηκε από το SM-A700F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε είναι σχετικά πολύ. Αν πάλι βέβαια δε σου δημιουργεί πρόβλημα στη χρήση ( που λογικά δε θα πρέπει ) δε τρέχει και τίποτα. Πάντως κάντου μια εκκαθάριση και θα ελαφρώσει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα ειμαι κατοχος του Samsung galaxy a7 περιπου ενα 2μηνο και απο την πρωτη μερα το κινητο μου εκανε επανεκκινησεις μονος μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι μια εφαρμογη διακοπηκε (π.χ. Η εφαρμογη mesenger διακοπηκε) αυτο γινετε ακομα και στις εργοστασιακες εφαρμογες του κινητου.. Ακομα ενα πραγμα που παρατηρισα ειναι οτι οταν κατεβαζω μια εφαρμογη απο play store μου βγαζει ενα error οπου λεει κατι για το google play με κατι αριθμους, πχ 504, 907 κτλπ... Παρακαλω αν γνωριζετε κατι βοηθηστε με... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ειμαι κατοχος του Samsung galaxy a7 περιπου ενα 2μηνο και απο την πρωτη μερα το κινητο μου εκανε επανεκκινησεις μονος μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι μια εφαρμογη διακοπηκε (π.χ. Η εφαρμογη mesenger διακοπηκε) αυτο γινετε ακομα και στις εργοστασιακες εφαρμογες του κινητου.. Ακομα ενα πραγμα που παρατηρισα ειναι οτι οταν κατεβαζω μια εφαρμογη απο play store μου βγαζει ενα error οπου λεει κατι για το google play με κατι αριθμους, πχ 504, 907 κτλπ... Παρακαλω αν γνωριζετε κατι βοηθηστε με... Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δεν ξερω τι παιζει.Το δικο μου 4ος μηνας τωρα δεν εχει κανει κιχ και το σκιζω καθημερινα.Μαλλον θα χρειαστει να πας στο service
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Δεν ξερω τι παιζει.Το δικο μου 4ος μηνας τωρα δεν εχει κανει κιχ και το σκιζω καθημερινα.Μαλλον θα χρειαστει να πας στο service

 

Και εγω αυτο φοβαμαι.. Μαλλον μου ηρθε ελλατωματικο! Τι λες να παρω τηλ Samsung ή στο καταστημα που το πηρα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...