Jump to content

DSLnet by Vivodi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σου βρε ψαγμένε lewton..... ;)

 

Για πες μας καταρχήν πώς μπορούμε να πάρουμε την demo adsl σύνδεση φερ' ειπείν απο την HOL και πόσο μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε;

 

Δεύτερον μπορώ να σπάσω ( :knife: ) την εξάμηνη σύμβαση με την vivodi επιστρέφοντας το adsl modem της ή έστω πληρώνοντάς το, δεδομένου πως άσπρη μέρα δεν πρόκειται να δούμε ποτέ; :down:

 

Τέλος ακούσατε κατι σχετικό με την περιβόητη αναβάθμιση; Ολοκληρώθηκε;;; Εγώ μπαίνω πάντως ακόμα σαν τον κάβουρα ή καλύτερα την χελώνα καρέτα-καρέτα... :alien:

1. Πάρε τηλέφωνο στην εταιρία που σε ενδιαφέρει.

2. Όχι.

3. Εγώ μια χαρά πάω πλέον. To DSLguide μου δείχνει 230Kbps, και το eMule κατεβάζει με 24+ επί ώρες. Δεν είναι τέλειο (και για αυτό δεν κάνω αναβάθμιση όπως σκόπευα) αλλά είναι κάτι που δικαιολογεί να παραμείνω στη Vivodi, δεδομένης της χαμηλότερης τιμής της, μέχρι το καλοκαίρι και να την κόψω τότε (για να μη μείνω χωρίς σύνδεση).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρωινές ώρες δεν πάει καλά.Mιλάω για εξωτερικό πάντα.

Επιβεβαιωμένο και από άλλα παιδιά εντός και εκτός myphone forum. (kostas_pav που είσαι; :p)

 

Εδώ είμαι και όντως έχει προβλήματα... Για περετέρο πληροφορίες δείτε εδώ !!

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ, έχω μπερδευτεί... :confused:

Χθές όλο το βράδυ (από τις 02:30 μέχρι τις 08:30 το πρωί) κατέβαζα με 35-40kb/s και σήμερα από 5 μέχρι 8... Τι σκτα γίνεται; Αρχίζω να πιστεύω ότι δεν φταίει τόσο η vivodi, αλλά ο πΟΤΕ που πέφτουν τόσο οι ταχύτητες μόλις πλακώνουν όλοι. Έχει γεμίσει τα DSLAMs σαν κονσερβοκούτια με σαρδέλλες...

 

Είμαι σε DSLAM Intracom στην Πάτρα, κέντρο Κωνσταντινουπόλεως. Πρέπει να βρώ κανέναν με άλλον ISP ώστε να δω αν γίνονται τα ίδια και σε αυτόν (ΕΑΝ φταίει ο πΟΤΕ).

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

re paidia eimai me vivodi full llu.Mporw na parw mia demo apo enan allo paroxea kai pio sygkekrimena apo poion???

Μόνο από HOL.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλει κάποιος να κόψει τη Vivodi (αν και τελευταία, για να μην τη ματιάσω, πάει καλά), ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η σύνδεση 256 της ACN?

 

Γιατί εγώ πληρώνω 37€ το μήνα στη Vivodi, και κάπου άκουσα οτι έρχεται το ίδιο η ACN μαζί με το κόστος του ΟΤΕ..

 

Αν είναι έτσι, τότε καταρέει και ο μόνος λόγος που δεν άλλαζα τη Vivo, δηλαδή οτι δεν υπάρχει άλλη πρόταση στα ίδια χρήματα...

Επίσης άκουσα οτι από ταχύτητα η ACN πάει σταθερά με 30Κ στα 256...

 

Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό, ας με ενημερώσει...

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά σας αναφέρω ότι χθες η Vivodi μου τηλεφώνησε και με ενημέρωσε ότι πλέον η περιοχή μου καλύπτεται από DSL (βρισκόμουν σε δίκτυο οπτικών ινών και δεν μπορούσα να έχω DSL). Είχα κάνει παλαιότερα αίτηση και απορρίφθηκε. Τους είπα ότι άργησαν να με πάρουν και ότι ήδη με πρόλαβαν άλλοι (forthnet). Επέμεναν γιατί πήγα αλλού, στην ουσία έδινα εξηγήσεις γιατί δεν πήγα Vivodi. Όταν απάντησα ότι ακούω ότι έχει πολύ συχνά προβλήματα προσπάθησε να με αμφισβητήσει διερωτώμενη από πού άντλησα αυτή την πληροφορία και ότι είναι μέγα ψέμα και αν έγινε αυτό έγινε για 1-2 μέρες και μόνο σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Η ανάκριση συνεχίστηκε αλλά τώρα που το σκέφτηκα δεν τους την είπα και πολύ γιατί με πήραν στα άγρια χαράματα τηλέφωνο (κατά τις 10 το πρωί που κοιμόμουν εγώ γιατί προερχόμουν από βαθύ ξενύχτι :p ) και δεν είχα τη διάθεση να τους κακολογήσω πρωινιάτικα. Πού πήγα, γιατί πήγα στην άλλη εταιρεία κλπ...

 

Ρεζουμέ: Αυτοί δεν κοιτάνε να νοικοκερέψουν τους ήδη υπάρχοντες πελάτες αλλά θέλουν να επεκτείνουν και την πελατεία τους. Σκοπός τους όπως προσωπικά τους έκοψα είναι η ποσότητα και όχι η ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ πληρώνω 37€ το μήνα στη Vivodi, και κάπου άκουσα οτι έρχεται το ίδιο η ACN μαζί με το κόστος του ΟΤΕ..

-19,9 ο ΟΤΕ (384 γραμμή) => με ΦΠΑ 23,5€/μήνα

-53,9 για 3 μήνες η Altec (δε βγαίνει μηνιαία η 256) => με ΦΠΑ 21,2€/μήνα

Σύνολο: 45€/μήνα

 

ΥΓ 1. Πιο φθηνή από την altec είναι η Forthnet με 62,7€ για 4 μήνες => με ΦΠΑ 18,5€/μήνα.

Σύνολο: 42€/μήνα

ΥΓ 2. Η Forthnet δίνει και μηνιάτικη 256 με κόστος 20,9€ +ΦΠΑ το μήνα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

re paidia, ti egine kai epese tosh siwph??

mhpws epanhl8an oi taxythtes sto kanoniko tous??

giati oi dikes mou einai monimws xalia (15-20kb/s) se 384 grammh, dld ousiastika exw to miso bandwidth ap' oti plhrwnw. mono ena brady eixa piasei 45k.

 

eimai sthn patra, kentro kwnstantinoupolews, DSLAM Intracom.

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά μου έπρηξε τα @@ η vivodi, ήρθε η ώρα της διακοπής. Περιμένω μια τελευταία επικοινωνία με την ΕΕΤΤ αλλά ήδη ψάχνω για άλλη εταιρεία. Την Δευτέρα μου είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα παίζει κανονικά η υπηρεσία και τώρα μου λένε οτι δεν ξέρουν πότε. Σιχάθηκα τη ζωή μου, σιχάθηκα να είμαι γκρινιάρα και μίζερη [τυπική γυναίκα δηλαδή] αι σιχτίρ βιΒΒΒΒΟΟΟΟΔΔΔΔΙΙΙΙΙ.

Ας κλείσω όμως με ένα χαμόγελο :D

[πάντα αισιόδοξο παιδί]

Link to comment
Share on other sites

Oι ελπίδες ήταν φρούδες...Η ταχύτητες είναι χαμηλότερες από κάθε άλλη εποχή και μάλλον φαίνεται ότι το μόνο που έμεινε μόνιμο από την τελευταία αναβάθμιση είναι οι χαμηλές ταχύτητες.... :mad:

 

Πραγματικά είμαι πολύ προβληματισμένος με το θέμα αυτό...και τα πρωϊνά μου δεν είναι ελεύθερα για να πάω να τους τρίψω την σύνδεση στην μούρη...Θέλω περίπου 20 sec γιά να φορτώσει η σελίδα του my phone... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, το τηλ.κέντρο λέει οτι η αναβάθμιση θα ολοκληρωθεί σε 2 [ακόμα] εβδομάδες. Οι τεχνικοί λένε οτι δεν ξέρουν τίποτα και ο "υπεύθυνος" dsl της vivodi λέει οτι η αναβάθμιση έχει ολοκληρωθεί....
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, το τηλ.κέντρο λέει οτι η αναβάθμιση θα ολοκληρωθεί σε 2 [ακόμα] εβδομάδες. Οι τεχνικοί λένε οτι δεν ξέρουν τίποτα και ο "υπεύθυνος" dsl της vivodi λέει οτι η αναβάθμιση έχει ολοκληρωθεί....

 

και που να δεις ακομα τι μπουρδες αλλες θα προσπαθησουν να περασουν....

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν βγαίνετε λίγο από το Internet να πιάσω λίγο καλύτερη ταχύτητα για κάτι download που θέλω ;; :p :p :p :p :p :p :p
Somos Pocos Pero Estamos Locos - Ikaria!
Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pharm13/32175/384302/0/lusers.gif

:X

 

ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧ!! :lol: :lol: :lol:

 

Και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα... ΣΕ λίγο καιρό θα βγάλουν "καλύτερα" !! :X :X :cry: :knife: :down:

 

(Και όποιος κατάλαβε τα smileys... τα κατάλαβε!!)

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το ξέρετε;

 

Τι είναι η πελατοκεντρική φιλοσοφία?

Είναι να πρέπει να έρθει ο πελάτης οπλισμένος στο κέντρο για να του δώσεις σημασία!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά σας αναφέρω ότι χθες η Vivodi μου τηλεφώνησε και με ενημέρωσε ότι πλέον η περιοχή μου καλύπτεται από DSL (βρισκόμουν σε δίκτυο οπτικών ινών και δεν μπορούσα να έχω DSL). Είχα κάνει παλαιότερα αίτηση και απορρίφθηκε. Τους είπα ότι άργησαν να με πάρουν και ότι ήδη με πρόλαβαν άλλοι (forthnet). Επέμεναν γιατί πήγα αλλού, στην ουσία έδινα εξηγήσεις γιατί δεν πήγα Vivodi. Όταν απάντησα ότι ακούω ότι έχει πολύ συχνά προβλήματα προσπάθησε να με αμφισβητήσει διερωτώμενη από πού άντλησα αυτή την πληροφορία και ότι είναι μέγα ψέμα και αν έγινε αυτό έγινε για 1-2 μέρες και μόνο σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Η ανάκριση συνεχίστηκε αλλά τώρα που το σκέφτηκα δεν τους την είπα και πολύ γιατί με πήραν στα άγρια χαράματα τηλέφωνο (κατά τις 10 το πρωί που κοιμόμουν εγώ γιατί προερχόμουν από βαθύ ξενύχτι :p ) και δεν είχα τη διάθεση να τους κακολογήσω πρωινιάτικα. Πού πήγα, γιατί πήγα στην άλλη εταιρεία κλπ...

Θέλω μια χάρη.

Να πάρεις και να ρωτήσεις αν δε καλύπτουν μέσω δικής τους πρόσβασης (LLU) ή μέσω πΟΤΕ. Απλά για να ξέρω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή κάνω download ένα πρόγραμμα 14,1 ΜΒ με την εξωφρενική ταχύτητα -κρατηθείτε!!!- των 3,41 ΚΒ/sec.... :mad: Αισθάνομαι ήδη τον ίλιγγο και τον κραδασμό της ταχύτητας, ενώ ο υπολογιστής έχει αρχίσει να εξαερώνεται.... :p
Link to comment
Share on other sites

Aυτή τη στιγμή κάνω download ένα πρόγραμμα 14,1 ΜΒ με την εξωφρενική ταχύτητα -κρατηθείτε!!!- των 3,41 ΚΒ/sec.... :mad: Αισθάνομαι ήδη τον ίλιγγο της ταχύτητας, ενώ ο υπολογιστής έχει αρχίσει να εξαερώνεται.... :p

Aπό που το κατεβάζεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από το download.com...

Κι εγώ με κάπου τόσα κατεβάζω από εκεί αυτή τη στιγμή...

Αν άνοιγες πολλές συνδέσεις (πχ με το getright);

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με κάπου τόσα κατεβάζω από εκεί αυτή τη στιγμή...

Αν άνοιγες πολλές συνδέσεις (πχ με το getright);

Γ@μ@το...Θα προσπαθήσω μέσα στη βδομάδα να δω τί θα κάνω...Θα προσπαθήσω να διακόψω την σύνδεση, θα κάνω καταγγελία...δεν ξέρω και εγώ τί θα κάνω... :alien: Η υπομονή μου εξαντλήθηκε...Θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις... :O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...