Jump to content

MLaiS M52 Hongmi Note


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο το παρειγγειλα και εγω απο το Gearbest με κουπονι + θηκη+ εξτρα μπαταρια 144 €.

Οποιος το παρει στα χερια του ας ενημερωσει.

Απο sar ξερει κανεις πως παει;;;

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το SAR δυστυχως δεν γνωριζω αλλα σιγουρα τα νουμερα πρεπει να ειναι ολιγον παραποιημενα οπως αλλωστε και τα Mah της μπαταριας.

 

Παντως σημερα αγορασα το Flip Case απο το Gearbest με 4.50 ευρω (-1.36 απο ποντους) μου βγηκε 3 ευρουλακια :)

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_169222.html

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν οντως αληθευουν αυτα που λεγονται για την μπαταρια (που μαλλον ισχυουν) ειναι μεγαλο φαουλ απο την mlais .

Καποιος στο xda λεει πως μπορει να ταιριαζει η μπαταρια του Kingelon G4 που ειναι 4600 mah (ειναι ???) .

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59989855&postcount=129

Link to comment
Share on other sites

Τα ''no name'' κινεζικα συνηθιζουν να γραφουν λαθος mah μπαταριας. Μην σαν κανει εντυπωση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα ''no name'' κινεζικα συνηθιζουν να γραφουν λαθος mah μπαταριας. Μην σαν κανει εντυπωση.

 

Σιγουρα , αλλωστε Κινεζοι ειναι και μετα την αγορα κανουν ... τον εαυτο τους !!!

Απλα απο τα 3200 που λενε μεχρι τα 2000 που ειναι μαλλον η πραγματικη , εχουμε ενα χασμα !

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο τα 3200 που λενε μεχρι τα 2000 που ειναι μαλλον η πραγματικη , εχουμε ενα χασμα !

Για κινεζικο ''no name'' δεν μου κανει εντυπωση αυτη η διαφορα στα mah.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν οντως αληθευουν αυτα που λεγονται για την μπαταρια (που μαλλον ισχυουν) ειναι μεγαλο φαουλ απο την mlais .

Καποιος στο xda λεει πως μπορει να ταιριαζει η μπαταρια του Kingelon G4 που ειναι 4600 mah (ειναι ???) .

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59989855&postcount=129

 

Εγώ το πόσταρα. έχω βγάλει τα μάτια μου να βρώ. Βέβαια σιγά μην είναι 4600 του kingelon g4... χαχαχα. Εχει παραγγείλει κάποιος από xda παντως και θα δούμε.

 

Βασικά για TPU case και μεμβράνη έψαχνα και βρήκα και για τις μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 4 ώρες έφτασε.

Τα πρώτα δείγματα στις φωτό.............

Όσο για το πρόβλημα στο video που κάπου διάβασα δεν είδα να ισχύει κάτι τέτοιο.

Εκ πρώτης όψεως για την τιμή του τι να πω.....κελεπούρι.

Για την μπαταρία θα σας πω μόλις το φορτίσω γιατί τώρα παίζει από το 52% που είχε από εργοστάσιο.

Τα λέμε.............

 

Y.Γ.: Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι το 1ο επί Ελληνικού εδάφους ;

Edited by STOOKERMAN
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την μη ενοποιημένη εσωτερική μνήμη το κοίταξες; Δεν σε ενοχλεί; Το ηχείο τι λέει; Οι επιδόσεις της κάμερας είναι ικανοποιητικές;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την μη ενοποιημένη εσωτερική μνήμη το κοίταξες; Δεν σε ενοχλεί; Το ηχείο τι λέει; Οι επιδόσεις της κάμερας είναι ικανοποιητικές;

 

Γιατι να με ενοχλει?

Το ρυθμισα να αποθηκευει τα παντα στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου και αν θελω κατι να μπει στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης το ξαναρυθμιζω.

Πρωτη επιλογη στο Αποθηκευτικοςχωρος ειναι.

1.Πρωτιμωμενη θεση εγκαταστασης.

 

Γιατι τοσο μεγαλο θεμα ?

 

Καθαρο Android.......μα εντελως..!!!

Ηχειο οχι ιδιαιτερα δυνατο αλλα δεν παραμορφωνει,παντως απο το s7180 που γραφω τωρα μερα με τη νυχτα.

Οσο για την καμερα θελω να τη δουλεψω λιγο πρωτα και να ανεβασω και κανενα δειγμα.

Παντως λιγο video που τραβηξα εντος σπιτιου με αναμενο το led(ηταν στο auto μαλλον) μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε.

Απλα περιμενω να ξεφορτισει πληρως και με αργο ρυθμο εκφορτισης ωστε να κανω την 1η φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορείς να το ρυθμίσεις να τα αποθηκεύει όλα στο μεγαλύτερο τμήμα της μνήμης; Επίσης, σε μέγεθος είναι αυτό που λέμε παντόφλα; Η ανάλυση της οθόνης σε ικανοποιεί; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και αρχικά είχα κάποιους ενδοιασμούς. Edited by THD
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορείς να το ρυθμίσεις να τα αποθηκεύει όλα στο μεγαλύτερο τμήμα της μνήμης; Επίσης, σε μέγεθος είναι αυτό που λέμε παντόφλα; Η ανάλυση της οθόνης σε ικανοποιεί; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και αρχικά είχα κάποιους ενδοιασμούς.

 

Αυτο γινεται απο το 4.1 jelly bean.

5.5 intches ειναι 5.5 intches ,παντως απο το 5.3 s7180 που εχω σε μικροτερο δεν θα πηγαινα με τιποτα

Η οθονη πολυ καλη φωτεινοτητα και μολις πριν λιγο βρηκα και το Miravision,αντε τα κινητα γινανε τηλεορασεις,ρυθμιζεις τα παντα οπως στις tv.Εγω αναψα μονο το Dynamic contrast και ειδα οντως πολυ βελτιωση.Θελει πειραματισμους.

Χρωματα ωραια ,αλωστε ips panel ειναι και η αναλυση εμενα μου αρκει (απο τα 854x480 που ειχα).

Να πω και για το Gps που μολις πριν δοκιμασα, σε βεραντα 1ου οροφου 6οροφης πολυκατοικιας στο Παγκρατι πρωτο κλειδωμα σε 46 δευτερα.

Οποιος ξερει πως μπορω να δω αν υποστηριζει Glonass οπως το διαφημιζαν;Καποιο app απο playstore υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, με γειές!!!

Οποιος ξερει πως μπορω να δω αν υποστηριζει Glonass οπως το διαφημιζαν;Καποιο app απο playstore υπαρχει;

Apps διάφορα. Κατέβασε π.χ. αυτό και άσε το να βρει στίγμα. Μετά από λίγο, εκτός από τους αμερικάνικους δορυφόρους (του GPS), θα σου δείξει και ρώσικους!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό STOOKERMAN. Πες μας αν μπορείς πώς είναι από ποιότητα κατασκευής (ποιότητα πλαστικών, κουμπιά, τριγμοί κλπ) και σε δεύτερο χρόνο μια ιδέα για τη μπαταρία του (screen on time) που είναι και το μεγάλο ερωτηματικό.
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν, με γειές!!!

 

Apps διάφορα. Κατέβασε π.χ. αυτό και άσε το να βρει στίγμα. Μετά από λίγο, εκτός από τους αμερικάνικους δορυφόρους (του GPS), θα σου δείξει και ρώσικους!

 

Εχει και Glonass τελικα

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε STOOKERMAN.

Ποσο καιρο εκανε να σου ερθει;;;

Με NL post σου ηρθε; Δεν πληρωσες τιποτα τελωνεια κλπ;

Ρωταω γιατι κατι παιζει με NL

και τα τελωνεια εδω.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το κινητό STOOKERMAN. Πες μας αν μπορείς πώς είναι από ποιότητα κατασκευής (ποιότητα πλαστικών, κουμπιά, τριγμοί κλπ) και σε δεύτερο χρόνο μια ιδέα για τη μπαταρία του (screen on time) που είναι και το μεγάλο ερωτηματικό.

 

Λοιπον, απο ποιοτητα φαινονται καλα τα πλαστικα .Ειδικα η πλατη του τηλεφωνου δειχνει πολυ μασιφ.

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα κουμπια ειναι πανω στο case οποτε οταν αλλαζεις case εχεις και καινουρια κουμπια,δειχνουν να ειναι μεταλικα αλλα δεν πιστευω να'ναι.

Τριγμους δεν ακουσα.

Ελαφρυ για το μεγεθος του δειχνει στο χερι.

Παραφωνια ο οπισθιος φωτισμος των touch buttons,αν προσεξεις βλεπεις τα led απο μεσα χαχα.

Σε γενικες γραμμες φαινεται καλη κατασκευη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα που έχω παραγγείλει και περιμένω 2 τηλέφωνα. Ήθελα να ρωτήσω αν στην συσκευασία είχε όπως δείχνει σχεδόν σε όλα τα ρεβιου τα τρία πίσω καλύμματα διαφορετικών χρωμάτων.Επίσης θα ήθελα να μάθω αν του έχεις βάλει ακουστικά και πως ήταν σε ποιότητα και ένταση ο ήχος απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα που έχω παραγγείλει και περιμένω 2 τηλέφωνα. Ήθελα να ρωτήσω αν στην συσκευασία είχε όπως δείχνει σχεδόν σε όλα τα ρεβιου τα τρία πίσω καλύμματα διαφορετικών χρωμάτων.Επίσης θα ήθελα να μάθω αν του έχεις βάλει ακουστικά και πως ήταν σε ποιότητα και ένταση ο ήχος απο εκεί.

 

Δυστυχως απο Gearbest καλυμματα εξτρα δεν υπηρχαν αλλα ουτε και κανενα αλλο δωρακι.

Κατι ακουστικα LG που δοκιμασα , καθαρος ηχος φλατ ομως χωρις πολλα μπασα, μπορει να φταινε και τα ακουστικα μου, ειναι λιγο παλια

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απο Gearbest καλυμματα εξτρα δεν υπηρχαν αλλα ουτε και κανενα αλλο δωρακι.

Κατι ακουστικα LG που δοκιμασα , καθαρος ηχος φλατ ομως χωρις πολλα μπασα, μπορει να φταινε και τα ακουστικα μου, ειναι λιγο παλια

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ελπίζω στα δικά μου από geekbuying να υπάρχουν γιατί έχω υποψίες ότι οι "μάγκες" Κινέζοι ανοίγοντας το κινητό για το test ότι όλα είναι οκ κρατάνε τα καπάκια και τα πουλάνε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο.Απο ηχειο,μεγαφωνο και ακουστικο στις κλησεις πως τα παει?Το WiFi του ειναι δυνατα?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τα καπάκια αν είναι μέρος της stock συσκευασίας πρέπει να τα ζητάμε γιατί είναι κρίμα, είναι πανέμορφα και το γαλάζιο και το πορτοκαλοκόκκινο!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει wifi στα 5ghz και στην LG μου παει απλα σφαιρα.

Real Racing σε 42" χωρις κοληματα......πολυ γελιο.

Τι αλλο θα δουμε απο κινητα????

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να με ενοχλει?

Το ρυθμισα να αποθηκευει τα παντα στον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου και αν θελω κατι να μπει στον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης το ξαναρυθμιζω.

Πρωτη επιλογη στο Αποθηκευτικοςχωρος ειναι.

1.Πρωτιμωμενη θεση εγκαταστασης.

 

Γιατι τοσο μεγαλο θεμα?

Αυτο που λες δεν είναι το ίδιο γιατί είναι σαν να τα κάνεις app2sd. Δεν μεταφέρεται όλη η εφαρμογή αλλά ένα μέρος της μόνο. Αν η εφαρμογή δεν υποστηρίζει μεταφορά στην (εσωτερική) sd τότε δεν θα αποθηκευτεί εκεί αλλά στο μικρό partition για τις εφαρμογές. Αυτό που επέλεξες στις ρυθμίσεις είναι προτιμώμενη θέση αποθήκευσης, όχι υποχρεωτική. Το λέω γιατί και το δικό μου την έχει αυτή την επιλογή και το έχω βάλει έτσι αλλά ο εσωτερικός χώρος έχει γεμίσει ενώ ο άλλος έχει 2 gb διαθέσιμα όμως οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται εκεί.

Πιστεύω ότι αν ήταν το απλό δεν θα είχε γίνει τόσος ντόρος με τα partitions και τον αποθηκευτικό χώρο. Επειδή το θέμα είναι σημαντικό, αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...