Jump to content

Sony Xperia Z4 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως κάτοχος z3 compact θα ήθελα να ρωτήσω εσάς τους κατόχους του z4 αν αξίζει ή μεταβαση.εκτος της μεγαλύτερης οθόνης υπάρχει κάτι άλλο που κανει την διάφορα ή να κάτσω όπως είμαι;;
Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος z3 compact θα ήθελα να ρωτήσω εσάς τους κατόχους του z4 αν αξίζει ή μεταβαση.εκτος της μεγαλύτερης οθόνης υπάρχει κάτι άλλο που κανει την διάφορα ή να κάτσω όπως είμαι;;

 

Είναι τόσο ακριβό το Ζ4 , σε συνδυασμό με την παλαιότητά του (2 ετών) που δεν αξίζει σε καμία περίπτωση. Μιλάμε για τιμές που αγοράζεις καλό λάπτοπ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα είναι από τα καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα Android tablet που κυκλοφορούν....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα είναι από τα καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα Android tablet που κυκλοφορούν....

Είναι, αλλά με τον 810 στα 700 ευρώ ..... προσωπικά δεν θα το αγόραζα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι, αλλά με τον 810 στα 700 ευρώ ..... προσωπικά δεν θα το αγόραζα.

 

Μιλάμε πάντοτε για αγορά μεταχειρισμένου.ποια θεωρείς μια καλή τιμή για tablet 2 ετών;;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντοτε για αγορά μεταχειρισμένου.ποια θεωρείς μια καλή τιμή για tablet 2 ετών;;

 

Οι τιμές κυμαίνονται από €300 έως €400 αναλόγως κατάστασης, χρήσης και φυσικά υποστήριξης 4G ή απλού WiFi....

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντοτε για αγορά μεταχειρισμένου.ποια θεωρείς μια καλή τιμή για tablet 2 ετών;;

 

Α, άλλο για μεταχειρισμένο.

Παίζει ρόλο και η κατάσταση που βρίσκεται, αλλά και πάλι, 400 ευρώ για μεταχειρισμένο Ζ4 τα θεωρώ πολλά , όταν με λιγότερα μπορώ να πάρω ένα huawei m3 που είναι καλύτερο σε όλα. Και 4g με 32gb. Εκτός και αν θέλεις οπωσδήποτε 10άρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις ένα 8άρι με ένα 10άρι. Εντελώς διαφορετικές κατηγορίες, Επαναλαμβάνω ότι σε Android 10ιντσο με Android 7 δεν βρίσκεις εύκολα σοβαρό αντίπαλο απέναντι στο Z4....
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις ένα 8άρι με ένα 10άρι. Εντελώς διαφορετικές κατηγορίες, Επαναλαμβάνω ότι σε Android 10ιντσο με Android 7 δεν βρίσκεις εύκολα σοβαρό αντίπαλο απέναντι στο Z4....

 

Εντάξει, λάθος η σύγκριση.

Το s3 της samsung όμως? είναι κάτω από 600 ευρώ και είναι φετινό μοντέλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά 400€ δεν δίνω με τίποτα.οσο καλό και ποιοτικό να είναι αγοράζω laptop με τόσα χρήματα.για το μοντέλο με το wifi ενδιαφέρουν αλλά και τα 300 πιστεύω είναι πολλά.γνωμη μου πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το S3 της Samsung όμως? Είναι κάτω από 600 ευρώ και είναι φετινό μοντέλο.

 

Ε ναι. Το S3 είναι το πιο αξιόλογο αυτή την στιγμή με διαφορετική όμως αναλογία οθόνης (4:3). Καλείσαι όμως πάλι να δώσεις σχεδόν τα διπλάσια χρήματα από ένα μεταχειρισμένο Z4 και χωρίς την δυνατότητα 4G γιατί εκεί η τιμή εκτοξεύεται....

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Το S3 είναι το πιο αξιόλογο αυτή την στιγμή με διαφορετική όμως αναλογία οθόνης (4:3). Καλείσαι όμως πάλι να δώσεις σχεδόν τα διπλάσια χρήματα από ένα μεταχειρισμένο Z4 και χωρίς την δυνατότητα 4G γιατί εκεί η τιμή εκτοξεύεται....

 

Μα μη συγκρινεις μεταχειρισμενο Ζ4 με καινουριο s3.

Αν συγκρινεις καινουριο με καινουριο, το Ζ4 ειναι ακριβοτερο.

Και στα μεταχειρω, δεν ξερω που παιζουν οι τιμες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος z3 compact θα ήθελα να ρωτήσω εσάς τους κατόχους του z4 αν αξίζει ή μεταβαση.εκτος της μεγαλύτερης οθόνης υπάρχει κάτι άλλο που κανει την διάφορα ή να κάτσω όπως είμαι;;

 

 

oti αξιζει αξιζει φιλε.ΠΟΥ το βρισκεις ομως;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις κυκλοφόρησε νέο update της Nougat 7.1.1. (v.32.4.A.1.54). Για να δούμε μήπως έχουμε καμιά βελτίωση στην μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε νέο update της Nougat 7.1.1. (v.32.4.A.1.54). Για να δούμε μήπως έχουμε καμιά βελτίωση στην μπαταρία....

 

Μόνο στη μπαταρία? Εμένα έχει αρχίσει και μου κολλάει μέχρι και στο άνοιγμα ιστιοσελίδας :mad:

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και στήσε το από την αρχή και νομίζω θα λυθεί το πρόβλημα σου

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στη μπαταρία? Εμένα έχει αρχίσει και μου κολλάει μέχρι και στο άνοιγμα ιστιοσελίδας :mad:

 

Μετά το update πάντως μου έχει κρασάρει 2-3 φορές ο Chrome...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και στήσε το από την αρχή και νομίζω θα λυθεί το πρόβλημα σου

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ :), έκανα και δείχνει μια χαρά, τρέχει απροβλημάτιστα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδες, πουλάει ενας φιλος το συγκεκριμένο ταμπλετ μεταχειρισμενο με πληκτρολογιο προσεγμενο στα 250ευρω.Θελω να σας ρωτησω αξιζει η αγορά του; Θα με βγαλει αξιοπρεπως για 2-3 χρόνια;
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις την ευαισθητη οθονη που σπαει για πλακα (μου εσπασε μπροστα στα ματια μου ενω φορτιζα την ταμπλετα πιθανως λογω διόγκωσης μπαταριας) ειναι πολυ καλο τάμπλετ.....οπωσδηποτε tempered glass Edited by lpat2001
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κοντά στα δύο χρόνια και τρέμω μην μου πάθει τίποτα γιατί κάτι καινούρια που έχουν πάρει φίλοι και τα έχω δουλέψει, είναι κατώτερα κατά την γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια χρησης.εχει πεσει η αποδοση του;Θα ειναι οκ για αλλα 2 χρονια;Μιλαμε για σερφαρισμα γιουτουμπι και καμια ταινια.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από επεξεργαστική ισχύ είναι μια χαρά και τα κάνει όλα απροβλημάτιστα.

Το θέμα είναι σε τι φάση θα βρίσκεται η μπαταρία του. Με νορμάλ χρήση όπου την φορτίζω κάθε 4 με 5 μέρες, μετά από σχεδόν δύο χρόνια είναι αμετάβλητη.

Στην τελική αν δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση την αλλάζεις, είτε μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου (χάνοντας την αδιάβροχοποίηση), είτε σε εξουσιοδοτημένο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z4 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...