Jump to content

Sony Xperia Z4 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημο: Θα πάρει κανονικά το 7. Για να δούμε...

 

http://blogs.sonymobile.com/2016/08/23/sony-xperia-and-android-7-0-nougat/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, παιδιά καμιά ιδέα για το που θα μπορούσα να βρω την γνήσια θήκη του Ζ4?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά κάνει 727 ευρώ όπως βλέπω στο skroutz μετά από τόσο καιρό?

 

:lol::lol:

Προφανως ειναι σε ελλειψη. Το εχει μονο ενα μαγαζι και αυτο με παραγγελεια και σε 10 μερες. Γι αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποιο καλό πενάκι. Το θέλω για κάποια σχέδια και θέλω να έχει λεπτή μύτη σχετικά. Έχω δοκιμάσει κάποια που βρήκα αλλά δεν κάνουν δουλειά..... Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; https://www.gsmpunt.nl/stylus-pennen/adonit-jot-dash-charcoal-black/ η αν ξέρει κάποιο αντίστοιχο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα το πρωι την ακουμπησα στο τραπεζι και οταν την πηρα στα χερια μου ειχε ραγισει η οθονη απο ακρη σε ακρη...

 

Πολυ λεπτο ργισμα αλλα αρκετο για να μην εχει καμμια αποκριση η οθονη........Εκανα μια ερευνα στο νετ και ειδα πολλους με ανεξηγητο hair ***** στην οθονη που την χωριζει στην μεση κατα μηκος.....ελπιζω στην αρβατο να εχουν καποια οδηγια για κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, παιδιά έχει "ακουστεί" κάτι για Ζ4 και Nougat?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά έχει "ακουστεί" κάτι για Ζ4 και Nougat?

Έχει ακουστεί ότι θα πάρει και λογικά δεν απέχει πολύ αυτή η ώρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις εγκατέστησα Nougat μέσω OTA. Αρχείο περίπου 1,2GB. Βλέπω το tablet σίγουρα πιο σβέλτο...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το βλέπω λίγο πιο σπιρτο όχι ότι κάτι πριν είχα παράπονο απλά διακρίνω να έχει πέσει αρκετά η ένταση ήχου. Κάποιος άλλος.??..

 

Ειδικά YouTube το βάζω τέρμα δυνατά και είναι εμφανές ότι έχει πεσει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το βλέπω λίγο πιο σπιρτο όχι ότι κάτι πριν είχα παράπονο απλά διακρίνω να έχει πέσει αρκετά η ένταση ήχου. Κάποιος άλλος.??..

 

Ειδικά YouTube το βάζω τέρμα δυνατά και είναι εμφανές ότι έχει πεσει

Γνωστο bug και στα Ζ5.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το συγκεκριμένο Tablet δεν Υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα για αγορά ή είναι η δική μου εντύπωση? Εκτός από το Sony store που η τιμή του είναι εκτός πραγματικότητας για Tablet περίπου 2 ετών δεν το βλέπω πουθενά αλλού.... Και έλεγα να αντικαταστησω το υπέροχο Z3 compact....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο Tablet δεν Υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα για αγορά ή είναι η δική μου εντύπωση? Εκτός από το Sony store που η τιμή του είναι εκτός πραγματικότητας για Tablet περίπου 2 ετών δεν το βλέπω πουθενά αλλού.... Και έλεγα να αντικαταστησω το υπέροχο Z3 compact....

 

Καλησπέρα, νομίζω πως δε το φέρνει η επίσημη sony.

Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να κοιτάξεις και μεταχειρισμένα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Γνωστο bug και στα Ζ5.

 

Τα ίδια και στο compact! ΑΛΛΑ .... Έχει πέσει ο ήχος αλλά νομίζω έχει ενισχυθει η ποιότητα του ήχου... Ποιοτικά όχι δεν έχει καμία σχέση με πριν... Μέχρι και μπάσα ακούω σε σημείο που τα καταλαβαίνω στο χέρι μου στη συσκευη... Όμως η ένταση καθώς και όταν σε παίρνουν τηλ που αργεί να αναψει η οθόνη είναι ένα θέμα!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και στο compact! ΑΛΛΑ .... Έχει πέσει ο ήχος αλλά νομίζω έχει ενισχυθει η ποιότητα του ήχου... Ποιοτικά όχι δεν έχει καμία σχέση με πριν... Μέχρι και μπάσα ακούω σε σημείο που τα καταλαβαίνω στο χέρι μου στη συσκευη... Όμως η ένταση καθώς και όταν σε παίρνουν τηλ που αργεί να αναψει η οθόνη είναι ένα θέμα!

True!! θα φτιαξουν, 2-3 χαζομαρες ειναι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Πάτησα κατά λάθος στο καλώδιο του φορτιστή και το έσκισα, αργεί πλέον πολύ να φορτίσει, πήρα ένα ανώνυμο και πάλι το ίδιο έβαλα κ από σαμσουνκ και δεν κάνει.

 

Θέλω να αγοράσω ένα γνησιο αλλά δεν ξέρω από που και ποιο είναι το ιδανικό? Μπορεί κάποιος να μου πει? Επαναλαμβάνω ο φορτιστής είναι μια χαρά το καλώδιο χάλασε.

Πήρα στο σέρβις και μου παν δεν υπάρχει σονι κατάστημα που φέρνει να πάω σε ένα έμπορο (δηλαδή κάποιο κατάστημα) με το φορτιστή καλώδιο ταμπλετ και να δουν. (ούτε λεπτομερείες ούτε κάτι άλλο)

 

Τέλος μήπως υπάρχει σέρβις στην Θεσσαλονίκη να πάω να τους ρωτήσω απευθείας μην κάνω καμιά βλακεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Πάτησα κατά λάθος στο καλώδιο του φορτιστή και το έσκισα, αργεί πλέον πολύ να φορτίσει, πήρα ένα ανώνυμο και πάλι το ίδιο έβαλα κ από σαμσουνκ και δεν κάνει.

 

Θέλω να αγοράσω ένα γνησιο αλλά δεν ξέρω από που και ποιο είναι το ιδανικό? Μπορεί κάποιος να μου πει? Επαναλαμβάνω ο φορτιστής είναι μια χαρά το καλώδιο χάλασε.

Πήρα στο σέρβις και μου παν δεν υπάρχει σονι κατάστημα που φέρνει να πάω σε ένα έμπορο (δηλαδή κάποιο κατάστημα) με το φορτιστή καλώδιο ταμπλετ και να δουν. (ούτε λεπτομερείες ούτε κάτι άλλο)

 

Τέλος μήπως υπάρχει σέρβις στην Θεσσαλονίκη να πάω να τους ρωτήσω απευθείας μην κάνω καμιά βλακεια

 

Καλησπέρα, ΜΗΝ αγχώνεσαι. Εγώ πολλές φορές το φορτίζω με τον φορτιστή του Μ8 μου και μια χαρά κάνει και μια χαρά τα καταφέρνει μη σου πω και πιο γρήγορα.

Αν δε μπορείς να βρεις ένα καλώδιο αγόρασε έναν γνήσιο SONY φορτιστή για ένα άλλο μοντέλο π.χ. το Ζ5 και μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και μειλ για το φορτιστή και μου στειλαν απάντηση, κάνει είτε ο Sony uch10 η uch20.

 

Βρήκα στο σκρουτζ κάποια μοντέλα. Καλώδιο σκέτο όχι. Θα πάρω λογικά ένα πλήρες τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις εγκατέστησα Nougat μέσω OTA. Αρχείο περίπου 1,2GB. Βλέπω το tablet σίγουρα πιο σβέλτο...

 

Μόλις παρέλαβα το tablet (το βρήκα στο amazon ιταλίας) και ενώ κάνω έλεγχο λογισμικού δεν μου βγάζει ενημέρωση για την nougat. Δεν θα έπρεπε;

Μου δείχνει έκδοση android 5.0.2 και αριθμό έκδοσης 28.0.Α.6.2

 

Υπάρχει τρόπος να την εγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να την εγκαταστήσω;

 

Εννοείς το παρέλαβες καινούριο, έτσι? Καλοδούλευτο λοιπόν και μεγειές.

Εγκατέστησε το software της Sony από εδώ: http://support.sonymobile.com/gr/software/

 

και στην συνέχεια θα σου βγάλει λογικά την εγκατάσταση του νέου λογισμικού μέσω του υπολογιστή σου....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και ασύρματα και μέσω υπολογιστή και μου δείχνει ότι είναι ενημερωμένο το tablet, αλλά η έκδοση android παραμένει η 5.0.2. Το πήρα μεταχειρισμένο από το amazon Ιταλίας (αφού εδώ δεν κυκλοφορεί πλέον), αλλά το έχω ελέγξει και δεν είναι "πειραγμένο" και γενικά είναι καθαρό (έκανα έλεγχο και με το ΙΜΕΙ). Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που θα ενεργοποιεί την οθόνη όταν θα λαμβάνω την οποία ειδοποίηση?

Σε τηλέφωνα Samsung χρησιμοποιώ για αυτήν την λειτουργία πάντα το "glimpse notification" αλλά στο Z4 δεν λειτουργεί κρασαρει αμέσως....

Και κάτι ακόμα ένα καλό περίπου στο ίδιο μέγεθος Bluetooth πληκτρολόγιο?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και ασύρματα και μέσω υπολογιστή και μου δείχνει ότι είναι ενημερωμένο το tablet, αλλά η έκδοση android παραμένει η 5.0.2. Το πήρα μεταχειρισμένο από το amazon Ιταλίας (αφού εδώ δεν κυκλοφορεί πλέον), αλλά το έχω ελέγξει και δεν είναι "πειραγμένο" και γενικά είναι καθαρό (έκανα έλεγχο και με το ΙΜΕΙ). Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

EDIT: Τελικά την έβαλα από εδώ: http://www.xperiablog.net/2017/02/20/minor-nougat-update-32-3-a-0-378-rolls-for-xperia-z5-family-z3-plus-and-z4-tablet/

Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το tablet 1,5 μήνα περίπου.... Η χρήση που του κάνω είναι πολύ ελαφριά πιο πολύ θα έλεγα Internet browsing και social αντέ που και που λίγο Kodi.... Έχω την 4g έκδοση με nougat 7.0

Το έχω στημένο ακριβώς όπως το S8+ μου με σιμ μέσα ...

Υπέροχο tablet και υπέρ πλήρης αλλά το Lag ζει και βασιλεύει μου θυμίζει συσκευές Android 5 χρόνια πίσω.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί με τα χαρακτηριστικά που έχει και την χρήση που του κάνω θα έπρεπε να πετάει... Δεν το συζητάω σε σχέση ταχύτητας και lag με το s8+...

Το πιο περίεργο είναι ότι ο λόγος που το πήρα ήταν ότι η σύζυγος έχει το Z3 COMPACT TABLET (το απλό 16g και είναι με Android 6) και με το ίδιο στήσιμο πετάει... Καμία απολύτως σχέση τα 2 τους.

Εννοείται ότι με το που είχε έρθει η nougat έκανα επαναφορά όπως επίσης και πριν μια εβδομάδα το ξαναέκανα να δω μήπως έστρωνε...

Από οτι διαβάζω έχουν πολύ χρήστες πρόβλημα με τα lags με την διαχείριση μνήμης μετά την 7 ακόμα και στην 7.1.1 που εμείς στην Ευρώπη δεν έχουμε πάρει... Κρίμα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z4 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...