Jump to content

Sony Xperia Z4 Tablet


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i63.tinypic.com/333g9zl.png

 

Αυτές οι επιλογές γιατί εξαφανιστηκαν από χθες που έβαλα ξεκλείδωμα με pin και τώρα δεν μπορώ να βάλω ξανά κυλιση ?

Μια βλακεία είναι που το κάνουν όλα τα σόνυ. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει πρώτα να κάνεις εκκαθάριση διαπιστευτηρίων (δες ρυθμίσεις ασφαλείας προς το τέλος) και μετά θα εμφανιστούν πάλι.

Άσε, πονοκέφαλος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια βλακεία είναι που το κάνουν όλα τα σόνυ. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει πρώτα να κάνεις εκκαθάριση διαπιστευτηρίων (δες ρυθμίσεις ασφαλείας προς το τέλος) και μετά θα εμφανιστούν πάλι.

Άσε, πονοκέφαλος...

 

Ωραίος ο φίλος.Επανήλθε όπως ήταν.(νομίζω και στα Samsung πρέπει να γίνεται γιατί ένας φίλος είχε ίδιο θέμα σε note 4 με kit kat. Έψαχνα πόση ώρα και δεν έβγαζα άκρη. Ίσως να είναι σε όλα τα Android έτσι)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος.Επανήλθε όπως ήταν.(νομίζω και στα Samsung πρέπει να γίνεται γιατί ένας φίλος είχε ίδιο θέμα σε note 4 με kit kat. Έψαχνα πόση ώρα και δεν έβγαζα άκρη. Ίσως να είναι σε όλα τα Android έτσι)

Την πρωτη φορα που το επαθα, τρελαθηκα!! Και βρηκα τη λυση μονος μου, κατα τυχη...:cool:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την πρωτη φορα που το επαθα, τρελαθηκα!! Και βρηκα τη λυση μονος μου, κατα τυχη...:cool:

 

Εγώ έψαχνα τουλάχιστον μια ώρα να βρω άκρη τότε στου φίλου μου αλλά εφόσον ήταν δικό του το κινητό τα παράτησα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έψαχνα τουλάχιστον μια ώρα να βρω άκρη τότε στου φίλου μου αλλά εφόσον ήταν δικό του το κινητό τα παράτησα :lol:

Ημουν τυχερος :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To Z4 πληκτρολογιο 50 ευρω, με μεταφορικα, Amazon Germany. Μαλλον δεν εχει αμεσα στοκ, εχει αποστολη σε 1-3 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

To Z4 πληκτρολογιο 50 ευρω, με μεταφορικα, Amazon Germany. Μαλλον δεν εχει αμεσα στοκ, εχει αποστολη σε 1-3 μηνες.

 

Προσοχή μήπως έχει γερμανική διάταξη πλήκτρων και όχι QWERTY....

Link to comment
Share on other sites

100% μπαταρία μέσα σε 8 λεπτά ανοιχτής οθόνης με wifi έπεσε στο 93. Αυτό πρώτη φορά το βλέπω είτε σε κινητό είτε σε ταμπλετ. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές πχ στο 37%(τυχαίο νούμερο) είτε με wifi είτε 4g με χρήση μπορεί να μείνει σταθερά μισή ώρα σχεδόν. Τέτοια συμπεριφορά πρώτη φορά βλέπω σε συσκευή. Με περισσότερη χρήση WiFi βγάζω 8ωρο σχεδόν. Δεν πιστεύω να έχει θέμα η μπαταρία.

 

http://i66.tinypic.com/2lvmt2.png

 

Βγάζει όντως τόσο πολύ? Όχι ότι με ενδιαφέρουν αυτά τα test, απλά από περιέργεια και μόνο το έτρεξα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει όντως τόσο πολύ? Όχι ότι με ενδιαφέρουν αυτά τα test, απλά από περιέργεια και μόνο το έτρεξα.

 

Και λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολυ ωραια... Για πες μας εντυπωσεις...

 

Ταχύτητα είναι ακριβώς η ίδια.Δεν είδα διαφορά. Τα εικονίδια έχουν αλλάξει. Τώρα για την μπαταρία θα ξέρω αύριο μιας και χθες το γέμισα 100% με την 6 και αύριο ελπίζω να το βάλω για φόρτιση για να δω πόσο θα βγάλει (κάθε μέρα έχω την ίδια χρήση στο ταμπλετ). Θα το σκαλισω όμως για να δω αν θα βρω κάτι διαφορετικό από την lollipop. (Στο μόνο που δεν πρόκειται να δούμε διαφορά είναι η κάμερα.Απλα τραγική ακόμα και την μέρα.Σοβαρη φωτογραφία δεν πρόκειται να βγει.Φυσικα το ήξερα αυτό από την αρχή και δεν με πειράζει. Δεν το πήρα για φωτογραφίες :p) Σήμα WiFi πολύ καλό. Γενικά το tablet είναι ΕΡΓΑΛΕΊΟ ακόμα και με lollipop. Στα ταμπλετ την Sony την έχω πολύ ψηλά. Υπερθέρμανση μηδέν. Δεν έχει μειονέκτηματα μην το ψάχνετε :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα είναι ακριβώς η ίδια.Δεν είδα διαφορά. Τα εικονίδια έχουν αλλάξει. Τώρα για την μπαταρία θα ξέρω αύριο μιας και χθες το γέμισα 100% με την 6 και αύριο ελπίζω να το βάλω για φόρτιση για να δω πόσο θα βγάλει (κάθε μέρα έχω την ίδια χρήση στο ταμπλετ). Θα το σκαλισω όμως για να δω αν θα βρω κάτι διαφορετικό από την lollipop. (Στο μόνο που δεν πρόκειται να δούμε διαφορά είναι η κάμερα.Απλα τραγική ακόμα και την μέρα.Σοβαρη φωτογραφία δεν πρόκειται να βγει.Φυσικα το ήξερα αυτό από την αρχή και δεν με πειράζει. Δεν το πήρα για φωτογραφίες :p) Σήμα WiFi πολύ καλό. Γενικά το tablet είναι ΕΡΓΑΛΕΊΟ ακόμα και με lollipop. Στα ταμπλετ την Sony την έχω πολύ ψηλά. Υπερθέρμανση μηδέν. Δεν έχει μειονέκτηματα μην το ψάχνετε :lol::lol:

 

 

Η συσκευή σου τι προέλευσης είναι και πήρε το update?

Link to comment
Share on other sites

]Παιδιά ήρθε και σε μένα η 6. Μια λεπτομέρεια που δεν μου άρεσε είναι ότι από πάνω στα εικονίδια γρηγορων ρυθμίσεων βγήκε η συντόμευση εξοικονόμησης μπαταρίας και βάλανε μια συντόμευση μην ενοχλειτε. Δεν είναι όμως το ίδιο καθώς η εξοικονόμηση μπαταρίας υπάρχει και μέσα στις ρυθμίσεις=» μπαταρία=» εξοικονόμηση. Και αυτό που με νευριαζει είναι ότι παλιά απλώς πατούσα το μίνι εικονίδιο ενώ τώρα πρέπει να μπαίνω εκεί.

 

Τεσπα αλλαγές δεν βλέπω, ταχύτητα και μπαταρία μου φένεται παρόμοια, αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει αν υπάρχει κάποια τρανταχτη αλλαγή να ελέγξουμε.

 

Υγ αυτό το dose σύστημα μπαταρίας λειτουργεί αυτόματα? Μπορώ να το ενεργοποίησω η όχι.?ειναι άλλο /ανεξάρτητο από το μην ενοχλειτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αναβάθμιση έχει έρθει και σε μένα εδώ και δύο μέρες με ΟΤΑ!! :)

(Ελληνικό από πλαίσιο είναι το δικό μου)

 

 

(Sent from Mi Note pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετά από σχεδόν 3 εβδομάδες με Marshmallow 6.0 οι εντυπώσεις είναι σίγουρα θετικές. Το tablet είναι πιο σβέλτο σε όλες τις λειτουργίες του, αλλά από μπαταρία δυστυχώς παρατήρησα ότι είναι στα ίδια επίπεδα με πριν (περίπου 7 ώρες SOT)...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 3 εβδομάδες με Marshmallow 6.0 οι εντυπώσεις είναι σίγουρα θετικές. Το tablet είναι πιο σβέλτο σε όλες τις λειτουργίες του, αλλά από μπαταρία δυστυχώς παρατήρησα ότι είναι στα ίδια επίπεδα με πριν (περίπου 7 ώρες SOT)...

 

Στην μπαταρία όντως δεν είδα ούτε εγώ βελτίωση. Σε γενικές γραμμές όμως μια χαρά ήταν η αναβάθμιση. Έδωσε παραπάνω ανάσα στο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία όντως δεν είδα ούτε εγώ βελτίωση. Σε γενικές γραμμές όμως μια χαρά ήταν η αναβάθμιση. Έδωσε παραπάνω ανάσα στο tablet.

 

Οι βελτιώσεις στην ΜΜ , ως προς την μπαταρία, αφορούν κυρίως την κατανάλωση σε κατάσταση sleep. Βελτιώνουν δηλαδή κυρίως την αναμονή.

Στα tablets, (εγώ τουλάχιστον) όταν δεν το χρησιμοποιώ, το βάζω σε flight mode, οπότε κατανάλωσε σε αναμονή ουσιαστικά δεν υπάρχει. Άρα, λογικό να μη βλέπετε κάποια βελτίωση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οι βελτιώσεις στην ΜΜ , ως προς την μπαταρία, αφορούν κυρίως την κατανάλωση σε κατάσταση sleep. Βελτιώνουν δηλαδή κυρίως την αναμονή.

Στα tablets, (εγώ τουλάχιστον) όταν δεν το χρησιμοποιώ, το βάζω σε flight mode, οπότε κατανάλωσε σε αναμονή ουσιαστικά δεν υπάρχει. Άρα, λογικό να μη βλέπετε κάποια βελτίωση.

 

Κοίτα και πριν την mm πχ το βράδυ σπάνια να έχανε 1% μπαταρία (όλα κλειστά όμως). Τώρα δεν χάνει τίποτα.Αν μπει και σε flight Mode εκεί ξεχνάει να κατέβει η μπαταρία, ακόμα και να το δουλέψω. Χειρότερη δεν ήθελα να γίνει η μπαταρία από ότι ήταν πριν,γιατί πριν πάρω το Ζ4 είχα το Ζ και εκεί από kit Kat σε lollipop η μπαταρία έχασε λιγάκι. (το είχα και 2 χρόνια, λογικό να είχε πέσει λίγο η μπαταρία). Την Sony στις αναβαθμίσεις δεν την φοβάμαι ποτέ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον, σε ολα τα xperia τα ιδια updates σκανε. Δεν θα δεις καμια αλλαγη στην πραξη.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα υπάρχει τρόπος να συνδέσω το ζ4 με οθόνη πσ μέσω hdmi, δεν είναι σμαρτ οθονη γιαυτό και λέω μόνο με καλώδιο. Έψαξα λίγο στο ebay κάποια προϊόντα με τίτλο ζ4 to hdmi αλλά βλέπω έχουν αρνητικά σχόλια ότι δεν δουλεύει. Σε κάποια φόρουμ αναφέρουν ότι ο αντάπτορας πρέπει να παίρνει ρεύμα γιαυτό δεν δουλεύει. Επίσης είδα ένα βίντεο στο YouTube από την σονι ότι το ζ4 μπορεί να συνδεθεί. Ψάχνω αυτό το καλώδιο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει τρόπος να συνδέσω το ζ4 με οθόνη πσ μέσω hdmi, δεν είναι σμαρτ οθονη γιαυτό και λέω μόνο με καλώδιο. Έψαξα λίγο στο ebay κάποια προϊόντα με τίτλο ζ4 to hdmi αλλά βλέπω έχουν αρνητικά σχόλια ότι δεν δουλεύει. Σε κάποια φόρουμ αναφέρουν ότι ο αντάπτορας πρέπει να παίρνει ρεύμα γιαυτό δεν δουλεύει. Επίσης είδα ένα βίντεο στο YouTube από την σονι ότι το ζ4 μπορεί να συνδεθεί. Ψάχνω αυτό το καλώδιο

Θες MHL support σε HDMI

http://www.public.gr/product/perifereiaka/kalodia-adaptors/hdmi/adapter-mhl-to-hdmi-sony-im750-1271-7034/prod4470742pp/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z4 Tablet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...