Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμενα αν εξαιρεσεις την lockscreen και τον καιρο που αρνειται να δουλεψει και την κορτανα που εχασα μιας και το γυρισα στα Ελληνικα ολα τα αλλα δουλευουν σουπερ..κανενα κολλημα κλπ...ισως αν εκανααυτοτο hard reset να δουλευε κι αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Σε δυο player που δοκιμασα core και n7 κατα την αναπαραγωγή των τραγουδιών, όταν κλείνει η οθονη δεν παιζει το επομενο τραγουδι.Ξεκιναει μονο οταν ανοιξης παλι την οθονη του κινητου.Το κανει μονο με ενσυρματα ακουστικα με bluetooth παίζει κανονικά .Όλα βεβαια εγιναν μετα το update!!!!το κάνει σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

εντύπωση μου κάνει,πως σε ακριβώς ίδια κινητά,βλέπουμε διαφορετικές αντιδράσεις μετά την αναβάθμιση ή ένα Hard reset.

Mεγάλη M$!!!:lol::lol:

 

Η Microsoft δεν έφτιαξε άψυχα μηχανήματα... Αλλά οντότητες, με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά η κάθε μία. :lol:

 

Σε εμενα αν εξαιρεσεις την lockscreen και τον καιρο που αρνειται να δουλεψει και την κορτανα που εχασα μιας και το γυρισα στα Ελληνικα ολα τα αλλα δουλευουν σουπερ..κανενα κολλημα κλπ...ισως αν εκανααυτοτο hard reset να δουλευε κι αυτο..

 

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ HARD RESET!!! Δεν έχω κάνει, είχα την Prognoza στη lock screen, έκανα το update και όχι μόνο δεν αφαιρέθηκε, αλλά λειτουργεί ακριβώς όπως και στα 8.1. Δηλαδή, άψογα.

 

Δεν είναι καινούριο αυτό, υπήρχε και στα 8/8.1.

 

Πω.... Ούτε που το είχα προσέξει.... Νόμιζε ότι μόνο στα mails υπήρχε αυτή η δυνατότητα... :O

 

Και κάτι άλλο (σε όλους πάει). Χρησιμοποιεί κάποιος το Viber στα 10;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι άλλο (σε όλους πάει). Χρησιμοποιεί κάποιος το Viber στα 10;

 

Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα και άλλο πρόβλημα στα 10. Όταν συνδέω ακουστικά για να ακούσω μουσική από τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα η ένταση είναι χαμηλά παρόλο που την έχω στο τέρμα. Αντιθέτως στο ράδιο παίζει μια χαρά. Νομίζω ότι αυτό ήταν το ποτήρι που ξεχείλισε και θα γυρίσω πίσω στα 8.1. Μπορεί να μου πει κάποιος αν όντως παίζει χαμηλά η μουσική σε άλλους και πόση ώρα κάνει να περάσω πάλι τα 8.1;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο player που δοκιμασα core και n7 κατα την αναπαραγωγή των τραγουδιών, όταν κλείνει η οθονη δεν παιζει το επομενο τραγουδι.Ξεκιναει μονο οταν ανοιξης παλι την οθονη του κινητου.Το κανει μονο με ενσυρματα ακουστικα με bluetooth παίζει κανονικά .Όλα βεβαια εγιναν μετα το update!!!!το κάνει σε καποιον αλλο?

Σε μενα,απο τις 3 εφαρμογες(Groove,VLC & N7) το N7 και το VLC δε παιζουν το επομενο τραγουδι με κλειστή την οθονη,ενω το groove παιζει κανονικα.Με bluetooth παιζουν κανονικα και τα 3.

Τωρα αν ειναι θεμα εφαρμογων ή των 10ριων θα σε γελασω.

 

Μόλις βρήκα και άλλο πρόβλημα στα 10. Όταν συνδέω ακουστικά για να ακούσω μουσική από τα τραγούδια που έχω αποθηκευμένα η ένταση είναι χαμηλά παρόλο που την έχω στο τέρμα. Αντιθέτως στο ράδιο παίζει μια χαρά. Νομίζω ότι αυτό ήταν το ποτήρι που ξεχείλισε και θα γυρίσω πίσω στα 8.1. Μπορεί να μου πει κάποιος αν όντως παίζει χαμηλά η μουσική σε άλλους και πόση ώρα κάνει να περάσω πάλι τα 8.1;

Εγω δε το εχω το συγκεκριμο προβλημα,παιζουν κανονικα με την ιδια ενταση και ραδιο και η μουσικη μου,οπως ηταν και στα 8.1.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

ούτε με folder player παίζει το επόμενο τραγούδι,εκτός και αν για τον χψ λόγο ανάψει η οθόνη.

Αυτό είναι προσόν της 164 λογικά,καθώς πιο πριν σε όλες τις preview έπαιζε κανονικά.:wacko::mad:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση...

 

 

και εγώ,κανονικά.

 

Οι ειδοποιήσεις έρχονται πιο "σωστά"; Δηλαδή, δεν παίζουν καθυστερήσεις ή μισές ειδοποιήσεις (μόνο αριθμό στο tile, χωρίς κάτι άλλο);

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις έρχονται πιο "σωστά"; Δηλαδή, δεν παίζουν καθυστερήσεις ή μισές ειδοποιήσεις (μόνο αριθμό στο tile, χωρίς κάτι άλλο);

 

για αριθμο στο tile δεν ξέρω,αλλά οι ειδοποιήσεις έρχονται στην ώρα τους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικά παίζει κανονικότατα....

 

Τελικά να κάνω hard reset στα 10 και αν δεν δω αποτέλεσμα γυρνάω πάλι στα 8.1; Έχω αρκετά θεματάκια με διάφορες ρυθμίσεις που δεν δέχεται. Πόση ώρα παίρνει με το recovery tool να βάλω τα 8.1;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τελικά να κάνω hard reset στα 10 και αν δεν δω αποτέλεσμα γυρνάω πάλι στα 8.1; Έχω αρκετά θεματάκια με διάφορες ρυθμίσεις που δεν δέχεται. Πόση ώρα παίρνει με το recovery tool να βάλω τα 8.1;

 

το να βάλεις τα 8,1 είναι τσάκα τσάκα.το να βάλεις τα 10 είναι πολύ ώρα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

για αριθμο στο tile δεν ξέρω,αλλά οι ειδοποιήσεις έρχονται στην ώρα τους.

 

Να και κάτι άλλο που διορθώθηκε. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

το να βάλεις τα 8,1 είναι τσάκα τσάκα.το να βάλεις τα 10 είναι πολύ ώρα.

 

Chryssostome από που το κατεβάζω το recovery tool;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι άλλο που διορθώθηκε. Thanks!

 

Ναι αλλά χαλάσαν την μουσική...

πρέπει να πατάς να παίξει το επόμενο τραγούδι!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά χαλάσαν την μουσική...

πρέπει να πατάς να παίξει το επόμενο τραγούδι!!

 

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Chryssostome από που το κατεβάζω το recovery tool;

 

από εδώ https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα...

 

στο λέω εγώ με απόλυτη σιγουριά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω. Θα το κάνω αργότερα.

 

Αυτό μας έλειπε.:lol:

σε 3rd party εφαρμογές τουλάχιστον,γιατί το groove to θεωρώ ελεεινό σε όλα τα wp:p

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανονικα και απροβληματιστα
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

τώρα αυτό είναι απάντηση σε πιο ερώτημα;

 

Σορυ,ακυρο,ηταν απαντηση απο αλλο θεμα για το βαιμπερ στα 10αρια,μπερδευτικα.☺

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το τηλ το ειχα και με τα windows 8.1 το εχω και με τα 10 οταν το τηλ ειναι σε 4G χανω κλησεις με ποσοστο 60 % στις 10 τις 6 τις κλησεις της χανω σε ασχετες φασεις δηλαδη να το εχω παρατημενο σε αναμονη π.χ για 2 ωρες να το καλεσω και να χανω την κληση η... να το παρω να χτηπησει και μετα οταν το παρω στο καπακι να χανω την κληση ακομα και 2 φορες μετα απο την κληση που χτυπησε τις επομενες να τις χανω και την 4τι φορα να χτηπησει να πω εδω οτι οταν χανω κληση σχεδον αμεσως μου ερχεται μηνυμα {οχι παντα αμεσως }οτι με καλεσαν επισης οταν στελνω μηνυμα και ειναι σε 4G mode αργουν η αναφορες παραδωσεις ολα τα παραπανω οταν ειναι σε 3G mode δεν συμβαινουν εχω αλλαξει 2 φορες sim μηπως ηταν αυτο αλλα δεν... τα ιδια μου κανει και φυσικα η καρτες ειναι 4G να πω εδω οτι δεν ειναι αναγκη να εχω ανοιχτο το lte στο internet για να μου το κανει απλα οταν το εχω σε mode 4G απο το menu γινεται το μπαχαλο που λεω....ευχαριστω περιμενω τις απαντησεις και τι προτεινετε

 

http://s24.postimg.org/yfdhqn59x/IMG_20160322_042320.jpg

 

 

Αγορασμενο απο ελλαδα και αρκετα γνωστο καταστημα {lumia 640 one sim}

 

Edit

 

Να πω οτι εχω 4μπαρες σημα σε LTE

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα με εμενα....? Με καρτα της wind παρακαλω απαντηστε να παρω την αποφαση μου τι θα κανω με το τηλ ....ευχαριστω!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...