Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,

αποφασισα να αγορασω στην μητερα μου το 640. Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι εαν το whatsapp λειτουργει σωστα, αυτο με ενδιαφερει κυριως και επειτα messenger και skype.

Η αναβαθμιση στα 10ρια εχει βγει? Γενικα η συσκευη λειτουργει οπως πρεπει ή εχει κολληματα?

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι ναι σε όλα, και οι τρεις εφαρμογές που αναφέρεις λειτουργούν άψογα.

 

Η αναβάθμιση στα 10άρια επίσης έχει έρθει και για τη συγκεκριμένη συσκευή και λειτουργεί (στους περισσότερους) απροβλημάτιστα.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση!

Και κατι ακομη, το dual οταν εχει 1 σιμ μεσα εχει πανω 2 εικονιδιακια για το σημα ή ενα? Αξιζει δηλαδη η διαφορα στην τιμη για το LTE, απο την αποψη οτι θα μας μπερδευει λιγοτερο? Εδω που μενω με το ζορι πιανει E οποτε δεν θα υπαρχει καποιο οφελος απο το LTE, εαν δεν υπαρχει καποια αλλη ουσιαστικη διαφορα να παμε στο dual.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση!

Και κατι ακομη, το dual οταν εχει 1 σιμ μεσα εχει πανω 2 εικονιδιακια για το σημα ή ενα? Αξιζει δηλαδη η διαφορα στην τιμη για το LTE, απο την αποψη οτι θα μας μπερδευει λιγοτερο? Εδω που μενω με το ζορι πιανει E οποτε δεν θα υπαρχει καποιο οφελος απο το LTE, εαν δεν υπαρχει καποια αλλη ουσιαστικη διαφορα να παμε στο dual.

 

Έχει και τα δύο και αυτό είναι λίγο σπαστικό το έχω και στο 950 αλλά ελπίζουμε να το διορθώσει κάποια στιγμή.. Το χω συνηθίσει πάντως.

 

Αν δε πιάνεις 4G εκεί που είσαι, το 3G είναι μια χαρά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει και τα δύο και αυτό είναι λίγο σπαστικό το έχω και στο 950 αλλά ελπίζουμε να το διορθώσει κάποια στιγμή.. Το χω συνηθίσει πάντως.

 

Αν δε πιάνεις 4G εκεί που είσαι, το 3G είναι μια χαρά.

 

Μηπως σου ειναι ευκολο να ανεβασεις ενα screenshot? Εψαξα αλλα δυστυχως δεν βρηκα καπου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ειναι ευκολο να ανεβασεις ενα screenshot? Εψαξα αλλα δυστυχως δεν βρηκα καπου.

 

Το 3g δίκαρτο έχω. Στην πρώτη θέση έχω κάρτα, στη δεύτερη όχι.

 

Αυτό που γράφει ο Jamesc, είναι ότι και τα 2 εικονίδια εμφανίζονται συνεχώς, ασχέτως αν έχεις τοποθετήσει κάποια κάρτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια ησασταν πολυ βοηθητικοι, με καλυψατε:)

 

Επειδή το χει κι εμενα η μάνα μου, πραγματικά το κινητό πετάει μη το σκέφτεσαι καθόλου.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κανω εγκατασταση τα windows 10 και ειναι στα γραναζια κοντα στα τρια τεταρτα. Ειναι φυσιολογικο αυτο για πρωτη φορα?

Χωρος αποθηκευσεις 4.70 απο 7.28 ειναι τοσος και σε εσας?

Κατεβαζω την επετειακη και παω για hard reset. Φαινεται να δουλευουν ολα ενταξη.

Εχει και το here drive απ'οτι ειδα δεν ειπαν οτι δεν θα υπαρχει?

Edited by k_xristos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το χει κι εμενα η μάνα μου, πραγματικά το κινητό πετάει μη το σκέφτεσαι καθόλου.

 

Φαινεται αξιολογη συσκευη, ελπιζω να τη βολεψει και να μυηθει ομαλα στην τεχνολογια γιατι τωρα ειμαστε με ενα sony ericsson k750i (!).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,νεος κατοχος του 640ds, περασα και την γενεθλια εκδοση,

ολα καλα,σουπερ θα ελεγα ,αλλα εχω καποιες αποριες για να κανω το τηλεφωνο πληρως αξιοποιησιμο..

1ον δεν μου το βλεπει ο υπολογιστης με win7 μεσω usb

2ον δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης δικο μου mp3

3ον παιζει usb otg?

Edited by alex_gate_7

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 2ο, δε παίρνει απευθείας mp3 ήχο, θα πρέπει να κατεβάσεις κάποια ringtone maker εφαρμογή που θα χρησιμοποιήσεις για να μετατρέψεις το mp3 στη μορφή που χρειάζεται και να τον βάλεις τον ήχο μετά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,νεος κατοχος του 640ds, περασα και την γενεθλια εκδοση,

ολα καλα,σουπερ θα ελεγα ,αλλα εχω καποιες αποριες για να κανω το τηλεφωνο πληρως αξιοποιησιμο..

1ον δεν μου το βλεπει ο υπολογιστης με win7 μεσω usb

2ον δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης δικο μου mp3

3ον παιζει usb otg?

 

Λοιπον οσον αφορα *ο πρω*ο θεμα,αλλαξα καλωδιο και μια χαρα.

Επισις για *ο 2ο θεμα,ενω ειναι συνδεδεμενο με *ον Η/Υ, ριχνεις *α mp3 σ*ον φακελο ring*ones και ολα καλα

(συγγνωμη mod):rolleyes:

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος πως βαζουμε ηχο στα μυνηματα του δικτυου?(καρτα σιμ) Δεν εχει καθολου ηχο οτν ερχεται καποιο.(windows 10)
Link to comment
Share on other sites

Κανω εγκατασταση Εχει και το here drive απ'οτι ειδα δεν ειπαν οτι δεν θα υπαρχει?

 

μετα το ρησετ ανοιξε το HERE αν το βρεις....μαλον δεν θα σου δουλειει και βολεψου με το MAPS που υπαρχει. (κατεβασε και χαρτη) και ξεχνα HERE

Link to comment
Share on other sites

μετα το ρησετ ανοιξε το HERE αν το βρεις....μαλον δεν θα σου δουλειει και βολεψου με το MAPS που υπαρχει. (κατεβασε και χαρτη) και ξεχνα HERE

Ναι οπως τα λες ειναι ουτε το here drive ουτε το here maps ανοιγουν μονο υπαρχουν σαν εικονιδια πιανουν ομως χωρο. Να κανω απεγκατασταση? ή θα δημιουργηθει προβλημα στο τηλεφωνο? Κατι αλλο τωρα, δεν εχω ηχο στα μυνηματα απο το δικτυο της καρτας σιμ δηλαδη πως βαζω? αν ξερεις.Σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως τα λες ειναι ουτε το here drive ουτε το here maps ανοιγουν μονο υπαρχουν σαν εικονιδια πιανουν ομως χωρο. Να κανω απεγκατασταση? ή θα δημιουργηθει προβλημα στο τηλεφωνο? Κατι αλλο τωρα, δεν εχω ηχο στα μυνηματα απο το δικτυο της καρτας σιμ δηλαδη πως βαζω? αν ξερεις.Σ'ευχαριστω πολυ.

Κάνε τα απεγκατάσταση. Έτσι κι αλλιώς άχρηστα ειναι τωρα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ΄όλους.

 

το 640 της γυναίκας μου έχει ακόμα τα 8αρια πάνω. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μ' αυτά εκτός από τις επαφές που δεν εμφανίζονται σε όλες ο καταχωρημένος τους τηλεφωνικό αριθμός.

 

Αξίζει για χρήση μόνο ως τηλέφωνο να εγκαταστήσουμε τα 10αρια; Ούτε παιχνίδια παίζει, ούτε σερφάρισμα.

 

Αν τελικά τα 10αρια αξίζουν ως αναβάθμιση και για απλή χρήση, το hard reset πρέπει να γίνει πριν ή μετά την αναβάθμιση;

 

Τις επαφές και τα μηνύματα μπορώ να τα αποθηκεύσω κάπου αλλού πέραν του one drive;

 

Ευχαριστώ.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την τελευταία σημερινή αναβάθμιση οι ρυθμίσεις για τη glance screen (οθόνη γρήγορης ματιας) έχουν μετατοπιστει στις επίλογες αλλου όπως και γενικά έχουν μετακινηθεί αλλα όχι αφαιρεθεί πολλές ρυθμίσεις δε άλλη ενότητα. Σημαντικό θεωρώ ότι δεν υπάρχει πλέον η εφαρμογή ραδιόφωνο fm αλλα νομίζω ότι με εφαρμογή από το store παίζει κανονικά. Ο Edge browser και το store εμφανως αναβαθμισμένα επίσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σ΄όλους.

 

το 640 της γυναίκας μου έχει ακόμα τα 8αρια πάνω. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μ' αυτά εκτός από τις επαφές που δεν εμφανίζονται σε όλες ο καταχωρημένος τους τηλεφωνικό αριθμός.

 

Αξίζει για χρήση μόνο ως τηλέφωνο να εγκαταστήσουμε τα 10αρια; Ούτε παιχνίδια παίζει, ούτε σερφάρισμα.

 

Αν τελικά τα 10αρια αξίζουν ως αναβάθμιση και για απλή χρήση, το hard reset πρέπει να γίνει πριν ή μετά την αναβάθμιση;

 

Τις επαφές και τα μηνύματα μπορώ να τα αποθηκεύσω κάπου αλλού πέραν του one drive;

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Επαφές κλπ μπορείς να δουλεύεις με Gmail έτσι κάνω και εγώ και email κλπ. Τα 10ρια δε ξέρω αν δίνονται ακόμα ως δωρεάν αναβάθμιση για συσκευές. Γενικά αξίζουν πολύ και κάνουν τη χρήση πιο βολικη ειδικά για εργασία (προερχομενος από blackberry εγώ είδα να προσεγγίσουν αρκετά σε ...εξυπνες πρακτικές λύσεις). Αν δε βαριέσαι να εξηγεις στη σύζυγο κάποια νέα κολπακια αναβαθμισε...ασε που θα ζηλέψεις και συ! :-)

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή SMS
Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

κατι ξερουν αυτοι που λενε οτι η συζυγος το μαθαινει παντα τελευταια...(το τηλεφωνο εννοω)
Link to comment
Share on other sites

κατι ξερουν αυτοι που λενε οτι η συζυγος το μαθαινει παντα τελευταια...(το τηλεφωνο εννοω)

 

κάνε πλάκα εσύ....

σκέψου να πάει κάτι στραβά με την αντιγραφή των επαφών της.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε upgrade advisor και πέρασε τα. Μη κανεις hard reset για μένα περιττό. Το πολυ πολυ να φας καμία παντόφλα
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά προσωπικά θεωρώ αδιανόητο εν έτη 2016 να μην έχετε ανεβασμένες επαφές και άλλα σημαντικά για εσάς δεδομένα σε λογαριασμό gmail, microsoft ή παρόμοια και να έχετε ενεργούς τους συγχρονισμούς για να τα έχετε πάντοτε διαθέσιμα και εξασφαλισμένα.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά προσωπικά θεωρώ αδιανόητο εν έτη 2016 να μην έχετε ανεβασμένες επαφές και άλλα σημαντικά για εσάς δεδομένα σε λογαριασμό gmail, microsoft ή παρόμοια και να έχετε ενεργούς τους συγχρονισμούς για να τα έχετε πάντοτε διαθέσιμα και εξασφαλισμένα.

Συγγνώμη, αλλά προσωπικά θεωρώ αδιανόητο εν ετει 2016 να μην κάνετε backup των επαφών σας και άλλων σημαντικών αρχείων σε. vcf αρχεία...αντ ' αυτού τα συγχρονιζετε και φακελωνεστε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά προσωπικά θεωρώ αδιανόητο εν ετει 2016 να μην κάνετε backup των επαφών σας και άλλων σημαντικών αρχείων σε. vcf αρχεία...αντ ' αυτού τα συγχρονιζετε και φακελωνεστε.

 

 

 

Φίλε είσαι εκτός εποχής και πραγματικότητας.. Άσε το smartphone και πάρε τηλέγραφο.

 

Φιλικά..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...