Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι 640.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά είναι και η οθόνη σπασμένη οπότε δεν αξίζει να ασχοληθείς.

Το πιο πιθανό να κάηκε η θύρα φόρτισης. Το είχα σε ένα ψεύτικο φορτιστή αυτοκινήτου και το αποσύνδεσα κάνα δυο φορές και ξαφνικά σταμάτησε.

Δεν πειράζει την ήθελα μια αλλαγή γιατί όσο όμορφο και απλό αν είναι το λειτουργικό Δεν κάνει καμία συσκευή smart δυστυχώς.

Εγω παντως προς το παρον δεν το αλλαζω με τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν λίγο έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Η σειρά στα 10 είναι

10586.107

14393.1066

15063.297

15063.674 και τέλος για το 640 επίσημα.

Και μετά μόνο με φαστ

1709 15254.1

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Η σειρά στα 10 είναι

10586.107

14393.1066

15063.297

15063.674 και τέλος για το 640 επίσημα.

Και μετά μόνο με φαστ

1709 15254.1

Ωραιος...βοηθάνε αυτά φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Anniversary πρέπει να ήταν

Σωστός :D

Εδώ όλες οι εκδόσεις

https://changewindows.org/rings/mobile

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η 14393.1066 ανήκει στα 8.1 νομίζω!

Αφού γράφω την σειρά στα 10 πως πάει, αυτό πως σου ήρθε ; :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Η σειρά στα 10 είναι

10586.107

14393.1066

15063.297

15063.674 και τέλος για το 640 επίσημα.

Και μετά μόνο με φαστ

1709 15254.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πριν λίγο έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Η σειρά στα 10 είναι

10586.107

14393.1066

15063.297

15063.674 και τέλος για το 640 επίσημα.

Και μετά μόνο με φαστ

1709 15254.1

 

Ποίες οι εντυπώσεις σου, από την χρήση του 640 σου, με τα 8.1;

Link to comment
Share on other sites

Ποιες οι εντυπώσεις σου, από την χρήση του 640 σου, με τα 8.1;

Δεν κατάλαβες ότι

έκανα επαναφορά από υπολογιστή σε ένα 640 σε 8.1 να δω πως θα πάει στην τελευταία έκδοση μέχρι τώρα.

Δεν κάθομαι ούτε λεπτό στα 8 :D

Απλά ήθελα να δω την διαδρομή :D

(έχω συλλογή από κινητά, αν δεν το έχεις καταλάβει :D )

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό με Windows 10 :D

Αν είσαι σε επίσημη έκδοση η νέα έκδοση είναι το.728

Αν είσαι σε insider preview τότε πας στην τελευταία έκδοση .12

Οκ;

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,ετσι όπως τα γραψες πριν μπερδεύτηκα γιατι την ειχα περασει μόλις βγήκε.Δεν θυμόμουν αριθμό ακριβώς έβαλες εσύ μια βδομαδα μετα για νέες εκδοσεις...κ λέω τι έγινε εδω;
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει όταν βγήκαν οι νέες εκδόσεις στις άλλες σελίδες και μετά έβαλα και στις υπόλοιπες.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παρα πολυ καλες.και δεν το κουναω απο τα 8.1

Ρε παιδια δεν λέω αν είστε οκ μια χαρα αλλά εχω το 640 μου με την Fall Creators κ ειναι άψογο.Πως στο καλό την βγαζεται εν έτη 2018 σχεδόν με τα 8.1...?

Μήπως λαμβανεται υπερβολικά υπόψιν το αρνητικό feedback σε φόρουμ κλπ ? Τι στο καλό τόσο τυχερός ειμαι πια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν λέω αν είστε οκ μια χαρα αλλά εχω το 640 μου με την Fall Creators κ ειναι άψογο.Πως στο καλό την βγαζεται εν έτη 2018 σχεδόν με τα 8.1...?

Μήπως λαμβανεται υπερβολικά υπόψιν το αρνητικό feedback σε φόρουμ κλπ ? Τι στο καλό τόσο τυχερός ειμαι πια?

Έτσι φαίνεται. Εσύ και κάνα δύο άλλοι εδώ στο φόρουμ αν δεν κάνω λάθος.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν λέω αν είστε οκ μια χαρα αλλά εχω το 640 μου με την Fall Creators κ ειναι άψογο.Πως στο καλό την βγαζεται εν έτη 2018 σχεδόν με τα 8.1...?

Μήπως λαμβανεται υπερβολικά υπόψιν το αρνητικό feedback σε φόρουμ κλπ ? Τι στο καλό τόσο τυχερός ειμαι πια?

 

Καλησπερα Ραφαηλ, δυστυχως η εμπειρια μου ειναι εντελως αντιθετη..

Το 640 μετα το creator update ειναι πλεον μια συσκευη σχεδον μη λειτουργικη...και εξηγουμαι φυσικα...

Αν βαλεις να ακουσεις μουσικη μεσω Groove και προσπαθησεις να σερφαρεις με τον edge ταυτοχρονα, η συσκευη μετα απο λιγο μπουκωνει και συμβαινει το εξης...Ή θα κανει Pause συνεχεια την μουσικη..ή θα ξαναφορτωνει τις σελιδες στον edge ξανα και ξανα..Ενα τοσο απλο και δεδομενο συνδυασμό ΠΛΕΟΝ δεν μπορει να τον εκτελεσει...Εποχες android 2011..Πολυ κριμα..Πολλες φορες ακομα και απλο σερφαρισμα σε αρκετες σελιδες ξαναμπουκωνει και αναγκαζομαι να κανω επανεκκίνηση τον edge...Δεν εχω λογια..

Το κινητο το εχω και εγω και η κοπελα μου..Ιδια ακριβως συμπεριφορα..Η καμερα κανει κοληματακια..Εδω και 2 μερες λειπει εξωτερικο και μιλαμε μεσω skype και αυτο της κανει απιστευτα νουμερα..Την μια η καμερα αργει να ανοιξει κατα την κληση..Την αλλη ανοιγει μονο η πισω στο ασχετο και περνει αρκετη ωρα για να δει ο ενας τον αλλο με την μπροστα..Οταν προσπαθει να στειλει καμια φωτο απο whats app, viber, skype 5 στις 10 δεν στελνεται με τιποτα...Και μην μιλησω για messenger Γιατι θα κλαψει και ο καθε πικραμενος..

Δεν το συνεχιζω αλλο ομως..Απλα να τονισω πως για κλησεις και μηνυματακια πλεον καλο ειναι αλλα μεχρι εκει..Δεν ανταποκρινεται πλεον σαν smartphone ακομα και για τον μεσο χρηστη...Και για αυτο το εχω μοναχα σαν δευτερη συσκευη..Για κανα ξυπνητηρι, για κλησεις - μηνυματα και ολα αυτα γιατι εχει και πολυ καλη μπαταρια ακομα..Και φυσικα για μουσικουλα αν και ο Groove λαγκαρει πλεον και αυτος αβερτα ετσι οπως τον κανανε αλλα τι να πεις..

Καλο βραδακι..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε Πανο.Δεν αμφισβητώ αυτα που λες αλλα τι δικό μου κ της συζύγου το 650 ουδεμία σχέση.Και χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά το σκαιπ για επαγγελματικούς λογους.Νταξ ειναι παλιό πια σαν συσκευή αλλα τα βασικά τα κανει κ με το παραπάνω.

Εκεί που δεν...ειναι ο Messenger..βεβαια αυτη η εφαρμογή ειναι τόσο χαλια που κ στο πισι δε δουλεύει σωστά.

Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε Πανο.Δεν αμφισβητώ αυτα που λες αλλα τι δικό μου κ της συζύγου το 650 ουδεμία σχέση.Και χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά το σκαιπ για επαγγελματικούς λογους.Νταξ ειναι παλιό πια σαν συσκευή αλλα τα βασικά τα κανει κ με το παραπάνω.

Εκεί που δεν...ειναι ο Messenger..βεβαια αυτη η εφαρμογή ειναι τόσο χαλια που κ στο πισι δε δουλεύει σωστά.

Τι να πω?

 

Τωρα πια δεν εχει και τοσο σημασια φιλε Ραφαηλ..Ετσι για να γινεται κουβεντα..

Απλα 3 ατομα ειχαμε 640...Τα ιδια ακριβως θεματα..Ολοιδια ομως..Εγω πλεον το εχω μοναχα σαν δευτερη συσκευη..μια φιλη που το ειχε της επεσε και εσπασε η οθονη και συνεχεια μου λεει ποσο καλυτερα ειναι πλεον με ενα Ταπεινοτατο android..Φαντασου δηλ.

Και η κοπελα μου που εχει απηυδήσει με δαυτο, ειδικα τωρα που ειναι εξωτερικο λεγοντας μου κιολας αποψε..Χωρις ιχνος πλακας..Να της ψαξω τι συσκευη android Να παρει μολις επιστρεψει ωστε να μην εχει τετοια θεματα γιατι δεν αντεχει αλλο..3 στα 3 πετυχαμε διανα..χαχαχα..

Ενα τοσο ομορφο και υποσχομενο λειτουργικο και του σκισανε την ψυχη με αυτο το απαραδεκτο optimization..

Τεσπα..Καλα να μαστε ρε παιδια πανω απο ολα..

 

Υγ.

Για την εφαρμογη messenger στο pc δεν ξερω διοτι μπαινω απο το messenger.com...Αλλα στο android κινητο μου το messenger παει Σφαιρα..Σε 1 sec μπηκε χωρις να ειναι στην μνημη και ας εχω και 5 συνομιλιες ανοιχτες της παει αερας..και μιλαμε για κινητο των 160 ευρω..Και με τις κλησεις- βιντεοκλησεις του φυσικα..Δεν υπαρχει συγκριση..

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Τωρα πια δεν εχει και τοσο σημασια φιλε Ραφαηλ..Ετσι για να γινεται κουβεντα..

Απλα 3 ατομα ειχαμε 640...Τα ιδια ακριβως θεματα..Ολοιδια ομως..Εγω πλεον το εχω μοναχα σαν δευτερη συσκευη..μια φιλη που το ειχε της επεσε και εσπασε η οθονη και συνεχεια μου λεει ποσο καλυτερα ειναι πλεον με ενα Ταπεινοτατο android..Φαντασου δηλ.

Και η κοπελα μου που εχει απηυδήσει με δαυτο, ειδικα τωρα που ειναι εξωτερικο λεγοντας μου κιολας αποψε..Χωρις ιχνος πλακας..Να της ψαξω τι συσκευη android Να παρει μολις επιστρεψει ωστε να μην εχει τετοια θεματα γιατι δεν αντεχει αλλο..3 στα 3 πετυχαμε διανα..χαχαχα..

Ενα τοσο ομορφο και υποσχομενο λειτουργικο και του σκισανε την ψυχη με αυτο το απαραδεκτο optimization..

Τεσπα..Καλα να μαστε ρε παιδια πανω απο ολα..

 

Υγ.

Για την εφαρμογη messenger στο pc δεν ξερω διοτι μπαινω απο το messenger.com...Αλλα στο android κινητο μου το messenger παει Σφαιρα..Σε 1 sec μπηκε χωρις να ειναι στην μνημη και ας εχω και 5 συνομιλιες ανοιχτες της παει αερας..και μιλαμε για κινητο των 160 ευρω..Και με τις κλησεις- βιντεοκλησεις του φυσικα..Δεν υπαρχει συγκριση..

Δεν μας είπες ποιά συσκευή Android έχεις στα 160€ όμως;...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...