Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη μαζί με την αφή ειχε γύρω στα 20€ απο ebay. Την έχω αλλάξει μόνος μου εδώ και ένα χρόνο και λειτουργεί άψογα.

 

Ναι είναι καλή λύση,30 ευρώ έχει με δωρεάν μεταφορικά και οι περισσότερες κριτικές είναι θετικές,αλλά έχει κάποιο ρίσκο η κινέζικη,παλαιότερα σε ένα Lg που πήρα δεν ανταποκρινόταν σε κάποια σημεία,εντάξει έτυχε αλλά με την γκαντεμιά που με δέρνει...Επίσης μπροστινό τζαμάκι,ταινία διπλής όψης και uv κόλλα από ebay σύνολο κοστίζουν 5 ευρώ,το ψήνω να το προσπαθήσω σαν τα βιντεάκια που έχει και στην τελική να την πετάξω και παίρνω όλο το πακέτο μαζί

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μαζί με την αφή ειχε γύρω στα 20€ απο ebay. Την έχω αλλάξει μόνος μου εδώ και ένα χρόνο και λειτουργεί άψογα.

 

Αρκεί να σου τύχει, γιατί εγώ άλλαξα δυο φορές και κάηκε μέσα στο μήνα και τις δυο φορες!!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να σου τύχει, γιατί εγώ άλλαξα δυο φορές και κάηκε μέσα στο μήνα και τις δυο φορες!!

 

Sent from mTalk

 

Και τελικά τί έκανες?

Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ σε 640 ο Σταυρος (είναι μελος και εχει μαγαζι κινητών) μου αλλαξε ολη την οθονη με κανα 50 ευρω....με δικα του ανταλλακτικα και εργασια μεσα.

Την οθονη του ειπα να την διαλεξει αυτος διοτι δεν ηθελα μπλεξίματα με κινεζουσ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν μου κάνει ενημέρωση στο πληκτρολόγιο στα ελληνικά με αποτέλεσμα να μην έχω ορθογραφικό έλεγχο. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν μου κάνει ενημέρωση στο πληκτρολόγιο στα ελληνικά με αποτέλεσμα να μην έχω ορθογραφικό έλεγχο. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

 

Έχει αναφερθεί και από άλλον εδώ μέσα αυτό το πρόβλημα προχθές. Δοκίμασες να κατεβάσεις κάποια άλλη γλώσσα και μετά την ελληνική;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα σε windows 8 και τέλος μέχρι να αγοράσω καινούργιο τηλέφωνο. Θα προτιμηθει η Microsoft και στο μέλλον.

 

Αμα σου αρεσουν τα 10 και δεν ειχες αλλα προβλήματα ξαναπερασε τα.

Απλα μην ξεχασεις στην εκδοση 107 να περασεις την γλωσσα πληκτρολογιου.(εκει κατεβαινει κανονικα)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω με την προσφορά του Γερμανού στα 69 για να δοκιμάσω λίγο τι παίζει με τα windows phone.

Αποτέλεσμα, πολλές ελλείψεις....

Εχω owncloud στο σπίτι αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Ταξιδεύω συχνα με ryanair και ηλεκτρονικό Boarding pass αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Χρησιμοποιώ τη revolut κάρτα αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Στο viber δε γίνεται επαναφορά από backup.

Εχω λάμπα yeelight που ρυθμίζεται από το τηλέφωνο μέσω mihome αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Γενικά όσο ψάχνω πράγματα που είχα τόσο βρίσκω πράγματα που δε μπορώ να έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω με την προσφορά του Γερμανού στα 69 για να δοκιμάσω λίγο τι παίζει με τα windows phone.

Αποτέλεσμα, πολλές ελλείψεις....

Εχω owncloud στο σπίτι αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Ταξιδεύω συχνα με ryanair και ηλεκτρονικό Boarding pass αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Χρησιμοποιώ τη revolut κάρτα αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Στο viber δε γίνεται επαναφορά από backup.

Εχω λάμπα yeelight που ρυθμίζεται από το τηλέφωνο μέσω mihome αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Γενικά όσο ψάχνω πράγματα που είχα τόσο βρίσκω πράγματα που δε μπορώ να έχω.

κάτοχός του και εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου και έχω να πω πως δεν δικαιολογεί τον τίτλο smartphone μιας και δυστυχώς δεν έχει παρά ελάχιστες ποιοτικές εφαρμογές, προβληματικό σε απλά πράγματα λειτουργικό, ευτυχώς δηλαδή που παίρνει τηλ και βγάζει ικανοποιητικές για τον απλό χρήστη φωτό...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω με την προσφορά του Γερμανού στα 69 για να δοκιμάσω λίγο τι παίζει με τα windows phone.

 

Αποτέλεσμα, πολλές ελλείψεις....

 

Εχω owncloud στο σπίτι αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Ταξιδεύω συχνα με ryanair και ηλεκτρονικό Boarding pass αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Χρησιμοποιώ τη revolut κάρτα αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Στο viber δε γίνεται επαναφορά από backup.

 

Εχω λάμπα yeelight που ρυθμίζεται από το τηλέφωνο μέσω mihome αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

 

 

Γενικά όσο ψάχνω πράγματα που είχα τόσο βρίσκω πράγματα που δε μπορώ να έχω.

 

Τηλ μηνύματα ίντερνετ και gps.

 

Μόνο αυτά κάνει καλά.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και γω με την προσφορά του Γερμανού στα 69 για να δοκιμάσω λίγο τι παίζει με τα windows phone.

Αποτέλεσμα, πολλές ελλείψεις....

Εχω owncloud στο σπίτι αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Ταξιδεύω συχνα με ryanair και ηλεκτρονικό Boarding pass αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Χρησιμοποιώ τη revolut κάρτα αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

Στο viber δε γίνεται επαναφορά από backup.

Εχω λάμπα yeelight που ρυθμίζεται από το τηλέφωνο μέσω mihome αλλα εφαρμογή για windows phone δεν υπάρχει.

 

Γενικά όσο ψάχνω πράγματα που είχα τόσο βρίσκω πράγματα που δε μπορώ να έχω.

Καμία απ τις 4 δεν σου κάνει;

http://imgur.com/FWMxzt1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανω οταν πραγματοποιω κληση το παει σε bluetooth ακομα κιοταν δεν εχω καποιο συνδεδεμενο. Στις ρυθμισεις εκει που διαλεγεις δρομολογηση ηχου σε bluetooth ή ηχειο οπου και να το βαλω παλι στο bluetooth θα το παει στις κλησεις, εχει φαει καποιο κολλημα? σας εχει συμβει εσας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,υπαρχει καποιο προγραμμα η καποιος τροπος να βλεπεις συνολικη διαρκεια εξερχομενων κλησεων;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος εχει βρει κάποια λύση στο εξής....όταν τραβας φωτογραφία κυρίως πρόσωπα όταν αρχίζει να πέφτει έστω και λιγο ο φωτισμός, ενώ φαινεται οκ κάνει μια επεξεργασία για λιγα δευτερα και μετα γίνεται πανηγύρι. Μια χάλια κοκκινιλα στα πρόσωπα και για να γίνουν πιο soft κάποιες λεπτομέρειες η φωτογραφία καταλήγει κάτω του μετριου. Ότι και να εχω δοκιμάσει από ρυθμίσεις άκρη δεν έβγαλα...εχει να προτείνει καποιος κατι;

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος εχει βρει κάποια λύση στο εξής....όταν τραβας φωτογραφία κυρίως πρόσωπα όταν αρχίζει να πέφτει έστω και λιγο ο φωτισμός, ενώ φαινεται οκ κάνει μια επεξεργασία για λιγα δευτερα και μετα γίνεται πανηγύρι. Μια χάλια κοκκινιλα στα πρόσωπα και για να γίνουν πιο soft κάποιες λεπτομέρειες η φωτογραφία καταλήγει κάτω του μετριου. Ότι και να εχω δοκιμάσει από ρυθμίσεις άκρη δεν έβγαλα...εχει να προτείνει καποιος κατι;

Ευχαριστώ..

 

Με φλάς ή χωρίς;

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα με λίγο φωτισμό δεν τραβάει καλά.

Μήπως την έχεις κινούμενη την φωτογραφία και προσπαθείς να την δεις πρωτού την επεξεργαστεί;

Παίζει ρόλο επίσης που την αποθηκεύει και αν έχεις καλή κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Με φλάς ή χωρίς;

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα με λίγο φωτισμό δεν τραβάει καλά.

Μήπως την έχεις κινούμενη την φωτογραφία και προσπαθείς να την δεις πρωτού την επεξεργαστεί;

Παίζει ρόλο επίσης που την αποθηκεύει και αν έχεις καλή κάρτα sd.

 

Δεν μιλάω για χαμηλό φωτισμό ακριβως, όταν τραβάω φωτογραφίες σε κλειστούς χώρους ας πουμε, ακομα και την μέρα χωρίς φλάς, η επεξεργασία που γίνεται αφοτου τραβήξεις την φωτογραφία την καταστρέφει..ιδίως στα πρόσωπα που τα κάνει υπερβολκα κοκκινα...ειναι γνωστό πρόβλημα και δεν εχει να κάνει με το που αποθηκεύεται ή κατι αλλο. Απλα από κάποια αναβάθμιση της κάμερας με τον ερχομό των 10ων, από πέρσι βασικά, συμβαίνει αυτη η λανθασμενη επεξεργασία. Αυτο που ρωτώ ειναι Αν εχει βρει κάποιος λύση από τις ρυθμίσεις της κάμερας ώστε να διορθώνει το θέμα αυτο...ή οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για χαμηλό φωτισμό ακριβως, όταν τραβάω φωτογραφίες σε κλειστούς χώρους ας πουμε, ακομα και την μέρα χωρίς φλάς, η επεξεργασία που γίνεται αφοτου τραβήξεις την φωτογραφία την καταστρέφει..ιδίως στα πρόσωπα που τα κάνει υπερβολκα κοκκινα...ειναι γνωστό πρόβλημα και δεν εχει να κάνει με το που αποθηκεύεται ή κατι αλλο. Απλα από κάποια αναβάθμιση της κάμερας με τον ερχομό των 10ων, από πέρσι βασικά, συμβαίνει αυτη η λανθασμενη επεξεργασία. Αυτο που ρωτώ ειναι Αν εχει βρει κάποιος λύση από τις ρυθμίσεις της κάμερας ώστε να διορθώνει το θέμα αυτο...ή οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει.

Νομίζω ότι η Lumia camera ή η Lumia camera classic, λειτουργεί μια από τις δυο και στα 10άρια! Την είχα περάσει στο 830 τότε! Αν θες την δοκιμάζεις αν λειτουργεί ακόμα και αν εχει καλύτερα αποτελέσματα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Evris την είχα κατεβάσει την Lumia camera με τα 10ρια αλλα δεν δουλεύει μετα από λιγο..με παραπέμπει στην κανονική... Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε ημέρα και με φώς δεν υπάρχει αυτό που λες βγαίνουν αρκετά καλές φωτογραφίες, θα μπορούσα άνετα να σου στείλω φωτογραφίες με την κόρη ( γιατί 90% βγάζω την κόρη μου) να δεις ότι δεν υπάρχει αυτό που λες.
Link to comment
Share on other sites

Πάνο σε ημέρα και με φώς δεν υπάρχει αυτό που λες βγαίνουν αρκετά καλές φωτογραφίες, θα μπορούσα άνετα να σου στείλω φωτογραφίες με την κόρη ( γιατί 90% βγάζω την κόρη μου) να δεις ότι δεν υπάρχει αυτό που λες.

Αναφέρομαι σε κλειστούς χώρους όπως στο σπιτι κλπ...ακομα και μερα λοιπόν χωρίς φλας μετα την επεξεργασία τα πρόσωπα έχουν εντονότατη τάση προς το πορτοκαλοκοκκινο...οποιος προσέξει την φωτο πριν την επεξεργασία φαινεται φυσικοκοτατη κοντά σε αυτο που βλέπει το μάτι μας..μετα από λίγα δευτερα ομως χαλάει..ειναι θέμα της εφαρμογής της κάμερας και δεν ρωτώ αν ειναι υπαρκτό το θέμα αυτο..ειναι γνωστό και εχει αναφερθεί από αρκετά άτομα και σε διπλανό φόρουμ.

Αυτο που ρωτώ απλα ειναι αν εχει βρει κάποιος λύση ώστε να κρατάω την φωτο πριν από την επεξεργασία ή αν εχει πετύχει κάποια ρύθμιση από τις manual ώστε να να εξαλειφει το θεματακι.

Εχω βγάλει αρκετες φωτογραφίες με την pro shot classic και τις βγάζει όπως ειναι της ενσωματωμένης κάμερας πριν επεξεργασία δίπλα διπλα..θα χρησιμοποιούσα την pro shot αλλα δεν με βολεύει σε κάποια πραγματα.

Αν κάποιος εχει βρει κάποια λύση θα το εκτιμουσα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι σε κλειστούς χώρους όπως στο σπιτι κλπ...ακομα και μερα λοιπόν χωρίς φλας μετα την επεξεργασία τα πρόσωπα έχουν εντονότατη τάση προς το πορτοκαλοκοκκινο...οποιος προσέξει την φωτο πριν την επεξεργασία φαινεται φυσικοκοτατη κοντά σε αυτο που βλέπει το μάτι μας..μετα από λίγα δευτερα ομως χαλάει..ειναι θέμα της εφαρμογής της κάμερας και δεν ρωτώ αν ειναι υπαρκτό το θέμα αυτο..ειναι γνωστό και εχει αναφερθεί από αρκετά άτομα και σε διπλανό φόρουμ.

Αυτο που ρωτώ απλα ειναι αν εχει βρει κάποιος λύση ώστε να κρατάω την φωτο πριν από την επεξεργασία ή αν εχει πετύχει κάποια ρύθμιση από τις manual ώστε να να εξαλειφει το θεματακι.

Εχω βγάλει αρκετες φωτογραφίες με την pro shot classic και τις βγάζει όπως ειναι της ενσωματωμένης κάμερας πριν επεξεργασία δίπλα διπλα..θα χρησιμοποιούσα την pro shot αλλα δεν με βολεύει σε κάποια πραγματα.

Αν κάποιος εχει βρει κάποια λύση θα το εκτιμουσα.

Δοκίμασες και την Lumia classic; Εμένα λειτουργούσε μια από τις δυο στο 830!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...