Jump to content

Microsoft Lumia 640


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες επειδή το πουλάω υπάρχει κάποιος οδηγός για να σβήσω όλα τα δεδομένα όπως για παράδειγμα στο android κάνεις wipe?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό γίνεται σαν να το έβγαλες τώρα από το κουτί.

 

Όπως ακριβώς τα είπε ο snapp. Υποθέτοντας ότι έχεις 10, αναλυτικές οδηγίες από τη Microsoft εδώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D

 

μόλις γύρισα σε 8 !!!!

 

πραγματικά με 10 ήταν για κλωτσιές τα app των Social media !!

 

Να φανταστώ εννοείς μόνο για φβ.

 

Γιατί για τα αλλα υπήρξε βελτίωση πιστεύω.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό γίνεται σαν να το έβγαλες τώρα από το κουτί.

 

τέλεια!!! άρα θα σβήσει και φωτογραφίες και όλα τα άλλα προσωπικά?

Link to comment
Share on other sites

τέλεια!!! άρα θα σβήσει και φωτογραφίες και όλα τα άλλα προσωπικά?

 

Για ποιο λογο δεν περνας τις φωτο και όλα τα αλλα στον υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο δεν περνας τις φωτο και όλα τα αλλα στον υπολογιστη?

 

μα αυτό το έκανα, το θέμα είναι πως τα σβήνω όλα...

 

πρεπει απο το πισι να το κάνω ή τα τσακίζει όλα η επαναφορα?

 

σορρυ αλλα ασχετος με wp

Link to comment
Share on other sites

μα αυτό το έκανα, το θέμα είναι πως τα σβήνω όλα...

 

πρεπει απο το πισι να το κάνω ή τα τσακίζει όλα η επαναφορα?

 

σορρυ αλλα ασχετος με wp

 

Δεν θα μείνει τίποτα. :lol:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ εννοείς μόνο για φβ.

 

Γιατί για τα αλλα υπήρξε βελτίωση πιστεύω.

και messanger και viber ;) και γενικά μπορώ να πω ότι το προτιμώ με τα 8αρια..

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα τι φταιει? Εχω απενεργοποιημενο το τηλεφωνο οταν θα το ανοιξω δεν μου εμφανιζει τις κλησεις που εχασα οταν ηταν σβηστο. Αυτο για την σιμ 1 στην σιμ 2 ολα καλα. Εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις τιποτα. δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι , κατα λαθος το καταλαβα οταν μου ειπαν οτι μ'επερναν τηλεφωνο οταν το ειχα σβηστο και δεν ηρθε ειδοποιηση. με windows 10 πολυ καιρο

σιμ 1 οτε

σιμ 2 vodafone

Edited by k_xristos
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα τι φταιει? Εχω απενεργοποιημενο το τηλεφωνο οταν θα το ανοιξω δεν μου εμφανιζει τις κλησεις που εχασα οταν ηταν σβηστο. Αυτο για την σιμ 1 στην σιμ 2 ολα καλα. Εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις τιποτα. δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι , κατα λαθος το καταλαβα οταν μου ειπαν οτι μ'επερναν τηλεφωνο οταν το ειχα σβηστο και δεν ηρθε ειδοποιηση. με windows 10 πολυ καιρο

σιμ 1 οτε

σιμ 2 vodafone

 

Τι σχέση έχει η συσκευή σου; Με την cosmote πρέπει να μιλήσεις να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα τι φταιει? Εχω απενεργοποιημενο το τηλεφωνο οταν θα το ανοιξω δεν μου εμφανιζει τις κλησεις που εχασα οταν ηταν σβηστο. Αυτο για την σιμ 1 στην σιμ 2 ολα καλα. Εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις τιποτα. δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι , κατα λαθος το καταλαβα οταν μου ειπαν οτι μ'επερναν τηλεφωνο οταν το ειχα σβηστο και δεν ηρθε ειδοποιηση. με windows 10 πολυ καιρο

σιμ 1 οτε

σιμ 2 vodafone

 

Για κάνε μια αλλαγή τις κάρτες σου στις θέσεις των sim, νομίζω πως δεν φταίει το τηλέφωνο σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι θεμα δικτυου. Αλλαξα θεση στις καρτες , εβαλα την σιμ σε αλλο τηλεφωνο δεν ηρθε καμια ειδοποιηση για καποια κληση οταν το εσβηνα. Ευχαριστω πολυ ολους παντως.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι θεμα δικτυου. Αλλαξα θεση στις καρτες , εβαλα την σιμ σε αλλο τηλεφωνο δεν ηρθε καμια ειδοποιηση για καποια κληση οταν το εσβηνα. Ευχαριστω πολυ ολους παντως.

 

Να είσαι καλά κι εσύ που έβγαλες άκρη φίλε μου, απλά μην κατηγορούμε λειτουργικό και τηλέφωνο όταν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα. Το λέω γενικά και δεν είναι μομφή προς εσένα, εδώ είμαστε για να βοηθάμε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια δεν κατηγόρησα κανενα λειτουργικο ουτε windows ουτε android και δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο. Το μονο που δεν ηξερα ηταν αν υπηρχε καποια ρυθμιση και δεν ερχονταν ειδοποιησεις.

Υ.Γ. Θα επανελθω και θα γραψω τον κωδικο που μου εδωσε ο ΟΤΕ για οποιον τον χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια δεν κατηγόρησα κανενα λειτουργικο ουτε windows ουτε android και δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο. Το μονο που δεν ηξερα ηταν αν υπηρχε καποια ρυθμιση και δεν ερχονταν ειδοποιησεις.

Υ.Γ. Θα επανελθω και θα γραψω τον κωδικο που μου εδωσε ο ΟΤΕ για οποιον τον χρειαστει.

 

Όπως είπα εδώ είμαστε για να βοηθάμε με οποιονδήποτε τρόπο, κάθε πληροφορία που θα βοηθήσει κάποιον άλλο εννοείται και να την δώσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Θα επανελθω και θα γραψω τον κωδικο που μου εδωσε ο ΟΤΕ για οποιον τον χρειαστει.

 

Ο κωδικος που μου εδωσε ο ΟΤΕ οταν στο τηλεφωνο δεν ερχονται ειδοποιησεις για χαμενες κλησεις οταν ειναι σβηστο ειναι **62*+306975477(τον αριθμο τηλ. τελευταια 6 ψηφια)# πατατε την κληση και επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Ξέρει κανείς πόσο περίπου κυμαίνεται η αλλαγή του εξωτερικού γυαλιού της οθόνης;Οι τιμές θα παίζουν αλλά είπα να ρωτήσω.Ύστερα από πτώση έσπασε μόνο αυτό,κατά τα άλλα η οθόνη λειτουργεί κανονικά.

 

 

Βλέποντας κάποια βιντεάκια αντικατάστασης διαπιστώνω πως εχει σπάσει το εξωτερικό γυαλί μόνο

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας κάποια βιντεάκια αντικατάστασης διαπιστώνω πως εχει σπάσει το εξωτερικό γυαλί μόνο

Λογικό. Αλλιώς η οθόνη δεν θα λειτουργούσε.

Αν αλλάξεις μόνο το γυαλί δεν είναι ακριβό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Αλλιώς η οθόνη δεν θα λειτουργούσε.

Αν αλλάξεις μόνο το γυαλί δεν είναι ακριβό!

 

Δεν είχα καταλάβει τα εξαρτήματα της οθόνης για αυτο προσπάθησα να αλλάξω το μήνυμα!Ευχαριστώ πολυ!

 

Παιδιά γεια σας και πάλι..Για την επισκευή είπαν 85 ευρώ καθώς θέλει αλλαγή όλη η οθόνη..Δυστυχώς εγώ ευλπιστούσα μόνο για το τζαμάκι που είναι φθηνό.Βάζω φωτογραφία μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία.Οι φωτογραφία δεν ανεβαίνει γιατί λέει ξεπερνά το όριο κάτι ΚΒs,πώς να την ανεβάσω?

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και πάλι..Για την επισκευή είπαν 85 ευρώ καθώς θέλει αλλαγή όλη η οθόνη..Δυστυχώς εγώ ευλπιστούσα μόνο για το τζαμάκι που είναι φθηνό.Βάζω φωτογραφία μήπως κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία.Οι φωτογραφία δεν ανεβαίνει γιατί λέει ξεπερνά το όριο κάτι ΚΒs,πώς να την ανεβάσω?

 

Είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει το τζαμακι και θέλει κάποια εργαλεία που σε τεχνικούς που είχα ρωτήσει δεν το έκαναν.

Μην δώσεις τόσα χρήματα καλύτερα θα βρεις μεταχειρισμένο με 60€ πλέον σε καλή κατάσταση, τώρα τελευταία και 650 σφραγισμένο πήρε φίλος με 70€.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την στο tinypic και στειλε το λινκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

http://i67.tinypic.com/e7gps5.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει το τζαμακι και θέλει κάποια εργαλεία που σε τεχνικούς που είχα ρωτήσει δεν το έκαναν.

Μην δώσεις τόσα χρήματα καλύτερα θα βρεις μεταχειρισμένο με 60€ πλέον σε καλή κατάσταση, τώρα τελευταία και 650 σφραγισμένο πήρε φίλος με 70€.

 

Nαι είναι πολλά τα λεφτά δυστυχώς,αν ήταν μόνο το τζαμάκι θα το έκανα,μέσα απο τα βιντεάκια κάνουν την αλλαγή να φαίνεται πολύ εύκολη αλλά μάλλον δε θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξεκίνησα και εγώ με τα βιντεάκια αλλά οσο εύκολο φαίνεται είναι πάρα πολύ δύσκολο και θέλει και εργαλεία,φαντάσου ότι τεχνικοί σε μαγαζιά που έχουν σχέση με Microsoft δεν το αναλαμβάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ξεκίνησα και εγώ με τα βιντεάκια αλλά οσο εύκολο φαίνεται είναι πάρα πολύ δύσκολο και θέλει και εργαλεία,φαντάσου ότι τεχνικοί σε μαγαζιά που έχουν σχέση με Microsoft δεν το αναλαμβάνουν.

 

Κατάλαβα Τάσο,ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...