Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει παρουσιαστεί 2 φορές μέχρι τώρα κόλλημα με την ακρόαση μουσικής.:mad:

Χρησιομοποιώ ΜΜΜ και ακούω μουσική με ακουστικά είτε από το ράδιο (έχω 3 διαφορετικές εφαρμογές), είτε mp3 από το Audiobit music player.

 

Την πρώτη φορά το Audiobit ενώ έπαιζε κανονικά κάποια στιγμή από μόνο του σταμάτησε και μετά ότι και αν έκανα δεν ξεκίναγε η αναπαραγωγή. Είτε άλλαζα mp3 από την λίστα αναπαραγωγής είτε πήγαινα σε άλλον κατάλογο το ίδιο πράμα. Έδειχνε ότι ξεκίναγε η αναπαραγωγή αλλά δεν άκουγα τίποτα από τα ακουστικά.

 

Την δεύτερη φορά έπαθε κόμπλα το ράδιο. Βάζωντας το τηλέφωνο σε standby μετά από λίγο σταματούσε η αναπαραγωγή.

Δηλαδή, ενώ έπαιζε κανονικά κάποια στιγμή σταμάτησε.

Έκλεισα την εφαρμογή, την άνοιξα, ξεκίναγε η αναπαραγωγή και μόλις έσβηνε η οθόνη σταματούσε.

Με δοκιμές που έκανα σταμάτα/ξεκίνα την εφαρμογή, βγάλε/βάλε τα ακουστικά είχε την ίδια συμπεριφορά και στο τέλος ξεκίναγε η αναπαραγωγή από το ηχείο και ότι τα ακουστικά.

Αυτό έγινε με 2 διαφορετικά προγράμματα ραδιοφώνου.

 

 

Τα ακουστικά είναι σχετικά καινούργια μεν αλλά μπορεί να παίζουν κάποιο ρόλο ;;;

Τέλος παρατήρησα και το εξής.

Πριν την anniversary, όταν σύνδεα τα ακουστικά άνοιγε η οθόνη των μικροεφαρμογών και επέλεγα ράδιο ή mp3.

Τώρα πλέον δεν κάνει τίποτα αλλά το βρίσκω ούτε στις ρυθμίσεις, το αφαίρεσαν ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,τα live tiles των ειδησεων και τα αθλητικα πχ θα επρεπε να ανανεωνονται αυτοματα μολις μπαινω στο intenet?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

λετε παιδια με hard reset στο κινητο, να καταφερω ν αποκτησω φωνητικη πλοηγηση στους χαρτες ?

ποτε δεν το ακουσα να μιλαει το gps ...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

λετε παιδια με hard reset στο κινητο, να καταφερω ν αποκτησω φωνητικη πλοηγηση στους χαρτες ?

ποτε δεν το ακουσα να μιλαει το gps ...

 

Δοκίμασε αρχικά να τους απεγκαταστήσεις και να τους ξαναπεράσεις, μπας και γλιτώσεις την ταλαιπωρία να το στήσεις από την αρχή...

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει παρουσιαστεί 2 φορές μέχρι τώρα κόλλημα με την ακρόαση μουσικής.:mad:

Χρησιομοποιώ ΜΜΜ και ακούω μουσική με ακουστικά είτε από το ράδιο (έχω 3 διαφορετικές εφαρμογές), είτε mp3 από το Audiobit music player.

 

Την πρώτη φορά το Audiobit ενώ έπαιζε κανονικά κάποια στιγμή από μόνο του σταμάτησε και μετά ότι και αν έκανα δεν ξεκίναγε η αναπαραγωγή. Είτε άλλαζα mp3 από την λίστα αναπαραγωγής είτε πήγαινα σε άλλον κατάλογο το ίδιο πράμα. Έδειχνε ότι ξεκίναγε η αναπαραγωγή αλλά δεν άκουγα τίποτα από τα ακουστικά.

 

Την δεύτερη φορά έπαθε κόμπλα το ράδιο. Βάζωντας το τηλέφωνο σε standby μετά από λίγο σταματούσε η αναπαραγωγή.

Δηλαδή, ενώ έπαιζε κανονικά κάποια στιγμή σταμάτησε.

Έκλεισα την εφαρμογή, την άνοιξα, ξεκίναγε η αναπαραγωγή και μόλις έσβηνε η οθόνη σταματούσε.

Με δοκιμές που έκανα σταμάτα/ξεκίνα την εφαρμογή, βγάλε/βάλε τα ακουστικά είχε την ίδια συμπεριφορά και στο τέλος ξεκίναγε η αναπαραγωγή από το ηχείο και ότι τα ακουστικά.

Αυτό έγινε με 2 διαφορετικά προγράμματα ραδιοφώνου.

 

 

Τα ακουστικά είναι σχετικά καινούργια μεν αλλά μπορεί να παίζουν κάποιο ρόλο ;;;

Τέλος παρατήρησα και το εξής.

 

ΝΕΩΤΕΡΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ - Έχουμε θέμα. :mad::mad::mad:

 

- Με ΑΠΛΑ ακουστικά μουσικής το κινητό ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ κανονικά. (ακρόαση μόνο εννοείτε)

- Με 3 διαφορετικά ζευγάρια handsfree ακουστικών που δοκίμασα κάνει το ίδιο πράμα.

 

ΔΕΝ λειτουργούν τα ακουστικά κατά την συνομιλία στην κλήση.

Λειτουργεί το ραδιόφωνο και το mp3 player ΑΛΛΑ ο ήχος βγαίνει από το ηχείο και όχι από τα ακουστικά. :wacko:

 

Δηλαδή φαίνεται σαν να βραχυκυκλώνει κάτι όταν μπαίνουν ακουστικά handsfree.:mad::mad::mad::mad:

Έφυγε για service αύριο. :(

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

με το λευκό διαχωριστικό και όχι με το μαύρο στο "καρφί" είναι συμβατά τα ακουστικά

με το μαύρο διαχωριστικό ακούς άνετα μουσική αλλά στην ομιλία δεν ακούς σχεδόν τίποτα

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε ένα soft reset(πατάς το power,κλείνει,δονείται,αφήνεις) και δες αν τώρα μπορείς να την κάνεις.

Αλλιώς hard reset,γιατί φαίνεται ότι κάπου σκαλώνει.

 

καλημερα σχεδον καταληγω οτι ειμαι λιγο πριν το πεταξω....

προχωρησα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , μου ζητησε να κανω restore μετα απο προσφατη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας το εκανα συνεχισα με αναβαθμισεις των εφαρμογων τις εκανε (μου ξαναεφερε σαν οθονη τα here , here maps ) τα οποια τα κατηργησα και οπως ηταν φυσικο με αγνοησε στην αναβαθμιση .......

δεν υπαρχει πλεον ομως το διπλο messenger εικονιδιο

περαστικα μου με το παλτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σχεδον καταληγω οτι ειμαι λιγο πριν το πεταξω....

 

προχωρησα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , μου ζητησε να κανω restore μετα απο προσφατη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας το εκανα συνεχισα με αναβαθμισεις των εφαρμογων τις εκανε (μου ξαναεφερε σαν οθονη τα here , here maps ) τα οποια τα κατηργησα και οπως ηταν φυσικο με αγνοησε στην αναβαθμιση .......

 

δεν υπαρχει πλεον ομως το διπλο messenger εικονιδιο

 

περαστικα μου με το παλτο

 

 

 

Αυτές τις ημέρες θα το κάνω κι εγώ το hard reset, έχει κολλήσει το σύμπαν στο τηλέφωνο. Έχω σβήσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που μπορούσα να σβήσω αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει τίποτα σωστά.

 

Εγώ πάντως θα το στήσω από την αρχή και αυτό θα έλεγα να κάνεις κι εσύ, η επαναφορά του αντιγράφου ασφαλείας δημιουργεί πολλά προβλήματα.

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

με το λευκό διαχωριστικό και όχι με το μαύρο στο "καρφί" είναι συμβατά τα ακουστικά

με το μαύρο διαχωριστικό ακούς άνετα μουσική αλλά στην ομιλία δεν ακούς σχεδόν τίποτα

 

εγώ έχω και από τα δυο hands free και λειτουργούν άψογα και τα 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα σχεδον καταληγω οτι ειμαι λιγο πριν το πεταξω....

προχωρησα σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων , μου ζητησε να κανω restore μετα απο προσφατη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας το εκανα συνεχισα με αναβαθμισεις των εφαρμογων τις εκανε (μου ξαναεφερε σαν οθονη τα here , here maps ) τα οποια τα κατηργησα και οπως ηταν φυσικο με αγνοησε στην αναβαθμιση .......

δεν υπαρχει πλεον ομως το διπλο messenger εικονιδιο

περαστικα μου με το παλτο

 

Παλτό δε το λες,αλλά πάμε παρακάτω.

Κάνε ένα hard reset και μη κάνεις καμία επαναφορά δεδομένων.Σέταρε το από την αρχή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω και από τα δυο hands free και λειτουργούν άψογα και τα 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παλτό δε το λες,αλλά πάμε παρακάτω.

Κάνε ένα hard reset και μη κάνεις καμία επαναφορά δεδομένων.Σέταρε το από την αρχή.

 

αυγα.....

εκανα τα ιδια κατα γραμμα δεν εβαλα ουτε λογαριασμο ανοιξε κανονικα ζητησα ενημερωση τηλεφωνου μου εβγαλε ακριβως το ιδιο μηνυμα περιμενα αρκετη ωρα και μου ξανααπαντησε τον ιδιο κωδικο.

0Χ80091007 .

τα λεγαμε απογοητευση και επικοινωνια με microsoft αν το παιρνουν θα τους το δωδω να βαζουν τους καινουργιους

για σεμιναρια .....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το να το φλασαρουν με το WDRT. Αν δεν εχει καποιο αλλο θεμα hardware μονο ετσι θα παρει την αναβαθμιση αλλιως θα το στειλουν για επισκευη.
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν τα off topic μηνύματα και παρακαλώ να μην συνεχιστεί :!:

 

@ komias2

 

Για να σου λυθεί και η απορία επειδή κάτι δεν έχεις καταλάβει, η MS φημολογείται ότι θα αλλάξει το brand από τα smartphone. Τα υπόλοιπα που είπες (να μείνουν στα 8.1?) κτλ δεν έχουν λογική και γεννούν off topic συζητήσεις που κουράζουν... Υπάρχει ανάλογη συζήτηση όπου μπορείτε να απευθυνθείτε εδώ χωρίς να παρατράγουδα όμως...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναποσταρει αλλα είναι ο λόγος που έβαλα τις κάρτες sim σε άλλο κινητό. Όταν με καλούν στην wind κάρτα που έχω ενώ απαντάω κανονικά δεν ακουγομαι και δεν ακούω και μετά από 10 δευτερα απορρίπτεται η κλήση.Έχει θέμα άλλος?

 

ΥΓ (αν είχε θέμα το ακουστικό θα το έκανε και στις 2 κάρτες.......)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την βάση ασύρματης φόρτισης χρειάζεσαι και αυτό:

http://www.ebay.com/itm/301904213922?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=600712427283&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Βάζεις αυτό το receiver στην micro-usb, το τοποθετείς ανάμεσα στην πλάτη της συσκευής και την θήκη και βάζεις τη συσκευή πάνω στην ασύρματη βάση.

Προσοχή να παραγγείλεις το 1 ή το 2 για να μπεί σωστά το receiver.

Αν καταλαβα καλα η micro usb θα ειναι μονιμως κατηλλειμενη απο το αξεσουαρ που παρατεθηκε αφου θα πρεπει να ειναι μονιμως κουμπωμενο, σωστα?Αυτο μπορει δηλαδη να μπει αναμεσα στο καπακι και την μπαταρια . να κλειδωσει το καπακι και να προεξεχει η υποδοχη της usb?

Στην πραξη δουλευει το ολο συστημα, το εχει δοκιμασει κανεις ,ειναι αποτελεσματικο?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το έχω σε όλα τα τηλέφωνά μου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την φόρτιση και φυσικά δεν υπάρχει φόβος να χαλάσει η θύρα της φόρτισης.

 

Στα του τηλεφώνου τώρα, μετά από αρκετό καιρό προχώρησα σε hard reset στο τηλέφωνο μιας και μετά την επετειακή αναβάθμιση εμένα σιγά σιγά άρχισε να βγάζει διάφορα προβλήματα. Έκανα hard reset χωρίς επαναφορά και προς το παρόν όλα δουλεύουν τέλεια.

Να σημειώσω πως με μόνο το messenger περασμένο στην εσωτερική και τρεις τέσσερις άλλες εφαρμογές εκτός τις Microsoft αυτή την στιγμή έχω πιασμένο χώρο 4,30 γίγα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα γιατί νόμιζα ότι υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση :O:O:O

πάλι καλά που δεν έκανα ενέργεια να πάρω βάση για ασύρματη φόρτιση

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα γιατί νόμιζα ότι υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση :O:O:O

πάλι καλά που δεν έκανα ενέργεια να πάρω βάση για ασύρματη φόρτιση

:lol::lol::lol::lol:

Ρε παιδια δεν υποστηριζει NFC? Γιατι να μην μπορει να φορτισει ασυρματα απο μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Mε το service τι παίζει παιδια. Θα το δώσω αύριο στα public γιατί δεν με ακούνε μια στις τρεις κλήσεις.....

 

Aν μάθεις στείλε μια ειδοποίηση και σε μένα.

Το έδωσα εχθές στο Mediamarkt. (για άλλο προβλημα όμως)

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Απο 1/1/16 Έχει επίσημο σέρβις Ουγγαρία.

 

Επομένως είτε το πας σε παλιό νοκια κερ,είτε στο μαγαζί που το πήρες το κινητό φεύγει Ουγγαρία επιδιορθώνεται και γυρνάει πίσω

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Απο 1/1/16 Έχει επίσημο σέρβις Ουγγαρία.

 

Επομένως είτε το πας σε παλιό νοκια κερ,είτε στο μαγαζί που το πήρες το κινητό φεύγει Ουγγαρία επιδιορθώνεται και γυρνάει πίσω

 

Sent from mTalk

 

Δεν ξέρω αν έχει μείνει κανα nokia care πια. Η Arvato είναι υπεύθυνη πλέον, εκεί πας κανονικά.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει μείνει κανα nokia care πια. Η Arvato είναι (δεν; )υπεύθυνη πλέον, εκεί πας κανονικά.

 

όλα υπάρχουν ακόμα κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...