Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το hard reset καμιά σχέση με πριν, κυλάει πιο καλα τις εφαρμογες τις ξεπεταει μπαμ μπαμ.:)

 

Εγώ ακόμα δεν την έκανα την αναβάθμιση γιατί δν ξέρω τι θα συναντήσω.

Το τηλέφωνο το έχω εδω και μια εβδομάδα και τα 8.1,μου τρέχουν απροβλημάτιστα μέχρι τώρα.

Και αν πούμε ότι με τις συνεχείς ενημερώσεις τα 10ρια διορθώνονται σε αρκετούς τομείς το θέμα είναι τι γίνεται με την κατανάλωση της μπαταρίας στα 10αρια?

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν την έκανα την αναβάθμιση γιατί δν ξέρω τι θα συναντήσω.

Το τηλέφωνο το έχω εδω και μια εβδομάδα και τα 8.1,μου τρέχουν απροβλημάτιστα μέχρι τώρα.

Και αν πούμε ότι με τις συνεχείς ενημερώσεις τα 10ρια διορθώνονται σε αρκετούς τομείς το θέμα είναι τι γίνεται με την κατανάλωση της μπαταρίας στα 10αρια?

 

Έχει 3 ώρες που το φόρτισα, το εχω συνεχως σε λειτουργια με ιντερνετ ψαχουλεμα ρυθμισεις κ.λ.π και εχει παει στο 91%.

Καλά είναι πιστευω μεχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 ώρες που το φόρτισα, το εχω συνεχως σε λειτουργια με ιντερνετ ψαχουλεμα ρυθμισεις κ.λ.π και εχει παει στο 91%.

Καλά είναι πιστευω μεχρι στιγμής

 

Καλά ακούγεται!Μην αρχίσει και κατεβασει απότομα μονο!

Θα περιμένω νέα σου.

Ευχαριστώ

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλά ακούγεται!Μην αρχίσει και κατεβασει απότομα μονο!

Θα περιμένω νέα σου.

Ευχαριστώ

 

Αν δεν βιάζεσαι να δεις το νέο μενού και τις εφαρμογές, κάτσε εκεί προς το παρόν. ;)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το μενού είναι εύκολο σχετικά, έχω και το ταμπλετ με δεκάρια τους τελευταίους μήνες οπότε δεν μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση.

Το μόνο μειονέκτημα για εμένα ότι δεν μπορείς να κάνεις πολλά στο θέμα εμφάνιση της αρχικής οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι να δεις το νέο μενού και τις εφαρμογές, κάτσε εκεί προς το παρόν. ;)

 

Οκ..ευχαριστω....φαγουρα με έχει πιάσει βέβαια και προσπαθώ να κρατηθώ!!

Θα περιμένω όμως...

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είδα την αυτονομία, μετά την αναβάθμιση στα 10 , να μειώνεται δραματικά και γύρισα άρον άρον στα 8 . Για αυτό και προειδοποιώ τους συναδέλφους που θα το επιχειρήσουν
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια ειναι θεμα διαχειρισης εφαρμογων,φωτεινοτητας οθονης κλπ

 

Δεν είναι μόνο αυτά. Τα 10 ρουφάνε την μπαταρία στην κυριολεξία έχοντας τις ίδιες ρυθμίσεις όπως τα είχα στα 8.1.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτά. Τα 10 ρουφάνε την μπαταρία στην κυριολεξία έχοντας τις ίδιες ρυθμίσεις όπως τα είχα στα 8.1.

άραγε αυτό θα άλλαξει με νέα updates προς το καλύτερο...;;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

άραγε αυτό θα άλλαξει με νέα updates προς το καλύτερο...;;

 

Αυτό διερωταμε και εγώ.Ειναι κρίμα να διορθωθούν σχεδόν όλα με τα updates με τον καιρό και να μείνει το πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας που ειναι νομίζω σοβαρό.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μια χαρά είναι .απο τις 4:00 το πρωί που το έβγαλα τώρα στις 18:00 είναι στο 75% με 4g ανοιχτό αρκετά βίντεο streaming,fb κ τέτοια.τα πέρασα τα 10 άρια μετά hard reset,κλείσιμο εφαρμογών παρασκηνίου.
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία χρήσης κινητού με 8.1 5,5 ημέρες

Αυτονομία χρήσης κινητού με 10 4 ημέρες

20% περίπου μείωση αυτονομίας

Για 'μένα προσωπικά αξίζει τον κόπο... Για απαιτητικούς χρήστες που το ξεφορτίζουν μέσα στη μέρα ...

Να τονίσω ότι τα 10αρια μπήκανε δεύτερη φορά. Την πρώτη φορά που κατέβασα τον update advisor από το pc κι έκανα εγκατάσταση είχα θεματάκια, κολλήματα κα.

Ξαναγύρισα στα 8.1 για μερικές μέρες και κατόπιν έγινε αναβάθμιση από τον update advistor του store. Πάντα γινόταν hard reset. Πλέον το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα όπως στα 8.1 με μόνη διαφορά μια πτώση της αυτονομίας περίπου 20%. Η παραπάνω αυτονομία επιτυγχάνεται με απενεργοποίηση πολλών παραμέτρων που τρέχουν στο background.

Link to comment
Share on other sites

άραγε αυτό θα άλλαξει με νέα updates προς το καλύτερο...;;

 

Θα αλλάξει είναι το μόνο σίγουρο, κι εγώ στο 550 πριν περάσω το firmware το καινούριο το τηλέφωνο έτρωγε την μπαταρία νεράκι, μόλις το πέρασα ως δια μαγείας η αυτονομία ανέβηκε στο 50% σίγουρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξει είναι το μόνο σίγουρο, κι εγώ στο 550 πριν περάσω το firmware το καινούριο το τηλέφωνο έτρωγε την μπαταρία νεράκι, μόλις το πέρασα ως δια μαγείας η αυτονομία ανέβηκε στο 50% σίγουρα.

Μια χαρά, να βιαστουν λιγάκι για να έχω τον νου μου ;-) το κυανό χρώμα ρε σεις δεν είναι glossy στυλ;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, να βιαστουν λιγάκι για να έχω τον νου μου ;-) το κυανό χρώμα ρε σεις δεν είναι glossy στυλ;

 

Ακριβώς, μόνο το μαύρο είναι ματ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, μόνο το μαύρο είναι ματ.

 

Ήξερα πως μόνο το κυανό 640 έβγαινε σε glossy ενώ το 640Xl έβγαινε κυανό ματ. Προτιμώ το glossy οπότε είμαστε μια χαρά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το xl LTE είναι άσπρο γυαλιστερό.του φίλου που πήρε xl 3g dual sim άσπρο ματ.το ματ είναι πιο ωραίο...
Link to comment
Share on other sites

Στην κουρτίνα που κατεβάζεις με τις συντομεύσεις,στο εικονίδιο του φακού το πατάω και δεν ανάβει...γιατί?????
Link to comment
Share on other sites

Στην κουρτίνα που κατεβάζεις με τις συντομεύσεις,στο εικονίδιο του φακού το πατάω και δεν ανάβει...γιατί?????

 

 

 

Σε εμενα ανοιγει κανονικα.Lumia 535 Windows 10

 

10586.164

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ανάβει (Lumia 550)

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...