Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κοτσοβολος το έβγαλε με 149 ε ,αξίζει τα λεφτά του?

 

Με χίλια, το τηλέφωνο είναι αξιοπρεπέστατο....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απεγκατέστησα τα 10 (ουφ τι ταλαιπωρία) γιατι περα απο το premium περιβάλλον κλπ ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην συγχρονίζει το hotmail και τους microsoft λογαριασμούς και να δέχεται με τη σέντρα το google λογαριασμό. Υποτίθεται οτι είμαστε χρήστες WP και μένουμε στο οικοσύστημά μας... Το κινητο το θέλουμε και για δουλεια:X

Τωρα για όσους ενδιαφέρονται επί της ουσίας είναι ένα ΠΟΛΥ καλό τηλέφωνο με τα συν και πλην των WP. Ερχόμενος απο 920 όλα καλά. Κάμερα, wifi, πλοήγηση, ποιότητα κλήσεων ακριβότερου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

το here+ den δεν υπαρχει πλεον στο store ? δεν βρισκω τιποτα. μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για συστημα πλοηγησης με φωνητικη καθοδηγηση. ? Οταν πρωτοπηρα το 640xl υπηρχε κανονικα το here και δουλευε αψογα. επειτα απο ενα hard reset δεν ειχα πλεον φωνητικη καθοδηγηση. με τα την αναβάθμιση σε 10 η φωνητικη καθοδηγηση εξακολουθουσε να απουσιαζει παροτι κατεβηκε και εγκατασταυηκε κανονικα το αρχειο ελληνικης φωνης. Σε μια τελευταια προσπαθεια για να το επαναφερω εκανα διαγραφη τπυ here με σκοπο να το επαναεγκαταστησω ΑΛΛΑ δεν υπαρχει πια. Καποιος μπορει να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν εμπαινες στον κοπο να διαβασεις το θρεντ θα ηξεφε; οτι το here maps καταργηθηκε στ α 10 και αντικΤασταθηκε απο τους χαρτες.εμενα το here μου εβγαλε μηνυμα οτι ληγει 30/06.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα πριν λίγο απο ένα σκρουτζομάγαζο στην τιμή των 134 ευρώ...καλή τιμή για το συγκεκριμένο πιστεύω.

Το είδα το πρωί απο κοντά στον Γερμανό και με ύψος 2.05 που έχω και χέρια κουπιά ταίριαζε καλά στα χέρια μου!:p

 

Υ.Γ Αν και πρόσεξα ότι δεν αναφέρει την εγγύηση και επίσης αναφέρει Mic Lumia 640 XL DS 8-W-14,48 bk και κάπου είδα ότι δεν έχει ελληνική γλώσσα.

http://mustshop.gr/se-apothema/microsoft-lumia-640-xl-dual-sim-black-clone.html?sl=el

 

Όταν με πάρουν αύριο τηλέφωνο για επιβεβαίωση όπως είναι η πολιτική τους θα τους ρωτήσω

Edited by taratsa
Link to comment
Share on other sites

προερχόμενος απο iphone 6s plus , πηγα στο 640 xl και το περιμένω αυριο. Ξερω οτι θα μου κακοφανει στγην αρχη , αλλα ηταν αναγκη να γινει αυτη η αλλαγη για οικονομικους λογους , μιας και εβαλα 550 ευρω στην τσεπη.

Να μην λαγκαρει μονο στο browsing και να αντεχει η μπαταρια του και θα ειμαι ενταξει.

Και κατι ακομα , θα χρειαστώ ανταπτορα για την nano sim που τωρα εχω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα πριν λίγο απο ένα σκρουτζομάγαζο στην τιμή των 134 ευρώ...καλή τιμή για το συγκεκριμένο πιστεύω.

Το είδα το πρωί απο κοντά στον Γερμανό και με ύψος 2.05 που έχω και χέρια κουπιά ταίριαζε καλά στα χέρια μου!:p

 

Υ.Γ Αν και πρόσεξα ότι δεν αναφέρει την εγγύηση και επίσης αναφέρει Mic Lumia 640 XL DS 8-W-14,48 bk και κάπου είδα ότι δεν έχει ελληνική γλώσσα.

http://mustshop.gr/se-apothema/microsoft-lumia-640-xl-dual-sim-black-clone.html?sl=el

 

Όταν με πάρουν αύριο τηλέφωνο για επιβεβαίωση όπως είναι η πολιτική τους θα τους ρωτήσω

 

Θα έχει ελληνική γλώσσα, DOA ρώτησε πόσες μέρες σου παρέχουν.

 

προερχόμενος απο iphone 6s plus , πηγα στο 640 xl και το περιμένω αυριο. Ξερω οτι θα μου κακοφανει στγην αρχη , αλλα ηταν αναγκη να γινει αυτη η αλλαγη για οικονομικους λογους , μιας και εβαλα 550 ευρω στην τσεπη.

Να μην λαγκαρει μονο στο browsing και να αντεχει η μπαταρια του και θα ειμαι ενταξει.

Και κατι ακομα , θα χρειαστώ ανταπτορα για την nano sim που τωρα εχω?

 

Το browsing είναι ένα θέμα και ο Edge, μέχρι στιγμής, είναι αρκετά κατώτερος από τον Safari.

Για την κάρτα SIM, καλύτερα δώσε 5€ και πάρε καινούργια καθώς ο αντάπτορας μπορεί είτε να σου καταστρέψει τη slot είτε να προκαλέσει επανεκκινήσεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 άρια δεν έχει κανείς θέμα με τις φωτογραφίες???εμένα εμφανίζονται μόνο του Μαρτίου.γυρνάω σε 8αρια κανένα πρόβλημα όλες κανονικότατα.ξανα πάω στα 10 άρια πάλι το ίδιο πρόβλημα.υπάρχει λύση????
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα(κοτσωβολος 149) και σχεδον 24 ωρες μετα μποεω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.

Αυτα που φοβομουν δεν τα αντιμετωπισα(μεχρι και βιντεο στριμινγκ απο couchtuner εκανα)απλα ειχε λιγο ταλαιπωρια η διαδικασια στησιμο-αναβαθμιση με χαμενα email και επαφες.

Ενα καλο hard reset χωρις επαναφορα στησιμο απο την αρχη και ολα καλα εως τωρα!

Αντε να γεμισει και το στορ με καποια πραγματα που λειπουν και ειμαστε τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Στα 10 άρια δεν έχει κανείς θέμα με τις φωτογραφίες???εμένα εμφανίζονται μόνο του Μαρτίου.γυρνάω σε 8αρια κανένα πρόβλημα όλες κανονικότατα.ξανα πάω στα 10 άρια πάλι το ίδιο πρόβλημα.υπάρχει λύση????

 

Ξέρει κανείς να βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να βοηθήσει???

 

Πήγες στις ρυθμίσεις να δεις εκεί από που διαβάζει τις φωτογραφίες; Εμένα π.χ το έχω να διαβάζει και από την εσωτερική και από την κάρτα SD. Δεν έχω πρόβλημα μετά από αναβάθμιση σε Windows 10.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μπορούμε να μεγαλώσουμε τις γραμματοσειρές ; όπως στα 8 πχ. Και πως μπορεί κάποιος να ξαναβάλει τα 8;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μπορούμε να μεγαλώσουμε τις γραμματοσειρές ; όπως στα 8 πχ. Και πως μπορεί κάποιος να ξαναβάλει τα 8;

 

Για το πρώτο πήγαινε Ρυθμίσεις/Διευκόλυνση πρόσβασης/περισσότερες επιλογές.

Για το δεύτερο, πρέπει να κατεβάσεις το windows recovery tool αλλά είναι μόνο για windows 7 και ανωτέρα. Το τρέχεις και ακολουθάς τα βήματα, τυφλοσούρτη είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να βοηθήσει???

 

φίλε συνονόματε είχα και γω το ίδιο πρόβλημα.

η εφαρμογή φωτογραφίες διαβάζει μόνο τον φάκελο pictures στην κάρτα sd. βρες της παλιές σου φωτογραφίες και κανε επικόλληση στο φάκελο pictures και το πρόβλημα λύνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες στις ρυθμίσεις να δεις εκεί από που διαβάζει τις φωτογραφίες; Εμένα π.χ το έχω να διαβάζει και από την εσωτερική και από την κάρτα SD. Δεν έχω πρόβλημα μετά από αναβάθμιση σε Windows 10.

 

Ναι εκεί που λέει προέλευση είναι κ από τηλέφωνο κ από κάρτα.δεν μ αφήνει να επιλέξω όμως εγώ σαν να είναι παγωμένο..

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ελληνική γλώσσα, DOA ρώτησε πόσες μέρες σου παρέχουν.

 

Ρώτησα σήμερα το πρωί και μου είπαν ότι έχει για 7 ημέρες...ολα καλά ειδικά με 134 ευρώ!:ninja:

Το περιμένω αύριο:D

Edited by taratsa
Link to comment
Share on other sites

φίλε συνονόματε είχα και γω το ίδιο πρόβλημα.

η εφαρμογή φωτογραφίες διαβάζει μόνο τον φάκελο pictures στην κάρτα sd. βρες της παλιές σου φωτογραφίες και κανε επικόλληση στο φάκελο pictures και το πρόβλημα λύνεται.

 

Οκ θα το προσπαθήσω σε λίγο κ βλέπουμε ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

περιμένω νέα...

 

Όλα καλά φίλε ευχαριστώ πολύ.κάτι άλλο πως κάνουμε hard reset??όχι επαναφορά...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα απο το phonegalery στα 140 ευρω. Μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.

 

2 ερωρησεις

για τα Windows 10 θα πρεπει να πεειμενω να μου ερθει ιδοποιηση για αναβαθμιση για να τα βάω?

 

Επειδη διαβαζω διαφορα για τα 10 μηπως να μην τα βαλω ακομα; ειναι αληθεια οτι μειωνεται η διαρκεια της μπαταριας και προκαλει λαγκαρισματα;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλε ευχαριστώ πολύ.κάτι άλλο πως κάνουμε hard reset??όχι επαναφορά...

 

Το hard reset είναι η επαναφορά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλε ευχαριστώ πολύ.κάτι άλλο πως κάνουμεet hard res??όχι επαναφορά...

 

ωραια. το hard res και η επαναφορά είναι τι ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα το πρωί παρέλαβα και Εγώ το 640 xl.

Μέχρι τώρα όλα καλά, αν και είχα φύγει αρκετά χρόνια πριν από Windows λειτουργικό μπορώ να πω ότι οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ καλές για το συγκεκριμένο κινητό.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι...για την αναβάθμιση σε 10άρι θα μου έρθει ειδοποίηση? Το έβαλα να ψάξει για ενημερώσεις αλλά μου έβγαλε ότι είναι ενημερωμένο.

Θα έρθει OTA....η χρειάζεται να κάνω κάποια ενέργεια εγώ?

Επίσης..Εάν έρθει Τελικά, να την κάνω ή να παραμείνω ακόμα στην 8.1?

Ευχαριστώ για τον χρονο σας και Καλώς σας βρήκα στο νήμα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...