Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κατασκευή ανήκει στην Microsoft είναι πλέον...

 

Η οποία νομίζω το αναθέτει στην Foxcon (η ίδια που κατασκευάζει iPhone/iPad/Galaxy κτλ)...

 

Που πήγαν οι κατασκευαστές που πήραν απ' τη Nokia;

Πάντως το σχέδιο δεν ξεφεύγει και πολυ απο τα Nokia Lumia!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Που πήγαν οι κατασκευαστές που πήραν απ' τη Nokia;

Πάντως το σχέδιο δεν ξεφεύγει και πολυ απο τα Nokia Lumia!

 

Τα εργοστάσια λες; Κάποια τα είχε πουλήσει/κλείσει η Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτό το power bank.

Θα δημιουργήσει πρόβλημα στη μπαταρία του κινητού αν το φορτίζω με 1Α αντί για 0,75Α που είναι ο κανονικός του φορτιστής;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα απο την πρωτη στιγμη μιλάω για το δικαρτο 3g έτσι;Οταν θέλω να ανεβασω φωτο στο φβ με δεδομένα ανεβάζει ανεβάζει αλλά δεν, με γουαιφαι ανεβάζει δε ξέρω τι να πω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδωσα το 535 και αύριο παίρνω το 640xl και μένω περιμένοντας 950xl ,θελω ίντσες :p
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα απο την πρωτη στιγμη μιλάω για το δικαρτο 3g έτσι;Οταν θέλω να ανεβασω φωτο στο φβ με δεδομένα ανεβάζει ανεβάζει αλλά δεν, με γουαιφαι ανεβάζει δε ξέρω τι να πω.

 

Εχει θεμα με την εφαρμογη του facebook μονο απο web :(

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (Πρώτη φορά Windows Phone). Αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή (XP) προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση το driver (MTP ή κάτι τέτοιο) αλλά δεν βρίσκει κάτι. Έτσι μου το εμφανίζει στις συσκευές σαν Lumia 640 XL αλλά με το ερωτηματικό, δηλαδή σαν άγνωστη συσκευή. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Τα εργοστάσια λες; Κάποια τα είχε πουλήσει/κλείσει η Nokia.

 

Για τη Microsoft λέω που πήρε το τμήμα κατασκευής κινητών!

Πάντως ακόμα και στο Microsoft Lumia 640 έχει στο μενού "λογαριασμό Nokia" απ' ότι είδα! Χρησιμεύει σε τίποτα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει αγοράσει από ελληνικό κατάστημα το 640 XL Dual SIM (μοντέλο RM-1067) να μου πει το "Product Code" του; Βρίσκεται κάτω αριστερά αφού βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας.

 

Ξανακάνω την ερώτηση γιατί δυστυχώς δεν μου απάντησε κανείς. :(

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει αγοράσει από ελληνικό κατάστημα το 640 XL Dual SIM (μοντέλο RM-1067) να μου πει το "Product Code" του; Βρίσκεται κάτω αριστερά αφού βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας.

 

Ξανακάνω την ερώτηση γιατί δυστυχώς δεν μου απάντησε κανείς. :(

 

059X1H4 :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το κινητό εδώ και μια εβδομάδα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (Πρώτη φορά Windows Phone). Αλλά έχω ένα θέμα. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή (XP) προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση το driver (MTP ή κάτι τέτοιο) αλλά δεν βρίσκει κάτι. Έτσι μου το εμφανίζει στις συσκευές σαν Lumia 640 XL αλλά με το ερωτηματικό, δηλαδή σαν άγνωστη συσκευή. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

 

Καλησπέρα, καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλορίζικη η συσκευή σου.

Δοκίμασε την διαδικασία που αναφέρεται εδώ: Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Lumia FAQ - Σύνδεση της συσκευής σε υπολογιστή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει αγοράσει από ελληνικό κατάστημα το 640 XL Dual SIM (μοντέλο RM-1067) να μου πει το "Product Code" του; Βρίσκεται κάτω αριστερά αφού βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας.

 

Ξανακάνω την ερώτηση γιατί δυστυχώς δεν μου απάντησε κανείς. :(

 

Φίλε ξέρεις μήπως πως μπορώ να αλλάξω το Product Code της συσκευής; Έχω και εγώ το ίδιο κινητό με αυτό που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

059X1H4 :D

 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!;)

 

@Cris4524 δες εδώ, είναι πολύ πιο εύκολο από ότι φαίνεται:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξέρεις μήπως πως μπορώ να αλλάξω το Product Code της συσκευής; Έχω και εγώ το ίδιο κινητό με αυτό που ανέφερες.

 

Πάντως τελευταία φορά που δοκίμασα να φλασάρω Microsoft Lumia συσκευή σύμφωνα με τον οδηγό Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής με την χρήση του Nokia Care Suite που έχουμε στο φόρουμ δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα μιας και οι συσκευές αυτές δεν υποστηρίζονται προς το παρόν στην παρούσα έκδοση του εν λόγω προγράμματος.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις το 4τζι να μας πει αυτονομια εχει διαφορα;και στο σερφαρισμα εχει γρηγοροτερη ταχυτητα;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις το 4τζι να μας πει αυτονομια εχει διαφορα;και στο σερφαρισμα εχει γρηγοροτερη ταχυτητα;

 

Εγώ πήρα από επίσημη Microsoft Γαλλίας το lumia 640XL dual LTE 4g. Πριν 10 μέρες βρέθηκα Ηγουμενίτσα - παραλία Δρεπανο 6-7 χλμ από την πόλη. Για κάνα 10λεπτο που το γύρισα σε 4g Wind έπαθα σhοκ από την ταχύτητα, νομίζω πιο γρήγορο κι από το wifi μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να κάνεις soft reset (Volume down+power button).

 

Τελικά, το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο που εξαφανίζεται, οφείλεται κατά πάσα πιθανότητα στο bluetooth. Το διαπίστωσα όταν προσπάθησα να το συνδέσω στο Bluetooth του νέου μου αυτοκινήτου ( :D Peugeot 208 με ηλιοροφή, παρακαλώ! :dance:) , το αναγνωρίζει οκ, αλλά χάνεται το πληκτρολόγιο. Παρατηρώντας το λοιπόν διαπίστωσα ότι Το ίδιο συμβαίνει και κάθε φορά που ενεργοποιώ το bluetooth. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!;)

 

@Cris4524 δες εδώ, είναι πολύ πιο εύκολο από ότι φαίνεται:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453

 

Δηλαδή ουσιαστικά κατεβάζεις την rom με το NaviFirm+ για τον product code που θες και την φλασαρεις με το WPID. Αλλά με αυτόν τον τρόπο εάν κάνεις hard reset με το Windows Device Recovery Tool δεν θα περαστεί πάλι η rom για το εργοστασιακό product code?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ουσιαστικά κατεβάζεις την rom με το NaviFirm+ για τον product code που θες και την φλασαρεις με το WPID. Αλλά με αυτόν τον τρόπο εάν κάνεις hard reset με το Windows Device Recovery Tool δεν θα περαστεί πάλι η rom για το εργοστασιακό product code?

 

Ναι το Windows Device Recovery Tool επαναφέρει τη συσκευή στην εργοστασική της ROM. Δεν γίνεται να αλλάξει μόνιμα κάποια ROM χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς στην εργοστασιακή.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Eχει παρει κανεις το 4τζι να μας πει αυτονομια εχει διαφορα;και στο σερφαρισμα εχει γρηγοροτερη ταχυτητα;

 

Εγώ με 4G μονόκαρτο και κανονική χρήση (πολλές φορές μου το βουτάει και ο μικρός για κανένα παιχνίδι) βγάζω από το πρωί μέχρι το βράδυ της επόμενης μέρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4G μονόκαρτο και κανονική χρήση (πολλές φορές μου το βουτάει και ο μικρός για κανένα παιχνίδι) βγάζω από το πρωί μέχρι το βράδυ της επόμενης μέρας.

 

2 μέρες με 4g ανοιχτό ?

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο αναμένουμε τα 10άρια ή μπα;

Για το κανονικό update ? δεν υπάρχει περίπτωση ,λογικά για Νοέμβριο το βλέπω και οχι για ολες της συσκευές .

Απλα ισως αυτήν την εβδομάδα η αρχες επόμενης να δούμε νέα insider preview .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...