Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συμβατή μπαταρία γνωρίζετε αν έχει φέρει κάποιο μαγαζί?

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στο 640XL dual, όπου μόνο χρήση σαν κινητό (και οι 2 sim ενεργές), με 10 λεπτά max ομιλίας, ανενεργά εντελώς τα data/wifi/bluetooth & screen time-out ενός λεπτού είμαι στο 40% μετά από 15 ώρες. Τσεκαρισμένο καθημερινά, μου πάει στο 92% μέσα 2 ώρες που το βγάζω από την φόρτιση χωρίς καμία χρήση, είναι απλά standby.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποστηρίζει flash player το "τερατάκι" ή να το ξεχάσουμε?

 

Όχι δεν υποστηρίζεται ο Flash Player ούτε από τον IE ούτε από κάποιον άλλον 3rd party browser.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβατή μπαταρία γνωρίζετε αν έχει φέρει κάποιο μαγαζί?

Αντιμετωπίζω πρόβλημα στο 640XL dual, όπου μόνο χρήση σαν κινητό (και οι 2 sim ενεργές), με 10 λεπτά max ομιλίας, ανενεργά εντελώς τα data/wifi/bluetooth & screen time-out ενός λεπτού είμαι στο 40% μετά από 15 ώρες. Τσεκαρισμένο καθημερινά, μου πάει στο 92% μέσα 2 ώρες που το βγάζω από την φόρτιση χωρίς καμία χρήση, είναι απλά standby.

 

Η εφαρμογή 'οικονομία μπαταρίας' τι σου βγάζει? Φαντάζομαι θα έχεις κάνει soft/hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζεται ο Flash Player ούτε από τον IE ούτε από κάποιον άλλον 3rd party browser.

 

OK ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

SOS Εξαφανίστηκε το πληκτρολόγιο ;;;

Πανικός!

Το μόνο? που έκανα είναι κάνα 2 3 εφαρμογές (browsers ) install & uninstall

Link to comment
Share on other sites

SOS Εξαφανίστηκε το πληκτρολόγιο ;;;

Πανικός!

Το μόνο? που έκανα είναι κάνα 2 3 εφαρμογές (browsers ) install & uninstall

 

 

Δοκίμασε να κάνεις soft reset (Volume down+power button).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις soft reset (Volume down+power button).

 

Δεν ξέρω αν το κάνω σωστά, πάντως δεν επανέρχεται το πληκτρολόγιο

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία , αλλά όταν πατάω ρυθμίσεις δεν εμφανίζει τις ρυθμίσεις σε ομάδες , μόλις όμως πατήσω το βελακι της επιστροφής κάτω , τότε εμφανίζονται οι ρυθμίσεις σε ομάδες

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το κάνω σωστά, πάντως δεν επανέρχεται το πληκτρολόγιο

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία , αλλά όταν πατάω ρυθμίσεις δεν εμφανίζει τις ρυθμίσεις σε ομάδες , μόλις όμως πατήσω το βελακι της επιστροφής κάτω , τότε εμφανίζονται οι ρυθμίσεις σε ομάδες

 

Απενεργοποίησε τη συσκευή, πάτα το vol down παραταμένα και πάτα το power. Μόλις δείξει το MSFT, άφησε το power και κράτησε το vol down μέχρι να εμφανίσει το θαυμαστικό. Μόλις το εμφανίσει, άφησε το vol down και άφησε τό να κάνει reboot. Λογικά θα στρώσει.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τη συσκευή, πάτα το vol down παραταμένα και πάτα το power. Μόλις δείξει το MSFT, άφησε το power και κράτησε το vol down μέχρι να εμφανίσει το θαυμαστικό. Μόλις το εμφανίσει, άφησε το vol down και άφησε τό να κάνει reboot. Λογικά θα στρώσει.

 

Δεν εμφανίζει το θαυμαστικό

Edit : παρατηρώντας πιο προσεκτικά βλέπω ότι μετά το microsoft πάει να δείξει κάτι στιγμιαία , ίσως το θαυμαστικό, και μάλλον κάνει reboot. Πάντως το πληκτρολόγιο δεν επανέρχεται. Ο κέρσορας όμως υπάρχει και αναβοσβήνει. Έπαιξα και με τις διάφορες γλώσσες, αλλά τίποτα

Edit2 τελικά κατάφερα να κάνω το reset αλλά πάλι το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται

 

Στο google που έψαξα λίγο είδα ότι υπάρχει τέτοιο πρόβλημα ( να μην εμφανίζεται το πληκτρολόγιο), που έχει αναγνωρίσει η microsoft , αλλά δεν πρόλαβα να διαβάσω τι χρειάζεται , για να διορθωθεί

http://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdsettings/issues-with-windows-phone-81-keyboard/19d3cffc-87a6-4ecb-9fde-2622b819a586?auth=1

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή 'οικονομία μπαταρίας' τι σου βγάζει? Φαντάζομαι θα έχεις κάνει soft/hard reset.

 

Δεν έχω κάνει soft/hard reset. Σε συσκευή 2 εβδομάδων να χρειάζεται?

Το battery saver μου δείχνει 5-6 εφαρμογές με χρήση <1%, το facebook app με 6,9%, και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ολική επαναφορά του τηλεφώνου, χωρίς να περάσεις κάποια επιπλέον εφαρμογή και έλεγξε τις επιδόσεις της μπαταρίας.

Αν κάνει τα ίδια, πας σε nokia care για να το ελέγξουν. Ειδάλλως κάποια εφαρμογή έκανε τη ζημιά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει soft/hard reset. Σε συσκευή 2 εβδομάδων να χρειάζεται?

Το battery saver μου δείχνει 5-6 εφαρμογές με χρήση <1%, το facebook app με 6,9%, και τίποτα άλλο.

 

Κάνε πρώτα ένα soft reset, δεν χάνεις τίποτα, έλεγξε το και τα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

απο το windows insider μπορω να εγκαταστησω την beta εκδοση των windows 10;

αν υπαρχει προβλημα, μπορω να ξαναγυρισω στα 8.1;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

απο το windows insider μπορω να εγκαταστησω την beta εκδοση των windows 10;

αν υπαρχει προβλημα, μπορω να ξαναγυρισω στα 8.1;

 

Καλησπέρα.

Μόνο μέσω της εφαρμογής Windows Insider μπορείς να εγκαταστήσεις την Technical Preview των Windows 10 Mobile αφού εγγραφείς πρώτα σαν Insider.

Φυσικά και μπορείς να επιστρέψεις στην τελευταία επίσημη έκδοση των WP 8.1 που είναι διαθέσιμα για την συσκευή σου μέσω του Windows Phone Recovery Tool της Microsoft.

Για περισσότερες απορίες μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) όπου συζητάμε για την συγκεκριμένη έκδοση του λειτουργικού.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα soft reset, δεν χάνεις τίποτα, έλεγξε το και τα λέμε.

 

Επανήλθε με sof reset :D

Αν και δεν είμαι από τους χρήστες που βάζουν-βγάζουν τα apps με τις δεκάδες, αλλά από τους σταθερούς με χρήση καμιά 20αριάς συγκεκριμένων επιπλέον εφαρμογών, είχα εγκαταστήσει μερικές (shazam, φακο, youtube, ένα εορτολόγιο, έναν δεύτερο browser, ένα qr code app) που μάλλον κάποια/κάποιες έκαναν την ζημιά με την κατανάλωση.

 

Από χτες στις 6 το απόγευμα που έγινε το reset, μέχρι τώρα είμαι στο 80% με πολύ χρήση wifi και καμιά 10ρια τηλέφωνα και το bluetooth ενεργό από σήμερα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε με sof reset :D

 

Από χτες στις 6 το απόγευμα που έγινε το reset, μέχρι τώρα είμαι στο 80% με πολύ χρήση wifi και καμιά 10ρια τηλέφωνα και το bluetooth ενεργό από σήμερα το πρωί.

 

Μπαταριάρα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι που με απασχολεί σαν απορία, τα Microsoft παίζει να είναι By Nokia ή είναι "Κινέζος" που μοιάζει με τους προκατόχους του;
Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή ανήκει στην Microsoft είναι πλέον...

 

Η οποία νομίζω το αναθέτει στην Foxcon (η ίδια που κατασκευάζει iPhone/iPad/Galaxy κτλ)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

επομένως (εκεί συνίσταται η φύση του ερωτήματός μου) μπορούμε να προσβλέπουμε σε μια αξιοπρεπή διάρκεια στο χρόνο......
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο κατάλληλο θέμα για τα αξεσουάρ...

 

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στα crazy sundays 200e ελληνικο πιστευω αξιζει πολυ.αμα δεν ειχα αναγκη να παρω ταμπλετ (βρηκα ωρα να σπαζω την οθονη..) θα το παιρνα.αν και μαλλον οταν βγουν οι νεες συσκευες καπου εκει θα καταληξει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Υπάρχει κάποια άποψη για το http://www.expansys.com.gr/ ?

 

Βρήκα αυτό: http://www.expansys.com.gr/microsoft-lumia-640-xl-lte-dual-sim-8gb-white-282157/ και το σκέφτομαι...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...