Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος που έχει αγοράσει από ελληνικό κατάστημα το 640 XL Dual SIM (μοντέλο RM-1067) να μου πει το "Product Code" του;

Βρίσκεται κάτω αριστερά αφού βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας. Το δικό μου για παράδειγμα είναι Code: 059X1P4 που ανήκει σε unbranded συσκευές για τη γερμανική αγορά, το οποίο επαλήθευσα και από τις 4-5 γερμανικές εφαρμογές τρίτων που ήταν εγκατεστημένες ήδη και το βιβλιαράκι οδηγιών που επίσης ήταν στα γερμανικά.

Τη συσκευή την έκανα παραγγελία (το μπλε χρώμα) από το site του E-Shop, ήρθε σε 4 μέρες και όταν το άνοιξα στο σπίτι είδα τα γερμανικά και αναρωτήθηκα από που τη φέρανε...

Το κουτί ήταν σε ζελατίνα κλεισμένο αλλά χωρίς αυτοκόλλητη ταινία πουθενά μέσα. Στο φακό της φωτογραφικής είχε μια δαχτυλιά (δεν τρέχει τίποτα) και στο καπάκι της μπαταρίας, στο κουμπί της έντασης έχει μια βαθιά χαρακιά που με χαλάει πολύ όταν περνάω το χέρι μου από κει... Τα μικρά ζελατινάκια πάντως εγώ τα έβγαλα, ήταν εκεί.

Τώρα σκέφτομαι μήπως ήταν καμιά συσκευή demo παρόλο που εκτός από το σημάδι στο καπάκι το υπόλοιπο ήταν αψεγάδιαστο... Φασαρία και τα λοιπά δεν θέλω να τους κάνω γιατί βαριέμαι το περίμενε αφού η συσκευή δεν είναι ετοιμοπαράδοτη και επίσης που να αποδείξω ότι η χαρακιά υπήρχε όταν το άνοιξα; Κατά τα άλλα το κινητό είναι τέλειο τώρα που το έστησα. Ανταλλακτικό πίσω καπάκι από eBay έχει με λιγότερο από 10 ευρώ, πιθανόν όχι αυθεντικό από Κίνα αλλά μου φαίνεται πανομοιότυπο, δεν μπορώ να παραγγείλω με το credit control που παίζει... Εδώ Ελλάδα μάλλον θα βρώ με τα διπλάσια χρήματα και δεν ψήνομαι.

 

http://www.ebay.com/itm/Back-Housing-Battery-Case-Door-Cover-Buttons-For-Microsoft-Nokia-Lumia-640-XL-/201370186558?var=500562578391&hash=item2ee299333e

Edited by MiLToS_666
"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν είσαι τις πρώτες 7 μέρες δικαιούσαι DOA και είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το γνωρίζω αυτό και είμαι ακόμα εντός των 7 ημερών.

Το θέμα μου είναι ότι μένω πολύ μακριά από το κατάστημα και όπως είπα η συσκευή δεν είναι ετοιμοπαράδοτη οπότε δεν θέλω να περιμένω πάλι μέχρι να φέρουν άλλη. Ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό απλά δεν μου έχει ξανατύχει προσωπικά.

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλ θέλω να ρωτήσω τα εξης μιας και ειχα το lumia 800 με ςιν 7.5 και μερικα πραγματα μου σπαγανε τα νευρα . 1 Οσοι χρησιμοποιείτε viber και whatsapp συχνά έρχονται οι ειδοποιήσεις στην ώρα τους η όποτε θυμούνται ? έχω δει πολλοί με lumia έχουν το ίδιο πρόβλημα ακόμα. 2 Με τα wp10 υπάρχει περίπτωση η αναφορά να μην έρχεται σαν μηνυματα ξεχωριστό και να γίνει τικ σαν τα android ? και τέλος το whats up εφαρμογή υπάρχει γιατί δεν την βλέπω κάπου στο store .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλ θέλω να ρωτήσω τα εξης μιας και ειχα το lumia 800 με ςιν 7.5 και μερικα πραγματα μου σπαγανε τα νευρα . 1 Οσοι χρησιμοποιείτε viber και whatsapp συχνά έρχονται οι ειδοποιήσεις στην ώρα τους η όποτε θυμούνται ? έχω δει πολλοί με lumia έχουν το ίδιο πρόβλημα ακόμα. 2 Με τα wp10 υπάρχει περίπτωση η αναφορά να μην έρχεται σαν μηνυματα ξεχωριστό και να γίνει τικ σαν τα android ? και τέλος το whats up εφαρμογή υπάρχει γιατί δεν την βλέπω κάπου στο store .

 

1. Ναι, τουλάχιστον στο viber που το χρησιμοποιώ οι ειδοποιήσεις έρχονται όποτε θέλουν.

2. Μάλλον θα παραμείνει ως έχει.

3. Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει αγοράσει από ελληνικό κατάστημα το 640 XL Dual SIM (μοντέλο RM-1067) να μου πει το "Product Code" του; Βρίσκεται κάτω αριστερά αφού βγάλουμε το καπάκι της μπαταρίας.

 

Συγγνώμη που κάνω quote τον εαυτό μου αλλά ίσως έτσι όπως έγραψα όλο το post αλλά μάλλον έθαψα την βασική μου ερώτηση έτσι!

Όποιος μπορεί λοιπόν!:happy:

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεί την εφαρμογή της κοσμοτέ δεν υπάρχει.

 

Ναι της cosmote εννοώ. Αυτό δεν με πειραζεί τόσο αλλά αυτο με το viber δεν παλευεται να ερχονται όποτε θέλουνε οι ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι της cosmote εννοώ. Αυτό δεν με πειραζεί τόσο αλλά αυτο με το viber δεν παλευεται να ερχονται όποτε θέλουνε οι ειδοποιήσεις

Στης γυναίκας μου το κινητό έρχονται στο viber κατευθείαν και μου κάνει περίεργο το ότι ποτέ δεν έχει αργήσει μηνυμα ενώ πολλά παιδιά εδώ λένε ότι αργούν.

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου το κινητό έρχονται στο viber κατευθείαν και μου κάνει περίεργο το ότι ποτέ δεν έχει αργήσει μηνυμα ενώ πολλά παιδιά εδώ λένε ότι αργούν.

 

μετά την ενημέρωση που έκανε πριν λίγες μέρες,αργεί ή δεν έρχεται τίποτα.

Πρέπει να μπεις στην εφαρμογή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μετά την ενημέρωση που έκανε πριν λίγες μέρες,αργεί ή δεν έρχεται τίποτα.

Πρέπει να μπεις στην εφαρμογή.

Το λέω με όλη την ειλικρίνεια,το έχουμε το κινητό από τον Μάιο, δεν έχει αργήσει πότε ειδοποίηση στο viber!το μόνο μείον που βρίσκω είναι ότι με το που κλείσει η εφαρμογή φαίνεται ότι αποσυνδέεται(χρόνος τελευταίας σύνδεσης) αλλά κατά τα άλλα λειτουργεί άψογα!

Edited by kosnic2
Link to comment
Share on other sites

Το λέω με όλη την ειλικρίνεια,το έχουμε το κινητό από τον Μάιο, δεν έχει αργήσει πότε ειδοποίηση στο viber!το μόνο μείον που βρίσκω είναι ότι με το που κλείσει η εφαρμογή φαίνεται ότι αποσυνδέεται(χρόνος τελευταίας σύνδεσης) αλλά κατά τα άλλα λειτουργεί άψογα!

 

Προσωπικά δεν το θεωρώ και μείον να αποσυνδέεται με το που κλείνεις την εφαρμογή! Οι περισσότερες έτσι κλείνουν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το θεωρώ και μείον να αποσυνδέεται με το που κλείνεις την εφαρμογή! Οι περισσότερες έτσι κλείνουν!

 

σε άλλες πλατφόρμες όχι.(λέγε με android).

Και μένα με ενοχλεί είναι η αλήθεια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστά άλλο το what'up της cosmote.

Δουλεύει καλά το viber, λαμβάνω ενημερώσεις ταυτόχρονα σε υπολογιστή και κινητό.

Ισχύει πως είναι ιδιόμορφο όταν κλείνει η εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο, βλέπε π.χ. runtastic, πιθανόν εκεί να οφείλεται και η απόδοση της μπαταρίας και απόκριση της συσκευής.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Σωστά άλλο το what'up της cosmote.

Δουλεύει καλά το viber, λαμβάνω ενημερώσεις ταυτόχρονα σε υπολογιστή και κινητό.

Ισχύει πως είναι ιδιόμορφο όταν κλείνει η εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο, βλέπε π.χ. runtastic, πιθανόν εκεί να οφείλεται και η απόδοση της μπαταρίας και απόκριση της συσκευής.

Μήπως αν αφήνεις την εφαρμόγη στο παρασκήνιο δουλεύει κανονίκα τότε ? μπορείς να τη βάλεις να είναι μόνιμα ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αν αφήνεις την εφαρμόγη στο παρασκήνιο δουλεύει κανονίκα τότε ? μπορείς να τη βάλεις να είναι μόνιμα ?

Τη βάζεις μόνιμα ανοιχτή αλλά όταν την επαναφέρεις είναι σαν να την ανοίγεις εκείνη τη στιγμή, ξεκινάει από την αρχή της δηλαδή.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Η συζήτηση που αφορά τα αξεσουάρ (καπάκια, θήκες κλπ) μεταφέρθηκε στο θέμα [Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα) όπου γίνονται ανάλογες συζητήσεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο προσφέρει υψηλή ποιότητα χρήσης. Ήμουν στο φανάρι, μου άρεσε τραγούδι στο ραδιόφωνο, βγάζω το τηλ από το τσαντάκι, ανοίγω explorer, βρίσκω σταθμό, κάνω επιλογή τραγουδιού, copy-paste στο google, ανοίγει φανάρι, έφυγα. Ένοιωσα λίγο Τσακ Μπάουερ, συγχωρέστε μου το ενθουσιασμό αλλά το προηγούμενο τηλέφωνο μου για δύο χρόνια ήταν το Samsung Core. Ξέρω γίνεται και με Shazam αλλά δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα και θέλω να τονίσω ότι αυτά που χρειάζομαι τα κάνει γρήγορα και εύκολα. Το ίδιο βέβαια και τόσες άλλες συσκευές εκεί έξω που όμως δεν έχουν πέσει ακόμα στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο προσφέρει υψηλή ποιότητα χρήσης. Ήμουν στο φανάρι, μου άρεσε τραγούδι στο ραδιόφωνο, βγάζω το τηλ από το τσαντάκι, ανοίγω explorer, βρίσκω σταθμό, κάνω επιλογή τραγουδιού, copy-paste στο google, ανοίγει φανάρι, έφυγα. Ένοιωσα λίγο Τσακ Μπάουερ, συγχωρέστε μου το ενθουσιασμό αλλά το προηγούμενο τηλέφωνο μου για δύο χρόνια ήταν το Samsung Core. Ξέρω γίνεται και με Shazam αλλά δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα και θέλω να τονίσω ότι αυτά που χρειάζομαι τα κάνει γρήγορα και εύκολα. Το ίδιο βέβαια και τόσες άλλες συσκευές εκεί έξω που όμως δεν έχουν πέσει ακόμα στα χέρια μου

 

Πιστεύω να εχεις και ήχο ctu :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι το κατέβασες, το έγραψες, το έβαλες στα αγαπημένα τι ακριβώς?

 

Στα αγαπημένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω να εχεις και ήχο ctu :lol:

 

Counter Terrorist Unit?

Link to comment
Share on other sites

Στα αγαπημένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Counter Terrorist Unit?

 

Δικός μας και εσυ

:)
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω στο θέμα που έχω με τα ακουστικά που δεν με ακούνε..Σήμερα δοκίμασα μια κλήση μέσω viber και ο συνομιλητής μου είπε ότι με άκουγε πολύ καθαρά και δυνατά.. Αμέσως μετά τον κάλεσα κανονικά και μου είπε ότι με ακούει ελάχιστα..Με βλέπω για το service...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...