Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τα φωτα σας..μολις παρελαβα σημερα ενα 640xl απο το quickshop και δεν ειχε στην συσκευασια την ταινια ασφαλειας με το λογοτυπο της ms και λεω κατι θα παιζει. Συνεχιζω προς τα μεσα και η συσκευη ηταν σε σακουλακι κανονικα χωρις ομως την ζελατινα στην οθονη παρα μονο στα πλαινα πληκτρα.. Φορτιστης μπαταρια κανονικα στσην συσκευασια το χω ανοιξει κΙ μεχρι στιγμης παει καλα.

 

Με το καταστημα που μιλησα μου ειπαν οτι εχει να κανει με την χωρα προελευσης και πως τα περισσοτερα κινητα τα παραλαμβανουν χωρις safety seal.. Παντως αν προκυψει οτιδηποτε μου ειπανε οτι το αλλαζουν χωρις δευτερη κουβεντα

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το τηλέφωνό μου, 640 XL 8.1. Update 2, αγορασμένο πριν από τρεις βδομάδες από τον Κωτσόβολο με τις γνωστές ενδείξεις CEE Area SW Variant κατεβάζει την αναβάθμιση σε 10άρια, κάνει την προετοιμασία εγκατάστασης, αλλά μόλις ολοκληρωθεί η τελευταία μου βγάζει μήνυμα ότι έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλά δεν ήταν δυνατόν να ανοίξει αυτή προκειμένου να γίνει η εγκατάσταση (error 80070570). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι σημαίνουν αυτά; Τεχνικός της Βόνταφον μου είπε ότι ίσως κατεβάζει το αρχείο σπασμένο ή το κατεβάζει αλλά στη συνέχεια δεν μπορεί να συνδεθεί με τον σέρβερ της Microsoft για να το εγκαταστήσει. Για να είμαι ειλικρινής, ευχαρίστησα αλλά δεν έδωσα και πολλή βάση στην απάντηση.... Είμαι στα Windows Phones από το 2011 με το HTC Trophy 7, στη συνέχεια 7.5 στη συνέχεια 7.8. Στη συνέχεια, από το 2013 Lumia 925 8.1. Mου άρεσε εξ αρχής το λειτουργικό αυτό (παντελής έλλειψη κολλημάτων, ασφάλεια από ιούς κλπ.), αλλά απογοητεύτηκα με τα προβλήματα των Windows Mobile 10 και τα παράπονα τα φίλων του Φόρουμ που διάβασα μέχρι σήμερα. Είμαι επιφυλακτικός πλέον στην εγκατάσταση των 10αριών. Αλλά μπορεί και να το ρισκάρω. Εάν λύσω το πρόβλημα του σφάλματος 80070570, βέβαια. . . Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας..μολις παρελαβα σημερα ενα 640xl απο το quickshop και δεν ειχε στην συσκευασια την ταινια ασφαλειας με το λογοτυπο της ms και λεω κατι θα παιζει. Συνεχιζω προς τα μεσα και η συσκευη ηταν σε σακουλακι κανονικα χωρις ομως την ζελατινα στην οθονη παρα μονο στα πλαινα πληκτρα.. Φορτιστης μπαταρια κανονικα στσην συσκευασια το χω ανοιξει κΙ μεχρι στιγμης παει καλα.

 

Με το καταστημα που μιλησα μου ειπαν οτι εχει να κανει με την χωρα προελευσης και πως τα περισσοτερα κινητα τα παραλαμβανουν χωρις safety seal.. Παντως αν προκυψει οτιδηποτε μου ειπανε οτι το αλλαζουν χωρις δευτερη κουβεντα

 

Εγώ πάντως προσωπικά σε Microsoft δεν το έχω δει αυτό, να μην έχει ταινία ασφαλείας δλδ. Πάντως μην αγχώνεσαι αφού σου είπαν πως στο αλλάζουν.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσωπικά σε Microsoft δεν το έχω δει αυτό, να μην έχει ταινία ασφαλείας δλδ. Πάντως μην αγχώνεσαι αφού σου είπαν πως στο αλλάζουν.....

 

Και γω από το 2014 που πήρα lumia πρώτη φορά το έχω δεί..Ας ελπίσουμε να πάει καλά επειδή γιατί αλλιώς θα πάω 2 κουτιά που έχω με την ταινία ασφαλέιας σ αυτόν στην Αθήνα και θα του τα φέρω στο κεφάλι. :D

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Και γω από το 2014 που πήρα lumia πρώτη φορά το έχω δεί..Ας ελπίσουμε να πάει καλά επειδή γιατί αλλιώς θα πάω 2 κουτιά που έχω με την ταινία ασφαλέιας σ αυτόν στην Αθήνα και θα του τα φέρω στο κεφάλι. :D

 

Εμένα είχε ταινία ασφαλείας αλλά δεν έχει αυτοκόλλητο η οθόνη...μέσα σε ένα σακουλάκι ήταν και είχε τα πλαϊνά κ.λ.π:blink:

Link to comment
Share on other sites

Και γω από το 2014 που πήρα lumia πρώτη φορά το έχω δεί..Ας ελπίσουμε να πάει καλά επειδή γιατί αλλιώς θα πάω 2 κουτιά που έχω με την ταινία ασφαλέιας σ αυτόν στην Αθήνα και θα του τα φέρω στο κεφάλι. :D

 

Έλεγξε την συσκευή εξωτερικά, τσέκαρε την διάρκεια μπαταρίας και την φόρτιση, τρέξε κάποιο τεστ ταχύτητας που τσεκάρει και ζορίζει την συσκευή, έλεγξε τους αισθητήρες αν δουλεύουν, τσέκαρε την οθόνη. Αν όλα περνάνε το "τεστ" δεν θα έδινα και τόσο βάση στην ταινία ασφαλείας, μπορεί να άνοιξαν απλά το κουτί πριν το στείλουν για να τσεκάρουν ότι όλα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας..μολις παρελαβα σημερα ενα 640xl απο το quickshop και δεν ειχε στην συσκευασια την ταινια ασφαλειας με το λογοτυπο της ms και λεω κατι θα παιζει. Συνεχιζω προς τα μεσα και η συσκευη ηταν σε σακουλακι κανονικα χωρις ομως την ζελατινα στην οθονη παρα μονο στα πλαινα πληκτρα.. Φορτιστης μπαταρια κανονικα στσην συσκευασια το χω ανοιξει κΙ μεχρι στιγμης παει καλα.

 

Με το καταστημα που μιλησα μου ειπαν οτι εχει να κανει με την χωρα προελευσης και πως τα περισσοτερα κινητα τα παραλαμβανουν χωρις safety seal.. Παντως αν προκυψει οτιδηποτε μου ειπανε οτι το αλλαζουν χωρις δευτερη κουβεντα

 

Υπάρχει απλούστερη λύση.

 

Μπες εδώ https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/warranty-check/ και βάλε το imei σου να δεις αν ισχύει η εγγύηση στη Microsoft! Αν είναι όλα καλά θα σου βγάλει το μήνυμα ότι "η εγγύηση ισχύει για τουλάχιστον 7 ημέρες", κάτι τέτοιο. Δεν βγάζει για παραπάνω μέρες, ακόμα κι αν ισχύει για 2 χρόνια (στο λέω για να μην αγχωθείς).

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

απο εχθες δεν μου ανοιγει η εφαρμογη audiko ringtones με το που παει να ανοιξει με πεταει εξω,εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

επισης πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης ρε παληκαρια στο τηλεφων,οσο και αν εψαξα δεν τα καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το τηλέφωνό μου, 640 XL 8.1. Update 2, αγορασμένο πριν από τρεις βδομάδες από τον Κωτσόβολο με τις γνωστές ενδείξεις CEE Area SW Variant κατεβάζει την αναβάθμιση σε 10άρια, κάνει την προετοιμασία εγκατάστασης, αλλά μόλις ολοκληρωθεί η τελευταία μου βγάζει μήνυμα ότι έγινε λήψη της ενημέρωσης αλλά δεν ήταν δυνατόν να ανοίξει αυτή προκειμένου να γίνει η εγκατάσταση (error 80070570). Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τι σημαίνουν αυτά; Τεχνικός της Βόνταφον μου είπε ότι ίσως κατεβάζει το αρχείο σπασμένο ή το κατεβάζει αλλά στη συνέχεια δεν μπορεί να συνδεθεί με τον σέρβερ της Microsoft για να το εγκαταστήσει. Για να είμαι ειλικρινής, ευχαρίστησα αλλά δεν έδωσα και πολλή βάση στην απάντηση.... Είμαι στα Windows Phones από το 2011 με το HTC Trophy 7, στη συνέχεια 7.5 στη συνέχεια 7.8. Στη συνέχεια, από το 2013 Lumia 925 8.1. Mου άρεσε εξ αρχής το λειτουργικό αυτό (παντελής έλλειψη κολλημάτων, ασφάλεια από ιούς κλπ.), αλλά απογοητεύτηκα με τα προβλήματα των Windows Mobile 10 και τα παράπονα τα φίλων του Φόρουμ που διάβασα μέχρι σήμερα. Είμαι επιφυλακτικός πλέον στην εγκατάσταση των 10αριών. Αλλά μπορεί και να το ρισκάρω. Εάν λύσω το πρόβλημα του σφάλματος 80070570, βέβαια. . . Ευχαριστώ.

 

Εγώ όταν έκανα την αναβάθμιση έκανα πρώτα hard reset, μετά δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά έφτιαξα το τηλέφωνο από την αρχή σαν να ήταν η πρώτη φορά. Αμέσως πρέπει να κάνεις και νέα αναβάθμιση και μετά είσαι οκ. Εμένα πάει σφαίρα και το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι κάποιο bugs στα email το οποίο δεν μου διαβάζει κάποια επισυναπτόμενα αρχεία . Κατά τα άλλα το ρίσκαρα και άξιζε. Πάντως να ξέρεις κάθε τι νέο έχει και τα προβλήματά του μέχρι να σταθεροποιηθεί. Και μένα στην αρχή δεν μου έπαιρνε την δεύτερη γλώσσα και την πρόβλεψη κειμένου. Έκανα και δεύτερη επαναφορά και μετά όλα οκ. Για αυτό προσπάθησε αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

απο εχθες δεν μου ανοιγει η εφαρμογη audiko ringtones με το που παει να ανοιξει με πεταει εξω,εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

επισης πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης ρε παληκαρια στο τηλεφων,οσο και αν εψαξα δεν τα καταφερα

 

https://www.microsoft.com/store/apps/ringtone-maker/9wzdncrfhvdm

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο εχει προκαθορισμενους ηχους... γω θελω να βαλω τον δικο μου

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχει προκαθορισμενους ηχους... γω θελω να βαλω τον δικο μου

 

Μέσω της εφαρμογής αυτής μπορείς να κάνεις ήχο κλήσης οποιοδήποτε mp3 είναι αποθηκευμένο στη συσκευή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκανα την αναβάθμιση έκανα πρώτα hard reset, μετά δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών αλλά έφτιαξα το τηλέφωνο από την αρχή σαν να ήταν η πρώτη φορά. Αμέσως πρέπει να κάνεις και νέα αναβάθμιση και μετά είσαι οκ. Εμένα πάει σφαίρα και το μόνο πρόβλημα που έχω εντοπίσει είναι κάποιο bugs στα email το οποίο δεν μου διαβάζει κάποια επισυναπτόμενα αρχεία . Κατά τα άλλα το ρίσκαρα και άξιζε. Πάντως να ξέρεις κάθε τι νέο έχει και τα προβλήματά του μέχρι να σταθεροποιηθεί. Και μένα στην αρχή δεν μου έπαιρνε την δεύτερη γλώσσα και την πρόβλεψη κειμένου. Έκανα και δεύτερη επαναφορά και μετά όλα οκ. Για αυτό προσπάθησε αξίζει τον κόπο.

 

Φίλε Κώστα, ευχαριστώ για την απάντησή σου στο θέμα μου. Ωστόσο, επισημαίνοντας την θέση σου ότι <κάθε τι νέο έχει και τα προβλήματά του μέχρι να σταθεροποιηθεί. Και μένα στην αρχή δεν μου έπαιρνε την δεύτερη γλώσσα και την πρόβλεψη κειμένου. Έκανα και δεύτερη επαναφορά. . .>, καταλήγω στην απόφαση ότι, αντί να πειραματιζόμαστε εμείς με τα τηλέφωνά μας που είναι εργαλεία δουλειάς και όχι ....σχόλης και χαβαλέ, καλύτερο θα ήταν με αυτά τα προβλήματα του <νέου> να ασχοληθεί πρώτα η μαμά Microsoft που μας πούλησε τις συσκευές και το λογισμικό και αν αυτή αποτύχει, τότε ας δοκιμάσουμε κι εμείς. Διότι εάν κάτι πάει στραβά, τρέχα να κατεβάζεις τα recovery tools για να επαναφέρεις τα 8.1 και να βρίσκεις και υπολογιστή με τα τελευταία windows (διότι τώρα μια χαρά κάνουμε τη δουλειά μας με τα ΧΡ. . .). Κοντολογής δεν έχουμε χρόνο να κάνουμε πειράματα και να μας ψάχνουν ή να ψάχνουμε τους πελάτες μας (διότι τυγχάνουμε και μη κρατικοδίαιτοι. . .). Συμπέρασμα: Μια χαρά είναι και τα 8.1, θα έχουμε και τα Here Maps & Drive για όσο καιρό θα τα έχουμε τέλος πάντων και ας μας λείπουν μερικές πιο σύγχρονες εφαρμογές των 10αριών. . . Ας λύσει πρώτα τα προβλήματά της η Microsoft και ας μη μετατρέπει εμάς σε guinea pigs. . .

Link to comment
Share on other sites

Και τα 10 μια χαρά είναι και έχει ίδιους ακριβώς χάρτες με τα Here maps.

Πολύ παραπληροφόρηση πέφτει για το τίποτα.

Στα 640/640XL λειτουργούν τα πάντα κανονικότατα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα 10 μια χαρά είναι και έχει ίδιους ακριβώς χάρτες με τα Here maps.

Πολύ παραπληροφόρηση πέφτει για το τίποτα.

Στα 640/640XL λειτουργούν τα πάντα κανονικότατα.

 

Φίλε Χρυσόστομε, κάθε άλλο παρά παραπληροφορημένος είμαι! Δεν κατηγόρησα τους χάρτες των 10 ούτε θα το κάνω μέχρι να τους δοκιμάσω. Ωστόσο, η συσκευή μου μια χαρά είναι και με τα Here Maps, Here Drive & Navigon Europe+Turkey που δουλεύουν άριστα! Ας λύσει τα προβλήματά της η Microsoft κι εμείς εδώ είμαστε για τα προϊόντα της! Θα έρθει η ώρα και για 10άρια. Δεν βιάζομαι καθόλου. . . ΄Οσο για το <. . .τα πάντα λειτουργούν κανονικότατα>, έ, με συγχωρείς αλλά αυτό δεν προκύπτει από τα δεκάδες προβλήματα που αντιμετώπισαν πολύ κάτοχοι της συσκευής μου. Κάποιοι, μάλιστα, γύρισαν πάλι στα 8.1. . .

Edited by GMFS
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρυσόστομε, κάθε άλλο παρά παραπληροφορημένος είμαι! Δεν κατηγόρησα τους χάρτες των 10 ούτε θα το κάνω μέχρι να τους δοκιμάσω. Ωστόσο, η συσκευή μου μια χαρά είναι και με τα Here Maps, Here Drive & Navigon Europe+Turkey που δουλεύουν άριστα! Ας λύσει τα προβλήματά της η Microsoft κι εμείς εδώ είμαστε για τα προϊόντα της! Θα έρθει η ώρα και για 10άρια. Δεν βιάζομαι καθόλου. . . ΄Οσο για το <. . .τα πάντα λειτουργούν κανονικότατα>, έ, με συγχωρείς αλλά αυτό δεν προκύπτει από τα δεκάδες προβλήματα που αντιμετώπισαν πολύ κάτοχοι της συσκευής μου. Κάποιοι, μάλιστα, γύρισαν πάλι στα 8.1. . .

 

Είναι η πολύ μεγάλη μειονότητα και όχι η πλειοψηφία αυτοί που γύρισαν πίσω σε 8.1. Εγώ πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό (εκτός την μπαταρία) σε σχέση με τα 8.1 σε τρεις συσκευές που τα έχω περάσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κώστα, ευχαριστώ για την απάντησή σου στο θέμα μου. Ωστόσο, επισημαίνοντας την θέση σου ότι <κάθε τι νέο έχει και τα προβλήματά του μέχρι να σταθεροποιηθεί. Και μένα στην αρχή δεν μου έπαιρνε την δεύτερη γλώσσα και την πρόβλεψη κειμένου. Έκανα και δεύτερη επαναφορά. . .>, καταλήγω στην απόφαση ότι, αντί να πειραματιζόμαστε εμείς με τα τηλέφωνά μας που είναι εργαλεία δουλειάς και όχι ....σχόλης και χαβαλέ, καλύτερο θα ήταν με αυτά τα προβλήματα του <νέου> να ασχοληθεί πρώτα η μαμά Microsoft που μας πούλησε τις συσκευές και το λογισμικό και αν αυτή αποτύχει, τότε ας δοκιμάσουμε κι εμείς. Διότι εάν κάτι πάει στραβά, τρέχα να κατεβάζεις τα recovery tools για να επαναφέρεις τα 8.1 και να βρίσκεις και υπολογιστή με τα τελευταία windows (διότι τώρα μια χαρά κάνουμε τη δουλειά μας με τα ΧΡ. . .). Κοντολογής δεν έχουμε χρόνο να κάνουμε πειράματα και να μας ψάχνουν ή να ψάχνουμε τους πελάτες μας (διότι τυγχάνουμε και μη κρατικοδίαιτοι. . .). Συμπέρασμα: Μια χαρά είναι και τα 8.1, θα έχουμε και τα Here Maps & Drive για όσο καιρό θα τα έχουμε τέλος πάντων και ας μας λείπουν μερικές πιο σύγχρονες εφαρμογές των 10αριών. . . Ας λύσει πρώτα τα προβλήματά της η Microsoft και ας μη μετατρέπει εμάς σε guinea pigs. . .

Εγκρίνω και επαυξάνω για όσα γράφεις. Πάντως να ξέρεις επειδή έχω και δευτερη συσκευή (samsung galaxy note 3) ακριβώς δύο χρόνια , και την οποία την θεωρώ κορυφαία, ακόμα και σήμερα δεν μπορείς να φανταστείς πως τρέχει τα πάντα , όταν έκανα την αναβάθμιση από 4.4 σε 5.0 lolipop , για περίπου δύο μήνες μου έτρωγε την μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα. Μετά πήρε τις αναβαθμίσεις και όλα λύθηκαν. Η διαφορά τιμής μεταξύ του note και του 640 είναι ένα πρός τρία το λιγότερο. Για αυτό δεν παραπονιέμαι διότι με 135 ευρώ που έχει τώρα πολύ δύσκολα βρίσκεις συσκευή που να τρέχει σαν το 640. Αυτά.

*** Οι χάρτες της microsoft στο δικό μου τουλάχιστον τηλέφωνο δουλεύουν και καλύτερα από τους here.Μέχρι και ενναλακτικές διαδρομές μου δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρυσόστομε, κάθε άλλο παρά παραπληροφορημένος είμαι! Δεν κατηγόρησα τους χάρτες των 10 ούτε θα το κάνω μέχρι να τους δοκιμάσω. Ωστόσο, η συσκευή μου μια χαρά είναι και με τα Here Maps, Here Drive & Navigon Europe+Turkey που δουλεύουν άριστα! Ας λύσει τα προβλήματά της η Microsoft κι εμείς εδώ είμαστε για τα προϊόντα της! Θα έρθει η ώρα και για 10άρια. Δεν βιάζομαι καθόλου. . . ΄Οσο για το <. . .τα πάντα λειτουργούν κανονικότατα>, έ, με συγχωρείς αλλά αυτό δεν προκύπτει από τα δεκάδες προβλήματα που αντιμετώπισαν πολύ κάτοχοι της συσκευής μου. Κάποιοι, μάλιστα, γύρισαν πάλι στα 8.1. . .

 

Πόσοι είναι αυτοί οι κάποιοι;

Την στιγμή που οι περισσότεροι εδώ δεν γύρισαν.

Και ναι τα πάντα λειτουργούν κανονικότατα.Το γράφουμε εδώ όπως και σε άλλες συσκευές.

Δεν είπε κάποιος ότι δεν υπάρχουν ελλείψεις ακόμα και στα 10 βέβαια,υπάρχουν και καλό είναι να λυθούν σύντομα.

Η παραπληροφόρηση είναι το γεγονός πως στο μήνυμα σου,ουσιαστικά "αποτρέπεις" κάποιον άλλον χρήστη να βάλει τα 10 επειδή εσύ αντιμετώπισες κάποιο θέματα.Δεν είναι έτσι όμως,όταν η πλειοψηφία έχει αναφερθεί εκτενώς στο γεγονός πως λειτουργεί απροβλημάτιστα η συσκευή τους μετά την ενημέρωση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αλλά από τότε που έβαλα τα windows 10 το κινητό κατά καιρούς κάνει επανεκκίνηση μόνο του χωρίς να έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό έκανα εργοστασιακή επαναφορά και κάπου κάπου το κάνει πάλι όχι συνέχεια αλλά π.χ μια φορά τον μήνα. Αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum, νέος χρήστης, προερχόμενος από ios, δεν μπορώ να ρυθμίσω το outlook να συγχρονίσει με το icloud (email , επαφές , ημερολόγιο ) - συνέχεια μου βγάζει μήνυμα να βάλω ξανά το password.

Πρέπει να κάνω κάτι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

 

Δοκίμασε για αρχή να απεγκαταστησεις τελείως το λογαριασμό και να κάνεις soft reset... Μετά βαλτον από την αρχή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα πρόσφατα.

Έκανα το 'λαθος' και πέρασα απο την πρώτη στιγμή τα 10αρια και το λέω λάθος γιατί δεν είδα καθόλου την συμπεριφορά του στα 8.1

Το πήρα γιατί άκουσα καλά λόγια για την μπαταρία, γιατί το android έτσι και αλλιώς για εμένα δεν έχει σημασία γιατί δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα με τις εφαρμογές γενικά ούτε με IOS δεν έχω ασχοληθεί ποτέ γιατί δεν θέλω να δίνω τόσα λεφτά για κινητό προτιμώ να τα δώσω στο χαμόγελο του παιδιού παρά την κοροϊδία των 800 ευρώ , γιατί έχει καλή κάμερα και την χρειάζομαι στην δουλειά γιατί ασχολούμαι με την αρχιτεκτονική τοπίων και βγάζω πολλές φωτό και φυσικά για την μεγάλη οθόνη λόγω χεριων-κουπιων.

Όμορφα τα 10αρια, οργανωμένο μενού, γρήγορο σε κάποιες εφαρμογές μόνο που μου βγάζει πρόβλημα σε 2 απο τα βασικά θέματα που πήρα το συγκεκριμένο κινητό.

Η Μπαταρία στην αρχή πήγαινε καλά και στην συνέχεια κατέρρευσε, έχανε 20-25% το βράδυ στην αναμονή με όλα κλειστά με τίποτα να τρέχει στο παρασκήνιο και φυσικά οι φωτό.

Απο χθες το γύρισα στα 8.1...πραγματικά οι φωτό είναι η μέρα με την νύχτα, όσο αφορά την μπαταρία δείχνει καλή συμπεριφορά μέχρι στιγμής αλλά θα δείξει σε βάθος χρόνου.

Ανυπομονώ να ξαναπεράσω τα 10αρία που ελπίζω με τον καιρό να στρώσουν.

Edited by taratsa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω και μάλλον θα το πάρω αν βρω καλό μεταψειρισμενο.

Έχω g3 αλλά θέλω ένα μεγάλο για την δουλειά μου. Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν εάν η ευκρίνεια της οθόνης ειναι καλή σε Word Excel για να μπορούμε να διαβάζουμε αρχεία. Η θα έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενδιαφέρομαι να το πάρω και μάλλον θα το πάρω αν βρω καλό μεταψειρισμενο.

Έχω g3 αλλά θέλω ένα μεγάλο για την δουλειά μου. Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν εάν η ευκρίνεια της οθόνης ειναι καλή σε Word Excel για να μπορούμε να διαβάζουμε αρχεία. Η θα έχω θέμα.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις σε ανάγνωση,έχει πολύ καλή οθόνη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...