Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καπου διαβασα οτι με το back πληκτρο δεν κλεινουνε οι εφαρμογες με τα wp10 και οντως ετσι ειναι μενουν ανοιχτες ολες και οχι τιποτα δεν εχει και ενα ριμαδι κουμπι που να λεει κλεισιμο ολων των καρτελων.

 

Και στα 8.1 πάνω κάτω το ίδιο γινόταν,δεν έχει αλλάξει κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι πατάτα θα έχουν κάνει συγκεκριμένα για το 640. Σε εμένα όταν ενεργοποιήσω το living image στο 930 σε όλες τις καινούργιες φωτος μου δείχνει αυτό

 

http://s24.postimg.org/tm8rkis1h/Screenshot_1.jpg

 

Οι παλιές φώτος στην γκαλερί δεν την έχουν την επιλογή και τις δείχνει ζωντανές απευθείας. Τις φώτος που τραβάω από την αναβάθμιση και μετά διαλέγω πιες θα δείξει και ποιες όχι.

 

 

 

 

 

Μπορεί,αλλά δεν παίζει τέτοια επιλογή πλέον σε 640.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα τα δεκάρια ξανά και με την ενημέρωση που έχει βγει τρέχουν τέλεια. Μόνο θεματάκι η μπαταρία. Το βράδυ είμαι με 59% ενώ πρώτα με την ίδια χρήση ήμουν με 75%.

 

Επίσης, το gps χωρίς δεδομένα είναι ανύπαρκτο και με windows 8.1 και με windows 10.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω ρε παιδια,ποση ωρα κανει να φορτισει το τηλεφωνο απο το 5-6% μεχρι το 100% με τον φορτιστη του?

γιατι εμενα αργει πολυ κανα 3ωρο περιπου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω ρε παιδια,ποση ωρα κανει να φορτισει το τηλεφωνο απο το 5-6% μεχρι το 100% με τον φορτιστη του?

γιατι εμενα αργει πολυ κανα 3ωρο περιπου

 

Χωρίς να έχω τη συσκευή μου φαίνεται λογικό, ο φορτιστής είναι 0.75 ampere, εμένα το 535 με 1900άρα μπαταρία και φορτιστή 0.55 ampere κάνει πάνω από δυο ώρες....

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Πλέον δεν μου διαβάζει κανένα αρχείο στα επισυναπτόμενα των email. Όταν πατάω πάνω σε οποιαδήποτε αρχείο μου λέει να ψάξω στο store. Έχω κατεβάσει εν τω μεταξύ 3 προγράμματα για άνοιγμα των pdf ( acrobat, της Microsoft, και άλλο ένα ). Μάλλον είναι σοβαρό bugs το οποίο δεν μου το έκανε με τα 8.1. Για την δουλειά μου είναι πολύ σοβαρό διότι δέχομαι κάθε μέρα πολλά email. Τέρμα δεν ξαναπαίρνω wp με τίποτα. Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

θα σε διορθωσω .Ο φορτιστης ειναι 1 A.οσον αφορα τα άλλα συμφωνούμε.ειναι λογικο το τρίωρο

 

0.75 είναι φίλε μου όχι 1.0.

Link to comment
Share on other sites

θα σε διορθωσω .Ο φορτιστης ειναι 1 A.οσον αφορα τα άλλα συμφωνούμε.ειναι λογικο το τρίωρο

 

Γράψε λάθος τότε, για το απλό το 640 πρέπει να είναι 0.75, απλώς νόμιζα ότι και για το XL θα ήταν το ίδιο...

 

Anyway, το θέμα είναι ότι το κινητό δέχεται μέχρι 1Α ασχέτος πόσο είναι ο μαμίσιος φορτιστής, όπως και εμένα το 535 δέχεται μέχρι 750 mA παρόλο που είναι 550 mA ο φορτιστής...

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Έγινε χθες το κλασικό και εβδομαδιαίο πλέον σκηνικό με την άνευ λόγου κατάρρευση της μπαταρίας.:p

Το έβγαλα 11 το βράδυ απο την φόρτιση και στις 6 το πρωί είχε πάει στο 82% χωρίς να κάνω τίποτα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε χθες το κλασικό και εβδομαδιαίο πλέον σκηνικό με την άνευ λόγου κατάρρευση της μπαταρίας.:p

Το έβγαλα 11 το βράδυ απο την φόρτιση και στις 6 το πρωί είχε πάει στο 82% χωρίς να κάνω τίποτα.:ninja:

 

Ρίξε μια ματιά στους συγχρονισμούς των λογαριασμών σου μην έχει κολλήσει κανένας και στις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και κλείσε όσες δεν χρειάζεσαι.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στους συγχρονισμούς των λογαριασμών σου μην έχει κολλήσει κανένας και στις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και κλείσε όσες δεν χρειάζεσαι.

 

Ένα email έχω όλο και όλο, ούτε την εφαρμογή του FB χρησιμοποιώ.

Απο τις ρυθμίσεις δεν έχω αφήσει σχεδόν τίποτα στο παρασκήνιο να τρέχει, τα κλείνω και όλα πριν πέσω για ύπνο αλλά σταθερά ένα βράδυ την εβδομάδα καταρρέει!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ένα email έχω όλο και όλο, ούτε την εφαρμογή του FB χρησιμοποιώ.

Απο τις ρυθμίσεις δεν έχω αφήσει σχεδόν τίποτα στο παρασκήνιο να τρέχει, τα κλείνω και όλα πριν πέσω για ύπνο αλλά σταθερά ένα βράδυ την εβδομάδα καταρρέει!:blink:

 

Δοκίμασε να κάνεις κανα soft reset τότε μην έχει κολλήσει καμιά διεργασία στο παρασκήνιο και είναι αυτή που σου κάνει τη ζημιά.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις κανα soft reset τότε μην έχει κολλήσει καμιά διεργασία στο παρασκήνιο και είναι αυτή που σου κάνει τη ζημιά.

 

Άσχετη ερώτηση...αν πάρω φορτιστή 1.0 θα έχει θέμα η κρατάω τον 0.75?

Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω ότι βρω μπροστα μου, από φορτιστη, και δεν εχω θεμα. Το 3ωρακι το θελει όμως. Φορτιζω κάθε 3ο βραδυ με 8.1
Link to comment
Share on other sites

στον browser οταν κανεις zoom σε κειμενα γινετε να προσαρμοζονται τα γραμματα και οι σειρες του κειμενου στην οθονη , ετσι ωστε να εμφανιζετε ολο το κειμενο στην οθονη με μεγαλυτερα γραμματα σε περισσοτερς σειρες?
Link to comment
Share on other sites

στον browser οταν κανεις zoom σε κειμενα γινετε να προσαρμοζονται τα γραμματα και οι σειρες του κειμενου στην οθονη , ετσι ωστε να εμφανιζετε ολο το κειμενο στην οθονη με μεγαλυτερα γραμματα σε περισσοτερς σειρες?

Εάν μιλάς για τον μαμά browser δεν νομίζω να υποστηρίζει αναδιπλωση κειμένου..

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν μιλάς για τον μαμά browser δεν νομίζω να υποστηρίζει αναδιπλωση κειμένου..

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή η αναδίπλωση κειμένου μου έχει λείψει και μένα ερχόμενος από Android, υπάρχει κάποιος άλλος browser εκτός του stock Edge που να την υποστηρίζει; Έχω Windows 10 και από το λίγο που έψαξα, δεν βρήκα κάτι τέτοιο στο store.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε τρεις μέρες κρασαρε 2 φορές.εκεί που ήμουν στον edge κ σερφάρω γίνεται μαύρη η οθόνη κολλάει δεν ακούει τίποτα κ μετά από 1 λεπτό πατώντας τα πάντα επανήλθε.να ανησυχώ????
Link to comment
Share on other sites

θα το επαναφέρω στα 8.1

 

Η Μπαταρια καταρρέει μέρα με την ημέρα, το φόρτισα πριν 2 ώρες και πήγε στο 86% με όλα κλειστά και χωρίς να το πειράξω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ούτε ραδιόφωνο εξαφάνισε και η μπαταρία 1 με 2 μέρες , ανάλογα την χρήση, μου κρατάει ανετότατα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ούτε ραδιόφωνο εξαφάνισε και η μπαταρία 1 με 2 μέρες , ανάλογα την χρήση, μου κρατάει ανετότατα

 

δεν αναφέρονται στα επίσημα 10άρια τα παιδιά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ή εφαρμογή διαχείρισης των ασύρματνω δικτύων ;;;

Από το κουμπί γρήγορης πρόσβασης μπορείς μόνο να το ανοίξεις ή κλείσεις.

Έχω ρυθμίσει να μην μπαίνει αυτόματα σε άλλα δίκτυα wifi αλλά να το επιλέγω εγώ παρόλα αυτά όταν πρέπει να επιλέξω ένα ασύρματο δίκτυο πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις, δίκτυα, wifi, επιλογή κλπ κλπ.

 

Στο π.χ. android όταν ενεργοποιείς το ασύρματο δίκτυο και το τηλέφωνο δεν αναγνωρίσει κάποιο αποθηκευμένο ανοίγει αμέσως η οθόνη με την λίστα των wifi που ανιχνεύει και μπορείς να επιλέξεις κάποιο.

Κάτι αντίστοιχο ψάχνω.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος ή εφαρμογή διαχείρισης των ασύρματνω δικτύων ;;;

Από το κουμπί γρήγορης πρόσβασης μπορείς μόνο να το ανοίξεις ή κλείσεις.

Έχω ρυθμίσει να μην μπαίνει αυτόματα σε άλλα δίκτυα wifi αλλά να το επιλέγω εγώ παρόλα αυτά όταν πρέπει να επιλέξω ένα ασύρματο δίκτυο πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις, δίκτυα, wifi, επιλογή κλπ κλπ.

 

Στο π.χ. android όταν ενεργοποιείς το ασύρματο δίκτυο και το τηλέφωνο δεν αναγνωρίσει κάποιο αποθηκευμένο ανοίγει αμέσως η οθόνη με την λίστα των wifi που ανιχνεύει και μπορείς να επιλέξεις κάποιο.

Κάτι αντίστοιχο ψάχνω.

 

Αν κανεις παρατεταμενο ταπ στην συντομευση του wifi σε παει κατευθειαν στην λιστα δικτυων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...