Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παρει εδώ και 2 εβδομάδες ένα Galaxy s6 32 saphire black και εδώ 2 μέρες έχει χαλαρώσει πολύ το κεντρικό κουμπί με αποτέλεσμα να κάνει σαν κλακετα κάθε φορά που το ακουμπάω. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία; Αν και λειτουργεί κανονικά είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Έχει συμβεί σε πολλούς και σε μένα. Πας service και στο αλλάζουν δωρεάν. Smartec

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει συμβεί σε πολλούς και σε μένα. Πας service και στο αλλάζουν δωρεάν. Smartec

 

Είδα σε ένα βίντεο ότι πρέπει να ανοιχτεί όλο το κινητό για να αλλαχτεί το κουμπί και με χαλάει λίγο η ιδέα σε καινούριο κινητό. Εσυ το πηρες από το service και ήταν όλα εντάξει?

Edited by sartini
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παρει εδώ και 2 εβδομάδες ένα Galaxy s6 32 saphire black και εδώ 2 μέρες έχει χαλαρώσει πολύ το κεντρικό κουμπί με αποτέλεσμα να κάνει σαν κλακετα κάθε φορά που το ακουμπάω. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία; Αν και λειτουργεί κανονικά είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Εμένα το έκανε τον 1ο μήνα και μετά έστρωσε. Θα έλεγα να περιμένεις μήπως από το πολύ πάτημα στρώσει και το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έκανε τον 1ο μήνα και μετά έστρωσε. Θα έλεγα να περιμένεις μήπως από το πολύ πάτημα στρώσει και το δικό σου.

 

Μου φαίνεται λίγο απίθανο να στρώσει. Στην αρχή ήταν μια χαρά αλλά στην πορεία χαλάρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παρει εδώ και 2 εβδομάδες ένα Galaxy s6 32 saphire black και εδώ 2 μέρες έχει χαλαρώσει πολύ το κεντρικό κουμπί με αποτέλεσμα να κάνει σαν κλακετα κάθε φορά που το ακουμπάω. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία; Αν και λειτουργεί κανονικά είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα, πήγα smartec και μου το έφτιαξαν, αλλάζοντας οθόνη και την υποδοχή φόρτισης.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, πήγα smartec και μου το έφτιαξαν, αλλάζοντας οθόνη και την υποδοχή φόρτισης.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου άλλαξαν οθόνη επειδή είχε χαλαρο κουμπί;

Link to comment
Share on other sites

Σου άλλαξαν οθόνη επειδή είχε χαλαρο κουμπί;

Πάει σετ απ ότι μου είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάει σετ απ ότι μου είπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πήρες κατευθείαν η το άφησες εκεί;όλα καλά μετά τη επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες κατευθείαν η το άφησες εκεί;όλα καλά μετά τη επισκευή;

Σε μια ώρα το πήρα και έφυγα με το κουμπί πλέον να δουλεύει άψογα. Έχουν περάσει 2 μήνες περίπου και όλα λειτουργούν όπως πρέπει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μια ώρα το πήρα και έφυγα με το κουμπί πλέον να δουλεύει άψογα. Έχουν περάσει 2 μήνες περίπου και όλα λειτουργούν όπως πρέπει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται λίγο απίθανο να στρώσει. Στην αρχή ήταν μια χαρά αλλά στην πορεία χαλάρωσε.

 

Όπως νομίζεις. Αφού γίνεται εύκολα η επιδιόρθωση , πήγαινέ το για να είσαι σίγουρος.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες, εντελώς ξαφνικά και χωρίς να έχω εγκαταστήσει τίποτα ούτε έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση, ακούω ένα ενοχλητικό μπιπ πριν από τον ήχο τον οποίο έχω ορίσει για τις ειδοποιήσεις. Έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό να ακούω διπλούς ήχους συνέχεια :mad:

Έχει υπόψη κάποιος φίλος τι μπορέι να φταίει?

 

.....έστρωσε (μάλλον) με reboot

Edited by garet
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Εχω το s6 περίπου 5 μήνες,έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό οτι έχει βγεί το firmware 6.0 και σε αρκετούς γνωστούς και φίλους που έχουν την ίδια συσκευή έχει έρθει.Εμένα ακόμα τίποτα ! Γνωρίζετε τον λόγο ? (ένας φίλος έχει τη συσκευή απ'την ίδια χώρα προέλευσης και έχει έρθει και σε αυτόν !)
Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος ειπε πως η μπαταρία συμπεριφερεται περιεργα..άλλοτε σου βγαζει 2,5 ωρες,άλλοτε 3,5 ωρες.. εμενα σημερα με ιδια και πιο σκληρη χρηση μου βγαζει 3 ωρες και 43 λεπτα καθ υπολοιπο μπαταριας 12% ενω καθημερινα φυθανει περιπου 3 ωρες.. οτι ναναι.. τες πα..

 

Παντως απο το κακο χαμο που ειχε οταν βγηκε η 6 και με την ελευση του μικρου update ειναι καλυτερη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα το κινητό στην smartec για το θεμα του χαλαρου κουμπιού και αφού το παρέλαβα δεν μπορώ να λάβω η να κάνω κλήση και μου βγάζει στην οθόνη μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο. Ξέρει κάποιος γιατί το κάνει αυτό. Η Sim λειτουργεί κανονικά σε άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα το κινητό στην smartec για το θεμα του χαλαρου κουμπιού και αφού το παρέλαβα δεν μπορώ να λάβω η να κάνω κλήση και μου βγάζει στην οθόνη μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο. Ξέρει κάποιος γιατί το κάνει αυτό. Η Sim λειτουργεί κανονικά σε άλλη συσκευή.

Να φανταστώ το πήρες μετά από επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις?

Κάνε του ένα reset μήπως στρώσει από recovery mode.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ το πήρες μετά από επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις?

Κάνε του ένα reset μήπως στρώσει από recovery mode.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του έκανα και δεν βοήθησε.. Άστα πάλι Χαϊδάρι με βλέπω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μετα την αναβαθμιση στην MM,οταν κανω επανεκκινηση αφου βαλω τον κωδικο της sim,μου ζηταει την καταχωρηση του κωδικου προσβασης αντι για χρηση δακτυλικου αποτυπωματος...Πως γινεται να το βγαλω,ειναι σπαστικο καθε φορα να ζηταει τον κωδικο!
Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω ας πούμε ένα sms ή ένα email. Ακούγεται ο ήχος εισερχόμενου μηνύματος και ανάβει το led φωτάκι για οπτική ενημέρωση. Στη συνέχεια όμως και κάθε λίγα δευτερόλεπτα επαναλαμβάνεται ο ήχος εισερχόμενου μηνύματος ξανά και ξανά μέχρι να σβήσω εγώ την ειδοποίηση. Δεν γίνεται να χτυπάει ο ήχος μόνο μία φορά κατά τη λήψη του μηνύματος και να ανάβει μόνο το led; Ψάχνω στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω τίποτα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω ας πούμε ένα sms ή ένα email. Ακούγεται ο ήχος εισερχόμενου μηνύματος και ανάβει το led φωτάκι για οπτική ενημέρωση. Στη συνέχεια όμως και κάθε λίγα δευτερόλεπτα επαναλαμβάνεται ο ήχος εισερχόμενου μηνύματος ξανά και ξανά μέχρι να σβήσω εγώ την ειδοποίηση. Δεν γίνεται να χτυπάει ο ήχος μόνο μία φορά κατά τη λήψη του μηνύματος και να ανάβει μόνο το led; Ψάχνω στις ρυθμίσεις και δεν βρίσκω τίποτα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

προσβασιμοτητα-υπενθυμιση ειδοποιησης,νομιζω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι το ξεκλείδωμα με το δάχτυλο έχει γίνει αργό;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι το ξεκλείδωμα με το δάχτυλο έχει γίνει αργό;

και σε εμένα λειτουργούσε καλύτερα με την 5.1.1

όχι τρελές διαφορές όμως

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...