Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι τιποτα δεν εχω αλλαξει ουτε καποια ζημια εξωτερικη ουτε διαφοτερικος φορτιστης. Απλα σταματησε να λειτουργει η συνδεση με τον υπολογιστη και το fast charging. Ουτε ενα OTG usb που εχω συνδεεται. Μονο φορτιζει και οταν το συνδεω στο pc δεν ερχεται καν ειδοποιηση στα windows οτι συνδεθηκε η συσκευη

Μηπως πειραξες τίποτα με το package disabler pro?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν το εχω εγκατεστημενο καν αυτο το προγραμμα. Στο google παρατηρησα οτι και αλλος κοσμος το επαθε χωρις λογο το ιδιο προβλημα. Το θεμα ειναι πως προεκυψε απο το πουθενα και απλα την μια μερα λειτουργουσε ενω σημερα παπαλα...

 

Επισης να αναφερω οτι εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το εβαλα και σε safe mode αλλα δεν αλλαξε τιποτα απολυτως

Edited by MikeRibo5
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω εγκατεστημενο καν αυτο το προγραμμα. Στο google παρατηρησα οτι και αλλος κοσμος το επαθε χωρις λογο το ιδιο προβλημα. Το θεμα ειναι πως προεκυψε απο το πουθενα και απλα την μια μερα λειτουργουσε ενω σημερα παπαλα...

Περίεργο όντως, δοκίμασε με αλλο φορτιστή ή καλωδιο και αν δεν, κανε ενα φορματ και βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα (διαφορετικο φορτιστη, καλωδιο, αλλη θυρα usb, εργοστασιακες ρυθμισεις) αλλα τιποτα. Θα το παω στον κοτσοβολο που το πηρα πριν ενα μηνα να δω αν με καλυπτει η εγγυηση να το διορθωσουν γιατι ειναι θεμα της συσκευης ξεκαθαρα
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και μένα απο χθές , ακριβώς το ίδιο... Όλη τη μπαταρία την έφαγε το σύστημα, το playstore και οι χάρτες!

Λες να φταίει το package disabler pro που έστησα χθες για να το δοκιμάσω; Τέσπα, το πέταξα έξω για να δω πως θα πάει μετά απο φόρτιση...

Τελικα τι εγινε?

 

Εγώ απέφυγα το φορματ μετά το μικρό update και περίμενα να στρώσει με τον καιρό. Στατιστικά λοιπόν, τις πρώτες μέρες η μπαταρία ήταν για γέλια. Από παντού έχανε ταχέως. Σταδιακά παρατήρησα μια βελτίωση. Αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη φόρτιση τώρα που θα ξεπεράσω τις 5 ώρες οθόνη. Μάλιστα χθες στο 7% είχα 5 ώρες 30 λεπτά. Τώρα είμαι 30% με 3 ώρες και 48 λεπτά.

 

Είχα κάνει μόνο clear cache, αν αυτό λέει κάτι.

Εγω εχω απελπιστει. οι χαρτες, το συστημα και το playstore τραβανε απιστευτους πορους απο τη μπαταρια, ετσι αστο ακυρο (χαρτες ας πουμε δεν χρησιμοποιω). Τεσπα... Θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε?

 

 

Εγω εχω απελπιστει. οι χαρτες, το συστημα και το playstore τραβανε απιστευτους πορους απο τη μπαταρια, ετσι αστο ακυρο (χαρτες ας πουμε δεν χρησιμοποιω). Τεσπα... Θα δειξει....

 

Τελικά έκανα disable τους χάρτες (προσωρινά) και έστρωσε (έτσι δείχνει τουλάχιστον)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τα παντα (διαφορετικο φορτιστη, καλωδιο, αλλη θυρα usb, εργοστασιακες ρυθμισεις) αλλα τιποτα. Θα το παω στον κοτσοβολο που το πηρα πριν ενα μηνα να δω αν με καλυπτει η εγγυηση να το διορθωσουν γιατι ειναι θεμα της συσκευης ξεκαθαρα

 

Κι εμενα το ειχε κανει αυτο και πηρα νεο φορτιστη. Δουλευει κανονικα το fast charging. Δυστυχως χαλανε ευκολα απ'οτι φαινεται κι αυτο ειναι μεγαλη απατη

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα disable τους χάρτες (προσωρινά) και έστρωσε (έτσι δείχνει τουλάχιστον)

 

Κι εγώ αυτό έκανα σήμερα, και μέχρι στιγμής είναι οκ. Θα δω και τις επόμενες ημέρες πως θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό έκανα σήμερα, και μέχρι στιγμής είναι οκ. Θα δω και τις επόμενες ημέρες πως θα πάει...

 

Μια χαρά πάει, το android os έπιασε πάτο και η μπαταρία επανήλθε στα φυσιολογικά επίπεδα :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Η αλλη λυση που θα μου πειτε ειναι να το εχω σε 2G και οταν μπαινω ιντερνετ να το γυρναω σε 3G αλλα πολυ μπελας να μπαινεις στο μενου συνεχεια

 

Eντάξει αν έχεις βγάλει έξω ένα switch για τα δίκτυα (shortcut δλδ της ρύθμισης των δικτύων) δεν είναι τόσο μπελάς. :) Για το πρόβλημα που περιέγραψες δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν το έχω ( έχω κι άλλο πάροχο).

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι στο 2% και το βάζω να φορτίσει με το δικό του φορτιστή σε γρήγορη φόρτιση και μου γράφει πως θέλει 1 ώρα και 19 λεπτά. Βγάζω το φορτιστή και το αλλάζω σε κανονική φόρτιση και μου γράφει 1 ώρα και 35 λεπτά..

Άλλη φορά με φορτιστή s3 και πολύ χαμηλή μπαταρία ήθελε περίπου 2 ώρες φόρτιση..

 

Πως σας φαίνονται οι χρόνοι αυτοί? Έχω το από απλό s6..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήγα στο κοτσοβολο ο οποιος με παρεπεμψε στην αντιπροσωπεια της samsung. Μου ειπαν να περασω απο βδομαδα. Ξερετε αν η εγγυηση καλυπτει ολοκληρη αντικατασταση προιοντος γιατι δεν θελω να μου ανοιξει το κινητο :-/
http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήγα στο κοτσοβολο ο οποιος με παρεπεμψε στην αντιπροσωπεια της samsung. Μου ειπαν να περασω απο βδομαδα. Ξερετε αν η εγγυηση καλυπτει ολοκληρη αντικατασταση προιοντος γιατι δεν θελω να μου ανοιξει το κινητο :-/

 

Την αντικατάσταση τηλεφώνου ξέχασέ την. Μπορεί να σου αλλάξουν μητρική και μπαταρία αν χρειαστεί αλλά όλο τηλέφωνο ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Την αντικατάσταση τηλεφώνου ξέχασέ την. Μπορεί να σου αλλάξουν μητρική και μπαταρία αν χρειαστεί αλλά όλο τηλέφωνο ποτέ.

Ο Κωτσοβολος φέρνει Ελληνικής αντιπροσωπείας όπως και άλλες μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να ζητήσει αντικατάσταση συσκευής. Εκεί που υπάρχει πρόβλημα στην αντικατάσταση, είναι στις συσκευές παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος φέρνει Ελληνικής αντιπροσωπείας όπως και άλλες μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να ζητήσει αντικατάσταση συσκευής. Εκεί που υπάρχει πρόβλημα στην αντικατάσταση, είναι στις συσκευές παραεισαγωγής.

 

Αντικατάσταση μπορεί να ζητήσει αν συντρέχει λόγος. Αν το πρόβλημα είναι η μπαταρία η οποία αντικαθίσταται κανονικά δεν μπορεί να ζητήσει αντικατάσταση με τη δικαιολογία ότι δεν θέλει να του ανοίξουν το τηλέφωνο. Με αυτή τη λογικά δεν θα υπήρχε service από τη στιγμή που όλα τα εξαρτήματα είναι εσωτερικά και θα ζητούσαν όλοι αντικατάσταση με το παραμικρό. Μακάρι να γινόταν δηλαδή αλλά δεν γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτό το 10193;

 

http://postimg.org/image/jmdrzptk1/

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που έσβησες.

 

Καλά λες. Γι'αυτό την έσβησα :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μπορεί να ζητήσει αν συντρέχει λόγος. Αν το πρόβλημα είναι η μπαταρία η οποία αντικαθίσταται κανονικά δεν μπορεί να ζητήσει αντικατάσταση με τη δικαιολογία ότι δεν θέλει να του ανοίξουν το τηλέφωνο. Με αυτή τη λογικά δεν θα υπήρχε service από τη στιγμή που όλα τα εξαρτήματα είναι εσωτερικά και θα ζητούσαν όλοι αντικατάσταση με το παραμικρό. Μακάρι να γινόταν δηλαδή αλλά δεν γίνεται!

Αλλά έγραψα εγώ και άλλα απαντάς εσύ. Έγραψες σε προηγούμενο ποστ σου ότι αντικατάσταση αποκλείεται να γίνει κι εγώ σου απάντησα ότι επειδή είναι ελληνικό μπορεί να γίνει. Εννοείται φυσικά ότι δεν κάνουν αλλαγές συσκευής με το καλημέρα σας, αλλά θα πρέπει να υπάρχει σοβαρό θέμα και εκεί ο χρήστης μπορεί να ζητήσει αλλαγή, κάτι που δεν γίνεται στα παραεισαγωγής. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία, έχω ενα Galaxy S6 απο το Γενάρη και τις τελευταίες μέρες είχα πρόβλημα με κάποιες κλήσεις (τις έβαζε μόνο του σε αναμονή η τις τερμάτιζε).Κατάλαβα ότι κατά την κλήση η οθόνη παραμένει ενεργή με αποτέλεσμα να πατιούνται τα κουμπιά όταν ακουμπάω την οθόνη με το πρόσωπο.Θα έλεγα ότι έχει πρόβλημα ο αισθητήρας αλλά όταν κάποιος με καλεί και βάλω το χέρι ενεργοποιείται κανονικά η σίγαση.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Η κάτι να προτείνει;

 

 

Παιδιά ΆΚΥΡΟ. Με μία επανεκκίνηση επανήλθε.Απλά το αφήνω μήπως κάποιος άλλος έχει το ίδιο θέμα.

Edited by Alexas
Link to comment
Share on other sites

Αλλά έγραψα εγώ και άλλα απαντάς εσύ. Έγραψες σε προηγούμενο ποστ σου ότι αντικατάσταση αποκλείεται να γίνει κι εγώ σου απάντησα ότι επειδή είναι ελληνικό μπορεί να γίνει. Εννοείται φυσικά ότι δεν κάνουν αλλαγές συσκευής με το καλημέρα σας, αλλά θα πρέπει να υπάρχει σοβαρό θέμα και εκεί ο χρήστης μπορεί να ζητήσει αλλαγή, κάτι που δεν γίνεται στα παραεισαγωγής. Αυτά.

 

Πάντως δεν έχω ακούσει προσωπικά ποτέ για ολική αντικατάσταση τηλεφώνου. Αυτό που ξέρω από διάφορες περιπτώσεις τόσο από γνωστούς είτε διαβάζοντας στα φόρα είναι μέχρι και αλλαγή πλακέτας & οθόνης. Απλά υπέθεσα, με βάση την περιγραφή του προβλήματος του φίλου, ότι θα είναι κάτι σχετικά επιλύσιμο, είτε με αλλαγή μπαταρίας, είτε με αλλαγή θύρας USB είτε στη χειρότερη με αλλαγή πλακέτας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω αριθμούς κινητών τηλεφώνων από αρχείο excel στο κινητό μου για μαζική αποστολή SMS; (σημ. χωρίς να δημιουργήσω πρώτα τις επαφές)

Επίσης, αν μπορεί να γίνει το προηγούμενο, πώς μπορώ να "προσπεράσω" τον περιορισμό των 20 SMS για κάθε αποστολή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

εχω το s6 και androind 5.1.1.

Πάω να κάνω ενημέρωση λογισμικού και μου λέω οτι είναι ενημερωμένο.

Φίλος εχει ομως το android 6 και κάτι.

ΖΔεν εκανε τίποτα αυτός ρουτάρισμα και τέτοια.

Απο μονο του το τηλ.από ότι μου είπε εκανε ενημερωσεις λογισμικου και κάτι επανεκκινήσεις και εγινε.

πως είμαι λοιπόν ενημερωμένος εγω? πως μπορω να βάλω και εγω το 6?

εχω ενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερωσεις.

Ευχαριστώ.

Edited by athl1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο το σε ποια αγορα ήταν προορισμένο το κινητό σου. Τα ίδια τραβάω κι εγώ με το δικό μου που είναι Ελβετίας... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω παρει εδώ και 2 εβδομάδες ένα Galaxy s6 32 saphire black και εδώ 2 μέρες έχει χαλαρώσει πολύ το κεντρικό κουμπί με αποτέλεσμα να κάνει σαν κλακετα κάθε φορά που το ακουμπάω. Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία; Αν και λειτουργεί κανονικά είναι πολύ ενοχλητικό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...