Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλη χρονια !σημερα πηρα το s6 και θελω να μαθω ποτε θα παρω την 6η εκδοση του android.εχετε καμια ιδεα?ευχαριστω :)

 

Το βαρεθηκες κιολας και θες αναβαθμιση; :blink:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βαρεθηκες κιολας και θες αναβαθμιση; :blink:

απλα θελω να μαθω βρε για να εχω να ασχολουμαι με κατι :p

Link to comment
Share on other sites

Το βαρεθηκες κιολας και θες αναβαθμιση; :blink:

Εντάξει κλαίω... :lol:

απλα θελω να μαθω βρε για να εχω να ασχολουμαι με κατι :p

Καλορίζικο! Μάθε την καινούργια συσκευή σου, απόλαυσε την και σε 1-2 μήνες θα έχεις M να παίζεις ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κλαίω... :lol:

 

Καλορίζικο! Μάθε την καινούργια συσκευή σου, απόλαυσε την και σε 1-2 μήνες θα έχεις M να παίζεις ;)

ευχαριστω πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Η 6 μου έχει κάνει κάποια κρασαρισματα σε instagram και internet.

Αλλά επανέρχεται...

Εμένα με instagram πολύ. Το ανέφερα στην Samsung. Αλλά απ ότι βλέπω φταίει το instagram. Μερικοί εγκατεστησαν μια beta και δουλεύει καλά οπότε να περιμένουμε αναβάθμιση. Πολύ σταθερή πάντως η 6 beta μέχρι και η δικιά μου η εφαρμογή της υπογραφής μου λειτουργεί άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την galaxy παρέα και από εβδομάδα θα είμαι και εγώ μέλος σας, το πρόβλημα μου είναι ότι δεν είχα ποτέ android κινητό, ήμουν φαν της νοκια και έτσι δεν το κατέχω και πολύ. Στα windows phone είχαμε κάποια topics όπως γενικές απορίες εφαρμογών, προτάσεις εφαρμογών οι καλύτερες windows εφαρμογές και άλλα, εδώ μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποια λινκ για να αρχίζω σιγά σιγά να διαβάζω για να ενημερώνομαι σχετικά έστω και με pm. Ευχαριστώ πολύ..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την galaxy παρέα και από εβδομάδα θα είμαι και εγώ μέλος σας, το πρόβλημα μου είναι ότι δεν είχα ποτέ android κινητό, ήμουν φαν της νοκια και έτσι δεν το κατέχω και πολύ. Στα windows phone είχαμε κάποια topics όπως γενικές απορίες εφαρμογών, προτάσεις εφαρμογών οι καλύτερες windows εφαρμογές και άλλα, εδώ μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποια λινκ για να αρχίζω σιγά σιγά να διαβάζω για να ενημερώνομαι σχετικά έστω και με pm. Ευχαριστώ πολύ..

Ορίστε http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την galaxy παρέα και από εβδομάδα θα είμαι και εγώ μέλος σας, το πρόβλημα μου είναι ότι δεν είχα ποτέ android κινητό, ήμουν φαν της νοκια και έτσι δεν το κατέχω και πολύ. Στα windows phone είχαμε κάποια topics όπως γενικές απορίες εφαρμογών, προτάσεις εφαρμογών οι καλύτερες windows εφαρμογές και άλλα, εδώ μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποια λινκ για να αρχίζω σιγά σιγά να διαβάζω για να ενημερώνομαι σχετικά έστω και με pm. Ευχαριστώ πολύ..

 

μην αγχωνεσαι, το ανδροιδ απο την εκδοση 4 και μετα εχει αντιγραψει πολλα καλα του symbian και δε θα δυσκολευτεις ιδιαιτερα. Στα γενικα θα σου ελεγα μολις το παρεις να το αναβαθμισεις κατευθειαν απο την εφαρμογη smart switch. Μετα το στηνεις βαζοντας gmail και κατεβαζοντας εφαρμογες. Εγω πρωτη δουλεια ειναι να διαγραψω/απενεργοποιησω οποιες δε μου κανουν, καλο ειναι νασαι διπλα στο pc Να γκουγκλαρεις μερικες που δε θα ξερεις να δεις τι ειναι και αν θεωρεις οτι θα σου χρειαστουν..

Αφου τελειωσω με αυτο αρχιζω το κατεβασμα..και το στησιμο ρυθμισεων κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας κάποιον τρόπο για να μην γεμίζει τόσο πολύ η RAM ?

Στην marshmallow βελτιώνεται λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ιταλικό S6 αλλά μένω UK θα πάρω την 6.0 όταν αναβαθμιστούν τα ιταλικά ή όταν δωθεί στο UK? Να φανταστώ παίζει ρόλο και ο πάροχος της κινητής επίσης;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω ιταλικό S6 αλλά μένω UK θα πάρω την 6.0 όταν αναβαθμιστούν τα ιταλικά ή όταν δωθεί στο UK? Να φανταστώ παίζει ρόλο και ο πάροχος της κινητής επίσης;

Θα πάρεις το update όταν πάρει το firmware που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Στην marshmallow βελτιώνεται λίγο.

 

Λιγο, δεν ξέρω τελικά αν ειναι πρόβλημα του android αυτό η μόνο στα samsung.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς εάν στο android 6 marshmallow που θα πάρουν τα s6 θα ειναι κρυπτογραφημενο default σαν τα nexus η οχι
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν κάποιοι φίλοι από όσους έχουν αναβαθμιστεί σε σε mm να μας αναφέρουν αν υπάρχουν προβλήματα ασυμβατότητας σε κάποιες εφαρμογές? Θα ήταν καλό να υπάρχει αυτή η πληροφόρηση, ειδικά για κάποιες δημοφιλείς εφαρμογές που για κάποιους μπορεί να είναι πρόβλημα αν δε λειτουργούν. Για παράδειγμα έχουν αναφερθεί προβλήματα με το tomtom και γενικά προβλήματα με εφαρμογές πλοήγησης εκτός από navigon που λένε ότι παίζει κανονικά.
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν κάποιοι φίλοι από όσους έχουν αναβαθμιστεί σε σε mm να μας αναφέρουν αν υπάρχουν προβλήματα ασυμβατότητας σε κάποιες εφαρμογές? Θα ήταν καλό να υπάρχει αυτή η πληροφόρηση, ειδικά για κάποιες δημοφιλείς εφαρμογές που για κάποιους μπορεί να είναι πρόβλημα αν δε λειτουργούν. Για παράδειγμα έχουν αναφερθεί προβλήματα με το tomtom και γενικά προβλήματα με εφαρμογές πλοήγησης εκτός από navigon που λένε ότι παίζει κανονικά.

 

Και το sigic μια χαρά παίζει που έχω εγώ..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξηγειστε μου το εξης. Εχουμε 3gb ram με ελευθερα μολις 600-700mb μονο. Νοτε 4 εχει ελευθερα πολυ περισσοτερα. Και τα 2 με 5.1.1. Επισης το j5 με 5.1.1 και 1.5gb ram πως στην ευχη ειναι τοσο γρηγορο. Γιατι το s6 τρωει τοσο πολυ ram με ιδιες lollipop. Δεν το καταλαβαινω. Τι φταιει στο s6 που δεν φταιει στα note 3 και j5.
TCe
Link to comment
Share on other sites

ειδικα για το j5 μετραει και το διαφορετικο μενου. δεν τρέχουν ολα τα σαμσουνγκ το ιδιο touchwiz.σημασια εχει ασχετα απο το ποση μνημη ειναι ελευθερη το αν υπαρχουν κρασαρισματα εφαρμογων η lag τα οποια δεν ειχα δει στην 5.1.1. και φυσικα δεν υπαρχουν ουτε στην beta 6.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι,εδω και μερικες μερες το κινητο εχει θεμα με το touch της οθονης και λαγγαρει αρκετα.εχω κανει επανεκκινηση,καθαρισμα της ραμ,τιποτα.να το παω για service η μπορω να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι,εδω και μερικες μερες το κινητο εχει θεμα με το touch της οθονης και λαγγαρει αρκετα.εχω κανει επανεκκινηση,καθαρισμα της ραμ,τιποτα.να το παω για service η μπορω να κανω κατι αλλο?

 

Δοκίμασε στο dialer *#2663# και μετά πάτα Update σε ένα κουτάκι που γράφει General δεν θυμάμαι και τι ακόμα. Θα γίνει το Update και δες πως θα πάει

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι,εδω και μερικες μερες το κινητο εχει θεμα με το touch της οθονης και λαγγαρει αρκετα.εχω κανει επανεκκινηση,καθαρισμα της ραμ,τιποτα.να το παω για service η μπορω να κανω κατι αλλο?

 

ειχα παθει ακριβως το ιδιο λιγο καιρο πριν..δες το ποστ #3635

Link to comment
Share on other sites

εχει τα καινουρια edge κολπα της 6.0.1?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...