Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελους σημερα το πρωι μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση!Με το που την εγκατεστησα πατησα και μια επαναφορα για να κατσει καθαρη και μολις την τεσταρω λιγο θα πω εντυπωσεις.

Αυτο το Galaxy Beta program καταφερε κανεις να το ξηλωσει απο την notification bar;Πολυ σπαστικο που μπαστακωθηκε εκει...

 

EDIT:Ακυρο.Το ξηλωσα με το package disabler pro.

Θα δοκιμάσω και εγώ το βράδυ,γράψε εντυπώσεις όταν την δουλέψεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτελους σημερα το πρωι μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση!Με το που την εγκατεστησα πατησα και μια επαναφορα για να κατσει καθαρη και μολις την τεσταρω λιγο θα πω εντυπωσεις.

Αυτο το Galaxy Beta program καταφερε κανεις να το ξηλωσει απο την notification bar;Πολυ σπαστικο που μπαστακωθηκε εκει...

 

EDIT:Ακυρο.Το ξηλωσα με το package disabler pro.

 

Ήρθε και σε μένα πρωί πρωί, τώρα κατεβαίνει..

Σε καμία ώρα θα την έχω περάσει κιόλας..

Αντε να δούμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται καλή η Marshmallow για την πρώτη ώρα..

Έχει σταματήσει να βγάζει και το ενοχλητικό μήνυμα κάθε φορά που πας να απενεργοποιησεις τα δεδομένα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!! Πήρα τον παρακάτω ασύρματο φορτιστή για το s6 λέτε να έχω πρόβλημα με το καιρό καθώς θα το φορτίζω με αυτό και όχι με τον γνήσιο της samsung?

 

https://www.ebnb.gr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/el-%CE%91%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B7-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%B7/22434-%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-qi-5900217155645-5v.html

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται καλή η Marshmallow για την πρώτη ώρα..

Έχει σταματήσει να βγάζει και το ενοχλητικό μήνυμα κάθε φορά που πας να απενεργοποιησεις τα δεδομένα..

 

Καιρός ήταν

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ Λοιπόν όποιος θέλει την beta μην την κατεβάσει και την φλασαρει μέσω odin γτ γράφει ο knox. Μόνο μέσω οτα. Έγινε σε γνωστό μου
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει την εφαρμογη Galaxy Care για να γίνει Beta Tester (Αφου φυσικά εχει περάσει την τελειυταια STOCK BTU ρομ) ας μπυ στειλει ενα ΠΜ για να στειλω λινκ με την εφαρμογη...

 

Η εκδοση ΜΜ 6 ΒΕΤΑ για το Samsung ειναι σε πολύ καλό επιπεδο, ασυγκριτα καλύτερη απο την 5.1.1, και σε θεματα μνήμης ραμ, και σε μπαταρια, και σε φωτογραφιση και σε κλείδωμα με δαχτ. αποτύπωμα (ισως έχει να κάνει με το οτι το android 6 υποστιρηζει απο μονο του αισθητηρες αναγνωσης δαχτ. αποτυπομάτων)

 

εχει γινει πολύ καλή δουλεια σε όλους τους τομείς.

 

Ανεπιφύλαχτα κάντε το update (δεν χανετε εγγυση )

Edited by tron13
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς δώσε ένα mega ή άλλο γρήγορο λινκ για την BTU

 

Άκυρο, βρήκα

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B40ItdHKfkyQTWtPY0hCLUpER1E&usp=sharing&tid=0B40ItdHKfkyQd1hJQXVDU3dDU2c#list

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την Marshmallow και θέμα Android 6.

Δεν μας δίνει δυνατότητα να ανοίξουμε επαφές από τον dialer? Μόνο το αρχείο κλήσεων έχει δηλαδή?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όπως πριν.

 

 

Κοιτάξτε λίγο, είναι με Marshmallow αλλά με αλλαγμενο θέμα (το Android 6).

 

https://drive.google.com/file/d/0B1GDthgFMkqYYUViWHhIcU4xMm8/view?usp=docslist_api

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω καταλάβει, για να μπορέαουμε να περάσουμε τη beta πρέπει, μετά το πέρασμα της αγγλικής ρομ, να κάνουμε και μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να αλλάξει το csc. Δηλαδή "πρέπει" να χάσουμε όλες τις ρυθμίσεις και να εγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές μας από την αρχή.

Σωστά?

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε λίγο, είναι με Marshmallow αλλά με αλλαγμενο θέμα (το Android 6).

 

https://drive.google.com/file/d/0B1GDthgFMkqYYUViWHhIcU4xMm8/view?usp=docslist_api

Το θέμα φταίει φίλε. Το έχω και γω αλλά το πήρα είδηση αργά. Οπότε βγαλτο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω καταλάβει, για να μπορέαουμε να περάσουμε τη beta πρέπει, μετά το πέρασμα της αγγλικής ρομ, να κάνουμε και μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να αλλάξει το csc. Δηλαδή "πρέπει" να χάσουμε όλες τις ρυθμίσεις και να εγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές μας από την αρχή.

Σωστά?

 

Ακολουθα αυτο τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64461228&postcount=2

Και ναι αναγκαστικα πρεπει να κανεις επαναφορα και να χασεις τα παντα.Κανε backup φωτογραφιες,μουσικη και βιντεο κι οποιο αλλο αρχειο θες να σωσεις.

Ή μπορεις να περιμενεις να βγει η επισημη...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθα αυτο τον οδηγο ...Ή μπορεις να περιμενεις να βγει η επισημη...
ευχαριστώ πολύ!
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθα αυτο τον οδηγο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64461228&postcount=2

Και ναι αναγκαστικα πρεπει να κανεις επαναφορα και να χασεις τα παντα.Κανε backup φωτογραφιες,μουσικη και βιντεο κι οποιο αλλο αρχειο θες να σωσεις.

Ή μπορεις να περιμενεις να βγει η επισημη...

απο εδω κατεβασα την ρομ btu και οταν την εκανα exract γιατι ηταν zip μου εβγαλε 4 αρχεια,φλασαρα στο ap το tar και δεν εχω καθολου csc,επρεπε να φλασαρω και τα αλλα 3 αρχεια μηπως,το ενα ειναι csc,το αλλο cp και το αλλο bl

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 4 φλασαρεις Βαγγελη.Ξανακαντο.

Το καθε ενα απο τα 4 πρεπει να μπει και μετα φλασαρεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα 4 φλασαρεις Βαγγελη.Ξανακαντο

Ευχαριστω ρε Πανο λεω και γω 4 factory reset εχω κανει

Πανο πρέπει να ενεργοποιήσω τον εντοπισμό σφαλμάτων USB από το developer options για να πάρω το update;

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Που ρώτησες για σερβις φίλε μου? Στη smartec παντως στο Χαϊδάρι με το ιδιο προβλημα μου το εδωσαν αυθημερον.Και όντως αλλαζει η οθόνη γιατί το μπροστινό panel είναι μονοκόμματο.

Εχω μια απορια. Όντας και γω κάτοχος της συσκευης, δεν έχω καταλαβει σε ποιο βαθμο ο τζογος αυτος θεωρειται ελάττωμα και διορθωνεται στο service. Εγώ παρατηρώ απλα το κουμπί αν το παίζω με το δαχτυλο, να κανει σαν "τραμπαλα" πανω κατω αλλα οχι σε ενοχλητικό απο χρηστικης αποψης βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το update σε m beta σήμερα το πρωί,ευχαριστώ τον Πάνο για την βοήθεια,από αύριο εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πατα της και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να κατσει καθαρη κι εισαι κομπλε!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πατα της και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να κατσει καθαρη κι εισαι κομπλε!

Έκανα επαναφορά Πάνο ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...