Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kι εγω branded γερμανικο εχω φιλε,και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα,τωρα οσο αναφωρα απο σκρουτζ δεν εχει καμια διαφωρα το τηλ,μην λετε οτι να ναι!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την μπαταρια... πρεπει να αφηνω να σβηση μονο του;

Kαπου διαβασα ειναι καλο στο 20% να φορτιση η συσκευη.

 

καλό είναι να μην το αφήνεις να κλείνει από μπαταρία και να κάνει πλήρεις κύκλους

από εκεί και πέρα φόρτιζέ το όποτε θες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλό είναι να μην το αφήνεις να κλείνει από μπαταρία και να κάνει πλήρεις κύκλους

από εκεί και πέρα φόρτιζέ το όποτε θες

Πληρεις κυκλους εννοεις πληρεις φορτιση εως το 100%;

 

Το φoρτιζω με ανοιχτη η κλειστη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!Αγορασα προσφατα ενα samsung galaxy s6 και απο την 1 μερα ειχε απο 1 εως 2 γραμμες... (φανταστηκα οτι ειναι προβλημα της wind γιατι δεν ειχα γενικα καλο σημα!) Αλλα σημερα απο το πρωι οσοι με επαιρναν εδειχνε κλειστο!Και οταν καλουσα εγω μια χτυπουσε στον αλλο χωρις να ακουγεται το γνωστο μπιπ σε μενα...και μετα δεν χτυπουσε καν αλλα προσπαθουσε να καλεσει!

Γενικα εχουν θεμα με το σημα τα συγκεκριμενα μοντελα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!Αγορασα προσφατα ενα samsung galaxy s6 και απο την 1 μερα ειχε απο 1 εως 2 γραμμες... (φανταστηκα οτι ειναι προβλημα της wind γιατι δεν ειχα γενικα καλο σημα!) Αλλα σημερα απο το πρωι οσοι με επαιρναν εδειχνε κλειστο!Και οταν καλουσα εγω μια χτυπουσε στον αλλο χωρις να ακουγεται το γνωστο μπιπ σε μενα...και μετα δεν χτυπουσε καν αλλα προσπαθουσε να καλεσει!

Γενικα εχουν θεμα με το σημα τα συγκεκριμενα μοντελα?

Σε εμένα με cosmote που το έχω 1 μήνα και είναι παρτίδα 30/07/15

Από Ουγγαρία ουδέποτε τέτοιο θέμα.

Κάνε καμία επαναφορά λογικά και ο θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!Αγορασα προσφατα ενα samsung galaxy s6 και απο την 1 μερα ειχε απο 1 εως 2 γραμμες... (φανταστηκα οτι ειναι προβλημα της wind γιατι δεν ειχα γενικα καλο σημα!) Αλλα σημερα απο το πρωι οσοι με επαιρναν εδειχνε κλειστο!Και οταν καλουσα εγω μια χτυπουσε στον αλλο χωρις να ακουγεται το γνωστο μπιπ σε μενα...και μετα δεν χτυπουσε καν αλλα προσπαθουσε να καλεσει!

Γενικα εχουν θεμα με το σημα τα συγκεκριμενα μοντελα?

 

Μηπως το εχεις στο 4G κι ειναι στο οριο να πιασει σημα;Για βαλτο μονο 2g ή αυτοματο 2g/3g και παρακολουθησε το.

Γενικα σαν κινητο θα ελεγα οτι τα παει καλα σε αυτον τον τομεα..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

έκανα και επαναφορα και παλι τα ιδια...1 γραμμη εχω αντε βαρια 2!Τωρα καλει αλλα δεν ξερω μηπως μου κανει το ιδιο ξανα....

Πηρα στο καταστημα που το αγορασα και μ ειπε οτι για να εχω DOA πρεπει να το παω σε αυτους...Να το στειλουν στο επισημο σερβις και μολις παρουν πιστοποιηση τοτε μου το αλλαζουν!Ολο αυτο ρε παιδια παιρνει καιρο!Θα μεινω χωρις τηλεφωνο τοσες μερες???

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην λειτουργεια δικτυου που ειναι επιλεχμενο το 4G/3G/2G

(Αυτοματη συνδεση) που λεει,δεν μου ποιανει σημα οταν με παιρνουν τηλ,οταν το γυρναω στο 3G εχω σημα,ξερεις κανεις τι φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην λειτουργεια δικτυου που ειναι επιλεχμενο το 4G/3G/2G

(Αυτοματη συνδεση) που λεει,δεν μου ποιανει σημα οταν με παιρνουν τηλ,οταν το γυρναω στο 3G εχω σημα,ξερεις κανεις τι φταιει??

 

...και όταν το γυρίσεις σε 2G θα έχεις το καλύτερο δυνατό σήμα όσον αφορά στην τηλεφωνική σύνδεση....

Link to comment
Share on other sites

...και όταν το γυρίσεις σε 2G θα έχεις το καλύτερο δυνατό σήμα όσον αφορά στην τηλεφωνική σύνδεση....

 

Ναι αλλα γιατι γινεται αυτο?,καθε φωρα θα πρεπει να το αλλαζω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως το εχεις στο 4G κι ειναι στο οριο να πιασει σημα;Για βαλτο μονο 2g ή αυτοματο 2g/3g και παρακολουθησε το.

Γενικα σαν κινητο θα ελεγα οτι τα παει καλα σε αυτον τον τομεα..

 

Το ιδιο θεμα εχω κι εγω!Στο 4G δεβ εχω σημα,οταν το αλλαζω εχω..δεν ξερω γιατι γινεται αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πιάνεις οριακά 4g. Όταν κατεβάζεις την μπάρα, δεν γράφει την εταιρεία που είσαι συνδρομητής κινητής;

Εκτός κι αν εννοείτε ότι δεν έχετε καθόλου σήμα, μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γραφει τιποτα οταν κατεβαζω την μπαρα,με το s4 ρε παιδια δεν ειχα τετοιο θεμα,ειχα σημα με την επιλογη στο 4G..και εμενα αντι να βγαζει 4G γραφει LTE..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην λειτουργεια δικτυου που ειναι επιλεχμενο το 4G/3G/2G

(Αυτοματη συνδεση) που λεει,δεν μου ποιανει σημα οταν με παιρνουν τηλ,οταν το γυρναω στο 3G εχω σημα,ξερεις κανεις τι φταιει??

 

Φιλε ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω!Οταν το εχω σε αυτην την επιλογη με wind εχω 1 μπορει και καμια γραμμη και πολλες φορες δεν χτυπαει!Μολις το γυρισω σε πιο κατω επιλογη εχω φουλ φουλ σημα!!!Το θεμα ειναι οτι ιντερνετ εχω κανονικα και μαλιστα lte!!και πιανω απο 15 εως και 27 mps!!

Εσεις που εχετε αυτο το θεμα τι εταιρεια ειστε??Γιατι φιλος μου με το ιδιο τηλεφωνο και cosmote δεν εχει κανενα τετοιο θεμα...

Κανονικα αλλο ιντερνετ αλλο ομιλια....

Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω!Οταν το εχω σε αυτην την επιλογη με wind εχω 1 μπορει και καμια γραμμη και πολλες φορες δεν χτυπαει!Μολις το γυρισω σε πιο κατω επιλογη εχω φουλ φουλ σημα!!!Το θεμα ειναι οτι ιντερνετ εχω κανονικα και μαλιστα lte!!και πιανω απο 15 εως και 27 mps!!

Εσεις που εχετε αυτο το θεμα τι εταιρεια ειστε??Γιατι φιλος μου με το ιδιο τηλεφωνο και cosmote δεν εχει κανενα τετοιο θεμα...

Κανονικα αλλο ιντερνετ αλλο ομιλια....

 

Το δικο μου ειναι γερμανικο VODAFONE branded,εγω που το ρυθμισα να ειναι τωρα στο 3G/2G (αυτοματη συνδεση) εχω μια χαρα σημα,οταν ενεργοποιω τα MB του ιντερνετ μου βγαζει H+ το LTE το σημα μου το βγαζει οταν το βαλω στη λειτουργεια 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση).Εσενα σε ποια ρυθμιση σου βγαζει LTE ???

Edited by Geo_1983
Link to comment
Share on other sites

Το LTE είναι το 4G και προφανώς το βλέπεις ΜΟΝΟ όταν το έχεις στην λειτουργία δικτύου 4G/3G/2G...
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι γερμανικο VODAFONE branded,εγω που το ρυθμισα να ειναι τωρα στο 3G/2G (αυτοματη συνδεση) εχω μια χαρα σημα,οταν ενεργοποιω τα MB του ιντερνετ μου βγαζει H+ το LTE το σημα μου το βγαζει οταν το βαλω στη λειτουργεια 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση).Εσενα σε ποια ρυθμιση σου βγαζει LTE ???

 

Φιλε εμενα μου βγαζει LTE ΜΟΝΟ στην επιλογη 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση) και εχω WIND!Το λεω γιατι απο καποια πειραματα και με το κινητο ενος φιλου μαλλον φταιει η εταιρεια...Πχ τωρα στη δουλεια μου εχω 2-3 γραμμες με αυτη τη ρυθμιση οταν στο σπιτι με το ζορι εχω 1!Βεβαια με iphone δεν ειχα τετοιο θεμα....

Το θεμα ειναι οτι χθες αν και μ εδειχνε το κινητο 1 γραμμη και μου εγραφε WIND στην αρχη επαιρνε τηλ,χτυπουσε στον αλλο αλλα σε μενα δεν εκανε το χαρακτηριστικο μπιπ.Σηκωνε ο αλλος το τηλ και δεν με ακουγε ουτε τον ακουγα και μετα για κανα 20 λεπτο ενω μου εδεινχε παλι 1 γραμμη φαινοταν κλειστο το τηλ μου και ουτε εγω μπορουσα να καλεσω!Γενικα πολλα κουλα χθες....

Υ.Γ.1 Αντιθετα με το σημα του τηλεφωνου οταν μου βγαζει ενδειξη LTE εχω απο 15-26 mps ιντερνετ!

Υ.Γ.2 Και μενα γερμανικο ειναι σαν και σενα αν παιζει καποιο ρολο,εχει μεσα ενα εικονιδιο γερμανικο αλλα δεν μου βγαζει καποιο σημα εταιρειας οταν το ανοιγω....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εμενα μου βγαζει LTE ΜΟΝΟ στην επιλογη 4G/3G/2G (αυτοματη συνδεση) και εχω WIND!Το λεω γιατι απο καποια πειραματα και με το κινητο ενος φιλου μαλλον φταιει η εταιρεια...Πχ τωρα στη δουλεια μου εχω 2-3 γραμμες με αυτη τη ρυθμιση οταν στο σπιτι με το ζορι εχω 1!Βεβαια με iphone δεν ειχα τετοιο θεμα....

Το θεμα ειναι οτι χθες αν και μ εδειχνε το κινητο 1 γραμμη και μου εγραφε WIND στην αρχη επαιρνε τηλ,χτυπουσε στον αλλο αλλα σε μενα δεν εκανε το χαρακτηριστικο μπιπ.Σηκωνε ο αλλος το τηλ και δεν με ακουγε ουτε τον ακουγα και μετα για κανα 20 λεπτο ενω μου εδεινχε παλι 1 γραμμη φαινοταν κλειστο το τηλ μου και ουτε εγω μπορουσα να καλεσω!Γενικα πολλα κουλα χθες....

Υ.Γ.1 Αντιθετα με το σημα του τηλεφωνου οταν μου βγαζει ενδειξη LTE εχω απο 15-26 mps ιντερνετ!

Υ.Γ.2 Και μενα γερμανικο ειναι σαν και σενα αν παιζει καποιο ρολο,εχει μεσα ενα εικονιδιο γερμανικο αλλα δεν μου βγαζει καποιο σημα εταιρειας οταν το ανοιγω....

 

Ναι ουτε εμενα βγαζει καπιο σμβολο οταν το ανοιγο,απλα οταν ανοιξα το κινητο πρωτη φορα μου εμφανισε τα apps τις vodafone και τα εκανα απεγκατασταση,μονο το update εμεινε που δεν σβηνει.Τωρα οσο αναφωρα το σημα οταν το βαζω στο 4G ποιανει πολυ καλα απ τα MB internet,αλλα σημα δεν εχω κι εγω,γινεται αυτα που περιεγραψες κι εσυ στο 3G εχω καλο σημα!Μηπως φταiει ι vodafone με τιν nano sim που εβαλα και αλαξε κατι δεν ξερω,γιατι με το s4 δεν θυμαμαι να ειχα παρομοιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε εμενα βγαζει καπιο σμβολο οταν το ανοιγο,απλα οταν ανοιξα το κινητο πρωτη φορα μου εμφανισε τα apps τις vodafone και τα εκανα απεγκατασταση,μονο το update εμεινε που δεν σβηνει.Τωρα οσο αναφωρα το σημα οταν το βαζω στο 4G ποιανει πολυ καλα απ τα MB internet,αλλα σημα δεν εχω κι εγω,γινεται αυτα που περιεγραψες κι εσυ στο 3G εχω καλο σημα!Μηπως φταiει ι vodafone με τιν nano sim που εβαλα και αλαξε κατι δεν ξερω,γιατι με το s4 δεν θυμαμαι να ειχα παρομοιο προβλημα!

 

Οτι ειπες αντιμετωπιζω και εγω απλα εγω ειμαι wind απο ελληνικη εταιρεια!Το τηλεφωνο ομως ειναι οπως το δικο σου γερμανικο!

Βεβαια σημερα που πηγα στη δουλεια που ειναι στο κεντρο της Αθηνας ειχα 2 γραμμες μονιμα και καμια φορα και 3!Οποτε εμενα ισως να ειναι και το σημα της wind!Αλλα οτι το κινητο εχει πιο αδυναμο σημα απο αλα κινητα ειναι γεγονος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση , θα κάνω παραγγελία τη Δευτέρα το 64άρι .

Έχει πέσει η τιμή του στα skrouτζομάγαζα κάτω από 500.00 ευρώ και νομίζω πως είναι πολύ καλή περίπτωση ! :happy:

 

Εσείς που έχετε το 32άρι όταν το ανοίξατε πόσο ελεύθερο χώρο είχε το κινητό ;

Αξίζει να δώσω 45 ευρώ παραπάνω και να πάω για το 64άρι ή να τα γλιτώσω και να πάρω το 32άρι ; ;)

 

Μη φανταστείτε πως θα του βάλω μέσα την Άρτα με τα Γιάννενα....

3-4 παιχνιδάκια του 1-1.5 Giga και 10-15 εφαρμογές που δεν πιάνουν πάνω από 1-2 GB συνολικά !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσω 45 ευρώ παραπάνω και να πάω για το 64άρι ή να τα γλιτώσω και να πάρω το 32άρι ;

 

Για €45 ούτε να το συζητάς. 64άρι για να μην το μετανοιώσεις αργότερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει για το s6 ότι είναι καταπληκτικό τηλέφωνο. Μου το δίνει ένας φίλος που το πήρε με επιδότηση μέσω μιας εταιρείας στα 360 ευρώ καινούριο.αξιζει να το πάρω ή να περιμένω στις γιορτές μήπως πέσουν οι τιμές τουλάχιστον στα σκρουτζομαγαζα; από ότι μου είπε απλά αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλω μέσω της εταιρείας πίσω αφού η απόδειξη θα κοπεί στη εταιρία. Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει για το s6 ότι είναι καταπληκτικό τηλέφωνο. Μου το δίνει ένας φίλος που το πήρε με επιδότηση μέσω μιας εταιρείας στα 360 ευρώ καινούριο.αξιζει να το πάρω ή να περιμένω στις γιορτές μήπως πέσουν οι τιμές τουλάχιστον στα σκρουτζομαγαζα; από ότι μου είπε απλά αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλω μέσω της εταιρείας πίσω αφού η απόδειξη θα κοπεί στη εταιρία. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Φίλε πραγματικά, έχω ήδη s6 αλλά άμα δεν το πάρεις, το θέλω εγώ εδώ και τώρα! :) Σοβαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει για το s6 ότι είναι καταπληκτικό τηλέφωνο. Μου το δίνει ένας φίλος που το πήρε με επιδότηση μέσω μιας εταιρείας στα 360 ευρώ καινούριο.αξιζει να το πάρω ή να περιμένω στις γιορτές μήπως πέσουν οι τιμές τουλάχιστον στα σκρουτζομαγαζα; από ότι μου είπε απλά αν πάθει κάτι θα πρέπει να το στείλω μέσω της εταιρείας πίσω αφού η απόδειξη θα κοπεί στη εταιρία. Ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Παρτο με κλειστα τα ματια,να πεσει δεν πεφτει αλλο,τωρα θα παρει την ανοδο παλι αφου πουλαει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...