Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το multitasking του g4 δεν το έχει είναι η αλήθεια αλλά έχει βελτιωθεί πολύ,η μπαταρία με την πρώτη μέρα δείχνει ανώτερη από το g4 το οποίο έπασχε πολύ στη μπαταρία,επίσης στο standby είναι φοβερό έχω βάλει και το package disabler pro που κάνει την δουλειά του titanium χωρίς root.

Να ρωτήσω κάτι που δεν είχε το τηλέφωνο όταν το είχα πριν μήνες,βελτιστοποιηση,αυτόματη βελτιστοποιηση,απερνεργοποιηση τι κάνουν αυτά στις εφαρμογές;ποια ρύθμιση δεν τις αφήνει να τρέχουν στο background;

 

σαν το greenify ειναι, κανει πολυ καλη δουλεια εγω εβγαλα το greenify για να καταλαβεις που το ειχα θεο.

 

εγω τις εχω ολες σε βελτιστο εκτος whatsapp και widget καιρου που τα θελω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να βρεθεί ένας μονο και να παραδεχτεί πως το S6 σε θέμα λογισμικού είναι χαλια.... πραγματικά εσείς που λέτε ότι δεν υπάρχει stutter lag σοβαρά μιλάτε? root έχετε την συσκευή σας? τι rom έχετε?? η μάλλον πια official firmware είναι απροβλημάτιστη χωρίς stutter lag? είμαι στην τελευταία γαλλική.. και η συσκευή μου είναι ότι χειρότερο έχω δει... εσείς μου λέτε πως κάποιο πρόβλημα έχει... εγώ πάλι σας λέω πως το έχω στείλει στην samsung τόσες φορες και το μονο που κάνει είναι επαναφορά και λέει μια χαρά είναι...! δεν εντοπίστηκε στον διαγνωστικό έλεγχο κανένα πρόβλημα... είχα πάει επίσης είδα μια demo (ο ναι ητανε demo..) συσκευή στο media markt και πήγαινε πολύ καλά... τώρα σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε? πάω στην samsung και παίζουμε Μπουνιες? γιατί τα νεύρα μου έχουνε φτάσει σε επίπεδο που θα πάω από τα γραφεία τους και θα γίνει χαμός...! διαβάζω κριτικές ότι είναι η κορυφαία συσκευή...!!!

 

μην ακούσω λέξη ποτε ξανά....!!

 

samsung η ετερια που πουλάει παραμυθια στους καταναλωτές....

 

ντροπή σας...!!! αυτό μονο.. εχω να πω...!!!

Link to comment
Share on other sites

να βρεθεί ένας μονο και να παραδεχτεί πως το S6 σε θέμα λογισμικού είναι χαλια.... πραγματικά εσείς που λέτε ότι δεν υπάρχει stutter lag σοβαρά μιλάτε? root έχετε την συσκευή σας? τι rom έχετε?? η μάλλον πια official firmware είναι απροβλημάτιστη χωρίς stutter lag? είμαι στην τελευταία γαλλική.. και η συσκευή μου είναι ότι χειρότερο έχω δει... εσείς μου λέτε πως κάποιο πρόβλημα έχει... εγώ πάλι σας λέω πως το έχω στείλει στην samsung τόσες φορες και το μονο που κάνει είναι επαναφορά και λέει μια χαρά είναι...! δεν εντοπίστηκε στον διαγνωστικό έλεγχο κανένα πρόβλημα... είχα πάει επίσης είδα μια demo (ο ναι ητανε demo..) συσκευή στο media markt και πήγαινε πολύ καλά... τώρα σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε? πάω στην samsung και παίζουμε Μπουνιες? γιατί τα νεύρα μου έχουνε φτάσει σε επίπεδο που θα πάω από τα γραφεία τους και θα γίνει χαμός...! διαβάζω κριτικές ότι είναι η κορυφαία συσκευή...!!!

 

μην ακούσω λέξη ποτε ξανά....!!

 

samsung η ετερια που πουλάει παραμυθια στους καταναλωτές....

 

ντροπή σας...!!! αυτό μονο.. εχω να πω...!!!

Φίλε μου τι γράφεις μόλις ξαναπηρα το τηλέφωνο είναι cosmote branded και είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

να βρεθεί ένας μονο και να παραδεχτεί πως το S6 σε θέμα λογισμικού είναι χαλια.... πραγματικά εσείς που λέτε ότι δεν υπάρχει stutter lag σοβαρά μιλάτε? root έχετε την συσκευή σας? τι rom έχετε?? η μάλλον πια official firmware είναι απροβλημάτιστη χωρίς stutter lag? είμαι στην τελευταία γαλλική.. και η συσκευή μου είναι ότι χειρότερο έχω δει... εσείς μου λέτε πως κάποιο πρόβλημα έχει... εγώ πάλι σας λέω πως το έχω στείλει στην samsung τόσες φορες και το μονο που κάνει είναι επαναφορά και λέει μια χαρά είναι...! δεν εντοπίστηκε στον διαγνωστικό έλεγχο κανένα πρόβλημα... είχα πάει επίσης είδα μια demo (ο ναι ητανε demo..) συσκευή στο media markt και πήγαινε πολύ καλά... τώρα σε αυτή την περίπτωση τι κάνουμε? πάω στην samsung και παίζουμε Μπουνιες? γιατί τα νεύρα μου έχουνε φτάσει σε επίπεδο που θα πάω από τα γραφεία τους και θα γίνει χαμός...! διαβάζω κριτικές ότι είναι η κορυφαία συσκευή...!!!

 

μην ακούσω λέξη ποτε ξανά....!!

 

samsung η ετερια που πουλάει παραμυθια στους καταναλωτές....

 

ντροπή σας...!!! αυτό μονο.. εχω να πω...!!!

 

25 μέρες uptime και δεν λέει να λαγκάρει... Μην ισχυρίζεσαι ότι όλα τα S6 είναι προβληματικά...

Αν δεν σε καλύπτει η συσκευή, απλά ΠΟΥΛΑ ΤΗΝ να ηρεμήσεις!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

25 μέρες uptime και δεν λέει να λαγκάρει... Μην ισχυρίζεσαι ότι όλα τα S6 είναι προβληματικά...

Αν δεν σε καλύπτει η συσκευή, απλά ΠΟΥΛΑ ΤΗΝ να ηρεμήσεις!

 

ειναι κριμα να παρει καποιος προβληματικη συσκευη...!!

 

αν οντος ειναι.....

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την ελληνική για να φλασαρω στο odin και μου έβγαλε fail στο τέλος με αποτέλεσμα να μην ανοίγει τώρα η συσκευή.. το σύνδεσα με το smartswich και περιμένω τώρα να δω αν θα γίνει κάτι.... :shifty:
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την ελληνική για να φλασαρω στο odin και μου έβγαλε fail στο τέλος με αποτέλεσμα να μην ανοίγει τώρα η συσκευή.. το σύνδεσα με το smartswich και περιμένω τώρα να δω αν θα γίνει κάτι.... :shifty:

 

φιλε σε εχω ρωτήσει ξανα εχεις παρει καποιο αλλο s6 ??(εκτος απο την demo συσκευη)

δεν μπαινει σε download mode το τηλεφωνο??αν ναι ξανα περνα την τελευταια γαλικη που ειχες και δες αν θα σου βγαλει ξανα fail!!exeiw to σωστο odin?? Odin3_v3.10.6 αυτην την εκδοση θελει να εχεις!!

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την ελληνική για να φλασαρω στο odin και μου έβγαλε fail στο τέλος με αποτέλεσμα να μην ανοίγει τώρα η συσκευή.. το σύνδεσα με το smartswich και περιμένω τώρα να δω αν θα γίνει κάτι.... :shifty:

 

Tην COI9 κατεβασες ετσι;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

σε download mode αν μπαίνει δεν υπαρχει θέμα. φλασάρεις ξανά.

απλά προσοχή στο μοντέλο/firmware της συσκευής. Μην το μπρικάρεις από απροσεξία.

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες χωρις επαναφορα καθολου, μονο την cache καθε 2 βδομαδες περιπου

 

το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο, ρολαρει πολυ smooth σε ολα και στις εφαρμογες και δεν εχω κανενα απολυτως θεμα ουτε με drain μπαταριας, ουτε οποιοδηποτε αλλο.

 

ολο το βραδυ σε εξ. ενεργειας χανω το πολυ 2%

 

το μονο που θα ηθελα να εχει αλλα 300mah μπαταρια τουλαχιστον στα 2800 οπως ειχε το S5 θα ηταν τελειο, όπως επισης να μην ειχε τοσο επιθετικη συμπεριφορα στη διαχειριση ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βράδυ χάνει 7-10% μπαταρία. Πως μπορώ να το διορθωσω;

 

κλεισε wifi,gps,δεδομενα!!και δες μηπως εχεις καποια εφαρμογη ανοιχτη και σου τρωει την μπαταρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στο s6 μετά από 4 μήνες (iphone 6,s6 edge,note 4,g4)το θεωρώ το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο (το edge δεν μου έκατσε καλά ).

 

βαγγελη και εμενα μου αρεσει πιο πολυ το s6 απο το g4 αλλα επειδη εχει λιγο καλυτερη μπαταρια απο το g4 (και θα δουμε πως θα ειναι η μπαταρια του με το android 6 !!) δεν μπορεις να πεις οτι ειναι το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο !!!

εγω θεωρω το g4 πιο ολοκληρωμένο και ο λογος ειναι 1)αποσπομενη μπαταρια!! 2)micro sd! 3) ραδιοφωνο (που εγω ακουω στην δουλεια μου αρκετα και τωρα στο s6 πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και να ακουω μεσω ιντερνετ που και τρωι πολυ μπαταρια αλλα και δεδομενα πολλα αν δεν εχεις wifi!! 4)καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα!! 5) παρα πολυ καλυτερο multitasking!!! 6) το διπλο κλικ ειναι φοβερα βολικο ξεχνας τα κουμπια εντελος!!

 

το s6 ειναι πιο ομορφο και εχει και πιο γρηγορη cpu αλλα σε καθημερινη χρηση δεν βλεπεις καμια διαφορα τα ειχα ταυτοχρονα και τα δυο και εχω κανει άπειρα τεστ και αλου ειναι πιο γρηγορο το s6 αλου ειναι το g4!!!

εγω αν δεν το ειχα κανει root το s6 θα προτιμουσα σιγουρα το g4!!!

αυτη ειναι η γνωμη μου!!!:)

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη και εμενα μου αρεσει πιο πολυ το s6 απο το g4 αλλα επειδη εχει λιγο καλυτερη μπαταρια απο το g4 (και θα δουμε πως θα ειναι η μπαταρια του με το android 6 !!) δεν μπορεις να πεις οτι ειναι το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο !!!

εγω θεωρω το g4 πιο ολοκληρωμένο και ο λογος ειναι 1)αποσπομενη μπαταρια!! 2)micro sd! 3) ραδιοφωνο (που εγω ακουω στην δουλεια μου αρκετα και τωρα στο s6 πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και να ακουω μεσω ιντερνετ που και τρωι πολυ μπαταρια αλλα και δεδομενα πολλα αν δεν εχεις wifi!! 4)καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα!! 5) παρα πολυ καλυτερο multitasking!!! 6) το διπλο κλικ ειναι φοβερα βολικο ξεχνας τα κουμπια εντελος!!

 

το s6 ειναι πιο ομορφο και εχει και πιο γρηγορη cpu αλλα σε καθημερινη χρηση δεν βλεπεις καμια διαφορα τα ειχα ταυτοχρονα και τα δυο και εχω κανει άπειρα τεστ και αλου ειναι πιο γρηγορο το s6 αλου ειναι το g4!!!

εγω αν δεν το ειχα κανει root το s6 θα προτιμουσα σιγουρα το g4!!!

αυτη ειναι η γνωμη μου!!!:)

Ευχαριστούμε για το review-vs Μάνθο....... πολύ κατατοπιστικός! ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 5-6 μέρες έχω αγοράσει το S6 το 64άρι.

Απίστευτη συσκευή.... , ποιότητα , υλικά , ταχύτητα , οθόνη , camera !!!

Μέσα στο σπίτι υπάρχουν και iPhone 6 και 6s . Πραγματικά τα έχει για "πρωινό" :rolleyes:

 

Ότι καλύτερο έχω πάρει όλα αυτά τα χρόνια ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη και εμενα μου αρεσει πιο πολυ το s6 απο το g4 αλλα επειδη εχει λιγο καλυτερη μπαταρια απο το g4 (και θα δουμε πως θα ειναι η μπαταρια του με το android 6 !!) δεν μπορεις να πεις οτι ειναι το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο !!!

εγω θεωρω το g4 πιο ολοκληρωμένο και ο λογος ειναι 1)αποσπομενη μπαταρια!! 2)micro sd! 3) ραδιοφωνο (που εγω ακουω στην δουλεια μου αρκετα και τωρα στο s6 πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και να ακουω μεσω ιντερνετ που και τρωι πολυ μπαταρια αλλα και δεδομενα πολλα αν δεν εχεις wifi!! 4)καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα!! 5) παρα πολυ καλυτερο multitasking!!! 6) το διπλο κλικ ειναι φοβερα βολικο ξεχνας τα κουμπια εντελος!!

 

το s6 ειναι πιο ομορφο και εχει και πιο γρηγορη cpu αλλα σε καθημερινη χρηση δεν βλεπεις καμια διαφορα τα ειχα ταυτοχρονα και τα δυο και εχω κανει άπειρα τεστ και αλου ειναι πιο γρηγορο το s6 αλου ειναι το g4!!!

εγω αν δεν το ειχα κανει root το s6 θα προτιμουσα σιγουρα το g4!!!

αυτη ειναι η γνωμη μου!!!:)

 

το πιο 'ολοκληρωμενο' νομιζω προκυπτει απο τις αναγκες του καθενα, εκτος απο καποιους αντικειμενικους παραγοντες οπως πχ η Micro SD που ειναι κατι ξεκαθαρα θετικο για οποιαδηποτε συσκευη.

εχω το s6 edge εδω και μερικες μερες και -με βαση τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ αναγκες- ειναι απολυτα ολοκληρωμενο.

το πιο ομορφο κινητο που ειχα ποτε, η καλυτερη οθονη κ καμερα της αγορας. και οι οποιες αδυναμιες του δεν με επηρεαζουν ιδιαιτερα.

ας πουμε, απο τοτε που εχω spotify δεν ακουω ραδιοφωνο απο το κινητο, αρα η ελλειψη ραδιοφωνου με αφηνει αδιαφορο.

αλλα καταλαβαινω γιατι ειναι σημαντικο για εσενα.

ερωτηση σχετικα με το 6).

μετα το double tapping δεν βαζεις κωδικο;;

γιατι αν βαζεις παλι θα πρεπει να πατησεις πληκτρα.

αν οχι, τι θα γινει αν σου κλεψουν/χασεις την συσκευη;; (πληκτρολογω και χτυπαω ξυλο ταυτοχρονα :O )

Link to comment
Share on other sites

βαγγελη και εμενα μου αρεσει πιο πολυ το s6 απο το g4 αλλα επειδη εχει λιγο καλυτερη μπαταρια απο το g4 (και θα δουμε πως θα ειναι η μπαταρια του με το android 6 !!) δεν μπορεις να πεις οτι ειναι το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο !!!

εγω θεωρω το g4 πιο ολοκληρωμένο και ο λογος ειναι 1)αποσπομενη μπαταρια!! 2)micro sd! 3) ραδιοφωνο (που εγω ακουω στην δουλεια μου αρκετα και τωρα στο s6 πρεπει να κατεβασω εφαρμογη και να ακουω μεσω ιντερνετ που και τρωι πολυ μπαταρια αλλα και δεδομενα πολλα αν δεν εχεις wifi!! 4)καλυτερες φωτογραφιες την νυχτα!! 5) παρα πολυ καλυτερο multitasking!!! 6) το διπλο κλικ ειναι φοβερα βολικο ξεχνας τα κουμπια εντελος!!

 

το s6 ειναι πιο ομορφο και εχει και πιο γρηγορη cpu αλλα σε καθημερινη χρηση δεν βλεπεις καμια διαφορα τα ειχα ταυτοχρονα και τα δυο και εχω κανει άπειρα τεστ και αλου ειναι πιο γρηγορο το s6 αλου ειναι το g4!!!

εγω αν δεν το ειχα κανει root το s6 θα προτιμουσα σιγουρα το g4!!!

αυτη ειναι η γνωμη μου!!!:)

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου,

1)multitasking καμία σχέση ανώτερο το g4

2)κάμερα στις low light ανώτερο το g4 αλλά για λίγο,βέβαια εγώ βλέπω καλύτερο το s6 με διαφορά στις ημερήσιες

3)οθόνη κάτι που δεν ανέφερες Μανθο εκεί το s6 για μένα είναι πολύ ανώτερο και πιο φωτεινό

4)ταχύτητα Δεν μπαίνω σε σύγκριση το s6 τα σπάει

5)μπαταρία εδώ διαφωνώ πλήρως το s6 εχει περίπου καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υποκειμενικο το θεμα S6 vs G4.

Εγω ας πουμε ηθελα οπωσδηποτε συσκευη με fingerprint scanner. Ε το G4 δεν εχει!

Επισης, προσωπικα δε γουσταρω τα μεγαλα κινητα. Ε το S6 ειναι πιο μικρο απο το G4!

Καλά για εμφάνιση δεν το συζητάω... Το G4 ειναι σαν τα transformers και το S6 ειναι μια ομορφια.

Δε μετανοιωνω για την επιλογη μου να παρω το S6. Το μονο που ελπιζω ειναι να συνεχισει να πηγαινει απροβληματιστα χωρις να το ρουτάρω.

 

ΥΓ. Να ενεργοποιήσω το ΚΝΟΧ ή όχι; Τι παίζει με αυτό;;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου,

1)multitasking καμία σχέση ανώτερο το g4

2)κάμερα στις low light ανώτερο το g4 αλλά για λίγο,βέβαια εγώ βλέπω καλύτερο το s6 με διαφορά στις ημερήσιες

3)οθόνη κάτι που δεν ανέφερες Μανθο εκεί το s6 για μένα είναι πολύ ανώτερο και πιο φωτεινό

4)ταχύτητα Δεν μπαίνω σε σύγκριση το s6 τα σπάει

5)μπαταρία εδώ διαφωνώ πλήρως το s6 εχει περίπου καλύτερη αυτονομία.

 

1)Συμφωνω.

2)συμφωνω οσον αφορα το Low light,ομως κι εγω βλεπω λιγο ανωτερη την καμερα του s6.

3)Καμια απολυτως επαφη οι 2 οθονες,του s6 ειναι σαφως καλυτερη κι οχι μονο οσον αφορα τα χρωματα,αλλα και στην αισθηση της αφης,το g4 πασχει.

4)Επισης συμφωνω.

5)Σαφως κι εχει καλυτερη αποδοση η μικροτερη μπαταρια του s6.στο g4 την μερα δεν την εβγαζα με τιποτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το πιο 'ολοκληρωμενο' νομιζω προκυπτει απο τις αναγκες του καθενα, εκτος απο καποιους αντικειμενικους παραγοντες οπως πχ η Micro SD που ειναι κατι ξεκαθαρα θετικο για οποιαδηποτε συσκευη.

εχω το s6 edge εδω και μερικες μερες και -με βαση τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ αναγκες- ειναι απολυτα ολοκληρωμενο.

το πιο ομορφο κινητο που ειχα ποτε, η καλυτερη οθονη κ καμερα της αγορας. και οι οποιες αδυναμιες του δεν με επηρεαζουν ιδιαιτερα.

ας πουμε, απο τοτε που εχω spotify δεν ακουω ραδιοφωνο απο το κινητο, αρα η ελλειψη ραδιοφωνου με αφηνει αδιαφορο.

αλλα καταλαβαινω γιατι ειναι σημαντικο για εσενα.

ερωτηση σχετικα με το 6).

μετα το double tapping δεν βαζεις κωδικο;;

γιατι αν βαζεις παλι θα πρεπει να πατησεις πληκτρα.

αν οχι, τι θα γινει αν σου κλεψουν/χασεις την συσκευη;; (πληκτρολογω και χτυπαω ξυλο ταυτοχρονα :O )

 

φιλε μου το spotify δεν ειναι ραδιοφωνο ετσι πρεπει να βαζεις μονος τι θελεις να ακουσει και τετοια και παλι θελει ιντερνετ αλλα και την μπαταρια την ρουφαει μια χαρα!!και οσο αφορα το αν βαζω κωδικο μετα το διπλο κλικ οχι γιατι πολυ απλα αν το χασω η το κλεψουν κανου ενα hard resed και τελειωσε η υποθεση!! και το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο δεν νομιζω να βγαινει απο τον καθενα μας ρε παιδεια !!!αλλα απο ολλο το συνολο για το τι προσφερει η συσκευη ετσι!!!δηλαδή εγω αμμα βγω και σας πω οτι το s3 ειναι το πιο ολκληρωμενο τηλεφωνο θα πειτε ναι ετσι ειναι επειδη ειναι η γνωμη μου!!!

τα βαζεις κατω και βλεπεις τα θετικα και τα αρνητικά του καθε τηλεφωνου!!

και εμενα μου αρεσει οπως το ειπα πιο πολυ το s6 και απο θεμα εμφάνισης που ειναι πολυ ομορφο αλλα και που ειναι πιο μικρο!! απο θεμα ταχυτητας σας ειπα τα ειχα ταυτοχρονα και ειχα κανει απειρα τεστ και δεν ειναι πιο γρηγορο το s6 σε εφαρμογες που ειναι μαμα π.χ(επαφες,μνμ,)ηταν ενα κλικ πιο γρηγορο αλλα σε εφαρμογες viber,skype, παντα ηταν πιο πισω!!!για το multitasking δεν μιλαω καν ειναι απλα τραγικο το s6!!!(τωρα με root ειναι τουμπανο ετσι καλυτερο απο το g4!!!!)

τελος να πω οτι αν δεν ειχα ρουταρισμενο το s6 θα ειχα το g4 σιγουρα μονο και μονο για το multitasking!!αλλα και το g4 θα το ηθελα να ειναι στο μεγεθος του g2 και να ειχε την μπαταρια του και να ειχε fhd αναλυση θα ηταν υπερτουμπανο!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το spotify δεν ειναι ραδιοφωνο ετσι πρεπει να βαζεις μονος τι θελεις να ακουσει και τετοια και παλι θελει ιντερνετ αλλα και την μπαταρια την ρουφαει μια χαρα!!και οσο αφορα το αν βαζω κωδικο μετα το διπλο κλικ οχι γιατι πολυ απλα αν το χασω η το κλεψουν κανου ενα hard resed και τελειωσε η υποθεση!! και το πιο ολοκληρωμένο τηλεφωνο δεν νομιζω να βγαινει απο τον καθενα μας ρε παιδεια !!!αλλα απο ολλο το συνολο για το τι προσφερει η συσκευη ετσι!!!δηλαδή εγω αμμα βγω και σας πω οτι το s3 ειναι το πιο ολκληρωμενο τηλεφωνο θα πειτε ναι ετσι ειναι επειδη ειναι η γνωμη μου!!!

τα βαζεις κατω και βλεπεις τα θετικα και τα αρνητικά του καθε τηλεφωνου!!

και εμενα μου αρεσει οπως το ειπα πιο πολυ το s6 και απο θεμα εμφάνισης που ειναι πολυ ομορφο αλλα και που ειναι πιο μικρο!! απο θεμα ταχυτητας σας ειπα τα ειχα ταυτοχρονα και ειχα κανει απειρα τεστ και δεν ειναι πιο γρηγορο το s6 σε εφαρμογες που ειναι μαμα π.χ(επαφες,μνμ,)ηταν ενα κλικ πιο γρηγορο αλλα σε εφαρμογες viber,skype, παντα ηταν πιο πισω!!!για το multitasking δεν μιλαω καν ειναι απλα τραγικο το s6!!!(τωρα με root ειναι τουμπανο ετσι καλυτερο απο το g4!!!!)

τελος να πω οτι αν δεν ειχα ρουταρισμενο το s6 θα ειχα το g4 σιγουρα μονο και μονο για το multitasking!!αλλα και το g4 θα το ηθελα να ειναι στο μεγεθος του g2 και να ειχε την μπαταρια του και να ειχε fhd αναλυση θα ηταν υπερτουμπανο!!

Νομίζω Μανθο έκανε λάθος η lg με το g4,έβγαλε τρομερή κάμερα πολύ καλό software αλλά τα χάλασε πολύ στην μπαταρία και επίσης στην ποιότητα κατασκευής έχει μείνει 2 χρόνια πίσω από τον ανταγωνισμό πως να πουλήσει μετά;θα προτιμούσα να αντιγράψει την samsung και να το βγάλει μεταλλικό με 5.2 ίντσες,με αυτή τη κάμερα και με το software θα έκανε πλάκα στους ανταγωνιστές.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Μανθο έκανε λάθος η lg με το g4,έβγαλε τρομερή κάμερα πολύ καλό software αλλά τα χάλασε πολύ στην μπαταρία και επίσης στην ποιότητα κατασκευής έχει μείνει 2 χρόνια πίσω από τον ανταγωνισμό πως να πουλήσει μετά;θα προτιμούσα να αντιγράψει την samsung και να το βγάλει μεταλλικό με 5.2 ίντσες,με αυτή τη κάμερα και με το software θα έκανε πλάκα στους ανταγωνιστές.

 

η μπαταρια ειναι ενα κλικ χειρότερη θα συμφωνήσω και να το μεταφράσω σε ωρες οθονης ειναι 30 ωρα λιγότερη!! οσο για την ποιότητα και εκει θα συμφωνησω το δερμα για μενα ηταν μια τελευταια κίνηση απελπισίας για να μην χασει εντελως απο τον ανταγωνισμό!!!

(θα προτιμούσα να αντιγράψει την samsung και να το βγάλει μεταλλικό με 5.2 ίντσες,με αυτή τη κάμερα και με το software θα έκανε πλάκα στους ανταγωνιστές) ε σε αυτην την περιπτώσει δεν θα πουλουσε κανεις αλλος εκτος απο την LG!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι ενα κλικ χειρότερη θα συμφωνήσω και να το μεταφράσω σε ωρες οθονης ειναι 30 ωρα λιγότερη!! οσο για την ποιότητα και εκει θα συμφωνησω το δερμα για μενα ηταν μια τελευταια κίνηση απελπισίας για να μην χασει εντελως απο τον ανταγωνισμό!!!

(θα προτιμούσα να αντιγράψει την samsung και να το βγάλει μεταλλικό με 5.2 ίντσες,με αυτή τη κάμερα και με το software θα έκανε πλάκα στους ανταγωνιστές) ε σε αυτην την περιπτώσει δεν θα πουλουσε κανεις αλλος εκτος απο την LG!!!:lol::lol::lol:

Μανθο για 3000 mah είναι πολυ χειρότερη αν αναλογιστεις ότι note 5 και s6 edge με μεγαλύτερη οθόνη έχουν ακόμα πιο καλή αυτονομία από το s6.Αν η samsung είχε πετύχει ένα καλό multitaskin και είχε βάλει 2.700mah μπαταρία θα τους είχε πάρει τα σοβρακα όλους :p

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα εβγαλε τετοιους χρονους αλλα οκ δεν μπορουσα να μην το ανεβασω.

Χρηση μονιμα συνδεδεμενο στο wifi,πολυ viber,πολυ παιχνιδι(αλλα τυπου sudoku και πασιεντζα) λιγο browsing και λιγο tapatalk.Και 1-2 τηλεφωνα.

Φωτεινοτητα στο auto αλλα μεσα σε δωματιο,αρα χαμηλη και δικτυο 2g/3g αυτοματο.

Καθολου εξοικονομηση ενεργειας,και δεν τρανηξα καμια φωτογραφια ή βιντεο.

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/22/7791b98e2ac2bfa818c09d25b12e9e91.jpg

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/22/352df01306f80f3e41364def47c98a1d.jpg

 

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/22/853fe0138be9a5b1b8281aad810d8650.jpg

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...