Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δεν ξέρω πραγματικά.... Πφφφφφ μας έσκισε φέτος ή Google...γιαυτό σκέφτομαι μόνο το σ6 γιατί σαν πακέτο είναι πιο ολοκληρωμένο σε αυτά τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το Νότε 4 και να πάω σε σ6.αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι το πως πάει από μπαταρία. Εγώ ή χρήση που το κάνω είναι φουμπου αρκετό btowsing και βιντεο και επίσης το πολύ κια ώρα την ημέρα κλησης. Με αυτή τη χρήση το Νότε μου βγάζει πλέον με την 5.1.1 άνετα ένα 5.30 οθονη. Το σ6 πως πάει ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το Νότε 4 και να πάω σε σ6.αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι το πως πάει από μπαταρία. Εγώ ή χρήση που το κάνω είναι φουμπου αρκετό btowsing και βιντεο και επίσης το πολύ κια ώρα την ημέρα κλησης. Με αυτή τη χρήση το Νότε μου βγάζει πλέον με την 5.1.1 άνετα ένα 5.30 οθονη. Το σ6 πως πάει ;

 

Με την χρήση που αναφέρεις δεν θα ξεπερνάει με τίποτα τις 4 ώρες οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αφήσω το Νότε 4 και να πάω σε σ6.αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι το πως πάει από μπαταρία. Εγώ ή χρήση που το κάνω είναι φουμπου αρκετό btowsing και βιντεο και επίσης το πολύ κια ώρα την ημέρα κλησης. Με αυτή τη χρήση το Νότε μου βγάζει πλέον με την 5.1.1 άνετα ένα 5.30 οθονη. Το σ6 πως πάει ;

 

Ολα αυτα που αναφερεις γινονται με 3g ή με wifi;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ,στη vodafone με 5 ευρω (cu φοιτητικο/καρτοκινητο) εκανα το vodafone double,δηλαδη πηρα 2 sim για τον ιδιο αριθμό,μια nano και μια κανονικη..δεν ξερω αν εννοείςκατι τετοιο..

 

Ναι! Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου αλλά γίνεται άρα στην cosmote? ... μάλλον πρέπει να πάω να ρωτήσω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου αλλά γίνεται άρα στην cosmote? ... μάλλον πρέπει να πάω να ρωτήσω.

 

Γίνεται. Σε όλες τις εταιρείες έτσι τις δίνουν πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα όταν είμαι στο fb μου βγάζει κάθε λίγο μήνυμα ότι διακόπηκε η σύνδεση στο fb .Είναι πρόβλημα του τηλεφώνου η του fb?
Link to comment
Share on other sites

2 θέματα έχω παρατηρήσει. Καμία φορά ταν πατάω το multitasking ενώ έχει φορτωμενες εφαρμογές δεν μου δείχνει καμία. Πρέπει να σκρολαρω για να τις εμφανίσει. Επίσης όταν πατάω καμία φορά στα favorites να κάνω κλίση φαίνεται σαν να κολλάει και ξυπνάει μετά από κάνα δυο δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Κανει φοβερή δουλεια παιδια.Τα περναει μεταξυ των τηλέφωνων σε χρόνο μηδέν. Μου πέρασε τα παντα γύρω στα 15 gb αρχεία σε μισή ώρα.

 

Οταν λέμε τα πάντα και app data? Πχ chat history από viber?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όσον αφορά το region lock

η συσκευή στο κουτί έγραφε ότι είναι κλειδωμένη μόνο για ευρωπαικές κάρτες sim

 

σύντομα θα πάω Αμερική και θέλω να το χρησιμοποιώ για όσο θα είμαι εκεί

κάτι διάβαζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και εκτός Ευρώπης αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα 100%

μπορεί κάποιος να μας πει τι παίζει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όσον αφορά το region lock

η συσκευή στο κουτί έγραφε ότι είναι κλειδωμένη μόνο για ευρωπαικές κάρτες sim

 

σύντομα θα πάω Αμερική και θέλω να το χρησιμοποιώ για όσο θα είμαι εκεί

κάτι διάβαζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και εκτός Ευρώπης αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα 100%

μπορεί κάποιος να μας πει τι παίζει?

 

Βαλτου μια καρτα sim απο ευρωπαϊκη χωρα για να φυγει το region lock και μετα θα ειναι ετοιμο να παιξει και σε αλλου.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλτου μια καρτα sim απο ευρωπαϊκη χωρα για να φυγει το region lock και μετα θα ειναι ετοιμο να παιξει και σε αλλου.

 

τώρα που το έχω ελληνική (προφανώς :p) sim έχει φύγει το region lock και μπορώ να το χρησιμοποιήσω και με αμερικάνικη sim?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το έχω ελληνική (προφανώς :p) sim έχει φύγει το region lock και μπορώ να το χρησιμοποιήσω και με αμερικάνικη sim?

 

Ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι μπορεις... Μη σε παρω και στο λαιμο μου ομως!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Για οσους τους λειπει το "quick glance" οπου με κλειστη οθονη περνας απο επανω το χερι σου και σου δειχνει τα notifications χωρις να ακουμπας το κινητο δειτε εδω :

https://community.sprint.com/baw/community/buzzaboutwireless/phones-and-devices/samsung/samsung-galaxy-s6/blog/2015/05/02/samsung-galaxy-s6--its-hidden-but-i-found-it--sprint-product-ambassador Για εμενα παντως ειναι must!!!! βεβαια δεν ξερω ποση μπαταρια καταλανωνει αλλα ειναι πολυ βολικο

 

μηπως μαθαμε τελικα ποση μπαταρια καταναλωνει ? :worry:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι μπορεις... Μη σε παρω και στο λαιμο μου ομως!

 

ελπίζω να έχεις δίκαιο

σε ευχαριστώ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το απογευματάκι πήρα το 32GB σε χρυσό και είναι πράγματι κουκλί, δεν είχα τύχει να το δω από κοντά αλλά το ρίσκαρα. Μίλησα με τη Σάμυ και είναι παραλαβή τέλος Αυγούστου προέλευσης Πορτογαλίας. Το έβαλα για φόρτιση και ήταν στο 48%. Το κουμπί δεν έχει τζόγο. Περιμένω να φορτίσει να δω τι ενημερώσεις θα κάνει.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όσον αφορά το region lock

η συσκευή στο κουτί έγραφε ότι είναι κλειδωμένη μόνο για ευρωπαικές κάρτες sim

 

σύντομα θα πάω Αμερική και θέλω να το χρησιμοποιώ για όσο θα είμαι εκεί

κάτι διάβαζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και εκτός Ευρώπης αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα 100%

μπορεί κάποιος να μας πει τι παίζει?

 

Πρέπει να κάνεις εξερχόμενη κλήση πάνω από 5 λεπτά (ή κλήσεις με συνολικό χρόνο πάνω από 5 λεπτά) για να απενεργοποιηθεί το region lock. Από κει και πέρα είσαι ΟΚ. Στην ουσία αυτό είναι δικλίδα ασφαλείας της Samsung για το παραεμπόριο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις εξερχόμενη κλήση πάνω από 5 λεπτά (ή κλήσεις με συνολικό χρόνο πάνω από 5 λεπτά) για να απενεργοποιηθεί το region lock. Από κει και πέρα είσαι ΟΚ. Στην ουσία αυτό είναι δικλίδα ασφαλείας της Samsung για το παραεμπόριο.

 

Ωραιος, σε ευχαριστουμε για τη λεπτομερεια!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το απογευματάκι πήρα το 32GB σε χρυσό και είναι πράγματι κουκλί, δεν είχα τύχει να το δω από κοντά αλλά το ρίσκαρα. Μίλησα με τη Σάμυ και είναι παραλαβή τέλος Αυγούστου προέλευσης Πορτογαλίας. Το έβαλα για φόρτιση και ήταν στο 48%. Το κουμπί δεν έχει τζόγο. Περιμένω να φορτίσει να δω τι ενημερώσεις θα κάνει.

 

Φιλε μου απο πιο καταστημα το πηρες?Γιατι μεσα στην βδομαδα θα κανω και εγω την αγορα σε 32γ χρυσο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία διαφορά στα μοντέλα G920 και G920F που βλέπω στο skroutz;

Όχι καμία.. Όλα είναι 920F, αλλά δες το και πριν το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...