Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έκανε αναβάθμιση 216mb και έβαλε τα καλούδια της Microsoft χωρίς δυνατότητα απεγκαταστασης. Μερικά νέα εικονίδια, δεν είδα άλλες διάφορες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε αναβάθμιση 216mb και έβαλε τα καλούδια της Microsoft χωρίς δυνατότητα απεγκαταστασης. Μερικά νέα εικονίδια, δεν είδα άλλες διάφορες.

Τα κάνεις απεγκατασταση.. Από το διαχειριστής εφαρμογών.. Easy

Σε εμένα τουλάχιστον έγιναν

Link to comment
Share on other sites

παιδια εξακολουθω να βλεπω χαμηλοτερο σημα στο 4g σε σχεση με το ipad cellular.

 

συμβαινει και σε αλλους?

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνεις απεγκατασταση.. Από το διαχειριστής εφαρμογών.. Easy

Σε εμένα τουλάχιστον έγιναν

 

Απεγκατάσταση δεν μπορείς να τα κάνεις.

 

Μπορείς να επιλέξεις "Επιβολή Διακήπής" ή "Κατάργηση Εγκατάστασης ενημερώσεων" ή "Απενεργοποίηση". Καμία από τις παραπάνω επιλογές δεν ισοδυναμεί με απεγκατάσταση.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση δεν μπορείς να τα κάνεις.

 

Μπορείς να επιλέξεις "Επιβολή Διακήπής" ή "Κατάργηση Εγκατάστασης ενημερώσεων" ή "Απενεργοποίηση". Καμία από τις παραπάνω επιλογές δεν ισοδυναμεί με απεγκατάσταση.

ΟΝΤΩΣ.απενεργοποιηση εννουσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν το ειχα παρατηρησει απο την αρχη της αγορας αλλα απο προχτες εχω βαλει την εξυπνη διαμονη αλλα δεν μου λειτουργει...παιζει σε καποιον αλλον-η????

Link to comment
Share on other sites

παιδια εξακολουθω να βλεπω χαμηλοτερο σημα στο 4g σε σχεση με το ipad cellular.

 

συμβαινει και σε αλλους?

Δεν μπορείς να συγκρίνεις σήματα σε διαφορετικές συσκευές και να υποθέτεις ότι η δική σου έχει πρόβλημα γιατί είναι χαμηλότερο. Άλλο πομποδέκτη έχει το ένα και άλλο το άλλο και εκτός αυτού οι Samsung συσκευές ποτέ δεν ήταν υπόδειγμα λήψης, λόγω χαμηλών sar.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εξακολουθω να βλεπω χαμηλοτερο σημα στο 4g σε σχεση με το ipad cellular.

 

συμβαινει και σε αλλους?

Έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει θέμα με το σήμα όπως και στο note 4 της κοπέλας μου. Φίλος με htc m7 στο ίδιο σημείο με cosmote έπιανε 4g ενώ εγώ έπιανα edge με cosmote πάλι. Με αλλαγή από lte σε gsm και ξανά lte έστρωνε. Τώρα εγώ το έχω wcdma για καλύτερη μπαταρία δεν βρίσκω καμία διαφορά από h+ σε 4g .τώρα με το τελευταίο update είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα. Πριν είχε τύχει να χάσω και κλήση στο δωμάτιο μου που δεν είχα χάσει ποτέ με άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι νορμάλ να φανταστώ να υπάρχει ''θόρυβος'' όταν λειτουργεί η κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ?? (πριν βγάλουμε φωτογραφία αναφέρομαι,απλά η κάμερα να είναι ανοιχτή)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει την σιγαση όταν βάζω ανάποδα την συσκευή αλλά οι κλήσεις ακούγονται κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το S6 και για κάποιο χαζό λόγο, πριν καν το σετάρω κανονικά με σιμ κάρτες κτλ, έκανα browser benchmarks μεταξύ chrome και του internet (samsung browser).

 

Ο δεύτερος, ξεφτίλισε τον πρώτο.

 

JetStream (browserbench.org)

Chrome: 35951

Internet: 40168

 

Octane (chromium.github.io)

Chrome: 6335

Internet: 8269

 

Speedometer (browserbench.org)

Chrome: 14.4

Internet: 19.0

 

Browsermark (web.basemark.com)

Chrome: 1724

Internet: 2369

 

Photos εδώ:

http://imgur.com/a/F8Ywq

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη αναμονή.δουλεύει κανονικά.

Οχι οτι με εξυπηρετεί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση για Πολωνικά S6!

 

Η τελευταία για Πολωνία και η τελευταία για όλα τα s6 G920F με το μεγαλύτερο changelist

http://www.sammobile.com/firmwares/download/55822/G920FXXU2COI1_G920FOXX2COH3_XEO/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη αναμονή.δουλεύει κανονικά.

Οχι οτι με εξυπηρετεί.

Δεν μου λειτουργεί.. Να το αφήσω ως έχει η να τι ψάξω σε κάνα service;;

Μήπως είναι θέμα κάποιου αισθητήρα;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν από το κουτί κάποιος καταλαβαίνει αν το τηλέφωνο είναι branded (έχει κάποιο λογότυπο κάποιου παρόχου) και αν γράφει το κουτί το "G920F" ή ενδεχομένως κάποιον άλλο κωδικό.

 

Ευχαριστώ. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dimlou/22620/265402/0/logo_aekfanclub.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συφορουμίτες.

 

Επειδή πρόκειται να αφήσω το Note 4 και να έρθω στη παρέα του S6 ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για Root με KNOX 0x0 στην 5.1.1 καθώς αυτός είναι ο λόγος που αφήνω το Note. Είχα ακούσει στην αρχή για το Ping Pong αλλά αυτό ήταν για 5.0.1 αν θυμάμαι καλά. Λειτουργεί κανονικά και στις υπόλοιπες αναβαθμίσεις?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συφορουμίτες.

 

Επειδή πρόκειται να αφήσω το Note 4 και να έρθω στη παρέα του S6 ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για Root με KNOX 0x0 στην 5.1.1 καθώς αυτός είναι ο λόγος που αφήνω το Note. Είχα ακούσει στην αρχή για το Ping Pong αλλά αυτό ήταν για 5.0.1 αν θυμάμαι καλά. Λειτουργεί κανονικά και στις υπόλοιπες αναβαθμίσεις?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Μόνο αν έχεις T-Mobile branded

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία για Πολωνία και η τελευταία για όλα τα s6 G920F με το μεγαλύτερο changelist

http://www.sammobile.com/firmwares/download/55822/G920FXXU2COI1_G920FOXX2COH3_XEO/

 

θα πρεπει να περασουμε το αντιστοιχο για ελλαδα η δεν χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λειτουργεί.. Να το αφήσω ως έχει η να τι ψάξω σε κάνα service;;

Μήπως είναι θέμα κάποιου αισθητήρα;;

Το αφήνεις κάπου σταθερά και δεν δουλεύει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συφορουμίτες.

 

Επειδή πρόκειται να αφήσω το Note 4 και να έρθω στη παρέα του S6 ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος για Root με KNOX 0x0 στην 5.1.1 καθώς αυτός είναι ο λόγος που αφήνω το Note. Είχα ακούσει στην αρχή για το Ping Pong αλλά αυτό ήταν για 5.0.1 αν θυμάμαι καλά. Λειτουργεί κανονικά και στις υπόλοιπες αναβαθμίσεις?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν άκουγα θετικά σχόλια για ρουτ σε 5.1.1. Εγώ το έκανα σε 5.0.2 και το έχω αφήσει έτσι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...