Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έδωσα την συσκευή λίγο στον art director στο γραφείο και ο αθεόφοβος παρατήρησε πως ο μπροστινός φακός δεν είναι aligned στο κέντρο της τρύπας..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

και μενα ετσι ειναι... δεν γινετε να μας κοροιδευει ετσι η samsung . σκαμε ενα καρο λεφτα και μας κοροιδευει μπροστα στα ματια μας !

δεν μας σεβετε σαν καταναλωτες !

κοκκινη καρτα απο εμενα !

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κανένα πρόβλημα σε μένα.[ATTACH]60427[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θεωρώ πολύ σημαντικό (προσωπική άποψη πάντα) το θέμα του αισθητήρα φωτογραφικής μηχανής, επικοινώνησα με τη Samsung GR με ερώτημα αν υπάρχει η δυνατότητα να γνωρίζω πριν την αγορά τον αισθητήρα που φοράει η συγκεκριμένη συσκευή.Δυστυχώς δεν γνώριζαν το θέμα οι τεχνικοί αλλά θα μου απαντήσουν μόλις μάθουν κάτι σχετικό.Είδωμεν...

 

απο δω και περα οτι και ν'αγορασεις θα φοραει κατα 99% τον isocell....οι πρωτες παρτιδες φυγανε με τον Sony

Link to comment
Share on other sites

απο δω και περα οτι και ν'αγορασεις θα φοραει κατα 99% τον isocell....οι πρωτες παρτιδες φυγανε με τον Sony

 

σιγα μην ξερουν τι αισθητηρα φοραει,ακομα και να γουγκλαρεις για να βρεις τι αισθητηρα φοραει με δυσκολια το βρισκεις!!!για να δουμε στην συνεχεια πως θα ειναι οι επομενες παρτιδες!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα την συσκευή λίγο στον art director στο γραφείο και ο αθεόφοβος παρατήρησε πως ο μπροστινός φακός δεν είναι aligned στο κέντρο της τρύπας..

 

οπως κ μερικα iphone 6 ειχαν το ιδιο θεμα με την εμπρος καμερα,ρε παιδια τι να πω...σκαμε τοσα φραγκα για συσκευες κ ολο κατι θα βρισκουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση πως μπορώ να κάνω τα πλήκτρα να είναι μόνιμα αναμένα το βελάκι πίσω και το άλλο για τις εφαρμογές? Στο υπόλοιπα Samsung είναι στις ρυθμίσεις της εμφάνισης.
Link to comment
Share on other sites

@ταξιδιώτης22, το δικό σου είναι μια χαρά ναι..

 

http://www.gsmarena.com/some_galaxy_s6_and_s6_edge_units_evidently_have_samsung_sensors-news-12142.php

 

παλι καλα.αν και δε θα με ενοχλουσε και τρελα αν ας πουμε δεν ηταν κεντραρισμενη αψογα η μπροστινη καμερα της συσκευης.

η βασικη ομως με νοιαζει.

 

και με την ram ελληνικο απο wind κανενα απολυτως προβλημα,σταθερα πανω απο 900mb.

αλλα και στο προηγουμενο που ηταν γερμανικο και παλι δεν ειχα θεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και με την ram ελληνικο απο wind κανενα απολυτως προβλημα,σταθερα πανω απο 900mb.

αλλα και στο προηγουμενο που ηταν γερμανικο και παλι δεν ειχα θεμα.

 

αυτό είναι τώρα το περίεργο... τις wind η συσκευή είναι branded? εγώ έκανα την αγορά από το public η ram δεν είναι καθόλου σταθερή... μόνιμα st0 80% είναι.. δηλαδή μένω με 200mb ελευθερα... ούτε καν δεν είδα πάνω από 800...

 

μήπως τελικά πρόκειται για ελαττωματικό προϊόν? το κινητό καίει και τελειώνει η μπαταρία χωρίς να το χρησιμοποιώ πολύ... με τις βλακείες τις samsung που δεν κλείνουνε....

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειμαι απο τους τυχερους που εχω τον sony . Για την μνημη ειμαι στο 70% συνεχεια. Δεν κολλαει τιποτα . θεωρω αυτο οτι θα διορθωθει με update
Link to comment
Share on other sites

Το ποση ram καταναλωνει η καθε συσκευη εχει να κανει και με τη εφαρμογες χρησιμοποιει ο καθε χρηστης.......πχ το facebook-messenger-instagram και καποια widgets καταναλωνουν αρκετη μνημη,βεβαια ειναι και θεμα firmware το οποιο το εχει παραδεχτει η samsung και οπως ειπε θα βγαλει καποιες μικροαναβαθμισεις οπου και θα λυσουν το θεμα...Το ιδιο προβλημα υπηρχε και στο Nexus 6 - Nexus 5 με την 5.0 lollipop το οποιο λυθηκε εντελως με την 5.1...οποτε υπομονη μεχρι να βγει καποιο update!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση πως μπορώ να κάνω τα πλήκτρα να είναι μόνιμα αναμένα το βελάκι πίσω και το άλλο για τις εφαρμογές? Στο υπόλοιπα Samsung είναι στις ρυθμίσεις της εμφάνισης.

 

Κατέβασε από το Play Store την δωρεάν εφαρμογή "Galaxy Button Lights". Μετά μπορείς να ορίζεις τον χρόνο που θα μένουν αναμμένα τα capacitive πλήκτρα του κινητού.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η κατάσταση με τα lag έχει γίνει απελπιστική... Με τις ίδιες εφαρμογές στο ΝΟΤΕ4 δεν είχα τέτοια κολλήματα... Σε εσάς κολλάει; Έκανα restore και μετά από δύο μέρες πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω τι να κάνω...είναι branded Vodafone italia
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα η κατάσταση με τα lag έχει γίνει απελπιστική... Με τις ίδιες εφαρμογές στο ΝΟΤΕ4 δεν είχα τέτοια κολλήματα... Σε εσάς κολλάει; Έκανα restore και μετά από δύο μέρες πάλι τα ίδια. Δεν ξέρω τι να κάνω...είναι branded Vodafone italia

 

Φιλε μην σκας θα στρώση με update. Σε ολους ετσι ειναι.έρχεται το update απο μερα σε μερα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά σκάσαμε, είναι να μη σκάω;;; Χάθηκε ο κόσμος να φτιάξουν ένα smooth shell όπως η HTC με το Hardware της samsung?

 

Φιλε μην σκας θα στρώση με update. Σε ολους ετσι ειναι.έρχεται το update απο μερα σε μερα.
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά σκάσαμε, είναι να μη σκάω;;; Χάθηκε ο κόσμος να φτιάξουν ένα smooth shell όπως η HTC με το Hardware της samsung?
http://samsung.youmobile.org/
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο πού με ρώτησέ αν το κινητό μου είναι branded από wind.εννοείται πως οχι.

Μακριά από branded.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά σκάσαμε, είναι να μη σκάω;;; Χάθηκε ο κόσμος να φτιάξουν ένα smooth shell όπως η HTC με το Hardware της samsung?

 

Εγώ είμαι 1000% μαζί σου. Ποιος είναι ο λόγος να πάρει κάποιος το σούπερ ντουπερ κινητό απο τις πρωτες μερες πληρωνοντας σχεδον full price και να περιμένει κάποιες εβδομάδες ή ακόμα και μήνες μέχρι να στρωσει; Όταν δηλαδή η τιμή του θα έχει κατρακυλήσει οι επόμενοι θα πάρουν ένα πιο λειτουργικό κινητό χάρη στους πρώτους κατόχους beta testers και σε πολύ χαμηλότερη τιμή.

 

Καλώς ή κακώς όλα τα spec sheets δεν λένε τίποτα όταν η εμπειρία χρήσης υπολείπεται και η Samsung είναι γνωστή για τα καλά της τεχνικά χαρακτηριστικα και για την άθλια υλοποίηση σε επίπεδο software.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 1000% μαζί σου. Ποιος είναι ο λόγος να πάρει κάποιος το σούπερ ντουπερ κινητό απο τις πρωτες μερες πληρωνοντας σχεδον full price και να περιμένει κάποιες εβδομάδες ή ακόμα και μήνες μέχρι να στρωσει; Όταν δηλαδή η τιμή του θα έχει κατρακυλήσει οι επόμενοι θα πάρουν ένα πιο λειτουργικό κινητό χάρη στους πρώτους κατόχους beta testers και σε πολύ χαμηλότερη τιμή.

 

Καλώς ή κακώς όλα τα spec sheets δεν λένε τίποτα όταν η εμπειρία χρήσης υπολείπεται και η Samsung είναι γνωστή για τα καλά της τεχνικά χαρακτηριστικα και για την άθλια υλοποίηση σε επίπεδο software.

 

Εγώ έχω 6 μήνες το note 4, δεν κολλάει όμως έχει αδικαιολόγητες καθυστερήσεις σε ορισμένα σημεία και stuttering. Ειλικρινά μετά από τόσα χρόνια δεν μπορούν να διορθωθούν; Ζητάνε ένα κάρο λεφτά αλλά η εμπειρία αντί να βελτιώνεται παραμένει στάσιμη. Τόσα λεφτα έχει η εταιρία αυτή, ας προσλάβει άλλους καλύτερους προγραμματιστές και περισσότερους!!! Είναι τόσο απλό. Αφού οι τωρινοί δεν το κατέχουν.:lol:

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα.αν και δε θα με ενοχλουσε και τρελα αν ας πουμε δεν ηταν κεντραρισμενη αψογα η μπροστινη καμερα της συσκευης.

η βασικη ομως με νοιαζει.

 

και με την ram ελληνικο απο wind κανενα απολυτως προβλημα,σταθερα πανω απο 900mb.

αλλα και στο προηγουμενο που ηταν γερμανικο και παλι δεν ειχα θεμα.

 

Μαζί σου, είναι κυρίως το "****το", αν πάρεις μία Μ3 ή μια 911 δεν περιμένεις να δεις τα φώτα λίγο πιο δεξιά..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Θέμα.

Δεν μου ανάβουν τα buttons.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...