Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα, καταλαβα , απροβληματιστη λειτουργια, με μικρη μπαταρια , νομιζω με καλυψατε.ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και το μικρή μπαταρία είναι σχετικό. Πιστεύω οι περισσότεροι βγάζουν ανέτα την μέρα. Το θέμα με το battery drain λυνεται κλείνοντας το Google back up.

Θεωρώ πως στα 350 που είναι τώρα είναι πολύ καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εάν καποιος γνωριζει εάν το SMART WAKE https://blog.chinavasion.com/index.php/36761/what-is-smart-wake-and-how-to-use-it/
υπαρχει στο S6 η εάν με καποιο τροπο μπορούμε να το εγκαταστήσουμε !!!! Πιστευω ότι εμενα θα μου ηταν η πιο τελεια λυση !!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εάν καποιος γνωριζει εάν το SMART WAKE https://blog.chinavasion.com/index.php/36761/what-is-smart-wake-and-how-to-use-it/
υπαρχει στο S6 η εάν με καποιο τροπο μπορούμε να το εγκαταστήσουμε !!!! Πιστευω ότι εμενα θα μου ηταν η πιο τελεια λυση !!!!

 

Ολοι θα θελαμε το double tap για ξεκλειδωμα αλλα αυτο γινεται νομιζω μονο αν ο kernel επιτρεπει να περναει ρευμα στην οθονη οταν αυτη ειναι σβηστη. Ο δικος μας δεν το κανει, λογικα θα υπαρχει καποιος custom που θα το κανει ομως. Αν εισαι root ή σκοπευεις να γινεις, τοτε δε θα χρειαστεις καν καποια εφαρμογη, θα σου το δινει σαν επιλογη.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το s6 της γυναικας μου την G920FXXU4DPGW (Ιταλικο ειναι)

Γνωριζετε τι καινουριο προσφερει;

Σίγουρα τις διορθώσεις ασφαλείας του Αυγούστου.

 

Κανένας του Σεπτεμβρίου έχει πάρει; Γιατί ειναι η πρώτη φορά μετά απο πολύ καιρό που δεν πρέπει να εχει βγει καθόλου για το S6 μέσα του μήνα.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 6 έχει πάρει επίσημα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Διαβαζοντας τυχαια το ποστ του παιδιου ποιο πανω για το j7 2016 και επειδη τον αυγουστο ειχα το s6 και τωρα το j7 2016,θελω να πω οτι στα χαρτια το 6 ειναι ανωτερο.Στην πραξη τωρα...Απο το 6 παιρνεις μια καλυτερη καμερα<αυτοματο hdr κτλ>και 16/9 φωτο.Μεχρι εδω καλα.Η εμπειρια χρησης στην καθημερινοτητα του j7 σαφως ανωτερη καθως εκτος οτι ξεχνας την συνεχη φορτιση,εχεις απλετο χωρο και καρτα μνημης,ραδιο,μεγαλυτερη οθονη για ιντερνετ ,ταινιες και γενικως μια ελευθερια που στο 6αρι δεν την βρισκεις.Οσον αφορα το παραμυθι του επεξεργαστη,οτι παιχνιδια ειχα στο 6 εχω και στο 7 και τα παιζει με την ιδια ευκολια.Απο καμερα θα κανεις αυτο που θελεις με λιγες ρυθμισουλες.Το μονο που με ενοχλει λιγο στο 7αρι ειναι η ελλειψη αυτοματου φωτισμου αλλα ειναι το μονο.Ζυγιζεις και παιρνεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Διαβαζοντας τυχαια το ποστ του παιδιου ποιο πανω για το j7 2016 και επειδη τον αυγουστο ειχα το s6 και τωρα το j7 2016,θελω να πω οτι στα χαρτια το 6 ειναι ανωτερο.Στην πραξη τωρα...Απο το 6 παιρνεις μια καλυτερη καμερα<αυτοματο hdr κτλ>και 16/9 φωτο.Μεχρι εδω καλα.Η εμπειρια χρησης στην καθημερινοτητα του j7 σαφως ανωτερη καθως εκτος οτι ξεχνας την συνεχη φορτιση,εχεις απλετο χωρο και καρτα μνημης,ραδιο,μεγαλυτερη οθονη για ιντερνετ ,ταινιες και γενικως μια ελευθερια που στο 6αρι δεν την βρισκεις.Οσον αφορα το παραμυθι του επεξεργαστη,οτι παιχνιδια ειχα στο 6 εχω και στο 7 και τα παιζει με την ιδια ευκολια.Απο καμερα θα κανεις αυτο που θελεις με λιγες ρυθμισουλες.Το μονο που με ενοχλει λιγο στο 7αρι ειναι η ελλειψη αυτοματου φωτισμου αλλα ειναι το μονο.Ζυγιζεις και παιρνεις

 

Χωρις να εχω πιασει το J7 και χωρις να θελω να αμφισβητησω την εμπειρια σου στη χρηση και των 2, μπορω να πω με μεγαλη ευκολια οτι το S6 ειναι ενα γρηγορο κινητο. Οχι η μπαταρια δεν κανει θαυματα. Εγω φορτιζω μεσο ορο 1,5 φορα καθε μερα γιατι το δουλευω πολυ. Καμερα προσωπικα δε με απασχολει, δεν ειμαι φαν της φωτογραφιας οποτε ειμαι καλυμμενος με αυτην που εχει πανω η οποια λενε αυτοι που γνωριζουν οτι ειναι εξαιρετικη. Η αισθηση του premium, η σβελταδα, το γεγονος οτι δε λαγκαρει ειναι αυτα που θα με κανουν να μην το αφησω για αρκετο καιρο ακομα. Ειναι πραγματικα εκπληκτικο το ποσο γρηγορο ειναι και σαφως ειναι το μεγαλυτερο απο τα πλεονεκτηματα του. Αλλωστε μιλαμε για ναυαρχιδα, παλιωνει βεβαια αλλα τα πηγαινει θαυμασια. Επειτα θαρρω οτι ειναι το πιο ομορφο αισθητικα κινητο που εχει κυκλοφορησει ως τωρα, ακομα και το S7 δεν εχει τη γοητεια του.

 

Δε μιλαω καν για την καλυτερη οθονη εβερ, το wireless charging και την αναγνωριση δακτυλικου αποτυπωματος. Η λιστα μπορει να μεγαλωσει κι αλλο. Βεβαια η εμπειρια χρησης ειναι αυτη που καταξιωνει ενα κινητο και καλως ή κακως ειναι υποκειμενικη.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

@monster1971, με εξαίρεση την κάμερα όπου συμφωνείς και εσύ και τη μπαταρία όπου συμφωνώ κι εγώ, σε όλα τα υπόλοιπα διαφωνώ οριζοντίως καθέτως και διαγωνίως. Οι βασικοί τομείς στις οποίες κρίνεται μια συσκευή είναι :

α) Ποιότητα κατασκευής

β) Ποιότητα οθόνης ( ανάλυση, gamma, contrast κτλ)

γ) Επεξεργαστής, ram και κάρτα γραφικών = Ταχύτητα και έλλειψη lag

δ) Κάμερα

ε) Μπαταρία

 

Σε αυτούς τους 5 βασικούς τομείς έχουμε 4-1 υπέρ του S6. Τώρα μετά από αυτούς τους βασικούς τομείς έρχεται ο αποθηκευτικός χώρος και features όπως fast charging και τέλος το ραδιόφωνο. Το αν το ραδιόφωνο είναι top για σένα, πίστεψέ με σε κανένα συγκριτικό τεστ δεν δίνεται σημασία εκεί τα τελευταία χρόνια. Επίσης η μεγάλη οθόνη δεν είναι κριτήριο σύγκρισης. Μεγάλη οθόνη έχει και η TV μου με μάπα ποιότητα (ppi, contrast,rgb gamma κτλ).

 

Τέλος πάντων, το σταματώ εδώ, καθώς το τόπικ αφορά το S6 μόνο και δεν μπορώ να μπω σε περαιτέρω ανάλυση ( δεν είχα φανταστεί ότι θα χρειαζόταν καν ανάλυση το πράγμα ). Ας ανοίξει στους διαξιφισμούς ο φίλος ένα θέμα S6 VS J7 και ας πάρει γνώμες εκεί. Πραγματικά πάντως πίστεψα ότι τρόλαρε όταν ρώτησε. Σαν να μου λέει κάποιος "Αudi που καίει πολύ ή Kia που καίει λίγο ;

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες.Ο καθενας διαλεγει κινητα αναλογα με τις αναγκες του.Εγω θελω ενα κινητο να τα εχει ολα σε καλο επιπεδο παρα ενα δυο χαρακτηριστικα σουπερ και αλλα να μην υπαρχουν καθολου.Περασα απο s6,A7,a5 2016 ,j5 2015 μονο τον τελευταιο χρονο.πλην του s6 με την καλύτερη καμερα ολα τα αλλα ειναι ποιο πληρες για τις δικες μου αναγκες.οσον αφορα για λαγκαρισματα,πουθενά σε κανένα δεν συναντησα τετοιο πραγμα. Θελω να ακουω κανονικο ραδιο,οχι ιντερνετικο που κοβεται συνεχεια ενω το torrent να κατεβαζει 4-5 ταινιες μαζι γιατι απλως εχω απλετο χωρο 12 γιγα ελευθερη και 128 καρτα μνημης για να τις βαλω.Θελω αποσπωμενη μπαταρια και οχι γυαλι που να τρεμω μην μου πεσει.Οσον αφορα την αναλυση,στα 46χρονα μυαωπικα μου ματια ολες οι αμολεντ ιδιες μου φαινονται γιατι δεν ειμαι ψειρας....Το s6 ειναι πολυ καλο τηλεφωνο αλλα οπως και το s7 δεν ειναι για εμενα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αν κάποιο κινητό δεν κάνει για τις απαιτήσεις μας και άλλο ότι είναι ανώτερο από κάποιο άλλο, μην μπερδεύεις την βούρτσα με τον κουβά, τεσπα, η γιαγιά μου έχει κινητό αξίας 10 ευρώ, γι αυτήν τα smartphone είναι άχρηστα, τι να λέμε τώρα;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου

Link to comment
Share on other sites

Τελειο κινητο δεν υπαρχει ουτε θα υπαρξει ποτε.Δεν τους συμφερει να παντρευτουμε ενα μοντελο για 10 χρονια.Αναλογως την ζωη που κανει κανεις παιρνει και το αναλογο.Φιλος έχει το xperia mini 4 χρονια τωρα γιατι ειναι υπερβολικά μικρο και τον βολευει στην ποδηλασια.Και ειναι ανθρωπος μεσα στην τεχνολογια.περι ορεξεως....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος ενός S6 εδώ και σχεδόν ένα μήνα. Αλλά εδώ και μια βδομάδα δεν το έχω! Δυστυχώς χρησιμοποιούσα την clear view θήκη της Samsung και βρήκα γρατζουνιές πάνω στην οθόνη. Ψάχνοντας βρήκα ότι το πρόβλημα είναι γνωστό και το πήγα στο σερβις για να μου το φτιάξουν. Εδώ και μια βδομάδα όμως πάμε από μέρα σε μέρα για το πότε θα το πάρω, σήμερα μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικού αφού πρώτα όμως έκανα 100 τηλέφωνα και στην Samsung. Επίσης σήμερα μου είπαν ότι υπάρχει σημείωση για πιθανή αλλαγή συσκευής. Αναρωτιέμαι, είναι δυνατόν ολόκληρη Samsung να μην έχει ανταλλακτικό για ένα τηλέφωνο που είναι μόλις ένα χρόνο στην αγορά;; Επίσης αναρωτιέμαι είναι δυνατόν ολόκληρος κολοσσός, όπως είναι η Samsung, να μην αποσύρει τις συγκεκριμένες θήκες που αποδεδειγμένα προκαλούν τόσο σοβαρό πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

@Shadowking , καλά τι υλικό έχει αυτή η θήκη από τη μέσα πλευρά και δημιουργεί τέτοιο θέμα ; :blink: Εγώ να φανταστείς το έχω αθήκωτο 9 μήνες στην τσέπη με κλειδιά και κέρματα και δεν έχει αποκτήσει ούτε μια χαρακιά πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω ιδέα, είναι πλαστικό αλλά στην εσωτερική πλευρά είναι αρκετά σκληρό, ίσως μένει και σκόνη μέσα και την έγδαρε. Μικρά στίγματα για την ακρίβεια αλλά αρκετά βαθιά. Είναι γνωστό πάντως το πρόβλημα. Ευτυχώς δεν έχω ακούσει τίποτα "ναι μεν αλλά..." προς το παρόν. Απλά η καθυστέρηση είναι μεγάλη, και καταλαβαίνεις είναι καινούριο μόλις ενός μήνα, πάνω που άρχισα να το χαίρομαι επέστρεψα στο s3. Είναι άδικο....:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μια απορια-ερωτηση , μερικες φορες οταν βαζω το κινητο για φορτιση αργει παρα πολυ αυτην , δηλαδη , ας πουμε το φορτιζω οταν ειναι στο 20% ,μετα απο 10 λεπτα ειναι στο 22% , που οφειλετε αυτο; αν το αποσυνδεσω το καλωδιο και το συνδεσω παλι φορτιζει αμεσα και γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , μια απορια-ερωτηση , μερικες φορες οταν βαζω το κινητο για φορτιση αργει παρα πολυ αυτην , δηλαδη , ας πουμε το φορτιζω οταν ειναι στο 20% ,μετα απο 10 λεπτα ειναι στο 22% , που οφειλετε αυτο; αν το αποσυνδεσω το καλωδιο και το συνδεσω παλι φορτιζει αμεσα και γρηγορα

 

Σε εμένα έφταιγε το καλώδιο του φορτιστή το άλλαξα και τώρα είναι οκ. Δοκίμασε πρώτα αυτό και αν δεν φτιάξει είναι μάλλον ο φορτιστής..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την btu αλλα θελω να βαλω xef, την περναω μεσω odin αλλα βλεπω μεσω phone info πως παλι btu γραφει csc.

Γνωρίζει κανεις γιατί?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την btu αλλα θελω να βαλω xef, την περναω μεσω odin αλλα βλεπω μεσω phone info πως παλι btu γραφει csc. Γνωρίζει κανεις γιατί?

 

Γιατί η XEF υποστηρίζει multi CSC οπότε αποδέχεται το BTU και δεν τον αλλάζει. Δοκίμασε γερμανική DBT ή ρώσικη ή βαλκανική αν θυμάμαι καλά. Μετά αν θες περνάς τη XEF.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την γερμανικη και μια σουηδικη δοκιμασα για να δω αν δεν πατησει πανω στην btu, γιατι υπεθεσα οτι κατι τετοιο θα επαιξε, αλλα μου εβγαλε fail στον odin και πηρε μονο την γαλλική.

Θα ξαναδοκιμασω το μεσημερι.

 

Και που εδω εοχα διαβασει καποιος προτεινε να για εγκατάσταση με τικαρισμενο στον odin το nand erase all και αφου περαστει το firmware μετα να τι ξαναπερασει χωρις να ειναι τικαρισμενο το nand erase all.

Αυτο βοηθαει κάπου?

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Και που εδω εοχα διαβασει καποιος προτεινε να για εγκατάσταση με τικαρισμενο στον odin το nand erase all και αφου περαστει το firmware μετα να τι ξαναπερασει χωρις να ειναι τικαρισμενο το nand erase all. Αυτο βοηθαει κάπου?

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι η διαδικασία αλλαγής του csc μέσω του pit file στον Odin αλλά επειδή δεν την έχω δοκιμάσει στην πράξη δεν μπορώ να στην προτείνω με ασφάλεια.

 

Νougat θα παρουμε; η μπα :cool:

 

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι θα πάρουμε N και όσο αφορά το πότε, κατά τον Ιούνη μάλλον. Εσύ βάλε +2 μήνες , άρα Αύγουστο για να σαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...