Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια στο θεμα με με το κεντρικο κουμπι αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο με εμενα,οταν περναει το δαχτυλο απο επανω και το κανει δεξια αριστερα χωρις να το παταμε,δηλ,απ την μια ακρη του κουμπιου στην αλλη να νιωθει με τη αφη του δαχτυλου μια ανωμαλια οτι δεν ειναι ισιο?σαν σκαμπανεβασμα κατι?Να παω στο service λετε?

 

Εμενα ισιο ειναι το κουμπι.Ισως επειδη ψιλοκουναει να νομιζεις οτι υπαρρχει ανωμαλια.

 

Καλησπέρα !!! Πότε θα πάρει την νέα έκδοση η συσκευή ???

 

Συμφωνα με το πλανο της Samsung ανακοινωσε για Ιανουαριο να περιμενουμε.Ε νταξει βαλε κανα μηνα παραπανω να εισαι σιγουυρη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ισιο ειναι το κουμπι.Ισως επειδη ψιλοκουναει να νομιζεις οτι υπαρρχει ανωμαλια.

 

 

 

Συμφωνα με το πλανο της Samsung ανακοινωσε για Ιανουαριο να περιμενουμε.Ε νταξει βαλε κανα μηνα παραπανω να εισαι σιγουυρη.

 

Οτι ειναι ισιο ειναι,αλλα το θεμα εινα σαν να καρουμπαλιαζει αν το κανεις δεξια αριστερα με το δαχτυλο,κανενας αλλος ρε παιδια το εχει..?

Link to comment
Share on other sites

Οτι ειναι ισιο ειναι,αλλα το θεμα εινα σαν να καρουμπαλιαζει αν το κανεις δεξια αριστερα με το δαχτυλο,κανενας αλλος ρε παιδια το εχει..?

 

εχω σκαλισει παμπολα s6 και edge κατα καιρους σε καταστηματα και αλλα εινα πιο σφιχτα αλλα πιο χαλαρα

 

φιλε μου κουμπι ειναι, αν δουλευει κανονικα μην το σκεφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

εχω σκαλισει παμπολα s6 και edge κατα καιρους σε καταστηματα και αλλα εινα πιο σφιχτα αλλα πιο χαλαρα

 

και στο δικό μου s6 το κουμπί είναι χαλαρό από την αρχή. και κάπως κουνιέται περίεργα.. αλλα δεν δινω πια σημασία... εξάλλου το έχω για πρόχειρο το κινητό...

 

lagsung... :)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,απλα το αναρτησα μηπως εχει κανεις το ιδιο θεμα,anwy κουμπι ειναι οπως και να χει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις δικιο,απλα το αναρτησα μηπως εχει κανεις το ιδιο θεμα,anwy κουμπι ειναι οπως και να χει!

 

Μια χαρα δουλευει παντως και το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου s6 το κουμπί είναι χαλαρό από την αρχή. και κάπως κουνιέται περίεργα.. αλλα δεν δινω πια σημασία... εξάλλου το έχω για πρόχειρο το κινητό...

 

lagsung... :)

Για καλο φιλαρακι τι εχεις αν επιτρεπεται?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

25 ειχε το δικο μου, πορτογαλικο unbranded :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε !

Τελικά έκανα χθες παραγγελία το 64άρι στα 495,00 ευρώ

Τιμή κάτι παραπάνω από καλή για μια τέτοια συσκευή !! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε !

Τελικά έκανα χθες παραγγελία το 64άρι στα 495,00 ευρώ

Τιμή κάτι παραπάνω από καλή για μια τέτοια συσκευή !! :happy:

Μολις το παρεις στα χερια σου θελω να μου πεις ποια εκδοση firmware φοραει πριν κανεις οποιαδηποτε ενημερωση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρεις στα χερια σου θελω να μου πεις ποια εκδοση firmware φοραει πριν κανεις οποιαδηποτε ενημερωση.

 

OK , θα το έχω στα χέρια μου Τετάρτη μεσημέρι.

Θα σου απαντήσω αύριο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε κάθε τηλέφωνο να τα γράφει λίγο διαφορετικά...... μη σε μπερδέψω περισσότερο! Θα το βρεις λογικά σαν "Εξαγωγή στην εσωτερική μνήμη" ή "Εξαγωγή στην sd". Επιλέγεις οποίο θέλεις. Δεν παθαίνουν κάτι οι επαφές σου, μη φοβάσαι! Εν συνεχεία θα κάνεις επιλογή όλων των επαφών σου. Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα σου φτιάξει ένα αρχειακι με επέκταμα .vcf και θα το βάλει όπου επέλεξες εσύ (ή στην εσωτερική ή στην sd).

Αυτό το αρχείο ειναι όλες σου οι επαφές, το κρατάς και στην υπολογιστή αν θέλεις. Το περνάς μετά (ή απ' το pc ή με Bluetooth) στη νέα συσκευή, το τρέχεις και σου εγκαθιστά πολύ γρήγορα όλες σου τις επαφές, όπως τις είχες!

 

Λοιπόν τις επαφές μου τις εχω αποθηκευμένες στην microsd. όλο το περιεχόμενο της καρτας το εχω και στον υπολογιστή αποθηκευμενο.Αν λοιπόν συνδέσω το s6 με τον υπολογιστη και πεταξω μεσα το αρχειο vcf θα πανε κανονικα οι επαφές στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τις επαφές μου τις εχω αποθηκευμένες στην microsd. όλο το περιεχόμενο της καρτας το εχω και στον υπολογιστή αποθηκευμενο.Αν λοιπόν συνδέσω το s6 με τον υπολογιστη και πεταξω μεσα το αρχειο vcf θα πανε κανονικα οι επαφές στο τηλέφωνο?

Θα πρέπει να το βρεις και να το κάνεις import.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το βρεις και να το κάνεις import.

 

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός σε οσους όλα αυτα τους φαίνονται παιχνιδακι,

δλδ πετάω το αρχείο απο τον υπολογιστή στο s6 και μετα πως το κάνω import? (παρακαλώ αν δεν κάνει κόπο να μου το εξηγήσετε βημα προς βήμα)

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος και ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός σε οσους όλα αυτα τους φαίνονται παιχνιδακι,

δλδ πετάω το αρχείο απο τον υπολογιστή στο s6 και μετα πως το κάνω import? (παρακαλώ αν δεν κάνει κόπο να μου το εξηγήσετε βημα προς βήμα)

Ευχαριστώ πολύ.

 

φιλε θα ενωσεις το κινητο στο pc και θα το περασεις οπως περνας αρχειο σε στικακι.

 

μετα θα πας απο το κινητο στα αρχεια σου και το ανοιξεις θα σου βγαλει επιλογη να το κανεις import και τελος

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα ενωσεις το κινητο στο pc και θα το περασεις οπως περνας αρχειο σε στικακι.

 

μετα θα πας απο το κινητο στα αρχεια σου και το ανοιξεις θα σου βγαλει επιλογη να το κανεις import και τελος

 

Μαριε ελπίζω με την 3η να το καταλάβω καλα......:)

το αρχειο που θα βρίσκεται στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μαριε ελπίζω με την 3η να το καταλάβω καλα......:)

το αρχειο που θα βρίσκεται στο κινητο?

Όπου το βάλεις εσύ φίλε μου.. Βαλ'το κάπου για να το βρείς..

Link to comment
Share on other sites

Για καλο φιλαρακι τι εχεις αν επιτρεπεται?

 

τα κλασσικά προβληματάκια του lolipop... τρομερό memory leak... χαλια multitasking..+ lag και γενικά αργές επιδόσεις στην συσκευή... και χρειάζεται 4-5 "επανακινισης" την ημερα γενικά το lolipop είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει ειδικά για το touchwiz.. με το android 6 ίσος δούμε βελτίωση...

Link to comment
Share on other sites

τα κλασσικά προβληματάκια του lolipop... τρομερό memory leak... χαλια multitasking..+ lag και γενικά αργές επιδόσεις στην συσκευή... και χρειάζεται 4-5 "επανακινισης" την ημερα γενικά το lolipop είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει ειδικά για το touchwiz.. με το android 6 ίσος δούμε βελτίωση...

 

φίλε μου επειδή κατά καιρούς έχω δει τα μηνύματα σου και επειδή μου είναι δύσκολο να σε πιστέψω, όχι επειδή δεν θέλω, αλλά επειδή έχω και εγώ το s6 μπορείς να βγάλεις ένα βίντεο να δούμε για ποια προβλήματα μιλάς?

στο youtube πέρα από ένα βίντεο που υπάρχει δεν έχω δει κάτι άλλο σχετικό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μαριε ελπίζω με την 3η να το καταλάβω καλα......:)

το αρχειο που θα βρίσκεται στο κινητο?

 

στο εικονιδιο τα αρχεια μου, εκει μεσα θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

τα κλασσικά προβληματάκια του lolipop... τρομερό memory leak... χαλια multitasking..+ lag και γενικά αργές επιδόσεις στην συσκευή... και χρειάζεται 4-5 "επανακινισης" την ημερα γενικά το lolipop είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει ειδικά για το touchwiz.. με το android 6 ίσος δούμε βελτίωση...

Το memory leak δεν ειναι προβληματα του lollipop αλλα προβληματα της ανικανοτητας της samsung στο software.Το οποιο κατα συνεπεια κανει το multitasking οντως χαλια,αλλα ειναι το μονο που ενοχλει.

Για τα υπολοιπα κατι εχει στανταρ η συσκευη σου γιατι εισαι ο μονος που λεει για lag.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

τα κλασσικά προβληματάκια του lolipop... τρομερό memory leak... χαλια multitasking..+ lag και γενικά αργές επιδόσεις στην συσκευή... και χρειάζεται 4-5 "επανακινισης" την ημερα γενικά το lolipop είναι ότι χειρότερο έχει κυκλοφορήσει ειδικά για το touchwiz.. με το android 6 ίσος δούμε βελτίωση...

 

γνωμη μου.Πουλησε το.

οχι τιποτα αλλο,αλλα περα του multitasking που οντως θελει καλυτερη δουλεια και βελτιωση,ολα τα υπολοιπα προβληματα που εχεις εσυ,δεν τα εχω εγω και πολυς κοσμος ακομα,που εχουμε το κινητο.Και δεν το εχω απλα για να το εχω,ειναι εργαλειο δουλειας για μενα περα της χρησης του ως κινητο και το εχω και καραφορτωμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που σκάλιζα ένα S6 πάντως δεν είδα κάποιο χτυπητό πρόβλημα με το multitasking. Αν laggaρει ρίχτε ένα root. Όλο και κάποια custom rom θα το κάνει να πετάει ;)
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις πουλησα το Note 2 και σκεφτομαι για ενα s6 μεταχειρα παντα.. Αφου μου εγιναν τα ματια κουμποτρυπες να διαβασω.εκτος απο το θεματακι με τον εμπροσθιο φακο...που δεν με νοιαζει ειμαι ομορφος βγαινουν οι σελφιε....τι αλλο εχετε εντωπισει οσοι το εχετε καιρο???
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις πουλησα το Note 2 και σκεφτομαι για ενα s6 μεταχειρα παντα.. Αφου μου εγιναν τα ματια κουμποτρυπες να διαβασω.εκτος απο το θεματακι με τον εμπροσθιο φακο...που δεν με νοιαζει ειμαι ομορφος βγαινουν οι σελφιε....τι αλλο εχετε εντωπισει οσοι το εχετε καιρο???

Ο εμπροσθιος φακος τι εχει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που σκάλιζα ένα S6 πάντως δεν είδα κάποιο χτυπητό πρόβλημα με το multitasking. Αν laggaρει ρίχτε ένα root. Όλο και κάποια custom rom θα το κάνει να πετάει ;)

 

Ανοιξε 4-5 εφαρμογες αναμεσα τους και τον browser ή κανα παιχνιδι και μετα πηγαινε στην εφαρμογη που ανοιξες και θα δεις οτι θα την ξαναφορτωσει.

Για ενα κινητο με 1gb ram δεν μιλας καθολου.Αλλα οταν χρεωνεσαι κινητο με 3gb ram απαιτεις αυτα να τα εχει παιχνιδακι..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...