Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που έχει πάρει το S6;

 

Με τι αριθμό;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει ποια είναι η τελευταία ενημέρωση που έχει πάρει το S6;

 

Με τι αριθμό;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

COI9 είναι η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πρέπει να έχω σε συγχρονισμό στους λογαριασμούς και τι όχι για να μην έχω περιττή κατανάλωση μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει τι πρέπει να έχω σε συγχρονισμό στους λογαριασμούς και τι όχι για να μην έχω περιττή κατανάλωση μπαταρίας?

Μονο οσα σου είναι απολύτως απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα ξεκαθαρα!!!! και επισης δεν ανοιγει την καμερα με douple tap στο home button.. καλη απομιμιση βεβαια γιατι στο antutu εβγαλε 60000+ τεσπα προφανως και θα επιστραφει ευχαριστω για την απαντηση

Τι εννοείς θα επιστραφεί? Από ελληνικό μαγαζί το έχεις πάρει ή από ebay? Αν είναι το πρώτο δεν σε ενημέρωσαν όταν το πήρες? Πόσο το πήρες?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

αυτα μου βγαζει οπως ειπα δεν ειμαι γνωστης οποτε..

http://prntscr.com/8vaeh7

 

Εάν εξαιρέσουμε τη συχνότητα του επεξεργαστή που κάνει μπαμ, μόνο και μόνο που βλέπεις λιθογραφική στα 28nm αντί των 14nm που είναι το κανονικό καθώς και gpu Mali-400mp αντί της Mali-T760mp8 που έχει κανονικά, εύκολα αντιλαμβάνεσαι όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω, ότι εάν του βάλεις μπανάνα δίπλα του, θα γυρίσει και θα τη δαγκώσει.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φαινεται σε κανεναν το home button να ειναι καπως σκληρο; Για να το πατησω πρεπει να πατησω με μια αλφα δυναμη, οχι τιποτα το τρομερο, αλλα ειναι ενοχλητικο σε καθημερινη και συνεχη χρηση. Ισως εχω συνηθισει απο το Optimus G που ειχε capacitive buttons αλλα εχω και το 8αρι Galaxy Tab Pro ταμπλετ και δεν ειχα κανενα θεμα με το κεντρικο κουμπι του. Δεν ξερω αν ειναι λογω του fingerprint sensor ισως. Εσας το home button ειναι πιο σκληρο απο αλλα Samsung κινητα ή ταμπλετ που ειχατε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φαινεται σε κανεναν το home button να ειναι καπως σκληρο; Για να το πατησω πρεπει να πατησω με μια αλφα δυναμη, οχι τιποτα το τρομερο, αλλα ειναι ενοχλητικο σε καθημερινη και συνεχη χρηση. Ισως εχω συνηθισει απο το Optimus G που ειχε capacitive buttons αλλα εχω και το 8αρι Galaxy Tab Pro ταμπλετ και δεν ειχα κανενα θεμα με το κεντρικο κουμπι του. Δεν ξερω αν ειναι λογω του fingerprint sensor ισως. Εσας το home button ειναι πιο σκληρο απο αλλα Samsung κινητα ή ταμπλετ που ειχατε;

 

Έχει τα θέματακια του ή αλήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως παρατηρησει κανεις το εξης:

Ερχεται μηνυμα στο messenger , κανει τον ηχο τον κινητο κ αναβει και το λεντ ειδοποιησης. Διαβαζεις το μηνυμα απ το πισι (για το FB λεω) κι απαντας κλπ , ομως το λεντ συνεχιζει να αναβει ! και αν ξεκλειδωσεις τη συσκευη το chat head δειχνει μη αναγνωσμενα μηνυματα..

 

Νομιζω πιο παλια αν διαβαζα απο υπολογιστη τι μου στειλανε , στο κινητο έπαυε να αναβοσβηνει το λεντ κ το μεσεντζερ τα βλεπε κ αυτο διαβασμενα..

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φαινεται σε κανεναν το home button να ειναι καπως σκληρο; Για να το πατησω πρεπει να πατησω με μια αλφα δυναμη, οχι τιποτα το τρομερο, αλλα ειναι ενοχλητικο σε καθημερινη και συνεχη χρηση. Ισως εχω συνηθισει απο το Optimus G που ειχε capacitive buttons αλλα εχω και το 8αρι Galaxy Tab Pro ταμπλετ και δεν ειχα κανενα θεμα με το κεντρικο κουμπι του. Δεν ξερω αν ειναι λογω του fingerprint sensor ισως. Εσας το home button ειναι πιο σκληρο απο αλλα Samsung κινητα ή ταμπλετ που ειχατε;

εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό αλλά αν κάνεις ταπ πάνω του ακούς ένα θόρυβο σαν το κουμπί να έχει ένα μπόσικο στο πάνω κάτω και όχι στο δεξιά αριστερά και αυτό ακούγεται μόνο όταν είναι σε όρθια θέση το κινητό. Έβαλα την εφαρμογή swipe home button και τώρα έχω gesture για το home ώστε να μην το χρησιμοποιώ μπαίνει εκεί που βρισκόταν το google now .οπότε δεν χρησιμοποιώ το κουμπί πλέον γιατί είναι εκνευριστικό και μπορεί να γίνει χειρότερο με το πάτα πάτα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει να σε ειδοποιεί συνέχεια όταν έρχεται μήνυμα ή ότι άλλο.

Οχι δεν ειναι αυτό, αναγνωριζω ποτε ειναι ηχος μνμ.

Τρωει κατι κολληματα και στα καλα καθουμενα αρχιζει να κανει αυτα τα μπιπ.

Ομως λεω ξανα, δεν ειναι ηχος για εισερχομενο μνμ απο viber, messenger κ.ο.κ.

 

Καμια αλλη γνωμη παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Χθες μου εβγαλε μια αναβαθμιση απο το Google Play στο Συστημα Android Webview και απο τοτε νιωθω χλιαρη τη πλατη κατω απο τη καμερα και μου καταναλωνει παραπανω μπαταρια. Εχει καποιος τα ιδια συμπτωματα? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Μεχρι το βραδυ αν ολα παν καλα θα παραλαβω το Samsung Galaxy S6 σε 64 Bit.

Ποσο το κραταμε στην πρωτη φορτιση;

Aνοιχτο η κλειστο το τηλ. στην ωρα τις φορτισης;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σε 64bit είναι ολα.

Δούλεψε το μέχρι να πάει στο 5-7% η μπαταρία κι απλά μετά κανε του μία πλήρης φόρτιση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Μεχρι το βραδυ αν ολα παν καλα θα παραλαβω το Samsung Galaxy S6 σε 64 Bit.

Ποσο το κραταμε στην πρωτη φορτιση;

Aνοιχτο η κλειστο το τηλ. στην ωρα τις φορτισης;

Ευχαριστω!

 

Καλοριζικο!

Ανοιξε το και με το που πεσει 20% βαλ' το να φορτισει. Και γενικα να μην αφηνεις την μπαταρια να πεφτει κατω απο 20%.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν στειλει απο ενα Skroutzομαγαζο s6 σημερα Vodafone... Ενω ελεγαν οτι ειναι unbranded...

Ενω μπορω να το επιστρεψω θελω να ρωτησω αν η vodafone δινει εγκαιρως τις αναβαθμισεις ή καθυστερει πολυ; Ποια ειναι η γνωμη σας;

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Εχει μηπως παρατηρησει κανεις το εξης:

Ερχεται μηνυμα στο messenger , κανει τον ηχο τον κινητο κ αναβει και το λεντ ειδοποιησης. Διαβαζεις το μηνυμα απ το πισι (για το FB λεω) κι απαντας κλπ , ομως το λεντ συνεχιζει να αναβει ! και αν ξεκλειδωσεις τη συσκευη το chat head δειχνει μη αναγνωσμενα μηνυματα..

 

Νομιζω πιο παλια αν διαβαζα απο υπολογιστη τι μου στειλανε , στο κινητο έπαυε να αναβοσβηνει το λεντ κ το μεσεντζερ τα βλεπε κ αυτο διαβασμενα..

 

Και εγώ παρατηρώ το ίδιο. Μάλλον δεν κάνει σωστό refresh η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν στειλει απο ενα Skroutzομαγαζο s6 σημερα Vodafone... Ενω ελεγαν οτι ειναι unbranded...

Ενω μπορω να το επιστρεψω θελω να ρωτησω αν η vodafone δινει εγκαιρως τις αναβαθμισεις ή καθυστερει πολυ; Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Εξαρτάται από τη χώρα φίλε μου. Η Vodafone στην Ιταλία ας πούμε τις δίνει πολύ γρήγορα. Δες ποια Vodafone είναι συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τη χώρα φίλε μου. Η Vodafone στην Ιταλία ας πούμε τις δίνει πολύ γρήγορα. Δες ποια Vodafone είναι συγκεκριμένα.

 

Κι εμενα Mobile operator: Vodafone GR /20205

Γερμανινο,ετσι μου το εμφανιζει με το info samsung!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! Μόλις παρέλαβα το καινούργιο μου Samsung Galaxy s6 σε χρυσό και παρατήρησα κάτι.. Στο φλας πίσω, στην πάνω αριστερά γωνία, εκεί που είναι μαύρο, έχει κάτι σαν πολύ μικρή φουσκαλιτσα αέρα.. Το πάτησα λίγο εκεί αλλά έχει μείνει ελάχιστο..είναι ακριβώς το ίδιο όπως μπαίνει σκόνη κάτω από screen protector.. Είναι φυσιολογικό;;
Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν στειλει απο ενα Skroutzομαγαζο s6 σημερα Vodafone... Ενω ελεγαν οτι ειναι unbranded...

Ενω μπορω να το επιστρεψω θελω να ρωτησω αν η vodafone δινει εγκαιρως τις αναβαθμισεις ή καθυστερει πολυ; Ποια ειναι η γνωμη σας;

Μπορείς να του περάσεις με odin οποιαδήποτε official rom θέλεις πάντως.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! Μόλις παρέλαβα το καινούργιο μου Samsung Galaxy s6 σε χρυσό και παρατήρησα κάτι.. Στο φλας πίσω, στην πάνω αριστερά γωνία, εκεί που είναι μαύρο, έχει κάτι σαν πολύ μικρή φουσκαλιτσα αέρα.. Το πάτησα λίγο εκεί αλλά έχει μείνει ελάχιστο..είναι ακριβώς το ίδιο όπως μπαίνει σκόνη κάτω από screen protector.. Είναι φυσιολογικό;;

Εννοεις στην ταινία, βγαινεο αυτο δεν χρειάζεται να ειναι πανω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην ταινία την μαύρη.. Αλλά δεν νομίζω να βγαίνει...

 

Φιλε μου εχει μια μικρη ζελατινα εκει που καλυπτει ολο το led,το αφαιρεις..υπαρχει και βιντεο στο youtybe..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...