Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εισαι υπερβολικος λιγο? Τι εννοεις με τον ορο lag? Ναι, οκ, στο play store και στο fb υπαρχει καποιες φορες μια μικρη υστερηση, αλλα ετσι ειναι τα non vanilla androids.. Μηπως να γυρισεις στο iPhone?
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου το πήγα στο service.... και μου είπανε πως είμαι υπερβολικός και πως είναι μια χαρά το κινητό....! εγώ πάλι το βλέπω πως δεν είναι καθόλου μια χαρά...!

 

βασικά να σου πω πως όσα android έχω πάρει μου έχουνε σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα από lag... ειδικά κινητά τις samsung.... αλλα για το s6 δεν το περίμενα αυτό...

 

μονο με nexus 5 το οποιο και έχω δεν έχω παρατήρηση το παραμικρό lag....

 

τελικά είμαι εγώ υπερβολικός? η η samsung έχει καταστρέψει τις συσκευές τις με όλο το bloatware? και το άθλιο touchwiz...

 

τόσα διαβάζω σε ξένα forums... ότι συνεχώς έχει lag... και το scrolling είναι από τα χειρότερα...

 

δοκίμασα επίσης ένα demo του s6 που δεν ήτανε για polish... και ήτανε φορτωμένο με παρα πολλά games και apps.. το συγκεκριμένο ήτανε άψογο και δεν είχε κανένα lag... το multitasking ήτανε φοβερό.. και όλα δουλεύανε τέλεια...!!

 

λογικό νομίζω έτσι???

 

για να παρουσίαση η samsung στον κόσμο ότι είναι από τα κορυφαία κινητά...

 

και όταν το πιάσεις στα χερια σου βλέπεις ποσο άθλιο και ποσα lag έχει....

 

το πιο βασικό δεν μπορείς να ευχαριστηθείς σερφάρισμα στο internet από το lag που ύπαρξη....

 

ζεσταίνεται συνεχεια και ρευτούνε η επιδόσεις του...

 

το playstore/facebook/twitter έχουνε lag στο scrolling...

 

όλοι αυτή λοιπόν ρε παιδιά που είστε ευχαριστημένη με το galaxy s6 έχετε δουλέψει ποτε με iphone???

 

γιατί πραγματικά βρίσκω απαράδεκτο ένα κινητό με αυτά τα specs να είναι για πέταμα.... ποιος φταίει εδώ??? η samsung φυσικά...!!!

 

αν περνούσα μια custom rom αυτή την στιγμή το κινητό δεν θα είχε όλα αυτά τα προβλήματα...

 

τώρα όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό... δεν θέλω να γράψει ο knox...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

άνοιξε 3 σελίδες τις επιλογής σου στο stock browser...

 

μετά δοκίμασε αφού έχουνε μείνει η σελίδες στο ιστορικό να γράψεις μια άλλη σελίδα... δεν έχει lag το keyboard???

Φιλε αν πληρωνες στις εφαρμογές του android όπως και στις εφαρμογές της apple τότε θα ήταν όλες καλό γραμμένες.Τωρα για το s6 θα πω μόνο πως δεν το συγκρίνω με τίποτα με το iphone 6,δεν θα αναλύσω τίποτα γιατί θα βγω off topic αλλά θα πω μόνο αυτό το πολύ απλό,να χρειάζομαι να κάνω jelybreak για να έχω toggle με τα δεδομένα τηλεφώνου για να μην χρειαστεί να μπαίνω στις ρυθμίσεις όπως και widget,εικονίδια,launchers,συμβατότητα με άλλα tech gadgets, μρ συνχωρεις αλλά ούτε 200 ευρώ δεν θα έδινα για το iphone 6,άσε για το plus που η παντοφλα note 3 μπροστά του είναι καρφίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν πληρωνες στις εφαρμογές του android όπως και στις εφαρμογές της apple τότε θα ήταν όλες καλό γραμμένες.Τωρα για το s6 θα πω μόνο πως δεν το συγκρίνω με τίποτα με το iphone 6,δεν θα αναλύσω τίποτα γιατί θα βγω off topic αλλά θα πω μόνο αυτό το πολύ απλό,να χρειάζομαι να κάνω jelybreak για να έχω toggle με τα δεδομένα τηλεφώνου για να μην χρειαστεί να μπαίνω στις ρυθμίσεις όπως και widget,εικονίδια,launchers,συμβατότητα με άλλα tech gadgets, μρ συνχωρεις αλλά ούτε 200 ευρώ δεν θα έδινα για το iphone 6,άσε για το plus που η παντοφλα note 3 μπροστά του είναι καρφίτσα.

 

δεν συγκρίνω το iphone 6 plus με το s6... σε καμια περίπτωση...!!! τα specs του s6 εννοείτε πως αυτή την στιγμή είναι κορυφαία...! η samsung απλά πρέπει να αρχίσει να δουλεύει λίγο καλύτερα το touchwiz και θα διορθώσει πολλά... ;)

 

τώρα κατεβάζω και άλλη rom ελληνική τις 5.1.1 που έδωσε η vodafone... για να την δοκιμάσω... δουλειά δεν έχω σήμερα οποτε είπα να περνάω την ώρα μου δοκιμάζοντας rom... xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρίνω το iphone 6 plus με το s6... σε καμια περίπτωση...!!! τα specs του s6 εννοείτε πως αυτή την στιγμή είναι κορυφαία...! η samsung απλά πρέπει να αρχίσει να δουλεύει λίγο καλύτερα το touchwiz και θα διορθώσει πολλά... ;)

 

τώρα κατεβάζω και άλλη rom ελληνική τις 5.1.1 που έδωσε η vodafone... για να την δοκιμάσω... δουλειά δεν έχω σήμερα οποτε είπα να περνάω την ώρα μου δοκιμάζοντας rom... xaxaxa

 

δηλαδη λες οτι το iphone 6 δεν εχει lag ?αν βλεπεις λαγκακια στο s6 θα εβλεπες και στο iphone 6 .πρωτου το s6 ειχα για 6 μηνες Iphone6 lagακια ειχε και κοληματα ειχε κυριος λογο 1gb ram και ios 8 που ειχε αρκετα bug οπως εχει φυσικα μερικα και το s6 .τελειο κινητο δεν υπαρχει .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες οτι το iphone 6 δεν εχει lag ?αν βλεπεις λαγκακια στο s6 θα εβλεπες και στο iphone 6 .πρωτου το s6 ειχα για 6 μηνες Iphone6 lagακια ειχε και κοληματα ειχε κυριος λογο 1gb ram και ios 8 που ειχε αρκετα bug οπως εχει φυσικα μερικα και το s6 .τελειο κινητο δεν υπαρχει .

 

με το iOS 8 στο iphone 6 μπορώ να σου πω πως ήτανε μια χαρά... και αυτή την στιγμή με 8.4 δεν έχει κανένα lag....

 

τώρα κατεβάζω την rom τις vodafone να περάσω στο s6 ελληνική...! το θέμα είναι επειδή είναι branded όπως κατάλαβα... θα έχω θέμα αν το δουλεύω με cosmote όχι έτσι??

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα σε Ιταλικο Vodafone

 

Διαφορα δεν βλεπω στο multitasking και στη ταχυτητα, αυτο που με χαλασε ηταν ενα πολυ χρησιμο feature που ειχε στην μπαταρια που ελεγε "εφαρμογες με ασυνηθιστη καταναλωση μπαταριας οταν η οθονη ηταν κλειστη" το οποιο πλεον ειναι απενεργοποιημενο(το κουμπι λεπτομερειες ειναι γκριζαρισμενο και δεν πατιεται).

Υπάρχει το feature αυτό πλέον εάν πας στη RAM. Του άλλαξαν μέρος.

Link to comment
Share on other sites

με το iOS 8 στο iphone 6 μπορώ να σου πω πως ήτανε μια χαρά... και αυτή την στιγμή με 8.4 δεν έχει κανένα lag....

 

τώρα κατεβάζω την rom τις vodafone να περάσω στο s6 ελληνική...! το θέμα είναι επειδή είναι branded όπως κατάλαβα... θα έχω θέμα αν το δουλεύω με cosmote όχι έτσι??

 

αρα κατι δεν κανεις καλα στο s6 .δεν μπορει να βλεπεις lag στο s6 τοσο τραγικο κιολας και στο iphone6 να ειναι αψογο.θελει να το ψαξεις λιγο με τις ρομ η εχει καποιο προβλημα το δικο σου .και επίσης αυτο που λες οτι το δοκιμασες σε μαγαζια φορτωμένο και δεν ειχε lag ενω το δικο σου εχει παλι δεν ισχυει.δεν λεω οτι λες ψεματα απλος κατι κανεις λαθος.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ενα videaki με τον stock browser...δεν καταφερα να βρω lag με το πληκτρολογιο...

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ενα videaki με τον stock browser...δεν καταφερα να βρω lag με το πληκτρολογιο...

 

 

αυτο μαλιστα...!

 

φαίνεται πολύ μεγάλη διαφορα...! πολύ smooth ακόμα και στο στην εναλλαγή τον εφαρμογών όταν το scrolling άψογο... το δικό μου πάλι έχει lag υπερβολικα... και η samsung δεν το παραδέχεται.... τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση? μέχρι και ένας φίλος μου που έφερε το s6 σήμερα δεν είχε κανένα θέμα με το παραμικρό lag....

 

θα κάνω από αύριο και εγώ ένα βιντεάκι να δείτε τι συμβαίνει στο δικό μου...

 

τώρα κάτι άσχετο... πια rom τρέχει αυτή την στιγμή το δικό σου??

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω μιλάς για samsung με knox 0x1

Δε λέμε ότι δεν πωλούνται, αλλά ότι χάνουν μέρος της μεταπωλητικής τους αξίας. Αν είναι να το δώσω τζάμπα τι να το κάνω?

 

φιλε μου ναι εννοώ samsung knox 0*1 !!δηλαδή συμφωνα με την λογική σου ποσο ειναι το τζαμπα?? εγω ας πουμε που θα εχω knox γραμμένο θα το δώσω ενα 30αρι πιο λιγο απο οτι οι αλοι και εσυ πιστευεις οτι δεν θα το παρουν και ειδικα να ειναι σε αριστη κατασταση??αυτος που θα το κανει ετσι και αλλιως root θα το παρει και με το παραπανω φιλε μου!!!!και εγω πιστευω οτι χανεις περισσότερα λεφτα οταν δεν το εχεις σε καλη κατασταση το τηλεφωνο παρα με root!!!και στο κατω κατω εγω τωρα το χαιρομαι το τηλεφωνο που παει σφαιρα με multitaskin πραγματικο και οχι αυτο που γραφουν καποιο οτι εχουν multitaskin π.χ με την 5.0.2!!!:blink: το s6 με την 5.0.2 ηταν φοβερο σε ολα εκτος απο multitaskin με την 5.1.1 εγινε χαλια μαυρα με lag και να ζεσταίνεται αρκετα και χωρις καμια βελτίωση στο multitaskin!!!

και εγω δεν θελω να περιμενω την samsung ποτε θα βγαλει ενα update της προκοπης !!!root ,custom recovery και όποιος βαλει custom rom πισω σε στοκ δεν γυρναει!!!;)

και οσο για την εγγυηση της περισσοτερες φορες θα σου βγαλει προβλημα στην αρχη αρχη(προβλιματικη συσκευη )η αρκετα αργοτερα π.χ σε κανενα χρονο και το πας για εγγυηση και σου λενε ενα εχει παρει υγρασία!!!!:shifty: και τελος και η εγγυηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα videaki με τον stock browser...δεν καταφερα να βρω lag με το πληκτρολογιο...

 

Εξαιρετικο φιλε!!!

 

Με την nordic ετσι;

 

αυριο περναω και εγω και αναφερω εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο μαλιστα...!

 

φαίνεται πολύ μεγάλη διαφορα...! πολύ smooth ακόμα και στο στην εναλλαγή τον εφαρμογών όταν το scrolling άψογο... το δικό μου πάλι έχει lag υπερβολικα... και η samsung δεν το παραδέχεται.... τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση? μέχρι και ένας φίλος μου που έφερε το s6 σήμερα δεν είχε κανένα θέμα με το παραμικρό lag....

 

θα κάνω από αύριο και εγώ ένα βιντεάκι να δείτε τι συμβαίνει στο δικό μου...

 

τώρα κάτι άσχετο... πια rom τρέχει αυτή την στιγμή το δικό σου??

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/51436/G920FXXU2BOGB_G920FNEE2BOG8_NEE/

 

Αυτη περασα φιλε μου...και μαλιστα πανω απο την Γαλλικη για να μην χασω τις ρυθμισεις....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/download/51436/G920FXXU2BOGB_G920FNEE2BOG8_NEE/

 

Αυτη περασα φιλε μου...και μαλιστα πανω απο την Γαλλικη για να μην χασω τις ρυθμισεις....

 

δεν την έχω πέραση ποτε... αλλα έτσι όπως το βλέπω στην συσκευή σου φαίνεται πως δουλεύει άψογα... ξεκινάω λοιπόν download και θα ενημερώσω από αύριο με νεότερα :)

 

ευχαριστώ πολύ φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το νήμα γιατί πραγματικά το s6 μου φαίνοταν το πρώτο αξιόλογο samsung μετά τη σειρά note, εντελώς καλοπροαιρετα και έχοντας στο νου μ και κάποια μελλοντική αγορά. Αλλά όταν βλέπω ότι το κινητό για να τρέξει απροβληματιστα θέλει συγκεκριμένη ρομ, ότι έχει πάρει πόσα update για να στρώσει και να ανεβαίνουν βιντεακια για να αποδείξουν ότι είναι απροβληματιστο σε εντελώς βασικά πράγματα που ακόμα και ένα νεξους 5 κάνει για πλάκα τι να πω... Τι να την κάνω την οθοναρα και την σούπερ κάμερα αμα δε μπορώ να στείλω ένα mail πχ...

Just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το feature αυτό πλέον εάν πας στη RAM. Του άλλαξαν μέρος.

 

Που ακριβως φιλε μου; Τι εννοεις στην RAM; :confused:

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το πήγα στο service.... και μου είπανε πως είμαι υπερβολικός και πως είναι μια χαρά το κινητό....! εγώ πάλι το βλέπω πως δεν είναι καθόλου μια χαρά...!

 

βασικά να σου πω πως όσα android έχω πάρει μου έχουνε σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα από lag... ειδικά κινητά τις samsung.... αλλα για το s6 δεν το περίμενα αυτό...

 

μονο με nexus 5 το οποιο και έχω δεν έχω παρατήρηση το παραμικρό lag....

 

τελικά είμαι εγώ υπερβολικός? η η samsung έχει καταστρέψει τις συσκευές τις με όλο το bloatware? και το άθλιο touchwiz...

 

τόσα διαβάζω σε ξένα forums... ότι συνεχώς έχει lag... και το scrolling είναι από τα χειρότερα...

 

δοκίμασα επίσης ένα demo του s6 που δεν ήτανε για polish... και ήτανε φορτωμένο με παρα πολλά games και apps.. το συγκεκριμένο ήτανε άψογο και δεν είχε κανένα lag... το multitasking ήτανε φοβερό.. και όλα δουλεύανε τέλεια...!!

 

λογικό νομίζω έτσι???

 

για να παρουσίαση η samsung στον κόσμο ότι είναι από τα κορυφαία κινητά...

 

και όταν το πιάσεις στα χερια σου βλέπεις ποσο άθλιο και ποσα lag έχει....

 

το πιο βασικό δεν μπορείς να ευχαριστηθείς σερφάρισμα στο internet από το lag που ύπαρξη....

 

ζεσταίνεται συνεχεια και ρευτούνε η επιδόσεις του...

 

το playstore/facebook/twitter έχουνε lag στο scrolling...

 

όλοι αυτή λοιπόν ρε παιδιά που είστε ευχαριστημένη με το galaxy s6 έχετε δουλέψει ποτε με iphone???

 

γιατί πραγματικά βρίσκω απαράδεκτο ένα κινητό με αυτά τα specs να είναι για πέταμα.... ποιος φταίει εδώ??? η samsung φυσικά...!!!

 

αν περνούσα μια custom rom αυτή την στιγμή το κινητό δεν θα είχε όλα αυτά τα προβλήματα...

 

τώρα όμως δεν μπορώ να το κάνω αυτό... δεν θέλω να γράψει ο knox...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

άνοιξε 3 σελίδες τις επιλογής σου στο stock browser...

 

μετά δοκίμασε αφού έχουνε μείνει η σελίδες στο ιστορικό να γράψεις μια άλλη σελίδα... δεν έχει lag το keyboard???

Δεν εισαι ο μόνος φίλε μου.

Διάβασε εδω μετα απο τρεις μήνες συμβίωσης και εχει ξενερώσει ο κάτοχος με τα καπρίτσια και την ανικανότητα της Samsung.

Οσο ξέρει ένας ελαιοχρωματιστής απο πυρηνική φυσική αλλο τοσο το "μη κατέχει"απο λογισμικό η Sammy.

http://www.androidauthority.com/galaxy-s6-edge-review-follow-3-months-later-630307/

Μια οθονη και μια κάμερα δεν αρκεί να καταστήσει μια συσκευη top of the top.

Κακώς το κρατάς εγω στην θεση σου θα το ειχα ήδη βάλει αγγελία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου ναι εννοώ samsung knox 0*1 !!δηλαδή συμφωνα με την λογική σου ποσο ειναι το τζαμπα?? εγω ας πουμε που θα εχω knox γραμμένο θα το δώσω ενα 30αρι πιο λιγο απο οτι οι αλοι και εσυ πιστευεις οτι δεν θα το παρουν και ειδικα να ειναι σε αριστη κατασταση??αυτος που θα το κανει ετσι και αλλιως root θα το παρει και με το παραπανω φιλε μου!!!!και εγω πιστευω οτι χανεις περισσότερα λεφτα οταν δεν το εχεις σε καλη κατασταση το τηλεφωνο παρα με root!!!και στο κατω κατω εγω τωρα το χαιρομαι το τηλεφωνο που παει σφαιρα με multitaskin πραγματικο και οχι αυτο που γραφουν καποιο οτι εχουν multitaskin π.χ με την 5.0.2!!!:blink: το s6 με την 5.0.2 ηταν φοβερο σε ολα εκτος απο multitaskin με την 5.1.1 εγινε χαλια μαυρα με lag και να ζεσταίνεται αρκετα και χωρις καμια βελτίωση στο multitaskin!!!

και εγω δεν θελω να περιμενω την samsung ποτε θα βγαλει ενα update της προκοπης !!!root ,custom recovery και όποιος βαλει custom rom πισω σε στοκ δεν γυρναει!!!;)

και οσο για την εγγυηση της περισσοτερες φορες θα σου βγαλει προβλημα στην αρχη αρχη(προβλιματικη συσκευη )η αρκετα αργοτερα π.χ σε κανενα χρονο και το πας για εγγυηση και σου λενε ενα εχει παρει υγρασία!!!!:shifty: και τελος και η εγγυηση!!!!

 

Είτε το θέλεις, είτε όχι... δεν ισχύει σε καμία περίπτωση αυτό που λες. Μια συσκευή τέτοιας αξίας όταν τη βγάζεις επίσημα εκτός εγγύησης χάνει την αξία της (όσον αφορά τη μεταπώληση) πολύ περισσότερο από 30 ευρώ σε σχέση με μία συσκευή εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μόνος φίλε μου.

Διάβασε εδω μετα απο τρεις μήνες συμβίωσης και εχει ξενερώσει ο κάτοχος με τα καπρίτσια και την ανικανότητα της Samsung.

Οσο ξέρει ένας ελαιοχρωματιστής απο πυρηνική φυσική αλλο τοσο το "μη κατέχει"απο λογισμικό η Sammy.

http://www.androidauthority.com/galaxy-s6-edge-review-follow-3-months-later-630307/

Μια οθονη και μια κάμερα δεν αρκεί να καταστήσει μια συσκευη top of the top.

Κακώς το κρατάς εγω στην θεση σου θα το ειχα ήδη βάλει αγγελία.

 

Ολα αυτα που περιγραφει ειναι μεμονωμενες περιπτωσεις...(εδω κανενας δεν εχει περιγραψει αντιστοιχες περιπτωσεις δυσλειτουργιων)...

Το κινητο αυτη την στιγμη μετα το τελευταιο update δουλευει Απροβληματιστα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτη την στιγμη μετα το τελευταιο update δουλευει Απροβληματιστα...

 

Ε, αυτό το αναθεματισμένο update περιμένουμε! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μόνος φίλε μου.

Διάβασε εδω μετα απο τρεις μήνες συμβίωσης και εχει ξενερώσει ο κάτοχος με τα καπρίτσια και την ανικανότητα της Samsung.

Οσο ξέρει ένας ελαιοχρωματιστής απο πυρηνική φυσική αλλο τοσο το "μη κατέχει"απο λογισμικό η Sammy.

http://www.androidauthority.com/galaxy-s6-edge-review-follow-3-months-later-630307/

Μια οθονη και μια κάμερα δεν αρκεί να καταστήσει μια συσκευη top of the top.

Κακώς το κρατάς εγω στην θεση σου θα το ειχα ήδη βάλει αγγελία.

Μπορω να βρω και εγω ενα ματσο αρθρα που να λενε οτι αυτο ετσι το αλλο ετσι.

Σημασια εχει ο καθε χρηστης ποσο ικανοποιημενος ειναι.

 

Διαβαζω αυτα που με μενος γραφουν φανατικοι αντι Samsung εδω και μερες και εχω μεινει εκπληκτος.

 

Στην τελικη παιδια αν δεν σας αρεσει πουληστε το και παρτε iphone htc one plus οτι σας γεμιζει. Κουραστηκαμε να βλεπουμε ποστ για το αθλιο touchwiz (καραμελα που την πλασαρει πλεον ο καθενας) και ενω βλεπουμε οτι εγινε μια πολυ καλη προσπαθεια φετος (ναι χρειαζεται ακομα δουλεια αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αθλιο).

 

Αλλα τοσα για την μπαταρια και κραξιμο ενω δεν ασχοληθηκαν ουτε 5 λεπτα για να μαθον τα βασικα περι εξοικ μπαταριας.

 

Αυτο παλι με την υπερθερμανση που επισης ειναι περα για περα υπερβολικο . Το ζοριζα για 3 4 ωρες συνεχομενα και απλα ενιωσα ενα ελαφρυ ζεσταμα και χωρις θηκη μαλιστα.

 

Εγω ο αδερφος μου και κολλητος φιλος εχουμε 3 S6 και επειδη εγω ειμαι πιο απαιτητικος τα παιρνω και τα τσεκαρω. Ολα λειτουργουν απροβληματιστα και κανενας δεν αναφερει προβλημα μπαταριας ουτε υπερθερμανσης.

 

Αν βελτιωθει ακομα περισσοτερο το multitasking που ειναι το μονο μειον θα μιλαμε για κορυφαια εμπειρια χρησης.

 

Συμπερασματικα σε 3 S6 που εχω συχνη επαφη μαζι τους ολα λειτουργουν απροβληματιστα και θεωρω αυτα που διαβαζω εδω ακραια και υπερβολικα.

 

ΥΓ

Ουτε samsung fan boy ειμαι ουτε τα παιρνω ουτε τιποτα γι αυτους που θα βιαστουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να βρω και εγω ενα ματσο αρθρα που να λενε οτι αυτο ετσι το αλλο ετσι.

Σημασια εχει ο καθε χρηστης ποσο ικανοποιημενος ειναι.

 

Διαβαζω αυτα που με μενος γραφουν φανατικοι αντι Samsung εδω και μερες και εχω μεινει εκπληκτος.

 

Στην τελικη παιδια αν δεν σας αρεσει πουληστε το και παρτε iphone htc one plus οτι σας γεμιζει. Κουραστηκαμε να βλεπουμε ποστ για το αθλιο touchwiz (καραμελα που την πλασαρει πλεον ο καθενας) και ενω βλεπουμε οτι εγινε μια πολυ καλη προσπαθεια φετος (ναι χρειαζεται ακομα δουλεια αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αθλιο).

 

Αλλα τοσα για την μπαταρια και κραξιμο ενω δεν ασχοληθηκαν ουτε 5 λεπτα για να μαθον τα βασικα περι εξοικ μπαταριας.

 

Αυτο παλι με την υπερθερμανση που επισης ειναι περα για περα υπερβολικο . Το ζοριζα για 3 4 ωρες συνεχομενα και απλα ενιωσα ενα ελαφρυ ζεσταμα και χωρις θηκη μαλιστα.

 

Εγω ο αδερφος μου και κολλητος φιλος εχουμε 3 S6 και επειδη εγω ειμαι πιο απαιτητικος τα παιρνω και τα τσεκαρω. Ολα λειτουργουν απροβληματιστα και κανενας δεν αναφερει προβλημα μπαταριας ουτε υπερθερμανσης.

 

Αν βελτιωθει ακομα περισσοτερο το multitasking που ειναι το μονο μειον θα μιλαμε για κορυφαια εμπειρια χρησης.

 

Συμπερασματικα σε 3 S6 που εχω συχνη επαφη μαζι τους ολα λειτουργουν απροβληματιστα και θεωρω αυτα που διαβαζω εδω ακραια και υπερβολικα.

 

ΥΓ

Ουτε samsung fan boy ειμαι ουτε τα παιρνω ουτε τιποτα γι αυτους που θα βιαστουν.

 

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες, ουτε εγω εχω το παραμικρο προβλημα με την συσκευη και ειμαι παρα πολυ παραξενος ουτε lag ουτε υπερθερμανσεις ουτε τιποτα, αυτοι που αναφερουν οτι εχουν προβλημα ή εχει προβλημα η συσκευη τους η δεν ξερω και γω τι αλλο... (s6 edge εχω)

Link to comment
Share on other sites

ανοίξτε την σελίδα του androidcentral και γελάστε...!

 

http://www.androidcentral.com/

 

και να ήτανε η μονη σελίδα... αλλα σχεδόν η περισσότερες σελίδες σέρνονται...

 

δοκίμασα από stock browser/chrome/firefox/opera

 

σε όλα τα browser η περισσότερες σελίδες έχουνε απίστευτο lag...! προσωπικά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από από το browsing στο s6...

 

με την τελευταία τώρα rom τις nordic countries που πέρασα το κινητό έχει όντως κάποιες βελτίωσης... αλλα σε καμια περίπτωση δεν θα πω πως το lag δεν παραμένει...! δεν είναι η εμπειρία που σου δίνει πχ ένα nexus η ένα LG G4... ακόμα και ένα iPhone...!

 

τα καλά είναι ότι παίρνεις τηλέφωνο και μπορείς να μιλήσεις στο whatsapp,viber και να μπαίνεις instagram... άντε και κανένα email....!

και selfie εννοείτε...!

 

με λίγα λόγια παίρνεις 8πυρινο κινητό με 3GB ram και λες πω αυτό θα είναι κορυφαίο...! το ανοίγεις και νιώθεις την δύναμη του exynos με το touchwiz και το bloatware της samsung...

 

όλη η σαβούρα εκεί μέσα...!!!

 

σοβαρά τώρα κανεις δεν εχει παρατήρηση ότι το κινητό έχει επίσης και την σαβούρα το clean master λέω για τους γνωστες που νομίζουνε πως καθαρίζει την συσκευή...! αλλα που να ξέρατε το τι σκουπίδι είναι και αυτό.... :rolleyes:

 

περιμένω να βγει μια καλή custom rom που θα δουλεύουνε και τα services του Gear VR και άσε τον knox να γράψει ότι θέλει...!!! στην τελική πληρώνεις το service και σου φτιάχνει την συσκευή αν έχεις πρόβλημα...!

 

τρελάθηκα πια....

 

η θα κάνει κάτι η samsung για αυτή την κατάσταση η θα αλλάξω τα φώτα του κινητού...!!! :lol:

 

δεν θα μου πουλάει εμενα τρελα η samsung.... :shifty:

 

επίσης για να το πουλήσω δεν ύπαρxει περίπτωση...! σε λίγους μήνες θα έχει μονο 400 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα παιδια κατοχος s4 και σκεφτομαι την αγορα για το s6,ι συσκευη αξιζει τα λεφτα τις?Γιατι εχω ακουσει κατι προβληματα με την Ram,οτι πιανει χορητικοτητα πολυ,κ.λ.π εσεις που ειστε κατοχοι τι αποψη εχετε για την συσκευη!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα παιδια κατοχος s4 και σκεφτομαι την αγορα για το s6,ι συσκευη αξιζει τα λεφτα τις?Γιατι εχω ακουσει κατι προβληματα με την Ram,οτι πιανει χορητικοτητα πολυ,κ.λ.π εσεις που ειστε κατοχοι τι αποψη εχετε για την συσκευη!

 

Ευχαριστω!

 

φιλε μου αν θέλεις την γνώμη έννους απαιτητικού χρηστη σε συσκευές android που δεν θέλουνε να έχει το παραμικρό προβληματάκι....! μην πας σε galaxy s6 ότι και αν λένε μέσα εδώ... διάβασε σε ξένες σελίδες τι γράφουνε για το s6 πήγαινε σε ένα κατάστημα δες το από κοντά και δούλεψε το για να δεις ακριβώς με λεπτομέρεια τα πάντα..! αν θες ένα φοβερό android smartphone σε θέμα ταχύτητας και καλο software δες για LG G4...

 

 

πολύ καλύτερο παρόλο που έχει 6+2 πυρήνες επεξεργαστή... το κινητό είναι άπαιχτο.. είμαι ικανός να δώσω και το s6 για το G4...

Link to comment
Share on other sites

ανοίξτε την σελίδα του androidcentral και γελάστε...!

 

http://www.androidcentral.com/

 

και να ήτανε η μονη σελίδα... αλλα σχεδόν η περισσότερες σελίδες σέρνονται...

 

δοκίμασα από stock browser/chrome/firefox/opera

 

Δεν δοκιμασες με το uc browser ομως με τον οποιο μπηκα μολις τωρα να δω τι ενοεις και δεν μου εκανε το παραμικρο lag οσο και να προσπαθησα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...